Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
160 163
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H HochLieck
0 / 6

Co to za jakiś absurdalny przepis, że uprawnienia nabywa się w momencie odbioru fizycznego dokumentu?
Przecież to jest tylko formalność. Uprawnienia powinny obowiązywać od momentu potwierdzenia spełnienia wszystkich wymogów, np. kiedy urząd zleca wyrobienie fizycznego dokumentu, czy kiedy tam jest już znany numer prawa jazdy.
Fizyczne prawo jazdy przecież nie jest już potrzebne (przynajmniej w kraju).
Nie dość, że każdy musi zapłacić za wyrobienie fizycznego dokumentu, nawet jeśli go nie potrzebuje - to jeszcze mało, jeszcze trzeba upodlić takiego delikwenta każąc mu jechać do urzędu autobusem albo prosić kogoś o podwózkę, mimo, że spełnił wszystkie wymogi, żeby jechać swoim autem.
Widzi tu ktoś jakiś sens inny niż pokazanie obywatelowi, że jest nikim i ma słuchać i wykonywać polecenia władzy, choćby najbardziej absurdalne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+2 / 2

@HochLieck Myślę, że to po prostu głupi przepis, ktoś nie pomyślał jak go tworzył. Raczej nie doszukiwałbym się jakiejkolwiek ideologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
+3 / 3

@CzlowiekZkamienia myślał, jest to "relikt przeszłości", kiedy nie było jak skontrolować wirtualnie. Nie myśleli ci, którzy aktualizują prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-2 / 2

@PrawdziwieTrue Jednak już od dłuższego czasu było jak skontrolować, i było rozróżnienie między "niemaniem" dokumentów podczas kontroli, a prowadzeniem bez uprawnień...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asravaf
-1 / 1

@HochLieck takim mamy klimat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar monikashell
+1 / 1

jeśli ktoś reprezentuje taką postawę i takie zachowanie, powinien mieć przynajmniej 10letni zakaz prowadzenia a także nabywania pojazdów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzechotek
+2 / 2

Świeżo po kursie na którym na pewno instruktor mówił, że nie jeździ się po alkoholu, gość pije i jedzie. Szkoda słów, patologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem