Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
192 195
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar JanMariaWyborow
+1 / 7

Dobra, tylko sęk w tym gdzie to jest. Co mi z taniego domu, jeżeli do najbliższego sklepu, zakładu pracy, lekarza jest kilka godzin drogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robsta76
+9 / 11

Dokładnie! I dodatkowo bez basenu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yayami_Omate
+3 / 3

@JanMariaWyborow Czytamy ze zrozumieniem jeszcze raz: "obszary wiejskie", więc nie chodzi o to by po prostu ludzi tam ściągnąć żeby sobie mieszkali, bo np. w mieście tłoczno, tylko żeby oni tam pracowali jako rolnicy. W Japonii rolnictwo jest zdominowane przez ludzi starszych - "problemem japońskiego rolnictwa jest starzenie się ludności zatrudnionej w rolnictwie. Według danych rządowych blisko 63,5% rolników przekroczyło wiek 65 lat. Średnia wieku zatrudnionych w rolnictwie wynosi 66 lat, natomiast w przypadku producentów ryżu jest to 77 lat" (fragment opracowania KOWR).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

Polskę za kilka lat też to czeka. To znaczy będzie masa pustych domów w miejscach, gdzie jest mniej pracy. Ceny nieruchomości prawdopodobnie spadną wtedy drastycznie i ewentualnie w miastach będą się utrzymywały na dzisiejszym poziomie. Chociaż w miastach też sporo sie buduje nowych mieszkań, a tylko ze 2 ze wszystkich miast w Polsce będą charakteryzować się ciągłym przyrostem ludności (i to nie koniecznie).
W mojej okolicy ze 60% domów jest zamieszkiwanych wyłącznie przez emerytów. Część jest już niezamieszkała, bo emeryt umarł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zmrol
0 / 0

Jeżeli w pobliżu postawią Biedronkę, to ja im całą wioskę znajdę... i zostanę sołtysem :-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem