Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
179 192
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R raven000
+12 / 12

Czyli wraca PRLowska kostka. Jakby ktoś nie wiedział o jaką chodzi to jedna taka "willa" przy Mickiewicza 49 (jak dobrze pamiętam) na Żoliborzu stoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+4 / 4

Czyli, że co? Mieli ułatwić a jednak utrudnili? Czy może budowa tych domów nie bdęzie wymagała zgłoszenia?

Bo w tej chwili aktualne przepisy budowlane mówią:


Art.29.1. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art.30, budowa:
1) wolno stojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane;

Nie ma tu ograniczenia do 70 metrów kwadratowych i nie ma tu narzuconego odgórnie projektu.

Sami się zastanawialiśmy czy budować dom na zgłoszenie czy wystąpić o pozwolenie na budowę. W tej chwili paradoksalnie ścieżka ze zgłoszeniem jest przyaźniejsza dla tego, kto buduje bo np. można w trakcie budowy dokonywać niewielkich korekt w projekcie - przy zgłoszeniu nie wolno tego zrobić.

Poza tym ja wolałbym jednak zapłacić i wynająć rozsądnego kierownika budowy, żeby dopilnował czy jakiejś fuszerki mi na budowie nie odwalają i czy mi się później dom na łeb nie zawali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-4 / 6

Uważam że pomysł jest dobry. Powinno być tylko zastrzeżenie że może to być tylko dom parterowy - chodzi mi o bezpieczeństwo. Te darmowe projekty nie powinny być obligatoryjne, a tylko jak ktoś nie ma własnego pomysłu. Jestem za.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+3 / 3

A koszt projektu pewnie wyjdzie jak zaprojektowanie elektrowni atomowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czlowiek4888
+5 / 5

Ludzie wybudują tysiące domów, a potem się okaże że był błąd projektowy..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+6 / 6

Z tym katalogiem domków to polecieli. Czy we wszystko musi się wtrącać państwo? Czemu bezpośrednio inwestor nie może kupić projektu u projektanta? Przecież za te katalogi zapłacimy wszyscy w podatkach (ktoś musi to wykonać, a przede wszystkim wygrać przetarg). Przypomina to katalog typowych fryzur dopuszczonych do noszenia w Korei Północnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
+2 / 4

Tak tylko chcialem przypomnieć. Do 1974 czy 76 (już dokładnie nie pamiętam) domy jednorodzinne, stawiane poza ścisłą zabudową były na zgłoszenie.
Jak opublikowali statystyki w 2010 to z domów postawionych od 1949 do 1976 było jedenaście katastrof budowlanych. Na ok 4mln wybudowanych.
Tak. Z domów postawionych bez zezwoleń, kierowników i papierów po 70 latach okazało się że wadliwych było 2.5ppm. A to oznacza że polski chłopek roztropek osiagnął poziom zdolności procesu jak obecnie mało która nowoczesna fabryka.

To również pokazuje jak bardzo interwencjionizm państwa jest zbędny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
+1 / 1


Prototyp pierwszego domku 70+

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2021 o 11:03

M Majster1942
+2 / 2

Spora lipa z tym katalogiem, zaraz znajdą się sposoby na włamanie i każdy ten sam wzór z katalogu będzie narażony, podobnie z wentylacją-pleśń. Jedna gmina zapłaciła za taki projekt mieszkańcy mieli dostać tanie domki modułowe z miasta, dostali kontenery w których pleśń się pojawiła w tym samym kwartale, farba odpdała, powód? Zamówienie publiczne i przetarg kto zrobi taniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+2 / 2

A architektami tych projektów będą bratanica siostry szwagra wujka posła ***

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
+2 / 2

za komunizmu nazywało się to "katalog projektów gotowych" i dlatego Polska jest ob..ana tymi ohydnymi klockami.

Trzeba było dobrego architekta, dobrego prawnika i grubych łapówek, żeby móc postawić coś dopasowanego do otoczenia i z gustem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem