Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
171 188
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S stach1947
-2 / 4

Wszystko się zgadza, poza tym, że dostajesz hostię do ręki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KateWlodarska
-1 / 3

@stach1947 Możesz rozwinąć?
W mojej parafii, tylko do ręki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stach1947
-1 / 1

@KateWlodarska - a gdzież jest ta parafia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KateWlodarska
+1 / 1

@stach1947
Demoty to nie jest miejsce dla podawania swojego adresu, ale powiem Ci tylko, że w Polsce.
Komunia rozdawana jest w 90% do ręki, tylko jeśli ktoś podchodzi i nie wystawia ręki, ksiądz, lub szafarz podają do ust.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stach1947
-1 / 1

@KateWlodarska - a nie masz trudności w czytaniu ze zrozumieniem? Pokaż mi miejsce, w którym pytałem o twój adres? Podaj adres parafii, a pójdę i się przekonam, ty nie jesteś mi do niczego potrzebna, to ma być weryfikacja tej twojej pisaniny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Avantica
+6 / 8

Ten opis ludzkich zachowań dotyczy nie tylko kościoła. W sklepie, w autobusach też ludzie wszystkiego dotykają, a po powrocie do domu nie myją rąk (albo je tylko moczą, byle jak). Po wyjściu z wc też. I tak jest od wielu, wielu lat. Maseczki nie pomogą, rękawiczki też, gdy podstawowa higiena zwyczajnie leży

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 5

@Avantica dokładne wystarczy pójść do galerii handlowej i skorzystać z ubikacji by zauważyć jak wielu ludzi (zarówno kobiet jak i mężczyzn) po wyjściu z wc nie myje rąk po czym idzie zjeść kepsa lub lody.

@Mizantropix, tak limity są przekraczane ale nie w takim wymiarze jak podaje autor (mała manipulacja by spotęgować wydźwięk inaczej brzmi przekroczenie o kilkanaście osób a inaczej kilkaset) zwróć uwagę, czysta matematyka limit 35 to jak autor chce w takim kościele zmieścić 500 osób? 350 to staliby bardziej ściśnięci jak sardynki w puszcze, czyli autor chce twierdzić, że frekwencja byłaby wyższa niż w trakcie największych świąt.

Druga rzecz to jak żyje nie spotkałem się by kiedykolwiek taca została puszczona w obieg, z rąk do rąk przekazywana wiernym. Napisanie w tym wypadku jeszcze przez autora SIC! świadczy, że nie ma pojęcia co ten skrót oznacz :)

Trzecia sprawa. W kościołach stoją dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, oraz automatyczne dozowniki święconej wody, nie trzeba być specjalnie wierzącym i chodzić na msze by to sprawdzić, wystarczy posłuchać sąsiadki co wszystko widzi na osiedlu i wszystkie nowinki opowiada XD

Oczywiście nie zmienia to stanu, że w konsekwencji takich obostrzeń jakie są wprowadzone to i kościoły powinny być zamknięte lub co najmniej ograniczona ilość osób do np 5.
Nasuwa się też pytanie dlaczego w sklepach wielkopowierzchniowych budowlanych ludzie chodzą na wycieczki, kończę dom aby się jak najszybciej przeprowadzić i to co widzę w marketach budowlanych "rodzinne wycieczki" po nie wiadomo co bo snują się bez celu pomiędzy alejkami jest przerażające tak z deka,

Według mnie aby najlogiczniejszym byłoby nie samo zamknięcie tylko wprowadzenie reżimu/limitów które byłby przestrzegane. Wtedy wszyscy byliby powiedzmy "równo" potraktowani, a SZ (pogotowie szpitale) mogłaby płynniej pracować. Taki skoki luzowanie zaostrzanie reżimu sanitarnego powoduje, że po poluzowaniu robią się zatory. Problemem z covid19 nie jest śmiertelność stricte nim wywołana, a powikłania i to, że w przypadku hospitalizacji pochłania czas i środki na leczenie. Ta choroba działa jak mina przeciwpiechotna na wojnie, nie zabija, a angażuje środki - to też jest zastanawiające, jak Chiny tak szybko sobie poradziły dla lubiących teorie spiskowe xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
0 / 2

Kontakt z zarazkiem to za mało żeby zachorować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem