Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
337 343
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G glup
+1 / 7

No właśnie mamy Świnoujście, czyli co stanie się z dużymi statkami chcącymi wpłynąć do portu w Świnoujściu po wybudowaniu tego tak blisko? Wartość dodana tego chamstwa to ograniczenie możliwości przeładunkowych portu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniiula
-5 / 9

@wojekwiesiek, przecież już korzystamy z amerykańskiego gazu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@wojekwiesiek Amerykański gaz już sprowadzamy. W przyszłym roku będziemy mieli rurociąg z Norwegii. Ruscy będą musieli się cenowo postarać abyśmy kupowali od nich. Weszła konkurencja zamiast bolszewickiego centralnego planowania :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nocny_Kusiciel
0 / 0

Gdyby chodziło o sprawy Izraela który bez jakichkolwiek skrupułów okrada i morduje Palestyńczyków to Ameryka by zagroziła użycia wojska jeśli byliby poszkodowani tak naprawdę w czymkolwiek. Eh gdyby nie było takich zje... w rządzie to nie traktowano by nas tak podle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
-1 / 1

@koszmarek66 UE jest pod dyktatem niemiec, budują sobie niezależny kanał gazu, a sami nakazują nam zamykać elektrownię. Ot to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+6 / 8

''Sorry, Winnetou. Business is business.''

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniiula
-5 / 5

@bartoszewiczkrzysztof, a to lepiej patrzeć jak Ruskie robią w Europie interesy zamiast swój gaz do Świnoujścia sprzedawać? No sory, tu nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia tej decyzji. Tą decyzją ukazano jak daleko sięga zaopatrywanie w łapówki przez ruskich...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 9

Gdybym ja był Dudą, to wziąłbym ministra obrony lub dowódcę GROMU lub formozy, aby wyznaczyli najlepszych ludzi i po cichaczu wysadził to cholerstwo w niebo.
Operacja ściśle tajna, bez pierniczenia się w tańcu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+5 / 5

@rafik54321 Gdybyś był Dudą, to robiłbyś tylko to, co prezes każe i nic więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 7

Jak Polska wybrała sobie debila, który ma problem żeby uznać wyborcze zwycięstwo nowego prezydenta USA, to jakie ma prawo narzekać na sojusznika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 1

To czemu nie budujemy atomu..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Meczyk
-3 / 5

Pan Radosław Sikorski już to wyjaśnił: "USA zawiesiły sankcje na Nordstream 2. Polityką PiS był autorytaryzm, przyklejanie się do Trumpa i epatowanie ideologiczną wrogością wobec Demokratów. Objąwszy władzę, Biden musiał wybrać pomiędzy resetem z Berlinem a trumpistami znad Wisły. Wybrał Berlin. Szok i niedowierzanie.
Tak się kończy strzeliste zawierzanie bezpieczeństwa Polski jednemu zamorskiemu mocarstwu. Ciekawe, czy powiatowi stratedzy z PiS cokolwiek z tego zrozumieją.
A wystarczyło przeczytać amerykański rozdział z "Polska Może Być Lepsza," który wysłałem Panu Prezydentowi @AndrzejDuda przed jego podróżą do USA." https://www.facebook.com/photo/?fbid=324326819063265&set=a.323751662454114

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 7

@Meczyk - Sikorski... toś sobie znalazł autorytet. Natomiast od strony meritum, przytoczone przez Ciebie wypociny pana Sikorskiego są stekiem bzdur. W polityce nie używa się takich kryteriów, jak kto kogo lubi czy nie lubi. A już na pewno nie w polityce mocarstw. To, że polski rząd kibicował Trumpowi, z punktu widzenia amerykańskiej polityki nie ma żadnego znaczenia. Nawet gdyby Biden osobiście nienawidził za to Polaków, to nikt mu nie pozwoli prowadzić polityki wedle swojego emocjonalnego widzimisię. Amerykanie wycofali się z sankcji na Nord Stream 2 ponieważ dogadali się z Niemcami, a nie p oto aby ukarać Polskę za jej sympatie do Trumpa. Co więcej, Niemcy musieli Amerykanom zaproponować coś naprawdę cennego, więc dla USA było to na pewno korzystne. Stawiam na to, że oferta Niemiec miała związek z niedawno podpisaną umową o współpracy z Chinami. Być może Niemcy obiecali, że się z tej umowy wycofają. To jest wielka polityka, a nie ambicjonalne pierdu-pierdu, o którym bredzi Sikorski. Sikorski zresztą doskonale wie, jak jest naprawdę, a mówi to, co mu dyktuje anty-PiSowski kurs polityczny, czyli po prostu łże aby dołożyć obecnemu rządowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+2 / 2

Cóż, a na co pieniacze liczyli? Trzeba było Nordstream mieć na lądzie po naszej, polskiej ziemi, byłby szmal za przesył. Kiedy nasi idioci się nauczą, że jak ruskie z niemiaszkami mają biznes, to lepiej się dołączyć i ciągnąć profity, niż się dąsać i szabelką wymachiwać?

Teraz ani profitów, ani sukcesów. Ot i wszystko w temacie. A jak na armię nie było nas stać, tak dalej nas nie stać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romanowitch
+1 / 1

Amerykanie odpuscili sobie, bo w pore zauwazyli, ze nic w tej sprawie nie wskoraja, gdyz Niemcy nie popuszcza. Woleli sie wiec wycofac i zachowac twarz niz sie skompromitowac. Taka kompromitacja moglaby miec zly wplyw na innych sojusznikow USA, ktorzy idac za przykladem Niemiec olaliby Bialy Dom nie ponoszyc zadnych konsekwencji, jednoczesnie obnazajac bezradnosc amerykanskiej administracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 1

Wraz z Prezydentem nastąpiła zmiana ciężaru kierunkowego polityki USA. Niestety wygląda jakby nasi rządzący nadal wierzyli w Wielkiego Brata zza oceanu. Zobaczymy. Może USA zwiążą się bardziej z interesem Polski gdy będzie u nas kilka elektrowni jądrowych w amerykańskiej technologii (inwestycje, serwis, paliwo). Osobiście uważam że jako kraj pośredni nasz interes narodowy zmusi nas do wejścia w deal z Chinami i udział w nowym Jedwabnym Szlaku. To będzie trudne do pogodzenia z interesem naszego strategicznego sojusznika ale trzeba szukać interesu Polski i jest szansa że taka gra między potęgami (USA-Niemcy-Rosja-Chiny) umożliwi nam najlepszą możliwą realizację krajowego interesu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

Ale jak to rura z gazem? Toż to przeszłość i Niemcy stawiają wyłącznie na źródła odnawialne, co nie? Chyba że tym gazem będzie chłodne powietrze z Syberii i będą nim dmuchać w swoje wiatraki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
+1 / 1

No co, prorosyjski Trump blokował budowę NS2 a antyrosyjski Biden im to umożliwi, czego nie rozumiecie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

I tu nie popierając żadnej że stron to chciałbym tylko przypomnieć że USA obiecało Ukrainie ze będzie ich chronić przed Rosją, jeśli Ukraina pozbędzie się broni atomowej. Ukraina pobyła się tej broni, Putin zaatakował o Trump przynajmniej próbował utrudnić życie Putinowi, a Biden powiedział tą decyzja że walić Ukrainę, nie trzeba było ufać rządowi USA. To powinna być nauczka dla tych którzy mówią że Ameryka nas obroni przed Ruskimi. Ukraina jest nam potrzebna żeby była pasem oddzielającym nas od nich, dlatego powinniśmy ich popierać, bo to nasz interes, a nie jakieś tam Bandery czy inne matoły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radekl85
+2 / 2

A Polacy dalej myślą że coś znaczą na świecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem