Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1229 1265
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U ubooot
+11 / 19

na szczęście pól melona euro dziennie płaci ciemny lud a nie oni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+10 / 14

@ubooot Jak głupi niech płaci. Kroi się trzecia kadencja ze zmianą Konstytucji i prawa wyborczego. Jarosław jest cichym wielbicielem Władysława Gomułki, który powiedział jasno "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+5 / 9

@jeszczeNieZajety
Jesli faktycznie tak sie stanie to w Polsce zostanie tylko RZÁD - PATOLE - i EMERYCI bo SWIAT PRACY JUZ SIE PRZYGOTOWUJE DO WYJAZDU
PS
Gdyby faktycznie zostawic w Polsce te w/w trzy grupy spoleczne to ciekawe kto na kogo by pracowal :D :D :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2023 o 0:08

avatar goldenfrog
+3 / 7

@Ella111111 Niestety, ale gdy starzy chcą budować świat po swojemu młodym, kiedy oni są na rozbiegu życia, to jest to chore. Z wiekiem zmienia się perspektywa i zapomina wół jak cielęciem był, a wszelkie zmiany są kwalifikowane jako zło, z którym trzeba walczyć. Ważny tylko spokój, ciepła woda w kranie, ciepłe kapcie i jeszcze raz spokój. Z mądrości starszych trzeba korzystać, owszem, ale oni nie mogą definiować życia młodszym pokoleniom. Stąd powrót do czasów jaskiniowych, gdyż pozwala się starym, zepsutym politykom budować kraj. Zbyt wielu młodych uciekło, zbyt dużo starych dziadów w polityce siedzi. Zamiast nauki i rozwoju, wolą katolickie gusła i regulowanie sumień obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H henpap
+2 / 10

Ciemnemu ludowi wystarczą plusy - 500 , inne które będą. Oni dajom!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+3 / 21

PiS to Polacy w koncentracie. Małostkowość, pazerność, kombinatorstwo, złodziejstwo i zwykłe sk*rwysyństwo. Obraz Polaka jaki idzie w świat. Tacy jesteście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ineka
+4 / 20

@U99 Jestem Polką i żadna z twoich marnych obelg mnie nie dotyczy. Wg psychologii w innych widzimy to co tak naprawdę myślimy o sobie, tylko nie chcemy się przyznać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+1 / 21

@ineka Ty chyba zaślepiona miłośią do prezia i jego kliki jesteś. Psycholog od siedmiu boleści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ineka
-4 / 18

@U99 marny z ciebie obserwator, pluj jadem dalej, tylko to potrafisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
+3 / 15

@ineka On ma rację a twoja opinia nie pokrywa się z rzeczywistością. Naród do władzy wybiera swoich przedstawicieli czyli tych którzy prezentują to samo co naród tylko bardzie i lepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
+1 / 13

@ineka To, że Polką, nie wyklucza, że ślepą i niedouczoną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ineka
+1 / 5

@goldenfrog wzrok mam dobry, wykształcenie uniwersytet, dwa fakultety i alergię na prostackie chamstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
+3 / 5

@ineka Fakultety niczego nie gwarantują, idiota po studiach to idiota z dyplomem, można rzec idiota dyplomowany.
Alergię to ja widzę u Ciebie na prawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stromy
-1 / 3

@goldenfrog mniemanie o swojej intelektualnej wyższości nie czyni z Ciebie intelektualisty. A co do Unijnych pieniędzy to zdaje się, że to opozycja głosowała za ich odebraniem. Oczywiście zrobiła to wszystko w trosce o Polskę i Polaków bo jak zabiorą PiS to goldenfrog, U99 zagłosują na PO. Poza tym PiS-owi powinni zabrać kasę bo nie trzyma wysokich standardów PO jak np. - sprzedaż polskich firm za 10% wartości, zamykanie stoczni konkurencyjnych dla Niemców, kupno gazu najdrożej w Europie, skok na fundusze emerytalne Polaków, pacyfikowanie nieprzychylnych mediów no i brak rusofobii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
+1 / 3

@stromy "mniemanie o swojej intelektualnej wyższości nie czyni z Ciebie intelektualisty" - ja to wiem, powiedz to inece.
Robisz dokładnie to, co pozostali: usprawiedliwiasz najgorszą partię z jaką mieliśmy do czynienia w nowej Polsce, podając wybiórczo jako argumenty przewinienia innych partii, skupiając się przy tym na ataku na PO, na którą ja akurat nie głosuję.
Napisz lepiej krytycznie co zrobił PIS, wtedy może uda Ci się spojrzeć obiektywnie na politykę. Nie zapomnij tylko o zamachu na sądy, rozmontowaniu TK i trójpodziału władzy, luźnym interpretowanie konstytucji, sabotażu finansowym niepisowskich gmin i powiatów, demontażu polskiej nauki, największym w historii zadłużeniu kraju, wywołaniu wojny polsko-polskiej, i tak można by dłuuuugo wymieniać.
Na to Cię niestety nie stać, bo pewnie jesteś zaślepiony partią rządzącą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stromy
0 / 2

@goldenfrog Problem jest w tym, że sam nie patrzysz obiektywnie na politykę. Jeśli chodzi o sądy to aferę rozpoczęło PO wybierając niezgodnie z prawem przedwcześnie swoich sędziów. Wszystko później to było tego pokłosie. Jeżeli chodzi o konstytucję to każda ze stron stara się ją interpretować na swoją korzyść. Problem w tym wypadku jest sama konstytucja gdzie jest możliwość jej interpretacji. Zadłużenie kraju zdaje się PiS otrzymał w spadku po poprzednikach więc nie mów mi, że to PiS zadłużył Polskę. Z reszta mamy jedno z najniższych zadłużeń w Europie. Wojnę polsko-polską nie wywołał PiS, a w 2007 roku PO dzieląc ludzi na mądrych, wykształconych, postępowych Europejczyków i starych głupoli głosujących na PiS. To PO miało hasło -"zabierz babci dowód to nie pójdzie na głosowanie". Nie wiem jak jest z finansowaniem gmin przez PiS ale większość funduszy zależy od podatku zebranego w danej gminie. Dlatego Kleszczów jest najbogatszą gminą. W tym wszystkim chodzi nie o to czy popieram PiS czy nie ale o to, że atakujecie go od d..y strony. Można sporo zarzucić PiSowi ale większość ataków jest idiotyczna podyktowana tylko nienawiścią do nich. A jeżeli chodzi o głosowanie na PiS to dużo ludzi nie głosuje bo im pasuje PiS tylko żeby nie dostała się durna opozycja , działająca wbrew interesom Polski. I nie, nie jestem zaślepiony partią rządzącą (spójrz lepiej na siebie czy nie jesteś zaślepiony nienawiścią). Widzę ich faktyczne wady, choćby brak reformy prawa podatkowego, za duże podatki, utrudnianie życia małym przedsiębiorstwom, rozrost administracji, lawinowe pisanie bezsensowego prawa, nie rozliczenie poprzednich aferzystów. Niestety nie ma żadnej alternatywy dla PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
-2 / 4

@stromy Ja nie bronię w żadnym razie PO, a patrzę na politykę krytycznie, bez względu na to, kto rządzi, ale tak jak PIS pluje mi w twarz, nie pluła ani PO, ani SLD, ani nawet AWS. A Ty ciągle widzisz, że to wszystko przez PO i wina Tuska. PO zostało dobite przez ośmiorniczki i wszyscy widzą zadrę w ich oku, w swoim belki nie dostrzegają.
Znam moje małe rodzinne miasto i gminę, gdzie PIS nie rządzi, mam znajomych w Radzie Miasta i wiem, że nic nie mogą zdziałać, bo wszystkie pomysły i inicjatywy są uwalane, finansowanie jest blokowane, bo to nie pisowska gmina. Pamiętam też pomysły, żeby zablokować budżet dla Wawy, bo wygrał tam Trzaskowski. Taki to patriotyzm rządzących, którym Polska leży na sercu.
Zauważ schemat jaki stosujesz: to PO zaczęło, więc PIS nie jest winny. Nawet jak kradną dzisiaj dziesiątki czy setki milionów, roztrwaniają miliardy, to będziesz widział, że PO kupowała ośmiorniczki i państwo straciło tysiąc złotych.
Mnie nie interesuje PO, oceniam każdą partię ceteris paribus, Ty i inni pisowcy bez PO nie możecie żyć, ciągle musicie ich przywoływać, żeby zalegalizować przekręty PISu. Tym się różnimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RuchSiedmiuGwiazd
-1 / 1

@U99 A ty co, Amerykanin? Właśnie opisałeś siebie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
+1 / 1

@RuchSiedmiuGwiazd Poza rzucaniem tępych inwektyw masz coś do powiedzenia w temacie, którego dotyczy demot?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ineka
-1 / 5

To w końcu za bardzo rozdają czy kradną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

@ineka jedno nie wyklucza drugiego. Oni po prostu rozdają to, co ukradli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
+2 / 4

@Cammax
Tak jest tylko że kradną wszystkim a rozdają nielicznym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@SzamanSlonca racja. Kradną nam wszystkim, a rozdają przede wszystkim patologii, swoim rodzinom, swoim mediom, KK, Rydzykowi, jakimś naziolom z proPISowskich bojówek pokroju ONR, czy innego Bakiewicza. No i religijnym bojówkom typu jacyś rycerze Maryi, czy coś tego typu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stromy
-1 / 1

@Cammax Masz rację. Powinni to dawać Cammaxowi to wtedy nazywałabyś to "słuszna redystrybucja dóbr"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@stromy możesz sobie rozdać połowę (a nawet cały) majątku niepracującej patologii z kilkorgiem dzieci. Resztę możesz oddać politykom i ich rodzinom/powiązanymi z nimi organizacjom, mediom. Nikt nie zabrania. Ale nie dziw się, że ludzie się wkurzają, że ktoś wydaje ich pieniądze na takie "potrzeby".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stromy
-1 / 1

@Cammax Jaki masz dowód, że jeżeli ktoś nie pracuje to patologia? Jest wiele rodzin gdzie ojciec pracuje a matka wychowuje dzieci, czy to znaczy, że jest to patologia? Wielu atakujących 500+ jest zaparzonych na zachodnią Europę i każe nam brać z nich przykład. Jednak jakoś nie zauważają, że zdaje się wszędzie tam, wypłacane są zasiłki na dzieci. Poza tym nie tylko ty płacisz podatki. Innym może pasować, że ich wpłacone podatki idą czy to na Rydzyka czy gdzieś indziej. Ci co narzekają na przekazywanie pieniędzy na KK nie mają nic przeciwko temu kiedy idą na LGBT(i coś tam jeszcze) feministki czy lewackie organizacje. Jeżeli społeczeństwu nie pasuje przekazywanie pieniędzy na jakieś tam cele, to w najbliższych wyborach mogą zmienić rządzących. Jeżeli pasuje to zgodnie z demokracją musi tak być. Jeżeli tobie nie pasuje demokracja zawsze możesz zostać dyktatorem, bo tak się nazywa ktoś kto sam chce rządzić wszystkimi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@stromy mówię o rodzinach, w których oboje nie pracują, mają kilkoro dzieci i żyją z zasiłków, często też z nałogami.

Według mnie powinniśmy mieć większy wpływ na to, na co nasze podatki idą. Wiadomo, na potrzeby typu wojsko, czy policja to muszą iść, bo tu chodzi o zapewnienie nam bezpieczeństwa, a to już zadanie państwa. No i jakieś tam podatki jednak muszą zostać.
Coś na zasadzie jak możesz przekazać 1,5% podatku na dowolną organizację charytatywną. Więc powinno sie dać więcej takich możliwości. Ktoś chce pomagać patologii (choć im to bardziej by się przydała pomoc w znalezieniu pracy i wyjściu z nałogu), ktoś inny chce przekazać jakiś tam procent na sport (podczas gdy inni jak to mówią "nie życzą sobie utrzymywać tych patałachów, którzy potem przegrywają z byle ogórkami"), ktoś na jakieś schronisko dla psów, czy kotów, ktoś chce przekazać większość majątku Rydzykowi, ktoś inny chce przekazać na jakieś feministki... Powinno się dać taka możliwość. Nie znaczy to jednak, że na to samo powinniśmy wszyscy płacić tylko dlatego, że rząd taki wydatek uważa za niezbędny.

Nie wiem, jest coś na co za nic w świecie nie chcesz płacić? To wyobraź sobie, że wygrywa partia, która właśnie na to przekazuje większość naszych podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Alarma
+5 / 5

Nieważne, czy pieniądze rozdaje Unia, czy rząd, wszystkie były zabrane od uczciwie pracującego człowieka. Bogactwo bierze się z pracy, inwestycji i przedsiębiorczości. Kiedy to zrozumiecie? Zamiana jednego etatyzmu na drugi zmienia dokładnie nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
+2 / 2

@Alarma
I tego właśnie boi się część zdrowego zdolnego do pracy społeczeństwa że będzie trzeba iść do pracy.
Bo wiadomo są ludzie którzy nie mogą pracować ,przewlekle chorzy czy opiekujący się takimi ludźmi im owszem powinno się pomóc.
A tym co uczciwie pracują krzywda się nie stanie jak wszystkie te bonusy zostaną wstrzymane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
-5 / 7

Ja też nie chcę tej kasy. Udupią nas tym. Doczytajcie sobie ile będziemy musieli oddać i jakie ustawy narzucone przez eurokołchoz przyjąć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmaster
+3 / 3

Łatwiej się steruje biednym społeczeństwem. Rzucisz kilka groszy dopłat, krzyczysz głośno "patrzcie jak dajemy a inni by wam nie dali" i po nóżkach całują, bo wystarcza na tanią kiełbasę i parę kilo ziemniaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+3 / 3

@kmaster, tak. Jak społeczeństwo jest ubogie, to łatwiej można szantażować/sterować serwowanymi: upustami, dodatkami, talonami i balonami. Niektórych przekona pewnie nawet ''darmowy'' Hot Dog, za przepłacone przez nich paliwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C csnrdi
+3 / 5

to ja tak nieśmiało przypomnę mokry sen Jarozbawa: był o milionach monet od Niemców w reparacji za wprdl w latach 1939-1945

miały być za to elektrownie atomowe, kosmodrom, elektryki, autostrady i nie pamiętam co jeszcze ale on tak >ładnie obiecuje< że chętnie posłuchałbym raz jeszcze..

:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nataniella
+2 / 2

To po jaki wuj pchali się do Unii? A 1go maja w Warszawie świętowali 19 rocznicę przystąpienia. Po kiego grzyba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Itakpowiem
0 / 0

Przecież wszystko co ten rząd sprzedał unii, to dla pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem