Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
375 379
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar pandoro
0 / 2

i mimo takiej urbanizacji i tłoku na ulicach jakoś sobie dali radę z koroną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+1 / 1

Nie odwrotnie? Najpierw jest Tokio potem długo, długo nic i duże miasta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wotomek
0 / 0

@faraon69 Duże pod jakim względem? Powierzchni czy ludności? Jeśli chodzi o ludność największym miastem jest Szanghaj, Tokio jest chyba na 3 lub 4 miejscu. Chyba że chodzi o aglomerację, wtedy wygrywa Tokio (ponad 38 mln ludzi), ale trzeba pamiętać że do aglomeracji Tokio są wliczane wyspy oddalone nawet o 1000 km, to tak jak do mieszkańców Białegostoku wliczać obywateli Berlina...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neltisen
0 / 0

@wotomek aglomeracja tokijska (Great Tokyo) to powierzchnia 14tys. km2 (w tym zurbanizowanej niespełna 4tys) przy średnim zaludnieniu 2,6tys. osób/m2 (strefa zurbanizowana ma ponad 3-krotnie większe zaludnienie). Dla porównania województwo Podlaskie ma 20tys. km2 z zaludnieniem 58 osób/m2. Więc jak już porównywać do Białegostoku, to byłby 2/3 wielkości województwa ze średnim zaludnieniem jak w samym mieście. Z tym Berlinem trochę poniosło

Edit: Z centrum Tokyo do Manza Onsen (które znajduje się niedaleko granicy prefektury Gunma, wliczającej się do Great Tokyo) jest 190km (jadąc samochodem, wg. google maps). Do 1000km to daleko, zwłaszcza że tej odległości bliżej średnicy, niż promieniowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2021 o 10:48

W wotomek
0 / 0

@neltisen Ogasawara-shotō – archipelag, w skład którego wchodzą dwa zespoły wysp: wokół Chichi-jima (960 km od Tokio) oraz Haha-jima (1010 km od Tokio). Do najdalej położonej wyspy która również wchodzi w skład aglomeracji Tokio jest ponad 1900 km. (niezamieszkała). Doucz się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neltisen
0 / 0

@wotomek W skład Greater Tokyo wchodzą prefektury:Saitama, Chiba, Kanagawa, Ibaraki, Tochigi, Gunma, Yamanashi.

Wyspy, które podałeś są prefekturą Ogasawara-shichō, która podlega pod jurysdykcję Tokyo. Tak to wyglądało w artykule, który czytałem. Polska strona wiki nakierowuje, że do metropolii Tokijskiej włącza się wyspy arhipelagów Nampō oraz Ogasawara. Powierzchnia całego archipelagu Ogasawara to zaledwie 104km2, co więcej, jak wspomniałeś, większość z nich jest niezamieszkała, a cały zespół wysp Nanpō ma zaledwie ok. 3tys. mieszkańców i ma powierzchnię ok 184km2. Taka wartość raczej nieznacznie zawyża populację aglomeracji. Stwierdzenie, że "to tak jak do mieszkańców Białegostoku wliczać obywateli Berlina" nadal jest bardzo na wyrost. Doucz się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wotomek
0 / 0

@neltisen Upierasz się przy gęstości zaludnienia (o czym ja nie wspomniałem), a nie faktu wliczania ludności oddalonych wysp do aglomeracji Tokio. Nie jest istotne czy te wyspy zamieszkuje 1 czy 100 tys. mieszkańców. Chodziło mi tutaj o ukazanie administracyjnego absurdu Tokio, gdzie do aglomeracji są wliczani mieszkańcy tak odległych miejsc, a zgodnie z naszą definicją aglomeracja to skupisko sąsiadujących ze sobą miast i wsi. Dla Japończyków 1900 km jest właśnie takim sąsiedztwem, porównywalnie dla Białegostoku byłby to Berlin (chociaż w takiej sytuacji chyba trafniej Paryż).
Nadal nie wskazałeś gdzie w pierwszym poście (czy kolejnych) napisałem nie prawdę, wyraziłeś jedynie swoją opinię. Czego więc mam się douczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neltisen
0 / 0

@wotomek dawno się nie logowałem. Czepiałem się tego zdania "Chyba że chodzi o aglomerację, wtedy wygrywa Tokio (ponad 38 mln ludzi), ale trzeba pamiętać że do aglomeracji Tokio są wliczane wyspy oddalone nawet o 1000 km, to tak jak do mieszkańców Białegostoku wliczać obywateli Berlina...". Wydawało mi się, że miałeś na myśli wliczanie populacji Białegostoku do Berlina, a teraz twierdzisz, że lepszym porównaniem byłoby podanie Paryża. No tak, bardzo adekwatne populacje do Tokyo i bezludnych wysp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TrinityKiller
0 / 0

Moim marzeniem jest zamieszkanie w takim miejscu. Te uczucie anonimowości musi być czymś pięknym. Nikt Cię nie zna, możesz być kim chcesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2021 o 9:02

N neltisen
+2 / 2

@TrinityKiller można się przeprowadzić, ale wielkiego wybory w byciu kim chcesz nie będzie. Dla wszystkich będziesz Gaijinem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
0 / 2

@TrinityKiller byłem w Tokio. Ale o ironio, mimo tak zaludnionego miasta, najczęstszą przypadłością w społeczeństwie jest samotność a ten ogrom ludzi na ulicach dodaje jeszcze depresji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+1 / 1

Liczba mieszkańców Polski prawie na jednym zdjęciu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

Jest różnica między miastem Tokio, a całym obszarem metropolitalnym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
0 / 0

ciekawe jak radzą sobie tam taksowkarze. godz. 8- na lotnisko prosze na drugi koniec miasta, tylko szybko bo o 21 mam lot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2021 o 21:12