Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
7 7th_Heaven
+7 / 11

@MG02 przyłączam się do braw, ale mam jedno pytanie: czemu nie ma w zestawieniu najsłynniejszego i najbardziej rozpowszechnianego fakenewsa jakim były zdjęcia z Bergamo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2021 o 9:13

M mudia
+5 / 5

@7th_Heaven A jakim fakeu piszesz (Bergamo)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2021 o 10:24

7 7th_Heaven
+4 / 10

@mudia na początku pandemii media pokazywały te zdjęcia, było też sporo demotów z ich użyciem, na zdjęciach były ciężarówki wojskowe wiozące ogromne ilości ciał/trumien ulicami Bergamo (we Włoszech) i mówiono, że to zgony na covid. W rzeczywistości były to zdjęcia owszem, z Bergamo, ale sprzed kilku lat, kiedy to miała miejsce katastrofa jakiegoś statku i te ciała to byli topielce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-2 / 8

@mudia To było oficjalnie zdementowane. Były też zdjęcia trumien w hangarze lotniczym, też z Bergamo. To były ofiary katastrofy kutra w 2013 roku, zginęło wówczas 366 osób. Poszukaj dokładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2021 o 11:46

7 7th_Heaven
0 / 4

@mudia Sprostowanie: ciał zmarłych na covid więzionych nocą w Bergamo było 60 sztuk. Zdjęcia z ciężarówkami udostępniano razem ze zdjęciami z hangaru i podpisywano, że to te same trumny i że jest ich (tu: różnie, w zależności od źródła) ponad 300, kilkaset, 700.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+13 / 17

Pozwolę sobie zacytować "Ach, pelikany łykają wszystko co się da XD XD XD"

Oby ten gostek to zobaczył, poszedł do łazienki, spojrzał w lustro i zrozumiał jak wielkim pelikanem jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 43

Fake newsy, bo tak powiedział ktoś na demotach ;]
Przecież na tej stronie jest pełno podobnego syfu i nikomu to nie przeszkadza.
Zwłaszcza galerie pełne są bzdur...
Źródło - joemonster. Kolejny portal naukowy, któremu można wierzyć.

Przy czym nie kwestionuję, czy podane powyżej informacje są prawdziwe.
Po prostu nie są w żadnym stopniu wiarygodne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+8 / 12

@kondon
Zgadza się. Do tego dodałbym jeszcze, że większość demotów od "żółtych profilów" jest na poziomie przedszkolnym, który nie jest w stanie zadowolić nieco wybredniejszej publiki.
Nie można również pominąć faktu, iż wielokrotnie "znikają" demoty na intelektualnie wyższym poziomie, który wymaga włączenia mózgu... Tak samo, jak i nagle przestają istnieć komentarze, które nie wpisują się w oficjalną narrację polityki tego portalu. Prowadzisz z ludźmi dyskusję - a tu nagle nie ma połowy wpisów, co sprawia, że całość nie przedstawia żadnego sensu.
W założeniu, miała to być dla mnie pewnego rodzaju forma rozrywki, która okazuje się być niestety stratą czasu. Chyba nadszedł czas na przeniesienie się na inny portal. Z wiatrakami walczyć nie ma sensu.
Resume >>> To portal, który dba tylko o ludzi o mentalności klienta firmy McDonald.
Dopięli swego. Zostałem skutecznie zdemotywowany - to było jak widać odgórnym celem tej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2021 o 7:09

J jonaszewski
0 / 0

@kondon Dziś można każdą rzecz sprawdzić osobiście, tylko większości się nie chce włączyć myślenia. Jedno kliknięcie i już wiesz, czy te informacje są wiarygodne, czy nie są.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 2

@jonaszewski Dlaczego autor tego nie robi? Durne kopiarki bezmyślnie wrzucają obrazki, które krążą po internecie. Ja mam za nimi chodzić i sprawdzać? Administracja i tak to oleje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 1

@kondon Nie wiem, czego się właściwie czepiasz. Autor właśnie to zrobił. Zweryfikował fake newsy. Jeśli podważa to Twój dotychczasowy pogląd, to znaczy, że się myliłeś, bo nie sprawdziłeś źródeł i łyknąłeś fałszywkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2021 o 9:15

avatar kondon
0 / 0

@jonaszewski Piszę ogólnie, nie o tym democie. Ta strona jest pełna bzdur i taki demot, który o nich mówi, nie jest wiarygodny. Wielokrotnie też były galerie, typu: nie tak jak myślisz i były one pełne bzdur.
Nie czepiam się samego demota i jego autora, ale polityki całej strony. Nawet nie zagłębiałem się w treść tej galerii (na galerie ogólnie szkoda czasu), więc nie podważa to żadnych moich poglądów. Nie zgadzam się też z przerzucaniem odpowiedzialności za podane informacje na czytającego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 1

@kondon No cóż, świat jest pełen fałszywych informacji, rozpowszechnianych celowo. Dlatego ja wiele z nich sprawdzam. Większość ludzi rzeczywiście tego nie robi. Dlatego są fajne strony, które je weryfikują. Nikt nie da rady sprawdzić wszystkiego, ale świat byłby piękniejszy, gdyby ludzie sprawdzali chociaż to, co udostępniają innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@jonaszewski Jeśli coś ma dla mnie znaczenie - sprawdzam. Jeśli nie, to często szkoda mi czasu. Na galerie to już w ogóle, nawet nie czytam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+8 / 8

@LowcaKomedii Nie mów hop. Założyć nową tożsamość jest tak samo łatwo jak stworzyć demota czy napisać komentarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eleemirre
+1 / 1

@LowcaKomedii @koszmarek66 Podejrzewam, że on ma to drugie konto od dawna : https://demotywatory.pl/user/whg
Założone 15 minut po pierwszym a treść i forma wypowiedzi są zadziwiająco zbieżne ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
0 / 2

Bismark to Bismark. Gorzej gdy w Polsce żyje się tak, że można o życiu zwątpić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2021 o 10:08

P Pingwiningwin
+1 / 7

A wiecie co jest smutne i demotywujace? Że większość użytkowników demotów nie sprawdziła tych informacji i bierze je za fakty z automatu, tym samym niczym nie różnią się od osób które nabierają się na tego typu baity.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adam85
-3 / 3

Nikt nie twierdzi, że wszyscy antyszczepionkowcy to płaskoziemcy. Poznałem jednych i drugich i płaskoziemcy są 100 razy inteligentniejsi i bardziej stawiają na badania, potwierdzenia naukowe swoich teorii niż tylko jakieś tam fake newsy antyszczepionkowców.
Płaskoziemcy Nie dawajcie się! jesteście elitą wśród teorii spiskowych!!! antyszczepionkowcy i inne de**le do pięt wam nie dorastają!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andrzej11635
+1 / 7

Fake newsy, fake newsami ale prawda jest taka, że sporo osób idzie się szczepić tylko po to aby mieć na lotnisku święty spokój aby móc wyjechać na wakacje bo gdyby nie to, baaaardzo dużo ludzi miało by to gdzieś. Już widzę te tłumy jak trzeba będzie przyjąć trzecią dawkę na jesień, potem czwartą i kolejna i kolejną yhymm będą walić drzwiami i oknami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C clockman86
0 / 0

@andrzej11635 Moja siostra w UK dlatego się zaszczepiła. Szczepionki darmowe, a badania + tłumaczenie trzeba płacić 500zł od osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+2 / 4

Takie materiały powinny powstawać jak najczęściej i być publikowane wszędzie, gdzie się da. Fake newsy to zaraza dzisiejszych czasów. Produkują je dla różnych korzyści służby specjalne wielu krajów, koncerny medialne, korporacje zwalczające konkurencję i niezliczone zastępy idiotów, którzy poza osobistą satysfakcją nic z tego nie mają. Ale wszystkie są bardzo szkodliwe, a w wielu przypadkach także niebezpieczne. Dobra robota i oby takich demaskatorów przybywało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bananaway79
0 / 2

Tak samo mogę wierzeć w te fake newsy jak i w ich sprostowania...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szuszutoja
-1 / 1

Covid vs. grypa - tłumaczenie demagoga jest tak bardziej "fejkowe" niż sam "news". Objawy covid są identyczne z większością chorób dróg oddechowych i większość lekarzy mając do dyspozycji tylko stetoskop nie ma fizycznej możliwości rozróżnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem