Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
218 246
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar polm84
0 / 6

@Haize a to takie cos jak dzieci probuja sie zaslonic jak pewien pan im kazal sie rozebrac bo go podkusily....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-4 / 16

Równouprawnienie (nie mylić z uprzywilejowaniem) to godność. To tak jakby powiedzieć niewolnikowi, że wolność to brak godności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+1 / 3

@El_Polaco Przecież to jest praktyka KK od setek lat. Masz godność, wolność i jesteś mądry jedynie jak słuchasz jego głupot. Człowiek wolny i mądry to ten, który uwalnia się z łańcuchów kościelnej zgnilizny i głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 marca 2021 o 10:12

avatar perskieoko
+6 / 14

Od początku afer pedofilskich powtarzam: co ty katoliku zrobiłeś, aby odsunąć skompromitowanych ułatwianiem działalności kolegom-pedofilom, purpuratów od waszego kościoła? Nie przekonuje mnie odpowiedź: a co ja, skromna jednostka, mogę? Otóż gdybym to ja był na waszym miejscu (dzięki własnemu rozumowi, nie jestem), to pierwsze co bym zrobił, to poinformowanie swojego proboszcza, że nie przychodzę do kościoła (splugawionego przez jego urzędników), dopóki abp czy bp o którym wiadomo że brał udział w kryciu pedofilii, będzie sprawował swoją funkcję. Starałbym się namówić do tego swoich znajomych parafian. Myślę że gdyby w bardzo wielu kościołach, coś takiego zdarzyło się (nie koniecznie musi to być większość wiernych), to KK wycofałby, z życia kościelnego większość skompromitowanych urzędników. Niestety znakomita większość katolików ma to w dupie. Może i dobrze, bo w ten sposób, szybciej pozbędziemy się wpływów kościoła na sprawy publiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 8

@perskieoko to dopiero jak umrze starsze pokolenie... bo nie wiem czy część z nich ma tak wyprane mózgi czy o co chodzi... ale za swojego księdza to by zabili gdyby ktoś na niego złe słowo powiedział... np że molestuje małe dzieci nawet gdy to prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+5 / 11

@Saladyn1 ,,...aż został skazany." i tu jest sedno twej wypowiedzi. Nie przeniesiony na inną parafię, nie ,,odsunięty" od posługi kapłańskiej, tylko skazany po procesie sądowym. A po twojej stronie to procesów jak na lekarstwo. I tych co proceder uprawiali i tych co proceder kryli. Taka to różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 6

@Saladyn1
A kojarzysz różnicę między sytuacją gdy ktokolwiek popełnia przestępstwo, a sytuacją gdy ktoś z organizacji do której należę popełnia przestępstwo, a ta organizacja robi wszystko żeby to przestępstwo ukryć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+2 / 4

@Saladyn1 Doprawdy nie widzisz różnicy między pedofilami w sutannach i pedofilami innych profesji? Posyłasz dzieci na naukę o moralności do lekarza/murarza? Nie słyszałem o przypadku, że przełożony murarza/lekarza pedofila przenosił go na inną budowę/szpital, ukrywając przestępstwo przed organami ścigania jeśli o nim wiedział, Czemu bronisz kwestii, która jest nie do obrony? Doprawdy nie rozumiesz, że właśnie taka postawa ,,załatwiła" KK w Europie? Papież to za mało, gdy ma się takich biskupów, którzy oskarżenia o pedofilię księży tłumaczą to jako atak na KK zamiast raz na zawsze potępić pedofilię i wzywać do modlitwy za pedofilów i ukrywających ten proceder? Prawda was wyzwoli...cytat z Biblii, którego katolicy nie rozumieją.
A co do lekarza...to jednak w końcu będzie siedział, czyż nie? I to w więzieniu, a nie w innej parafii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+1 / 5

@Saladyn1 Ok. Brnij dalej w tym marazmie i dalej twierdź, że białe jest czarne, a czarne jest białe. I dalej sobie tłumacz, że księża pedofile nie siedzą, bo zawiódł sąd świecki, a nie dlatego, że ukrywano fakty przez Episkopat i nie ma ,,specjalnego" traktowania sutannowców przez świecki wymiar sprawiedliwości. Nie przekona cię prokuratorski okólnik z zaleceniem szczególnie delikatnego traktowania ,,spraw dotyczących KK". Można i tak. Casus Irlandii też pewnie niczego cię nauczył. KK mi nie szkoda, wiary tylko szkoda, a tacy jak ty wiarę podkopują łapka w łapkę z oderwanymi od rzeczywistości biskupami. Nie gratuluję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 2

@Saladyn1
Równie dobrze mogłeś napisać: a ty też jesteś człowiekiem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 2

@Saladyn1
Głupiś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 4

@Saladyn1 A chociażby Gądecki nie wydał akt proboszcza z Chodzieży, tłumacząc się prokuraturze, że akta odesłał do Watykanu. I ty sam twierdzisz, że ukrywanie akt pedofilów przez Kurię to standardowa procedura? Buahahahaha. Samozaoranie level arcybiskup.A przepisy mój młody kanoniku, to trzeba egzekwować, a nie zaostrzać, bo zaostrzać coś czego się potem nie egzekwuje jest objawem debilizmu.
I nie wzywaj innych do działania, gdy samemu popierasz hierarchów w tuszowaniu spraw pedofili z nóżką założoną na nóżkę. Ja przynajmniej głośno mówię, że pedofila jest złem, a ta w sutannach szczególnie obrzydliwą. A ty relatywizujesz problem z bezczelnością niewzruszalnego i cynicznego biskupa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

Nie spotkałam jeszcze dotąd zbyt wielu osób, które by równie gorączkowo, równie zaciekle i z równie wielkim zaangażowsniem udowadniały światu, że mają zrytą przez religię banię.
Podziwiam Cię saladynie1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem