Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
308 340
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wojekwiesiek
0 / 46

"Antyukraińskie hasła"... a w jakim temacie, drogi autorze? Poszukałem i znalazłem, Mędlar piętnuje Ukrainę za nazwanie Romana Szuchewycza bohaterem Ukrainy, a kto to był Szuchewycz?
Jako główny dowódca UPA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom i przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilnej, których ofiarą padło około 100 tys. osób, z czego na Wołyniu zginęło 40–60 tys. Polaków, w Małopolsce Wschodniej od 20-25 do 40 tys., zaś na ziemiach współczesnej Polski od 6 do 8 tysięcy Polaków. Wiki.
Ktoś uważa, iż w tym temacie Mędlar nie ma racji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
0 / 20

@wojekwiesiek Tylko że ten człekokształtny obarcza odpowiedzialnością za działania UPA wszystkim Ukraińców którzy po tym jak wspólnie z Amerykanami rozwaliliśmy ich kraj przyjeżdżają do Polski i domaga się rewizji granic z Ukrainą i przyłączenia kresów do Polski. Sieje nienawiść wobec wszystkich Ukrainców a nie tych z UPA, więc Twój komentarz co najmniej niepełny, by nie powiedzieć chybiony. Pół prawdy to całe kłamstwo. Ten. sam człekokształtny nazywa też ludzi o odmiennej orientacji seksualnej pedofilami, sam będąc w dodatku byłym księdzem, członkiem jedynej na świecie instytucji, która globalnie zajmuje się tuszowaniem pedofilii i ochroną sprawców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ab_be
+4 / 16

Bo prawda niedobra jest, po co o tym mówić? Nadstawiajmy drugi policzek, a inni niech na nas plują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-5 / 9

@wojekwiesiek :))))) dobre :) to może Polska też jest beneficjentem zmowy ruskich z niemcami bo dostaliśmy ziemie na zachodzie? Ukraińcy byli takimi beneficjentami, że dostali „wielki głód”. A Rosjanie sami poczuwają się do ciągłości po ZSRR pisząc na nowo historię 2 w.św. Grunt, że dzisiaj Polska i inne państwa regionu są wolne, Ukraina jest bliska niepodległości, pozostanie Białoruś :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-2 / 16

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 Jak Niemcy nazistów Ukraińcy wybrali banderowców w demokratycznych wyborach, więc są winni temu, iż UPA i Bandera na pomnikach. ŻADEN Polak czegoś takiego nie moze popierać, słusznie więc Mędlar jedzie po banderowcach. Rewizji granic domagają sie Ukraińcy, tzw Zakierzone, bezczelnie kłamią za zbrodnie ZSRR obwiniając tylko Rosjan, gdy sowietami dłuzej rządzili Ukraińcy, jak Rosjanie. Blokują ekshumacja Polaków pomordowanych na Wołyniu, nie są w stanie przyznać, iz to Ukraińcy są największymi beneficjentami paktu Ribbentrop-Mołotow, na mocy którego Polska straciła Kresy. teraz mój komentarz jest pełny? Jeszcze mogę conieco dorzucić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-5 / 7

@wojekwiesiek Współczuję ludziom Twojego pokroju, którzy nie potrafią oddzielić historii od teraźniejszości. Żyj sobie dalej w swojej pseudohistorycznej bańce, a normalnych ludzi zostaw w spokoju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
+3 / 7

Niby dlaczego nie powinien obarczać całego narodu? Przecież pomniki bandery powstają tam szybciej niż rosną grzyby w polskich lasach na jesień. Oni naprawdę są dumni z tego bandyty. Nawet ukraińska armia przyjęła hasło upa jako oficjalne pozdrowienie.
Miendlar ma 100% racji, a ty nie znasz definicji faszyzmu lub specjalnie ją przekłamujesz.
Kiedyś poglądy Miendlara to była normalność w Polsce. Dzisiaj pokolenie lpg+ przekłamuje wszystko, nawet definicje słów w słowniku zmieniają znaczenie. Ale co sądzić o ludziach, którzy myślą, że dzielimy się na 50+ płci.
Kiedyś od tego były szpitale I pałka milicyjna żeby trzymać was w ryzach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+2 / 4

@Dolcannz I taka jest prawda, polskojezyczna mniejszość ukraińska próbuje ją ominąć, podobnie, jak robi to Tokarczuk, nazywając Polaków "kolonizatorami", gdy ziemie obecnej Ukrainy były wtedy częścią LItwy. Pozdrawiam.

@usiek1992 Stawianie pomników zbrodniarzom z UPA na Ukrainie, to nie jest historia, lecz dzień dzisiejszy. Współczuj sobie, że bierzesz w obroną tych, którzy stawiają na pomniki morderców Polaków z UPA. Ukraińcy sami wybrali neobanderowcówo, tak jak kiedyś Niemcy nazistów, współczuj sobie, braku wiedzy, braku argumentów. A do normy ci daleko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2021 o 18:45

avatar johnyrabarbarowiec
+10 / 14

Ok, ale jeśli możemy odmówić komuś pełnienia roli dziennikarza za jego poglądy, to w zasadzie po co dziennikarze? Wystarczy, że tak jak za PRLu było, jedyna słuszna władza wyznaczała kogoś kto może być w telewizji i może robić materiały prasowe. Wolność słowa polega na tym, że pozwalamy mówić nawet tym, których nie lubimy.

Inną kwestią jest samo to dziennikarstwo, otóż w Polsce nie znam żadnego dziennikarza, w zasadzie o ironio Monika Jaruzelska jest najbliżej dziennikarstwa choć sama siebie uważa za publicystkę. Natomiast publicystów u nas od zaje... Odkąd żyję, nie widziałem jeszcze dziennikarza w Polskich mediach. Dla wyjaśnienia, dziennikarstwo jest wtedy, kiedy dziennikarz zadaje pytanie niekontekstowe, obiektywne, każdej ze stron oraz relacjonuje to co widzi w sposób obiektywny bez dodawania własnego komentarza. Publicysta w zasadzie może robić co tylko mu się podoba, nie musi być obiektywny, może nie zadawać pytań jednej ze stron, może zachować stronniczość, a dane wydarzenie przedstawia ze swojej subiektywnej strony. Więc wszystkie te legitymacje dziennikarskie w zasadzie bym pozabierał wszystkim i niech sobie zrobią legitymacje publicystyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 7

@olewator ale wiesz, że na propagowanie nienawiści i ustrojów typu nazizm są paragrafy? A ksiądz Międlar to klasyczny PISowiec z ONRu (taka nazistowska przybudówka nazistowskiego PISu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 3

@Cammax Momencik... mówimy o bardzo konkretnym przypadku, nie zgadzaniu się na gloryfikowanie Szychewycza na Ukrainie (sprawdziłem temat, nasza dyplomacja tez protestowała), to ten od Rzezi Wołyńskiej, więc gość może być z PiS i ONR, na pewno nie są gorsi od neobanderowców. KTOKOLWIEK w tym temacie przyklepuje Mędlarowi "antyukraińskość", jest albo idiotą, albo z probanderowskiej polskojezycznej mniejszości ukraińskiej która stawia UPA pomniki w Polsce. Wiem, że Ty do tej grupy nie należysz, więc wstrzymaj konia, sprawdź temat i odpuść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@olewator tu już pretensje kieruj do twórców konstytucji i kodeksu karnego.

@wojekwiesiek szczerze mówiąc Międlara znam tylko z antysemickich wypowiedzi i popierania ONRu. O jego "antyukraińskości" pierwszy raz słyszę.
A co do Szychewycza i innych banderowców to dziwi mnie, czemu nasz rząd na to pozwala, skoro do innych krajów z którymi mamy zaszłości historyczne nadal mają pretensje. Co więcej przeszkadzają im nawet groby żołnierzy z Armii Czerwonej, którzy gdzieś tam zginęli w trakcie walk (a pomniki banderowców już nie). To chyba jedyna kwestia, w której można się zgodzić z Międlarem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 2

@Cammax W temacie antysemityzmu Międlara też nie można oceniać negatywnie, bo czym dzisiaj jest "antysemityzm"? Mówienie, iż góra UB to byli Żydzi, iż Żydzi witali kwiatami wojska sowieckie po 17 września, masowo kolaborowali z czerwonymi wydając Polaków na śmierć i Sybir, przejmując przy tym ich majątki. To dzisiaj jest "antysemityzmem", więc jak jak słyszę o kimś "antysemita", sprawdzam co mówi/robi.
Nasi politycy w temacie Ukrainy dostają rozkazy z Waszyngtonu, bo nie ma opcji, by z własnej woli popierali banderowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@wojekwiesiek dlatego powinno się doprecyzować tego typu definicje (zwłaszcza w przepisach). Bo dla jednego fanatyka wypowiedzi typu "nie podoba mi się postępowanie Izraela w sprawie...", "Ukraińcy nie powinni uznawać zbrodniarzy za bohaterów" są równoznaczne z wypowiedziami typu "Żydzi do gazu", "zróbmy odwet za ich zbrodnie i używajmy tych samych metod do zabijania". A dla fanatyków z drugiej strony te wypowiedzi również są równoznaczne, ale w drugą stronę. W takich przypadkach każdy fanatyzm jest niebezpieczny.

A co do Ukrainy to też wątpię żeby PISowcy sami ich we wszystkim dobrowolnie popierali, bo nie oszukujmy się, kto jak kto, ale PIS nie wybacza zaszłości historycznych. Albo chcą zrobić na złość Rosji, albo dostali takie polecenie. A uległość wobec USA nie przeszkadza im oskarżaniu każdej innej partii o uległość wobec innych (zwłaszcza UE i Rosji).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
0 / 0

To w Polsce? Oooo, czyżby ludzie zaczęli wreszcie się nawzajem bronić? :o

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pereplut
+1 / 1

Autor demota nie zna znaczenia słowa "bowiem" bowiem z treści demota wynika, że Międlarowi legitymacja została wydana w nagrodę za ciążące na nim zarzuty o szerzenie mowy nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem