Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
341 347
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sevivo
+1 / 15

Zabawne kiedy osoby piszą o niepokalanym poczęciu nie mając pojęcia co to w ogóle jest.

Niepokalane poczęcie polega na tym, że Maryja urodziła się bez grzechu pierworodnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-4 / 10

@Sevivo Teraz poleciałeś po bandzie gościu. Niepokalane poczęcie polega na tym, że dziecko zostało poczęte bez stosunku płciowego. Mówiąc dosadniej nie doszło do penetracji pochwy przez penisa. Z tego właśnie powodu w wielu świątyniach służyć mogły kobiety NIESKALANE (czyste) czyli takie które były dziewicami. Grzechem pierworodnym natomiast obarczeni BYLI (to jest ważne, że jest to czas przeszły ponieważ już nie są) ludzie którzy przyszli na świat po tym gdy Ewa zerwała zakazany owoc. A dlaczego byli? A no dlatego, że Jezus umierając na krzyżu za ludzkie grzechy zmazał z ludzi grzech pierworodny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+8 / 8

@AIkanaro Ja wiem, że katolicy nie znają swojej religii... ale że nawet po moim pojechaniu po badzie googla nie użyłeś...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+1 / 3

@AIkanaro "Dogmat o „Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny” został ogłoszony bullą Ineffabilis Deus 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX. Brzmi on:

(...) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć[1]."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dogmat_o_Niepokalanym_Pocz%C4%99ciu_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny#cite_note-Brevarium_Fidei-1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MIKKOP
+6 / 6

Takie wiezące osoby, co nie chodzą do lekarza bo Bóg się zatroszczy, popełniają według swojej religii ciężki grzech. Nie pamiętam jak to sie nazywa, ale chodzi o to żeby nie wystawiać Boga na próbę, nie spoufalać sie.
Moi znajomi, tez głęboko wierzący, dzięki badaniom prenatalnym uratowali swoje dziecko. Bo gdy się urodziło, to w odpowiednim szpitalu i był gotowy zespół lekarzy by to dziecko odpowiednio ratować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+6 / 6

@MIKKOP Nie trzeba nawet wchodzić w teologiczne rozważania, są na to proste regułki typu: "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie." Św. I. Loyola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+3 / 3

@MIKKOP i nie tylko. Takie zachowanie jest narażaniem swojego życia, a w tym przypadku też cudzego (kobiety były pewne, że ma się urodzić dziecko), co jest występkiem przeciw 5. przykazaniu-nie zabijaj. To samo tyczy się wszystkiego, zaniedbywanie zdrowia, przekraczanie prędkości, nadużywanie jedzenia/picia, popadanie w uzależnienia (bo chyba z definicji są niezdrowe) etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem