Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
852 875
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
1 1234tester1234
+11 / 17

co by to nie było, sądząc po oczach wejść musiało dość głęboko XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BorekL_R
+3 / 5

@1234tester1234 To jej reakcja na stwierdzenie Pani redaktor, że ktoś mógłby "wynająć się". Tak się przejęła, że nawet nie tknęła sedna tematu, tylko była oburzona tym wyrażeniem. Porównania do niewolnictwa i takie tam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2021 o 18:40

Q Quant
+22 / 28

@agronomista - mowa jest o płciach, a Ty piszesz o chorobach. Podążając Twoim tokiem rozumowania, ludzi z zespołem Downa należałoby również uznać za osobną płeć, bo mają inną liczbę chromosomów. Owszem, zdarzają się różne nienormalne konfiguracje alleli X i Y, ale to nie są nowe płacie, tylko stany patologiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M movah02h
+6 / 6

@pawel1481 Pojęcie płci biologicznej ma sens tylko w kontekście rozmnażania. Jeśli ktoś ma nieprawidłową konfigurację chromosomów lub występowania genu SRY, to nie znaczy, ma jakąś trzecią płeć. Trzecia płeć miałaby sens tylko, jeśli zapłodnienie wymagałoby trzech płci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
0 / 0

@pawel1481 @agronomista Durnych polaczków przerosły wasze merytoryczne argumenty silnie ugruntowane w wiedzy naukowej.

Jag to tag. Przeciesz czlowiega stfoszyu buk i to tylko dfie płecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
+3 / 5

Polski wkład w memonike

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
-5 / 11

Ja to nazywam rolą społeczną, bo pojęcie płci psychologicznej wielu ludziom nie pasuje. Ale chyba każdy zna jakiegoś chłopaka, który chodzi w rurkach i chciałby zostać modelem, albo dziewczynę, którą nazywają "chłopczycą", która gra w piłkę nożną i chciałaby wstąpić do wojska?

Biologia jest bardzo skomplikowana. Np. u krokodyli płeć zależy od temperatury w trakcie inkubacji jajka. Tak jak ktoś wcześniej napisał, genetycznie też mamy więcej możliwości niż XX i XY. To prawda, że w większości przypadków mamy do czynienia z typowym chłopcem i typową dziewczyną, ale twierdzenie, że nie ma od tego wyjątków to ignorancja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 4

@tobimadara
"Ja to nazywam rolą społeczną (...) chyba każdy zna jakiegoś chłopaka, który chodzi w rurkach i chciałby zostać modelem ... " - ale to wcale nie znaczy, że mam do takiego chłopaka zwracać się zaimkami żeńskimi. Nie ważne czy chłopak, czy dziewczyna, każdy może chodzić w rurkach lub zostać mdelem/modelką, czy uprawiać inny zawód. Jeżeli twierdzisz, że chłopak który lubi "typowo kobiece" czynności może stwierdzić, że jest kobietą (jego rola społeczna to kobieta) bo lubi robić "kobiece rzeczy" to jest to zwyczajne pogłębianie stereotypów i patriarchat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 4

@tobimadara
Typowy chłopiec to nie koniecznie XY. W zasadzie prawdziwy mężczyzna 190+ to może być według biologii nadmężczyzna , mieć przeciętnie 7cm wzrostu więcej i 10-15 w skali IQ mniej... Powtarzam może. Bo nie każdy 190+ ma trisomię i geny w konfiguracji XYY.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
0 / 0

@tobimadara co? Jeśli chłopak chodzi w rurkach, to nazywasz go dziewczyną? Pogieło troche pod czaszką? To dalej chłop, tylko lubi rurki, no na bogów nie wymyślajmy takich dziwactw...
Tak samo dziewczyna w wojsku nie jest od razu chłopem, tylko silną dziewczyną i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+5 / 13

@kripszt jak już się myśli, że niżej nie można upaść to pojawia się lewak który udowadnia, jak bardzo człowiek się mylił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
+4 / 6

Kolejny raz potwierdza się powiedzenie że nie trzeba ośmieszać lewicy, wystarczy dać im mówić :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1986Andy
0 / 0

Julka bierze lewactwo i nowy marksizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem