Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
257 295
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W Wolterianin
+33 / 45

Stwierdzenie wypierd***ać formą walki o swoje prawa? Dobry żart.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+20 / 28

@Wolterianin taki dysonans lekki: jeżeli ktoś uważa swoje poglądy za słuszne, zasadne to dlaczego jednocześnie uważa, że pytanie kogoś o poglądy moralne jest nie przyzwoite. Wstydzi się ich?
W ogóle skąd teza, że o zasady moralne nie powinno się pytać zwłaszcza jak sama zwróciła uwagę w instytucjach kultury?
Gdzie na każdym stanowisku w firmie prywatnej gdzie będzie polegać na min kontaktach z ludźmi jest to niekiedy bardzo szczegółowo sprawdzane i nie jedna osoba wręcz straciła pracę po jednym wpisie na TT/Facebook itp.
I te same święcie oburzone teraz osoby nie protestowały na temat wolności prywatnych poglądów gdy zwalniano np. zwykłego pracownika Ikei. Skoro wtedy nie protestowały, a wręcz dawały wyrazy poparcia to dostały to czego same chciały pracodawca ma pełne prawo do doboru kryterium według, których zatrudnienia i zwalnia pracowników, tak mówiły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2021 o 7:46

K Kotek_psotek
+12 / 16

Zaraz cię zjedzą.

Jak my ich to w porządku. Ale jakim prawem oni nas?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 7

@Tibr Dla mnie odpowiedź składa się z dwóch fraz. Totalitaryzm i brak własnych poglądów. Sposób postrzegania świata o jakim mówisz przeważnie przejawiają bowiem osoby, które mają wdrukowane w mózg pewne schematy i nigdy nie podjęły wysiłku skonfrontowania się z nimi. Kiedyś ludziom wdrukowywano zestawienia w rodzaju polska ludowa, sprawiedliwość społeczna, a teraz wmawia się im totalitarne zasady, że nasz pogląd jest słuszny w 100% bo jest nasz więc każdy, kto się w całości z nami nie zgadza to wróg czy przekonanie, że siła stanowi o racji. Jak pisał Mickiewicz - wygraj w polu, a wygrasz i w sądzie. A jakby tego mało nazywa się to wszystko demokracją.
Rozumiem, że takie postrzeganie świata jest łatwiejsze, bo zwalnia z myślenia. Rozumiem też, że takimi ludźmi łatwiej sterować. Nawet mogę zrozumieć dlaczego te osoby nie widzą własnej hipokryzji. Ciężko mi jednak zrozumieć takiego pójścia na łatwiznę i tą chęć kierowania się czyimiś zasadami, czy ignorowania konsekwencji własnych działań. Może kiedyś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar haron009
+19 / 33

Z takim poziomem kultury to można startować na stanowisko babci klozetowej a nie dyrektora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Regun
+3 / 15

@Buka1976 Po pierwsze jeśli to było zdjęcie profilowe to jednak nie prywatne. Po drugie, analogicznie, gdyby ktoś przechodził koło jej mieszkania i słyszał jak "prywatnie" rzuca mięsem i w jego ocenie dyskwalifikowałoby to tę osobę na stanowisko związane z "kulturą" to niby co ? Miałby tego nie uwzględniać ?

p.s. Buka1976 . Jeśli masz 45 lat i takie poglądy to tylko koty nie uciekną .....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+3 / 11

@Buka1976
Ale naród to znaczy kto? Bo o ile dobrze pamiętam to PiS wygrał ostatnie wybory parlamentarne a Duda wygrał wybory prezydenckie. No chyba że naród to ten z błyskawicami a reszta to jakaś szara masa nie wiadomo skąd?
Ja też nie chce, żeby PiS rządził bo nie cierpię socjalistów ale twierdzenie, że "naród" i m każe.... wyp...ać to duże nadużycie. Nie naród tylko jego część i w dodatku ta mniejsza skoro dalej są przy władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 5

@Buka1976 Profil prywatny czy nie, jak jesteś osoba publiczną czy kandydujesz na stanowisko osoby publicznej to powinieneś takie rzeczy jak jej zdjęcie z pejsbuka jednak nie wystawiać na świat. Słownie przedstawić poglądy kulturnym językiem jeszcze spoko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-1 / 5

@wwer Śmię zauważyć, że Pan prezydent Duda przegrał wybory w kraju. Przepchnęła go Polonia amerykańska, gdzie ich głosy zadecydowały. Więc wiesz, dopóki będą wybierać nam władze, ludzie kompletnie oderwani od rzeczywistości w kraju to będziemy mieli tak jak mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2021 o 12:53

avatar Buka1976
-2 / 4

@AIkanaro Jak sam zauważyłeś, jest to profil prywatny. Szkoda, że mieszamy prywatę z pracą. Moje prywatne zdanie nie ma nic do tego jaki jestem w pracy. Dlatego nie firmuje swoich wpisów jakimikolwiek śladami gdzie pracuję i Vivce versa, mój pracodawca ani moi klienci nie oglądają mojego profilu, tylko profil firmy.
Uważam, że każdy ma prawo mieć swoje, prywatne poglądy i ma mieć swoją wolność słowa.
Z tego co piszecie to wywalenie sędzi SN i SK miałoby sens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2021 o 12:59

avatar Buka1976
-5 / 7

@Regun Jeśli wg ciebie, każdy dyrektor instytucji państwowych (jeszcze nie objęła tej posady więc profil jest nadal PRYWATNY) traci możliwość wypowiedzenia swojego zdania nie firmując się stanowiskiem to jesteś bardziej totalitarny niż komuna. Ci przynajmniej trzymali się zasady, że im wyżej stoisz tym więcej możesz powiedzieć. Wg ciebie - każdy ma prawo milczeć. Nosz, komuna 2.0. Kaczyński może się od Ciebie uczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 4

@Buka1976 Nie przeczę, temu, że ludzie mają prawo do prywatnych poglądów. Nie mniej jednak jeśli piastują publiczne stanowiska powinni wstrzymać się z prezentowaniem swoich prywatnych poglądów ponieważ prezentując prywatne poglądy piastując publiczne stanowiska pokazuje się, że instytucja w której takie stanowisko się piastuje zgadza się z takimi poglądami. To jest błąd. Publiczne instytucje powinny być wolne od poglądów i religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+2 / 4

@Buka1976
No nie do końca - zadecydowały głosy WSZYSTKICH głosujących (może również nieoddane głosy tych co to im się nie chciało iść do wyborów). Gdyby w Polsce nie dostał poparcia to choćby skały sr...ły Polonia amerykańska by nic nie poradziła...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-3 / 3

@AIkanaro Więc zwróć uwagę na słowo kandydatka! Jeszcze nie objęła stanowiska. Więc póki co to jest jej prywatne zdanie. Rozmowa mogła uprzedzić o ewentualnym skasowaniu wpisu po objęciu urzędu ale w żadnym razie nie mogli zastosować tego jako argument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-5 / 5

@wwer Przejrzyj jeszcze raz wyniki wyborów i nanieś korektę do swojej wypowiedzi. W Polsce przegrał wybory. I to jest fakt. Niezależnie w co wierzysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 3

@Buka1976 Nie ma znaczenia czy kandydatka czy nie. Kandydat/tka przede wszystkim powinna wiedzieć jak się powinna zachowywać na publicznym stanowisku jeszcze przed jego objęciem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 3


@olkakow, @wwer.
No i weź mi teraz logiczne wytłumacz TO!
Rozumiem, że podkarpackie i małopolskie ma więcej ludzi niż np śląskie czy mazowieckie? A może zaczniesz mi wpajać, że "pomarańczowych" województw jest mniej? Może zanegujesz wiarygodność TVN? Spróbuj ponownie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2021 o 6:11

avatar Buka1976
-2 / 2

@AIkanaro Jeśli poseł może być wybrany po wyroku za przestępstwo to jaki jest cel rozliczać jeden wyraz niecenzuralny?
Wytłumacz mi TO i uzasadnij: dlaczego słowo wyp***dalać dyskwalifikuje ze stanowiska (którego JESZCZE nie objęła) a wyrok sądu w sprawie popełnionych przestępstw Nie?

https://www.google.pl/amp/s/www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/galeria/768787,polscy-poslowie-ktorzy-siedzieli-w-wiezieniu.html.amp?espv=1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

I to prawda. PIS poparło w ostatnich wyborach 20 mln wyborców. To połowa społeczeństwa i 2/3 wyborców. Oni chcą takiej Polski, takiego stylu rządzenia, narodowo socjalistycznej ideologii, która dziś dominuje w krajowej polityce. Pani Trzcianka może się oburza, ale dziś kompetencja nie są istotne. Ważne jest to czy ktoś lubi naczelnika czy nie. Bo jak nie to odpada w przedbiegach. Ot tyle. Sadzę, że obecna sytuacja w Polsce, podziały i wykopane rowy sa juz nie do zasypania. Będzie tylko gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Regun
0 / 0

@wwer Głosy nieoddane NIE DECYDUJĄ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Regun
+15 / 19

No tak, ze sformułowaniem "WypierdaIać" i symbolem polskiej flagi do "Instytucji Kultury" cokolwiek by to miało znaczyć. Chyba ta Pani nie zna znaczenia słowa kultura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niejestembotem4321
+14 / 16

Proszę was, gdyby to była tylko błyskawica, to rozumiał bym oburzenie, ale żeby DYREKTORKA miała od tak słowo w*****dalać na profilowym? I jeszcze z taką emitacją czcionki solidarności?


Czemu ludzie są zdziwieni, że komisja tego wymagała? Chyba oczekiwało by się od osoby na takim stanowisku odpowiedniej kultury nie tylko w pracy, ale i poza nią, a wyrażanie poglądów za pomocą słowa w*****dalać jest tak samo kulturalne jak j***ć PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-1 / 1

W końcu po to są konkursy na urzędowe stołki: aby legalnie wybrać swojego. Czy za PO czy za PIS... w sumie jeden PIES. Pod ośmioma gwiazdkami chętnie się podpiszę, jeżeli dopisze się jeszcze kilka innych partii/gwiazdek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+6 / 8

Tez bym nie zatrudnił, nawet bym nie rozmawiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+5 / 9

myślę, że osoby z ONRu też mają problem ze znalezieniem roboty. Funfact: ludzie nie lubią radykałów bo mają znacznie mniejsze zdolności interpersonalne i lubią robić dymy bez powodu lub z byle powodu. Sam widziałem to u siebie w robocie. Ci z ONRu i SK byli zawsze najdumniejsi, najmądrzejsi i generalnie każdy chciał by byli tacy mądrzy... w innym oddziale a najlepiej innym zakładzie pracy.

poza tym ta osoba chciała piastować stanowisko dyrektora. Wysokie stanowiska wymagają (przynajmniej: przyjęło się, tego wymaga kultura) by nie epatować swoimi prywatnymi poglądami. Zwłaszcza w taki ordynarny sposób. Nie wiem, sprawa oczywista ale i tak robić z siebie ofiarę jest najłatwiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2021 o 11:23

avatar kanapekr
+1 / 1

@mieteknapletek 1) i 3) to kolesiostwo, system relacji który porządnych ludzi nie powinien do niczego inspirować

2) może ja czegoś nie kumam ale moim chłopskim rozumiem tu jest coś nie tak: albo umiarkowane poglądy, albo radykalizm, naraz tego nie widzę

4) kultura osobista jest bardzo ważnym atrybutem kompetentności kiedy piastujesz publiczny urząd

ps nie ja ci dałem minusa jak coś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
-1 / 1

@mieteknapletek 1) OK istnieje kolesiostwo, ale co z tego? wbrew pozorom macki pisu nie obejmują wszystkich publicznych stanowisk i jeśli gdzieś osoba może zostać wybrana w normalny sposób to tylko się cieszyć. Mam to traktować jako żal, że ta kobieta nie została wybrana w ramach innego kolesiostwa czy jak?

2) no moim okiem było odwrotnie, przecież to właśnie na początku mnóstwo zwykłych ludzi popierało SK a zaczęli odchodzić właśnie gdy dostrzegli te wszystkie akty zezwierzęcenia i brak dialogu. A kto się utożsamia z radykalnymi ruchami nawet jak nie jest radykalny no to sam się prosi o łatkę radykała. Tak jakby iść jako centrysta do ONR, mieć w avku "żydzi wypjerdalać" i dziwić się reakcjom XD

3) może nie najważniejszym ale niezbędnym przy piastowaniu reprezentacyjnych stanowisk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DominikZi
+1 / 5

Jakby miała faktycznie umiejętności i referencje to by pracowała za dużo lepszą kasę w sektorze prywatnym. No chyba, że mentalnie siedzi w komunie (jak większość Polaków) i dla niej państwowe = lepsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 2

@DominikZi Akurat utrzymywanie zabytków i muzeów jest przeważnie niedochodowe, więc pasjonaci tematu nie znajdą wiele pracy w sektorze prywatnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+3 / 3

W pracy ważne są nie tylko kwalifikacje merytoryczne, ale też to, czy współpraca będzie się kleić. Jak mi ktoś wyskakuje z wyklętymi, czcią i chwałą bohaterom i inną husarią, to już wiem, że się nie dogadamy na dłuższą metę. I mając możliwość uniknięcia na pewno męczącej współpracy - oczywiście, zrobię to pod byle pretekstem. A już szczególnie, gdy mam do czynienia z ryczącym aktywistą.

Na taki przypadek wskazuje załączony obrazek.
Tak więc, jako adwokat diabła, nie popieram, ale rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2021 o 11:47

avatar sensibilty
+11 / 11

Co was tak dziwi? Ta Pani miała objąć publiczne, wysokie stanowisko w sektorze szeroko pojmowanej kultury. Wiadomo, jako dyrektor Zamku, stałaby się osobą publiczną. I teraz taka osoba publiczna, Pani dyrektor Zamku Cieszyn, ma na swoim profilowym takie coś. W jakim świetle stawia to komisje i władze miasta? W słabym, bo ludzie będą się burzyć jak osoba która kultury nie wykazuje, może piastowac takie stanowisko. W dzisiejszych czasach, nawet jak idziesz po kredyt hipoteczny to pracownik banku potrafi sobie Ciebie sprawdzić na fb, a co dopiero komisja, która ma wybrać dyrektora instytucji publicznej. Moim zdaniem, ta Pani powinna się już uciszyć, a na wstawiennictwo władz Cieszyna bym nie liczyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rakamo
+5 / 5

No i może trafi w końcu do głów niektórych osób że trzeba ponieść konsekwencje swoich czynów. Jeżeli wprowadza się niezwykle wulgarny język w przestrzeń publiczną, demoluje się mienie prywatywne oraz publiczne, to instytucjom kultury może to nie odpowiadać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
+1 / 1

Kolejna dwulicowa osoba, rzekomo walczy z władzą, ale jednocześnie chętnie przytuliłaby pieniądze z państwowej posady.
W Polsce może się poprawić dopiero, gdy takie osobniki wymrą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trentilvbidt
0 / 0

Żeby się nie zesrała z tej rozpaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 1

Osoby, która opatruje swoje zdjęcie hasłem "wypier..." na publicznym portalu, nie dostałaby ode mnie posady sprzątaczki, nie mówiąc już o stanowisku kierowniczym. Niezależnie od poglądów na dowolna sprawę, używanie takich haseł w przestrzeni publicznej jest dowodem braku elementarnej kultury. Kobieta może sobie popierać co zechce i dopóki nie głosi zbrodniczych ideologii zakazanych przez prawo, to jest jej prywatna sprawa. Jeżeli jednak identyfikuje się ze skrajnie wulgarnymi hasłami, których w dodatku publicznie używa, to nie powinna liczyć na żadną posadę. Serio, osoba która publicznie posługuje się takim językiem liczyła na stanowisko dyrektora instytucji zajmującej się kulturą? Jeżeli tak, to jest nie tylko chamką, ale i idiotką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem