Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
534 579
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sevivo
-2 / 22

W średniowieczu nie leczono homoseksualistów tylko ich palono :>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2021 o 21:40

avatar sliko
+3 / 19

@Sevivo jak znam życie, na to jeszcze przyjdzie czas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+1 / 7

@sliko Mam nadzieję, że nie. A rozśmieszyło mnie tylko to, że klecha tak naprawdę przenosił licealistów do XX wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
+7 / 9

@Sevivo Są kraje, gdzie homoseksualizm dalej jest karalny, tylko teraz zrzuca się w przepaść lub ucina głowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+5 / 7

@Sevivo w.sumie to tylko inny rodzaj energii..... siostrę Janka muzykanta leczono ogniem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@Jezuita o matko faktycznie xD dzięki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-1 / 17

@7th_Heaven

Tak naprawdę cała ta sprawa to tylko granie na emocjach. Oburzenie wzbudza sam pomysł leczenia homoseksualizmu a elektrowstrząsy to granie na emocjach - dlaczego? Bo do dzisiaj się je stosuje, bo są skuteczne w leczeniu wielu zaburzeń. Tylko nie wygląda to tak jak na filmach i jest robione pod znieczuleniem. Elektrowstrząsy się źle kojarzą i kojarzą się z ciemnogrodem itd. i fuj... tylko 99% ludzi nie wie, że te terapie faktycznie są skuteczne (nie piszę o leczeniu homoseksualizmu, bo nie wiem, uznaję to za chorobę nieuleczalną na podstawie badań Calhouna) i przeprowadzane cały czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2021 o 22:26

7 7th_Heaven
0 / 14

@Sevivo dzięki za cenny i pouczający komentarz. Wracając do sprawy nadal pozostaje nieetycznym to, co opowiadał ksiądz. Jak dla mnie skoro homoseksualizm uznawać za chorobę, to również i celibat powinno się za nią uważać, bo to jest tak samo a może nawet bardziej nienaturalne i niezgodne z naszą biologią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
-4 / 16

@Sevivo Lecz się. Nieuleczalną chorobę masz Ty. Psychiczną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+7 / 13

Możesz nie używać choroby psychicznej do obrażania kogokolwiek? Dajesz w ten do zrozumienia, że chorzy psychicznie są gorsza częścią społeczeństwa. Zamknij n zaczniesz pouczać innych zastanów się nad własnym światopoglądem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+5 / 7

@Sevivo Uznawanie homoseksualizmu jako nieuleczalnej choroby... myślę że takie myślenie i twierdzenia można uleczyć elektrowstrząsami bez względu na badania Calhouna który jak powszechnie wiadomo, był homoseksualistą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-3 / 9

@Slawa238 Ale ja ich nie uznaję za gorszych czy nienormalnych. Czy ktoś np. z zespołem Aspergera jest gorszy od innych. Homoseksualiści przecież mogą całkowicie normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie chcę ich leczyć, nie chcę ich zmieniać, nie chcę ich zamykać, nie chcę ich ograniczać. Czy jak ktoś jest na coś chory to zaraz nienormalny czy gorszy ma być? To tak jak z ludźmi z depresją, są chorzy, da się to leczyć akurat i nie są gorsi. Są pełnowartościowymi ludźmi jak każdy chory umysłowo czy kaleki fizycznie. Jedni mają spaczone łaknienie (sprawia im przyjemność jedzenie np. drewna, włosów czy innych rzeczy) a inni popęd seksualny i tyle. Sobie żyją.

Taaa... pewnie jesteście z tych co to uznają, że do dentysty to normalne, że się chodzi jak się zęby zaniedbało a do psychiatry to wstyd na całą wieś.

Jeszcze na koniec napiszę dla pewności i całkowitego zrozumienia:

- nie uważam, żeby osoby o odmiennej orientacji powinny się leczyć
- nie uważam osób o odmiennej orientacji za gorsze

Co do grzechu (bo demot jest o księdzu) to nie uważam też by osoba o jakiejkolwiek orientacji była z góry potępiona. Heteroseksualne osoby nie są wolne od grzechu w tej materii. Więc nie są lepsze, nawet więcej - mają łatwiej.

I jeżeli dla Ciebie ktoś chory (na cokolwiek) to znaczy ktoś gorszy, to może Ty się zastanów nad własnym światopoglądem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 15 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2021 o 5:33

S Sevivo
+2 / 8

@7th_Heaven Jeżeli ksiądz czy nie ksiądz nie ma popędu to tak, chyba jest to zaburzenie i choroba. Jeżeli ma i się powstrzymuje i panuje nad tym to jest to tylko samokontrola a że z pobudek religijnych... to ewentualnie zasady religii można uznać za sprzeczne z naturą. Ale wiele rzeczy jest naturalnych a zakazanych, ot choćby mordowanie siebie nawzajem. Całkiem naturalna rzecz, ale zakazana przez Boga.

Zresztą celibat nie wynika z wewnętrznej potrzeby a z zewnętrznego nakazu, który ktoś przyjmuje dobrowolnie (bo nie musi przecież być księdzem).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2021 o 5:00

S Sevivo
-4 / 4

@epuzer Faktycznie tak jak śmieszkują tutaj, możemy w teoretycznej dyskusji zastąpić homoseksualizm pedofilią. Też nie da się jej wyleczyć, jest uznawana za chorobę, należy do parafilii a te ze względów światopoglądowych przestaje uważać się za choroby:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Parafilia

Są ośrodki starające się leczyć to, nawet w Polsce. Tylko to jest ryzykowne dla faktycznego zdrowia psychicznego. Są świadectwa osób którym się udało, ale i też dużo wpadło w problemy. Trzeba rozbić osobowość i złożyć ją na nowo, to obecnie zbyt niebezpieczne i zawsze będzie. To stworzenie nowego człowieka jest (więc po prostu potrzeba cudu, w dosłownym znaczeniu by było to bezpieczne, a nie ingerencji psychiatrów).

Nie wiem, dlaczego chcecie mnie leczyć elektrowstrząsami skoro uznaję, że pedofilii nie da się leczyć elektrowstrząsami (i innych zaburzeń seksualnych). Bo są nieuleczalne. Co do samych elektrowstrząsów jak wspomniałem wcześniej jest to normalna i stosowana do dzisiaj w XXI wieku metoda leczenia wielu lekoopornych zaburzeń.

I widzisz, nie czyni to z niego gorszego czy mniej wartościowego człowieka. Nie wiem tylko czy rozmawiamy o nieodwracalnych skutkach eksperymentu John B. Calhoun i wytworzeniu w całej populacji dewiacji seksualnych aż do momentu całkowitego zaprzestania prokreacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2021 o 13:24

7 7th_Heaven
+1 / 1

@Sevivo nie roztrząsam kwestii grzechu bo nie jestem wierząca.
Osobiście nie uważam żadnej orientacji seksualnej za chorobę, zwracam uwagę, że aby coś za chorobę uznać, trzebaby najpierw mieć pewność, że to od czego jest ona dla nas odstępstwem, w istocie jest w pełni naturalne i biologicznie słuszne, tymczasem jako jednostkami społecznymi bardziej od biologii rządzi nami kultura, więc "naturalne" oznacza dla nas przeważnie to, co zgodne z naszymi normami społecznymi.
Celibatu nie nazwałam chorobą, jedynie zainsynuowałam, że gdyby przyjmować kryteria czysto biologiczne, to celibat mógłby podpadać pod chorobę. Zauważ że nie mówię o "zasadzie" tylko o wprowadzaniu jej w życie. Wieku księży celibat ma tylko oficjalnie, nieoficjalnie mają kochanki lub kochanków na boku. Jeżeli natomiast ktoś świadomie i dobrowolnie rezygnuje z realizacji popędu, który ma, to też można nazwać pewnego rodzaju chorobą, o tle psychicznym/emocjonalnym. Oczywiście to mocno naciągana teoria, tak tylko do rozważenia.
Osobiście uważam, że bardziej "naturalny" od heteroseksualizmu może być np biseksualizm, jeśli się temu przyjrzeć od strony biologii ale to też tylko teoria.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
0 / 0

@Sevivo ,,Są świadectwa osób którym się udało" nie da się wyleczyć z żadnego popędu seksualnego.

Homoseksualizm jest tak samo normalny i naturalny jak heteroseksualizm.
Zaburzeniem - chorobą psychiczną jest fobia (np. homofobia ona jest nienaturalna i nienormalna)
Zboczenie - dewiacja jest filia (np. pedofilia ona też jest nienormalna i nienaturalna)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
0 / 0

@Eskim0s69

To też pisałem, że się nie da przecież od początku. Ale niektórym w jakiś sposób się udało (seksualność kształtuje się w czasie rozwoju, w szczególnych przypadkach może być możliwa zmiana co nie znaczy, że u każdego i co nie znaczy że do tego zachęcam co chyba już jasno wyraziłem i podkreśliłem, że odradzam).

Homofobia nie jest fobią... bo nie jest to lęk przed tylko agresja do. Lepszy termin powinien na to być. Np. antyhomo, jak antysemityzm, antyklerykalizm.

Pisałem o parafiliach i dałem link. Może niedługo nie będą chorobami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2021 o 17:49

E Eskim0s69
0 / 0

@Sevivo ,,Homofobia nie jest fobią" fobia to lęk lub/i obrzydzenie, a wiele np. dresiarzy brzydzi się osobami homoseksualnymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
0 / 0

@Eskim0s69 Fobia to lęk. Obrzydzenie to można mieć do wielu rzeczy, idź leczyć wegetarian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
0 / 0

@Sevivo Homofobia - negatywne postawy i uczucia wobec homoseksualności lub osób postrzeganych jako lesbijki lub geje. Jest definiowana jako nienawiść, pogarda, uprzedzenia, niechęć, wstręt lub antypatia wobec osób homoseksualnych, może być oparta na irracjonalnym lęku lub niewiedzy, często wiąże się z przekonaniami religijnymi oraz może skutkować dyskryminacją, prześladowaniem i innymi rodzajami przemocy.

Z definicji wynika co innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
0 / 0

@Sevivo Odpowiadałam na komentarz:

"PIStozwis 14 maja 2021 o 0:21

@Sevivo Lecz się. Nieuleczalną chorobę masz Ty. Psychiczną."

Więc ten elaborat chyba nie do mnie powinien być skierowany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+7 / 7

A może w takim razie tak powinno się leczyć pedofilię i wysłać księży pedofilów na taką terapię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemoja
+1 / 3

@El_Polaco Ale księża pedofile nie są chorymi. tylko grzesznikami. "Zgrzeszył to zgrzeszył. A kto nie ma pokus?" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

@niemoja
No to elektrowstrząsami pomóc im zwalczać te pokusy. Im silniejsza pokusa i grzech, tym większa dawka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikele88
-3 / 7

Powtarzam, LGBT i katolicyzm to dla mnie to samo. Psychicznie chora osoba, a dokladnie schizofrenia urojeniowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
-2 / 2

Kościół próbuje przenieść do średniowiecza, tylko coraz gorzej im to wychodzi. A LPGRTVAGD+ niech zajmą się swoim łóżkiem, bo gówno obchodzą mnie ich protesty i domaganie się praw dodatkowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+1 / 3

@Inspiron Jakie dodatkowe prawa masz na myśli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
-2 / 2

@PWDzP No jedynym prawem, którego nie mają to zawieranie związków małżeńskich. Ale fakt, nie do końca trafnie wyraziłem się w poprzedniej wypowiedzi. Bardziej chodziło mi o przywileje i atencję, niż prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
-1 / 1

@Inspiron A czy uważasz, że to normalne, że nie maja prawa do zawarcia związku, skoro chcą ze sobą być?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
+1 / 1

@PWDzP Ok, tu mnie masz. Ale to chyba jedyna rzecz, do której nie mają prawa w tym katokaczkowym kraju. Ja jestem jak najbardziej za tym, żeby mogli zawierać legalne związki. Bo niby dlaczego nie? Każdy ma prawo kochać inaczej i nic mi do tego. To chyba jedyne prawo, których są pozbawieni w PL. Także w tym aspekcie rację przyznam.
Ale jednocześnie proszę o przedstawienie innych praw, których nie mają. Chętnie poczytam i poprowadzę dalej dyskusję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+1 / 1

@Inspiron Pozostałe się wiążą z niemożnością zawarcia związku, więc chyba nie ma sensu o tym pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
0 / 0

@PWDzP Ok, ale załóżmy, (czysto hipotetycznie) że takie prawo wejdzie w życie. Więc czego jeszcze brakuje? Pytam, bo chciałbym poznać sensowne postulaty, a nie tylko wykrzykiwanie hasełek. Oczywiście nie chodzi mi w tym momencie o Twoją osobę, ale tak postrzegam społeczność LGBTAGDICHUJWIECOJESZCZE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+1 / 1

@Inspiron Nie należę do tej społeczności - jestem heteroseksualną kobietą.

Możliwość zawarcia związku pozwoli na dziedziczenie na innych zasadach niż teraz
Nie wiem, czy mogą wziąć wspólny kredyt na mieszkanie - nie znam się na tym -może to nie jest problem.
Dla mnie najważniejsze są sprawy medyczne, ale tego nawet możliwość zawarcia związku nie załatwi w pełni., bo osoby heteroseksualne też nie maja możliwości wyrażenia zgody na eutanazję. Będą jednak mogli nawzajem decydować o swoim leczeniu np. kiedy druga osoba będzie nieprzytomna.

To te najważniejsze wg mnie sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
0 / 0

@PWDzP Jasne, ale to wszystko zawiera się w temacie o zawarciu legalnego związku. Wszystkie aspekty, o których wspomniałaś reguluje właśnie zawarty i potwierdzony przez USC związek małżeński. Jak też wspomniałem - powinno być to legalne, bo czemu nie? Właśnie dlatego, czyli sprawy spadkowe, szpitalne itd.
Natomiast ja pytałem o jeszcze inne prawa, których tak się domagają, a ich nie mają.
P.S. Eutanazja nie jest i jeszcze długo nie będzie w tym śmiesznym kraju legalna. Czego Ty wymagasz? Amerykanie i Chińczycy wysyłają sondy na Marsa, a u nas będzie niebawem matura z religii. Także za 3.5 tys lat może im dorównamy. Wybacz, że się śmieję, ale tak to właśnie wygląda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Inspiron Dlatego napisałam wcześniej, "Pozostałe się wiążą z niemożnością zawarcia związku, więc chyba nie ma sensu o tym pisać."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
0 / 0

@PWDzP Tak, ale też nie odpowiedziałaś mi na moje pytanie. Więc je ponowię.
Czyli poza możliwością zawarcia związku "małżeńskiego" (zwał, jak zwał - mniejsza o to) i płynącym z tego pewnych korzyści zapytam więc : jakich jeszcze praw się domagają, których niby nie mają? I proszę o rzeczową odpowiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Inspiron nie wiem jakich jeszcze się domagają - o to musisz już zapytać kogoś z tamtej społeczności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
0 / 0

@PWDzP No tak też myślałem, że żadnych sensownych argumentów w obronie tej ideologii mi już nie przedstawisz.
Dobranoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 2:14

P PWDzP
0 / 0

@Inspiron Przez chwilę miałam wrażenie, że można z tobą dyskutować. Jednak z uparcie udajesz, że nie rozumiesz o czym piszę. Może wyjaśnisz mi dlaczego wg ciebie miałabym mówić za kogoś jakie ma potrzeby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 2:49

avatar Inspiron
0 / 0

@PWDzP Przepraszam, jeśli zawiodłem Twoją osobę co do dyskusji.
A tak serio. Przescrolluj sobie do początku rozmowy. Zapytałaś mnie, jakie prawa miałem na myśli. Uważam, że dość konkretnie odpowiedziałem już na to pytanie.
Myślałem, że już temat jest zamknięty ale teraz nagle się pojawia pojęcie "potrzeb". Co ma to znaczyć? Między potrzebami, a prawami jest spora różnica, także wybacz ale nie bardzo rozumiem o co Ci teraz chodzi. Mogłabyś określić to nieco bardziej precyzyjnie? Będę wdzięczny :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Inspiron Potrzeb, czyli jakich praw potrzebuje. Mogłam pisać o potrzebie prawa do zawarcia związku itp, bo to dotyczy wszystkich ludzi.
Rozumiałam, że domagałeś się ode mnie odpowiedzi wcześniej, ale po informacji, że nie należę do tej społeczności powinieneś się pogodzić z tym, że nie mam szczegółowych informacji. Nie jestem traktowana jak osoby homoseksualne, więc nie jestem w stanie stwierdzić jakich praw (poza oczywistymi) im brakuje.

Czy teraz wyraziłam się zrozumiale?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 2:57

avatar Inspiron
0 / 0

@PWDzP Dobrze. Ja też powiedziałem już, że jestem za tym, aby osoby homo miały prawo do legalnych związków. Wybacz, nie traktuj to jako atak na Twoją osobę, bo staram się być kulturalny, ale reszta Twojej wypowiedzi to jest tak zwane "masło maślane".
Ja tylko chciałem wiedzieć jakich domagają się praw (poza legalnym związkiem) i nic więcej. Skoro nie wiesz, to nie ma sprawy. Kto pyta ponoć nie błądzi, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Inspiron Tak kto pyta nie błądzi, ale dwa razy napisałam ci, że związek rozwiązuje inne problemy i dwa razy, że je należę do społeczności LGBT.

Może powinnam nie odpowiadać ci na komentarz z 23 maja 2021 o 1:21 - moja wina - nie doczytałam dokładnie. Gdybym nie odpowiedziała nie byłoby dalszej dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-1 / 1

I bardzo dobrze. Ludzie odwrócą się od sekty gangsterów watykańskich. Jak dla mnie świetne newsy! :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniiula
0 / 4

Jakie średniowiecze? Przecież do 1990 WHO kwalifikowało homoseksualizm jako chorobę. To nie średniowiecze, to XX wiek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
0 / 0

a widziałeś chorego spalonego homoseksualistę ? Działa !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
-3 / 3

Prąd elektryczny odkryto pod koniec XIX wieku. Ciekawe, że już na tym poziomie autor demota pokazuje sie nam jako ignorant.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
-1 / 1

Zboczenia się leczy - stąd chyba wzięły się ośrodki dla pedofilów, nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem