Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
247 267
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H hammettus
-2 / 26

możesz pokazać mi te cła kwęglowe dla chin czy indii ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+14 / 22

@hammettus,
Włącz jakies wiadomości, bo od 3tygodni parlament Europejski o niczym innym nie mówi, niż o wprowadzeniu opłaty klimatycznej na import z Chin i USA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hammettus
-1 / 17

Poczekam aż wprowadzą. Też od tygodnia mówię o przejściu na dietę a dziś znowu zjadłem ciastki :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+4 / 8

@hammettus cła węglowe to, jeśli dobrze rozumiem autora, rzecz, która może się wydarzyć w przyszłości. Poza tym, Chiny mocno się transformują jeśli chodzi o energetykę. Indie mniej. Ale czy chcesz się przyrównywać do Indii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hammettus
0 / 10

@Bihar Nie chcę porównywać się do indii czy chin ale skoro autor pisze, że mamy się w przyszłości obawiać ceł węglowych to czemu nie widzę ich zastosowania w praktyce? Mimo całego tego jazgotu to wcale nie wypadamy tak źle w na przykład produkcji co2 na mieszkańca. Podobnie mamy do krajów UE. My w stosunku do 1990 zmniejszyliśmy ilość co2 na głowę chociaż jest nas mniej a chiny zwiększyły 4 krotnie chociaż jest ich więcej niż w 1990. Ale UE okazuje się miękka w stosunku do silnych państw takich jak Chiny czy USA.
Zmienię zdanie jak ich dojadą. Pożyjemy zobaczymy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 4

@hammettus To jest tak najbardziej emisyjnym krajem w top 10 światowym na pozycji 6 to Niemcy, dodatkowo spora część niektórej półprodukcie firm niemieckich, francuskich i Wielkiej Brytanii, to Chiny Indie i Inochody i część krajów wschodnich takich jak Polska... Oni tylko tak ten podatek ograniczą by im krzywda się niestała..
Niestety Wielka Brytania wyszła z Unii przez politykę Niemiec w której dążą z Francją do przejęcia większości ekonomii, a tak unia nie powinna działać! Niestety my aż tak łatwo nie możemy odejść, jak Wielka Brytania ponieważ oni mają silne umowy z Indiami, USA, Australią z których Niemcy chcieli czerpać korzyści i głównie o to poszło... Natomiast jeśli zobaczymy kraje południowe takie jak Portugalia, Hiszpania, Włochy i Grecja to polityka Niemiec powoli ciągnie te kraje do upadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxpaw
0 / 0

@Bihar mocno czyli jak? bo ostatnio mówili że do 2060 na pewno będą używać węgla.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxpaw
-1 / 1

@MG02 no i jaki to będzie miało wpływ jakbyśmy tak wyszli z eurokołchozu i importowali węgiel tak jak teraz z Chin i Rosji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+1 / 3

@maxpaw, a no taki, że ten "eurokouchoz" nałoży na nas takie cało klimatyczne, że tego co wyprodukujemy przy użyciu Chińskiego i Rosyjskiego węgla będziemy mogli sprzedać tylko do Chin i Rosji. A te rynki zbytu jakoś specjalnie chłonne na nasze produkty nie są. Poza tym z Unii nie wyjdziemy, bo z kądś trzeba pozyczyć pieniądze na Pisowski Nowy Ład.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 1

@MG02 Tia, już widzę jak UE która niczego nie produkuje i jest zależne od Chin, Indii i USA wprowadzi jakiekolwiek dodatkowe podatki na import z tych krajów. Widocznie od 3 tygodni sobie gadają za plecami i po cichu, żeby zainteresowani tylko nie usłyszeli, jak się zaraz któryś o tych planach dowie, to tupnie raz i się skończy gadanina.
Aczkolwiek fakt, z Polską mogliby się nie liczyć, z drugiej strony Niemcom Polska się zbyt opłaca, za dużo tu kapitału niemieckiego więc wątpię, żeby Niemcy robili jakieś znaczące problemy. W zasadzie kwestia do przeliczenia, trzeba by przeliczyć ile straciłaby Polska, a ile Niemcy, jak bardzo na nich by się odbiła wojna handlowa, a jak na nas. Poza tym, świat to nie tylko UE, Brytyjczykom wyjście z UE się opłaciło bo otworzyli się na masę innych rynków czego wcześniej Niemcy skutecznie im uniemożliwiali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
0 / 0

@johnyrabarbarowiec
Eeeee.... Unia Europejska nic nie produkuje?
Reszty nie skomentuje, bo zaniemówiłem z wrażenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@MG02 Oprócz usług niemal niczego nie produkuje porównując do krajów typu Chiny, USA, Indie, Japonia i wiele innych. Od dawna w Brukseli się mówiło, że rozwinięte kraje utrzymują się tylko z usług, a teraz efekt tego jest taki, że ci wymienieni właśnie produkują nam wszelkie produkty, a My jedyne co to potrafimy wyprodukować karoserię samochodów, bez świata zewnętrznego nie jesteśmy w stanie sami się utrzymać, a mówimy nie o kraju, a o całym kontynencie. W przypadku jakiejkolwiek wojny handlowej z wymienionymi (no może poza Japonią i jeszcze Indiami choć niedługo może się to zmienić) jesteśmy z góry skazani na porażkę co pokazał już raz Trump szybciutko ustawiając UE do kąta, bo o ile USA do istnienia UE nie potrzebują, to UE potrzebuje USA, nie mówiąc już o takich Chinach które całkowicie uzależniły gospodarkę UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
-1 / 1

@maxpaw Chiny inwestują około 350 mld Euro w sektory, których celem jest "nieinwazyjność" w klimat. W energetykę coś koło 65-70 mld Euro. UE w te same sektory inwestuje około 180 mld Euro, a w energetykę ok 60 mld. USA wydają koło 150 mld na owe sektory, a w energetykę ok 40 mld Euro. (dane za 2019)

Edit: co ciekawe w Chinach wydobywa się tyle węgla co w ... Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lipca 2021 o 17:45

F fsubi
-2 / 6

No i dobrze. Karaluchy też sobie jakoś radzą i nie martwią się na zaś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zemsta1488
-1 / 11

polexit jak mnie rozxjebuje to słowo.Polska wiesniakiem Europy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
-3 / 3

@zemsta1488 to jest ciekawe, że Polacy mają z jednej strony taki piękny język a z drugiej tak go kaleczą. Ktoś zaproponował po prostu nazwę: Polout. Dużo prostsza i zgrabniejsza.

Cóż.. polexit ciągle lepsze niż potworek zwany urlopem tacierzyńskim ;__; (zamiast po prostu ojcowski)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eleemirre
+1 / 1

@kanapekr Nazwa "wypierpol" pasuje jeszcze lepiej :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+3 / 11

No tylko żeby zrozumieć takie mechanizmy trzeba mieć ciut wyższe IQ niż temperatura pokojowa i tego wyborcy jedynej słusznej partii nie ogarną ale w sumie oni dają radę z 500+, 1000+, babcia+ itd czego ja już nie ogarniam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
-4 / 12

Pies dymał tą całą Unię, powinno się zaorać ten sztuczny ustrój wielkim buldożerem. Śmiać mi się chce jak na każdym szkoleniu z zakresu motoryzacji pieprzy się o szkodliwości dwutlenku węgla. będą gnębić ludzi, okradać z pieniędzy i mówić że to dla ich dobra. Usa czy Chiny mogą emitować a Europa chce zbawić świat? sztuczny twór w którym marionetkami steruje ktoś odgórnie mając w tym swój interes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
-3 / 5

Mnie w ogóle te ustawy klimatyzacyjne bawią. Europa nadyma się jak puzon, straszy konsekwencjami itd. A tymczasem najwięksi truciciele jak Chiny czy tam inne Indie i USA, mają to gdzieś. Powiedzmy sobie szczerze. Unii zależy na karaniu takich krajów jak Polska, bo chcą abyśmy pozamykali elektrownie i kupowali prąd od Niemców, którzy także mają elektrownie węglowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxpaw
-3 / 3

@Karbulot mamy być dla Niemców zawsze krajem drugiej kategorii i źródłem taniej siły roboczej. To jest jedyny cel tych wielkich przemian. EU w całości emituje 10% całości emitowanego CO2. Polska 1%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 6

Reforma klimatyczno-energetyczna. Kolejne ideolo które będzie nas sporo kosztować. Zamiast zintensyfikować badania nad nowymi technologiami uzyskiwania energii, wymyśla tysiące paragrafów które tylko komplikują życie i dają złudzenie że robi się coś pożytecznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 6

Polexit to najgorsze co możemy zrobić. Niestety, PIS w pełni popiera opuszczenie UE. Bo nie chce przestrzegać prawa i nie chce odejść od węgla. Więc nie zdziwię się jak PIS wyjdzie z UE, nawet nie robiąc referendum tylko po to żeby nadal móc wydobywać węgiel, łamać prawa człowieka i nie szanować umów międzynarodowych.

I tak jesteśmy z 30 lat wstecz. Inne kraje już dawno zaczęły odchodzić od węgla. A my nadal opieramy się tylko na węglu, bo zdaniem PISu "ekologia to lewacka ideologia".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@Cammax Ta, PiS popiera, a niby gdzie się tak nachłapią świnie jak nie przy korycie w UE. Przy naszym korycie już żłopią, ale to ile żłopią w Brukseli to u nas są grosze. PiS tak od początku, niby są przeciwni UE, ale kiedy trzeba to się wciskają do Brukseli jakby to była jakaś świętość. POPiS to jedno i to samo, jak mawiał poeta, przed kamerami do gardeł sobie skaczą, a za kamerami razem wódkę piją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@johnyrabarbarowiec moim zdaniem polexit jest coraz bardziej realny. Zgoda, tak z kilka lat temu każdy myślał, że PIS tylko szczuje na UE, ale nic nie zrobi (jak w przypadku Tuska). Teraz coraz bardziej oddalamy się jednak od Europy. Już nie ma sprawy, w której jesteśmy zgodni. Naszych nawet nie było stać na wyrażenie współczucia z powodu powodzi w Europie. Fakt, u nas też były, więc było uzasadnienie do odmowy pomocy, ale nikt im nie kazał nikogo tam wysyłać. Wystarczyło powiedzieć coś typu "wyrażamy współczucie dla poszkodowanych...".
Niby drobiazg, ale świetnie ukazuje nasze relacje ze światem. O sprawach poważniejszych (np. wszystkie spory z każdą możliwą komisją) już nawet nie wspomnę.

Co do tego że niby są antyunijni, ale pierwsi wyciągają łapska po kasę, to się zgadzam. Wtedy od razu zmienia się retoryka. "Od zawsze popieraliśmy UE, bo współpraca jest ważna w celu obrony przed rosyjską nawałą" (tak można streścić wypowiedź typowego PISowca przed walką o dotacje). Ale jako tak PIS od momentu powstania jest przeciwko UE. To oni przed referendum najwięcej wywlili na antyeuropejską propagandę.

Choć zastanawia mnie jedno: czy oni wiedzą, że to ich święty L. Kaczyński podpisal traktat lizboński, który jest "źródłem problemów" PIS? Fakt, ówczesny rząd był proeuropejski, więc Kaczyński nic nie mógł zrobić. Ale jako przykładny PISowiec mógł zacząć się wydzierać o zabieraniu suwerenności i niemieckiej ekspansji (lub "jewropie/IV Rzeszy", jak to mawiają PISowcy). Ale tego nie zrobił, bo pewnie bał się, że w takim razie może zostać rozliczony za to co zrobił w latach 2005-2007, czyli jeszcze za PISu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotobujca
+2 / 2

ale sie boicie zrobia minimalna 4k na lape to benzynka i po 10zl bedzie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+1 / 3

Ciekawostka dotycząca fit for 55. Jeden z punktów tego projektu to wymóg zerowej emisji CO2 przez nowe samochody od 2035 roku. Chyba nie muszę tłumaczyć co to oznacza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+2 / 2

@Bimbol Będą produkować tylko elektryki. Będzie drożej tym bardziej że nie tylko stal ale i rzadkie metale są potrzebne do produkcji. A zdecydowaną większość tych metali mają Chińczycy. Więc wraz z cłami zdrożeją. Dojdzie do tego że ludzie jeszcze przez 30 lat będą remontować stare diesle. Bo mało kogo będzie stać na nowy samochód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
0 / 0

Górnictwo skończy się samo bo zabraknie górników. To już nie jest tradycja rodzinna przekazywana z pokolenia na pokolenie, młodzi wiedzą, że nie muszą iść w tę stronę i nawet nie chcą - to już się skończyło, za 15-20 lat pozostanie garstka niedobitków wciąż wierzących w chlubę górniczego stanu. W ogóle mnie nie martwi problem wydobycia węgla, bo sam się rozwiąże z czasem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-2 / 4

Dziwne,że Chińczyków nikt nie dociska cłem węglowm, tylko wszyscy kupują bo teraz tam taniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakubiec8
0 / 0

Co to za bzdury? Od kiedy chiny przejmują się ekologią? Polski przemysł węglowy nawet w 30% nie zasila Polskich elektrowni, bo nasz węgiel jest za drogi, elektrownie ściągają węgiel z Rosji i innych krajów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem