Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
271 276
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar pantharhei
+5 / 9

To nie powód do dumy, że mamy rodaków których jedyną metodą wypoczynku jest uchlewanie się do nieprzytomności. Majówka, sobota, urlop, urodziny, chrzciny, krewni zjechali, pogrzeb, podwyżka, awans, kupno lub sprzedaż samochodu itd... czyli każda okazja jest dobra.
Alkohol to taki czynnik którzy zwalnia z myślenia, luzuje hamulce, niszczy bliskich i jest źródłem pieniędzy dla rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
+2 / 2

Jak podaje Wikipedia:
22,3 promila alkoholu we krwi zmierzono u kierowcy, który pod koniec maja 2012 w Dobrołęce (gmina Olszewo-Borki) doprowadził do śmiertelnego wypadku drogowego prowadząc samochód osobowy. Wynik badania potwierdził rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że próbka krwi została zanieczyszczona, gdyż nie została pobrana z żyły, a z rany poszkodowanego. Mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzechotek
0 / 0

Podobno 5 promili to dawka śmiertelna. Mój sąsiad miał 9 promili, ale on ma często kilkudniowy cug.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glup
0 / 0

@grzechotek Przyjmuje się, że dawka śmiertelna alkoholu to 8 gramów czystego alkoholu, czyli 100% spirytusu, przypadający na 1 kilogram wagi ciała. Według szacunków specjalistów 5 promili to stężenie we krwi, które powinno zakończyć się zgonem. Nie jest to jednak proporcja mająca zastosowanie w każdym przypadku. Jak pokazuje doświadczenie, nawet więcej niż 5 promili czasem to za mało, by doprowadzić do śmierci. Są też przypadki, kiedy mniejsze stężenie czystego alkoholu we krwi kończyło się nieszczęśliwie.

Prawda jest taka, że dawka śmiertelna alkoholu we krwi jest uzależniona od kilku czynników. W grę wchodzi m.in.:

nietolerancja alkoholu,
przystosowanie organizmu do spożywania alkoholu,
ogólna odporności organizmu na zatrucia,
kondycja fizyczna człowieka,
wypełnienie żołądka pokarmem,
aktualny stan zdrowia,
waga.
Osoby, które regularnie zażywają alkohol, w tym także osoby zmagające się z chorobą alkoholową, mają wyższą tolerancję na tę substancję. Śmiertelna dawka u nich może wzrosnąć nawet do 11% przyjętej ogólnie miary.
*Nie dotyczy Polaków i Rosjan- bo to musiało być jako puenta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem