Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1224 1243
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M michalSFS
+57 / 63

Do tego nie potrzeba nawet jaj, tylko trochę zdrowego rozsądku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+15 / 21

@Fragglesik
Za Bóg zapłać.
Kto chce to niech daje, to jego sprawa, ale przymuszać się nie powinno. Przybytek ma dochód z wielu źródeł. Od tych, za które płacimy wszyscy jak leci, po tace, sakramenty, itp. Myślę, że wystarczy na media i utrzymanie porządku. A tu ludzi się zbuntowali ze względu na pazerność księdza. Poczytaj o tym.

Ci, którzy chodzą, zazwyczaj też dokładają się do tego. Ci, co nie chodzą, w sumie też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+14 / 26

A dlaczego niby proboszcz nie miałby umyć wszystkich okien, od niedzieli do niedzieli jest mnóstwo czasu. po kilku tygodniach dojdzie do takiej wprawy że u parafian będzie mył dorywczo. "Do roboty je*ane nieroby" - jak to śpiewał Kazik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+3 / 9

@reevox Nie mam dobrej opinii o klerze, ale twierdzenie, że ksiądz tylko w niedziele robi jest absurdalne w swej naiwności lub złośliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WroceNieRazAmebo30
0 / 4

@agronomista O a to ciekawe co ksiądz robi na swoim etacie ?? Do czego jest zobligowany przez pracodawcę ?? Nie jestem złośliwy zwyczajnie mnie to ciekawi, bo większość ludzi ma ich za obiboków chcących tylko zbierać kasę i raz czy 2 razy w tygodniu msza godzinkę i fajrant. Co robi ksiądz ? Jakie są jego obowiązki po za mszą ? Wbrew pozorom to są dobre pytania które może przyniosą dla odbioru księży coś dobrego albo i nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+1 / 1

@WroceNieRazAmebo30 Parafia to przedsiębiorstwo. Więc ma tyle roboty co przedsiębiorca. Msze czy nabożeństwa są prawie codziennie, Ksiądz ma obowiązek przygotowywania kazań i prowadzenia ksiąg parafialnych i pozostałej dokumentacji. Prowadzenie wszelkich czynności administracyjnych. To jest trochę roboty jeśli ksiądz nie olewa dbania o cmentarz, kościół plebanię. Nawet jeśli sam nic nie robi, to jednak zarzadzanie tym trochę czasu zajmuje. Być może to zależy od osoby i zaangażowania, ale wydaje mi się, że pracownik na etacie 8 h. od poniedziałku do piątku może mieć mniej zajęć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
-1 / 3

@agronomista
Tylko, że tam jest kilku. I zazwyczaj jeden, który zajmuje się księgami parafialnymi.
Inni mają tylko obowiązek odnotowywania otrzymanych pieniędzy (co nie zawsze robią). Do tego dochodzą śluby, chrzty (głównie weekend) i pogrzeby (tu nie utrafisz w termin). Jasne jest tam papierologi w tym Babilonie, ale bez przesady.

Jeśli robi w szkole lub w szpitalu to ma więcej zajęć, ale jednocześnie dostaje dodatkową pensję. Więc w zakres jego typowych obowiązków kościelnych nie powinno się liczyć. W dodatku nie ma zajęć domowych - nie słyszałem, żeby jakiś sam gotował, prasował, sprzątał i ogarniał swoje miejsce bytowania. A że dziećmi się nie zajmuje, przynajmniej wychowywaniem (bo z tym "zajmowaniem" to różnie jest), to wychodzi, że jest totalnie odrealniony. Ma g...pojęcie o rodzinie, nie boryka się z codziennymi zajęciami, nie zna typowych trudów życia, za to "naucza". Jak ci sprzedawcy poradników: "jak zarabiać miliony", którzy w pocałowaniem ręki złapali zlecenie na napisanie książki za 5000zł...

Wydaje mi się, że finalnie ksiądz ma znacznie mniej pracy niż zwykli, zarówno ci pracujący fizycznie i umysłowo. Pewnie, że są zawody na etatach, w których ma się mało zajęć, ale to wyjątki, a nie reguła. Jak ktoś jest bardziej w temacie to niech sprostuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
0 / 0

@michalSFS Nasz proboszcz też kasy trzepie jak lodu, ale nie widziałem aby na plebanii miał kogoś do pomocy. Zaś, że wygląda jakby jadł za trzech więc raczej coś tam gotuje. Wikarych i innych księży też żadnych na parafii nie mamy. Wiadomo, że do wszelkich prac porządkowych jest zawsze sporo chętnych pomóc, wiec fizycznie nie robi. Chociaż np. trawę kosi osobiście wokół kościoła, plebanii i cmentarza. Kosiarkotraktorkem więc tak się nie zmorduje, ale czas na to poświęca. Ogólnie to wiem dobrze, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, i ludziom zawsze się wydaje, że inni nic nie robią. Jednak zazwyczaj tak nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 7177135
0 / 0

@Fragglesik Niech się zmuszą do zapłaty firmie albo mają brudno a nie za darmo by wszystko chcieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@7177135 Tylko, że cały demot tu powstał bo tłuszcza została zszokowana, że "bo proboszcz domagał się pieniędzy na umycie okien lub ich umycia". Gdyby ludzie tutaj potrafili powiedzieć - "no tak, to normalne, że trzeba się złożyć i zapłacić fachowcom za umycie" - nie pisałbym tu żadnego postu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 7177135
0 / 0

@Fragglesik
Cały demot powstał bo proboszcz domaga się pieniędzy i każe myć okna a nie domaga się pieniędzy za mycie okien.

I normalne jest że chętni się składają na cokolwiek a nie że ktoś wymaga od wszystkich.
Chce pieniędzy na fachowców? Może albo poprosić (i tylko poprosić a nie się domagać) albo ruszyć zad i pójść do roboty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

a co robi w tygodniu na przykład? przez godzinę siedzi w kancelarii i wydaje zaświadczenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 1

hahaha. dobre. 99% księży jakby wysłać do takiej normalnej pracy to zachowywaliby się jak na obcej planecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

zgadzam się w 100% . Odrealniony to idealne określenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 2

@reevox Jak myślisz że ksiądz w tygodniu ma zajęcie przez godzinę to jedynym tutaj odrealnionym jesteś Ty.
Pogrzeby, ostatnie namaszczenia, msze, prowadzenie ksiąg parafialnych, wydawanie zaświadczeń, rozmowy z parafianami bo ci często przychodzą do księży pogadać o różnych problemach, jak ma pod sobą cmentarz to dochodzi mu masa innych zajęć. Różnego rodzaju próby z organistą i kościelnym chórkiem itd. itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 1

tak. strasznie ciężkie zajęcia. jest tak orobiony chłopina że je*anie w kopalni czy przy wykopach to wręcz relaks. tak powiem to jeszcze raz, są odrealnieni. często to maminsynki gdzie mamusia zawsze marzyła żeby mieć syna księdza. większość z nich nie zna takiego "normalnego" życia gdzie rano wstajesz do pracy, wracasz zmęczony ale zapomnij że sobie odpoczniesz bo masz dzieciaki z którymi trzeba zrobić zadania, ugotować obiad, zrobić coś kóło domu. dla mnie to banda pajacy mamiąca ludzi i pasożytująca na nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+1 / 1

@reevox

Że nieroby, to ok, ale dlaczego uważasz, że jedyną ciężką pracą jest praca w kopalni czy przy wykopach? A kilkunastogodzinna wielomiejscowa operacja neurochirurgiczna jest lżejsza? Wątpię. Powiem więcej, każdy z lekarzy od tej operacji poradzi sobie z wykopami czy pracą w kopalni, ale żaden górnik nie zastąpi neurochirurga przy stole. Skończmy już może z tym mitologizowaniem pracy w kopalni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 1

podałem to jako przykład prawdziwej pracy. takiej której namacalne efekty widzisz . Można równie dobrze podać przykład wielorybnika czy sprzedawcy w KFC.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obeznany
-1 / 1

@WroceNieRazAmebo30
Msza, spowiedź, Komunia św. dla chorych, modlitwa brewiarzowa - obecnie 6 godzin kanonicznych (nie chodzi o godziny zegarowe, tylko godzinami nazywa się części brewiarza odmawiane o danej porze), często katecheza, prowadzenie spotkań różnych duszpasterstw, przygotowanie kazania (a może być to każdego dnia), dyżur w kancelarii parafialnej, niektórzy są kapelanami w szpitalach, pogrzeby, przed Triduum Paschalnym trzeba przygotować trochę rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
+26 / 36

Czy ci parafianie są jacyś upośledzeni umysłowo, że są bezsilni? Zignorować proboszcza, niech sam myje okna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
+12 / 24

@Fragglesik Wystarczy poprosić, nie żądać i zmuszać. Za drobną opłatą na pewno ktoś by umył te okna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+6 / 12

@butterfly2000 za sjp.pl - parafianin: człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony. Myślisz dlaczego kler wybrał sobie to słowo na określenie swoich wiernych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+4 / 6

@Fragglesik a ty znowu bronisz nie tych co trzeba. Jak nie PiS-u to pazernych księży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

Nie rozumiem: księdzu obiady gotuje, gacie pierze i łóżko ścieli gosposia, a kościół mają sprzątać parafianie, bo to "ich świątynia"? Ja bym im kazała sprzątać, jakby nie musieli na tacę kłaść i jakby ksiądz sam koło siebie na plebanii robił, nie rękoma gosposi. Poza tym kościół to jego miejsce pracy. Skoro kościół jest dotowany przez państwo to niech sobie takie rzeczy organizują we własnym zakresie, tak jak gmina opłaca sprzątaczkę i woźną w szkole, a nie każe dzieciom i rodzicom sprzątać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 1

@Jerzowiec Nie żeby coś ale księża płacą podatki, co prawda śmiesznie niskie ale płacą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+20 / 32

Ryczywół to wieś... W takich miejscach zwłaszcza na wschodzie kraju proboszcz jest jak Bóg na ziemi. Tam jak się dziecko poskarży rodzicom, że ksiądz ciumka dawał i paluszek wsadzał to Ci rodzice to dziecko ukamieniują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+9 / 11

@lolo7 A tu niestety, ryczy wół, a oni się przejmują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 5

@lolo7 Kiedy jeszcze uczestniczyłem na poważanie w życiu Kościoła, zauważyłem, że wokół księdza zawsze kręcili się tacy z lekka cofnięci mega dewoci, którzy chętnie wszystko robili "w czynie". A to w mieście było. Na wiochach powinno być takich odpowiednio więcej. Dziwię się, że proboszcz musi nakazy stosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+8 / 18

Możecie też nie chodzić do kościoła. Nie ma takiego obowiązku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
+2 / 16

@Rydzykant spróbuj tej sztuczki na wiosce to Ci będą gównem w nocy drzwi malować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+7 / 7

@sandalarz
Jak jeszcze mieszkałem na wiosce to gównem drzwi nie malowali. Ale parę razy kamień w szybę mojego pokoju trafił. W tunel foliowy nawet rzucali...

Wandale czy karanie za moje poglądy? Pół na pół. Jedno w sumie nie wyklucza drugiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
0 / 0

Popacz, Rydzykant - czasem nawet Tobie mogę wstawić plusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
-1 / 1

@sandalarz Przecież katolicyzm to religia miłosierdzia. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
0 / 2

@alitejophobia Jak i Polska to kraj dobrobytu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
0 / 0

@Fragglesik W Hiszpanii jedna pani wzięła się nawet za odnawianie fresku. :)
Są firmy sprzątające.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-3 / 3

@alitejophobia Jasne, że są, ale przecież chodzi o to, że ludzie się dziwią, że trzeba zebrać na zapłacenie im.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
+1 / 1

@Fragglesik Przecież co tydzień zbierają na tacę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+14 / 20

Tak wygląda rzeczywistość, w której stado baranów pochyla głowę i bezkrytycznie robi wszystko, co im księciunio każe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 4

@faraon69 tak bezkrytycznie, że powstał artykuł w gazecie, ten demot o tym, wspomnienie w TVN24 i pewno coś jeszcze. Ale "bezkrytycyzm".....:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
0 / 2

@faraon69

Księżunio, nie księciunio. Koło księciunia ten księżunio nawet nie stał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
0 / 2

@didja Racja :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+10 / 12

Banda debili. Na wioskach kościół jest co 5 km. Nie w tym to idę do następnego. Proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darthnorbe
+6 / 10

Przecież polaczki uwielbiają być dymani w podatkach w usługach więc czemu nie przez księży? Ot taki naród

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dominator156
+2 / 4

W moim rodzinnym mieście panuje taka tradycja, że rodzice dzieci komunijnych sprzątają kościół przed uroczystością. Ostatnio na lokalnej grupie lokalnej pojawiło się ogłoszenie jednej z firm sprzątających, że jak jacyś rodzice nie chcą sprzątać kościoła to ta firma może to zrobić za opłatą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asah3220
+7 / 9

Fragglesik, a w domu kto Ci myje okna? Ksiądz przychodzi i dba abyś miał czysto? Ile godzin pracujesz tygodniowo? Ile proboszcz pracuje tygodniowo? O zarobkach nie wspomnę. Policz kto ma więcej czasu, proboszcz ma ministrantów ale chyba nie ma czasu z nimi na mycie okien..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 11

Ja jestem zakamieniały ateista. Chodzenie do kościoła uważam za głupią stratę czasu. ALE...ale jeśli ktoś chce - to mnie nic do tego. A skoro korzystają z budynku kościoła no to trzeba o ten budynek dbać. Nie widzę nic naganego w zachowaniu księdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radhex
-5 / 11

Wytłumacz to zagubionym internautom, którzy nie umieją samodzielnie myśleć i ulegli propagandzie antykatolickiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+2 / 10

Wytłumaczcie mi jedno. Jak w takich sytuacjach można jeszcze wierzyć w jakiekolwiek bóstwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Firewolf_Jess
0 / 2

Nie wiem jak to wygląda w innych parafiach, ale jestem regularnie (albo byłam, przed pandemią) w dwóch, jednej w mieście, drugiej na wsi. W tej pierwszej, która jest dość spora, ksiądz raz na jakiś czas zbiera na ekipę sprzątającą. W tej na wsi natomiast jest kolejka. W każdym tygodniu sprząta budynek inny "zestaw domów" i te osoby zostawiają też darowiznę na kwiaty, lub sami przynoszą, żeby były świeże. W żadnej raczej nikt się nie burzy, że trzeba zadbać o coś wspólnego. Ba na wsi często się znajdzie ktoś kto trawę skosi, czy przygotuje dekoracje świąteczne. Tak totalnie charytatywnie.
Zastanawiam się teraz w jaki sposób ksiądz zasygnalizował potrzebę umycia tych okien w tym przypadku. Mógł to zrobić tak, że bym się oburzyła, ale wśród tej całej nagonki "Kościół jest be, bez względu na wszystko" to coś czuję, że mogło być to trochę naciągnięte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
-1 / 1

@Firewolf_Jess
A czytałaś o tej sytuacji w jakimś źródle poza demotem. Najwięcej rozchodzi się o to, że wieś ma dosyć księdza, którego uważa za wyrwigrosza i gnoja. Tam nie tylko o cel idzie, ale o całokształt i formę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
+2 / 4

Uważam, że finanse parafii powinny być jawne i pod każdym względem transparentne. Wydatkami powinna zarządzać rada, spośród tych co łożą finansowo, a nie tylko proboszcz. Zaraz by się okazało, że pieniądze są tylko, że odprowadzane są do biskupa na rozmaite "okazje", podatki za sakramenty itp...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nyar
+3 / 3

oj tam, znam sytuację konfliktu parafian z proboszczem na wioskach, skargi do dekanatu nic nie dawały, to nagle zyski "z tacy" spadły do zera, nim minęły 3 miesiące była "wymiana kadry".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 0

To wewnętrzna sprawa parafii i nic nam do tego. Jeśli Ci ludzie chcą być gnębieni, to może jest to parafia pełna masochistów? Jeśli proboszcz im sie nie podoba niech zgłoszą sprawę jego przełożonemu. Jeśli kościół im się nie podoba, to zawsze mogą iść do innego lub w ogóle się z niego wypisać. Nikt nikogo tam nie trzyma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 0

I to jest problem. Jedynym co może coś zrobić jest biskup a potem następny w kolejce jest papież...

Ludziom się wydaje że kościół to jest tak centralnie sterowany. I jak np jakiś proboszcz da mówić politykowi z ambony to na pewno jest to wola całego kościoła. Tymczasem prawda wygląda tak, że jest to wielkie zbiorowisko praktycznie niezależnych od nikogo ludzi. naprawdę fatalnie zarządzane.

I tu kuria też ma związane ręce podobnie jak wierni w tej parafii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+1 / 3

niech klecha zamówi firmę sprzątającą i próbuje płacić watykańską walutą "Bóg zapłać" :) ludzie się wyznali na tych hipokrytach i zrobił się nagle dla nich problem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kosztel1969
0 / 0

Dziesięcina

Odpowiedz Komentuj obrazkiem