Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
76 119
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+4 / 16

@5g3g niby tak aczkolwiek artykuł 8 naszej konstytucji jest dość jasny, a zdaje się, że podobnie decyzję podjęły odpowiednicy naszego TK w Niemczech, Hiszpanii czy Francji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2021 o 11:09

T Tibr
+4 / 12

@5g3g to skąd głosy, również prawników z wymienionych krajów (w tym sędziów), że tsue wykracza poza swoje kompetencje i umowy traktatowe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 7

@5g3g Czy właśnie stwierdziłeś że to TSUE ma decydujący głos w sprawie tego które kompetencje Polska przekazała Unii? Jeżeli stwierdzi że Konstytucja jest niezgodna z przepisami Unijnymi i zawiesi jej stosowania a dla zabezpieczenia ludności (prawa człowieka) wyśle na terytorium Polski armię unijną to wszystko będzie OK. Właśnie tak widzę ostateczne skutki odejścia od wspólnoty niepodległych Państw i podążanie w kierunku wyznaczonym przez europejską biurokrację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-1 / 1

@5g3g Bardzo dobrze napisałeś. Trafnie podkreśliłeś główne źródło patologii w naszym sądownictwie, czyli władzy trzeciej, która wg Konstytucji tak samo jak dwie poprzednie, ma odpowiadać przed Suwerenem. Przyczyną patologii jest całkowita NIEZALEŻNOŚĆ władzy sądowniczej od Suwerena (czyli Narodu). Z modelu systemu o który walczą sędziowie i TSUE można uznać że Suwerenem nie jest Naród tylko Nadzwyczajna Kasta. Ta sytuacja trwa od dekad, stąd wycie i generalna trzęsawka na wprowadzenie Izby Dyscyplinarnej - otwarty zamach na najjąśniejszą Rzeczpospolitą Sędziowską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-4 / 4

@5g3g Bardzo dziwaczne wnioski: że władza sądownicza ma odpowiadać przed kimś innym niż ona sama - totalna aberracja umysłowa, na dodatek wyciągnięta wprost z Kuństytucji :P To oczywiste że jeśli PiS poło łapę na sędziach to pozamiatane. W sumie PiS położył łapę na armii i służbach. Dodatkowo stworzył wierną sobie partyzantkę (WOT) - jesteśmy już UGOTOWANI!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-4 / 4

@5g3g Dziękuję za dobrą radę. Faktycznie ciekawe. Szczególnie art.182. Nigdy tam nie dobrnąłem ale nasza Konstytucja pozwala bez problemu zrobić wybory powszechne do władzy sądowniczej i rozwalić sitwę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
-1 / 7

To i tak nie ma mocy prawnej bo trybunał działa nielegalnie. To tylko grupa kolesi pani Przyłębskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2021 o 10:04

T tobimadara
-2 / 18

Nie lubię takiego podejścia, że jesteśmy "my" i "oni". Jesteśmy częścią tej wspólnoty i jeśli coś Ci się w niej nie podoba, możesz to próbować zmienić tak samo, jak lokalnie w Polsce, albo Twoim mieście. Tak naprawdę, to zwykły człowiek ma niewielki wpływ nawet na to, jak wygląda jego miasto, ale nikt Ci nie broni np. zbierać podpisy i wysyłać petycje do Brukseli. A moim zdaniem powinniśmy dążyć do zjednoczenia, zamiast do coraz większych podziałów. Czy wam się to podoba czy nie, to tak naprawdę poza językiem, którym się posługujemy, tak naprawdę niewiele się różnimy od ludzi w innych europejskich (i nie tylko) krajach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-5 / 15

aaa czyli jak jade do UK, nie musze jeździć po lewej stronie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 9

@nielubiepisu a co ma do tego UK?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+3 / 7

@Tibr coś nie kumaty jesteś , my weszliśmy do EU i dostosowujemy się do prawa EU a nie prawo EU do nas, czyli jak pojadę do UK nie muszę dostosowywać się do prawa UK czy muszę ?
art 9 Konstytucji RP- Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2021 o 14:50

T Tibr
-1 / 3

@nielubiepisu nie kumaty? A używasz nieadekwatnego porównania. W Polsce co jest najważniejsza normą prawną i co nas obliguje przede wszelkim ? W Polsce przestrzegasz prawa polskiego czy innego kraju?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2021 o 18:43

N nielubiepisu
0 / 0

@Tibr nadal nie kumaty, to my weszliśmy do EU i mamy dostosować się do prawa EU, w UK nie jeżdzisz po prawej stronie samochodem , na dodatek .... art 9. Konstytucji - "Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego." w Polsce przestrzegam mojego prawa czyli KOnstytucji RP a także mojego prawa EU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 lipca 2021 o 16:08

T Tibr
0 / 0

@nielubiepisu Polska ma przestrzegać umów międzynarodowych. Niemniej konstytucja jest nadrzędną.
A teraz wskaż w którym pragrafie traktatu jest jest napisane coś o sądownictwie w ogóle, gdzie następuje kolizja naszego prawa z unijnym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 0

@Tibr nie jest nadrzędna , po to została zmieniona , nie przestrzeganie prawa unijnego np. wyroków sądów EU ? jak to się ma do art 9. Konstytucji RP ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@nielubiepisu zadałem pytanie???
Edit dalej nie napisałeś jaki paragraf w umowie traktatowej został złamany. Podaj go byś mógł powiedzieć, że jest łamany artykuł 9.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2021 o 23:14

N nielubiepisu
0 / 0

@Tibr art 9 Konstytucji RP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+6 / 14

Tylko, że dodatkowo wychodzi na to, że TSUE zauważył fakt łamania lub przynajmniej naginania przez polskie władze polskiego prawa. PiS chce mieć prawo do swobodnej interpretacji przepisów nie kierując się interesem państwa i obywateli ale zwykłą własną polityką partyjną.
Pozorne Prawo i Egoistyczna Sprawiedliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
0 / 16

Dlatego praworządność albo pieniądze nie widzę innej drogi. Pisiory teraz się będą zabijać o pieniądze z unii za covid, te im nie będą śmierdziały... Szkoda że tsue nie ma takich możliwości aby obciąć o połowę tych dotacji. Wtedy pisiorki w trybie natychmiastowo ekspresowym zaczęłyby stosować się do wyroków sądu UE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 10

Problem moim zdaniem jest dużo poważniejszy. Wykracza on poza wyroki TSUE. Polska w tej chwili może podważyć prawie każdą decyzję sądów międzynarodowych mówiąc, że ona łamie polską konstytucję. Np. rezolucje ONZ, OBWE, także NATO. Może nie stosować się do jakiegokolwiek prawa międzynarodowego organizacji, do której jest zapisana. Będzie ciekawie, dlatego, że wyroki TSUE, m.in dotyczą ostatnich zastrzeżeń w sprawie kopalni w Bogatynii, może dotyczyć wszelkich innych, które skierowano do TSUE Można też w zasadzie olać wszelkie wyroki sadów międzynarodowych, które uznały, że dany obywatel został przez państwo skrzywdzony. Oj, będzie się działo, gdy nagle się okaże, że nie ma sie już do kogo odwołać ,bo organizacje międzynarodowe nie mają prawa ingerować w przepisy krajowe. Co lepsze, PIS je teraz będzie zmieniał bez oglądania się na UE i tym samym wykluczy automatycznie Polskę z UE. To nawet nie będzie dobrowolne odejście jak w przypakdu UK. Po prostu nas zablokują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F filarm
-1 / 9

Ja sie nie znam ale czy to nie jest tak ze wolne suwerenne panstwo ma wolnasc wladzy ustawodawczej wykonawczej i sadowniczej wiec jakim prawem unia ma nam cokolwiek narzucac w kwesti sadownictwa czy czegokolwiek zreszta nie tylko nam tylko kazdemu panstwu ue zarowno nam wegrom czy niemcom albo francji. Jesli juz tak chca narzucac to niech jasno zrobia stany zjednoczone europy czyli jedno panstwo a obecne panstwa beda tylko wojewodztwami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+1 / 9

@filarm Swoje prawa możesz realizować w swoim domu. Wchodząc do jakiejś wspólnoty obejmującej kilka domów, musisz pogodzić się z faktem, że twoje prawa nie są ważniejsze, niż ustalenia wspólnoty. Inaczej każdy działa po swojemu i żadnej wspólnoty nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
0 / 4

A możesz podać część traktatu akcesyjnego, w którym te "standardy prawne" sa wyszczególnione?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 9

Z całą pogardą dla PiS, ale w Polsce powinniśmy mieć wyższość naszego prawa nad prawem UE. W zasadzie jeśli UE narzuca na nas wszelakie prawa, decyduje o naszym budżecie (tzw. dotacje UE to nic innego jak nasze pieniądze z podatków którym cel nadają urzędnicy w Brukseli), w zasadzie my w Polsce nie możemy zrobić niczego co nie jest zgodne z UE, a nawet jeśli spróbujemy, to UE założy nam sprawę w UE którą przegramy bo będziemy walczyć w sądzie przeciwko czemuś co posiada cały sąd który będzie nas sądził, to w takim wypadku po co w ogóle Polska? Po co mamy sobie utrudniać życie, zlikwidować państwo Polskie i niech w Brukseli decydują o każdym aspekcie naszego życia. Aktualnie marnujemy pieniądze na administrację która i tak niczego nie może, a obok jest administracja która może wszystko. Krótko mówiąc, albo skończmy z tworem zwanym Polską, albo ogłośmy niepodległość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 6

Podstawowym problemem TK poza tym, że jest nielegalny, jest to, że rozpatruje prawo unijne jako prawo zagraniczne. A tak nie jest bo to jest prawo wspólnotowe, a Polska do tej wspólnoty należy. Jest to więc też nasze prawo. Idąc ich tokiem rozumowania to Polak (ale nie tylko) jadący do Irlandii nie musi jeździć po lewej stronie bo polskie prawo przewiduje jazdę tylko po prawej stronie i inne kraje nie mogą naszemu obywatelowi nakazywać stosowania swoich przepisów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
0 / 4

Będąc w Irlandii musisz się stosować do irlandzkiego prawa. Teraz pomyśl co zrobią Irlandczycy jak im szanowna unia w myśl europejskich standardów, każe zmienić ruch na prawostronny bo taki jest "standard" unijny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dymins
0 / 4

A otępiałe społeczeństwo beznamiętnie się przygląda twierdząc, że przecież nic takiego się nie dzieje i przelicza fundusze z kolejnego narodowego plusa. Tylko od czasu do czasu ktoś nieświadomy beznamiętnie rzuci przy piwie "ja to nie wiem jak hitler mógł tak daleko się posunąć... głupi niemcy"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laskala
0 / 4

Konstytucja RP, Rozdział 3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
0 / 0

Niestety, armia baranów prowadzona przez lwa jest wciąż silniejsza, niż armia lwów pod wodzą barana ;-) Znajdziemy "tylko" swojego lwa i pan Kaczyński może spadać na śmietnik historii, gdzie jego miejsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2021 o 2:48