Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
0:12

"Nic nie jest gorsze od wakacji za granicą". Czyli materiał TVP wychwalający polskie morze

www.demotywatory.pl
+
180 198
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar AVictor
+15 / 21

Tak Polska to ładny kraj, ale nic nie jest gorsze od jeżdżenia ciągle w te same miejsca i niepodróżowania nigdzie dalej, poznawania nowych ludzi, nowych kultur i nowych miejsc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+8 / 10

@AVictor Generalnie jak ktoś lubi, to niech jeździ 30 lat w to samo miejsce. Urlop to przede wszystkim czas, kiedy możesz wypocząć. Jeśli wypoczywasz dobrze pod tą samą sosną na polskiej plaży otoczony parawanem, to o to w tym chodzi. Nie ma obowiązku jeżdżenia i poznawania innych miejsc i kultur. Wystarczy, że nie znasz języka i już nie masz komfortu wypoczynku w obcym miejscu.

Myślę, że jednak najgorsze to jest, jak starasz się mówić innym, co mają robić ze swoim wolnym czasem. Ale to tylko moja opinia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Egghead
+5 / 7

@Eaunanisme
Jeżeli ktoś lubi to jak najbardziej może tak robić. Podobnie przecież nie ma obowiązku bycia światłym czy oczytanym. Wolna wola. Efekty różne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+1 / 7

@Egghead Wyjechanie za granicę na wakacje nie zrobi z Ciebie od razu obeznanego w świecie człowieka. Wystarczy zauważyć, ile osób jeździ co roku na all-inclusive do kurortów. Upraszczasz do bólu, a to również daje różne efekty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+7 / 7

@Eaunanisme Nie bronię nikomu podróżować w to samo miejsce jeśli lubi ale chodzi mi że czasem warto wyjść ze swojej strefy komfortu i pojechać gdzieś indziej na innych warunkach niż zazwyczaj, tylko po po by samemu wyrobić swoje zdanie o świecie a nie czerpać informacje z przetworzonej papki jaką dają media.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-4 / 6

@AVictor "Nie bronię nikomu podróżować w to samo miejsce".
Chwilę wcześniej "Nic nie jest gorsze od jeżdżenia ciągle w te same miejsca".

Abstrahuję już od tezy, że tygodniowy urlop raz w roku pozwoli Ci jakoś super wyrobić sobie zdanie o świecie. Z reguły takie zdanie jest wtedy w stylu "Drogo, syf i mnóstwo ciapatych na ulicach". Do rzetelnego poznania świata jednak trzeba trochę więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+4 / 4

@Eaunanisme no dobra fajnie przytoczyłeś moją opinię czy tam jest słowo gdzieś że powinno być zabronione? po prostu osobiście uważam że tylko jeżdżenie w to samo miejsce to głupota... ale osobiście znam dużo ludzi którzy dużo podróżują i mają swoje ulubione miejsce przez co nie widzę nic złego...

normalnie masz 26 dni urlopu, loty czasem na weekend są tanie i stać na nie każdego. A nawet pojechanie przez 30 lat gdzie indziej tydzień, masz przez 30 lat 30 różnych podróży i możesz wyrobić swoją własną opinię o różnych miejscach a nawet jak zmieniają się pod wpływem czasu...
a zawsze lepsza własna opinia niż podana jako gotowiec medialny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 4

@AVictor Zwrócę tylko uwagę, że mnie nie musisz przekonywać. Sam miałem okazję dużo podróżować po świecie. Mieszkać również za granicą. Zarówno w krajach kulturalnego Zachodu jak i Wschodu. Poza poznaniem wielu kultur, języków i osób, z którymi wciąż utrzymuję kontakty, mam też zapas niezapomnianych wspomnień. Ale oprócz tych wspomnień i doświadczeń mam też świadomość, że trzeba mieć na takie wyjazdy pieniądze, warto znać języki, trzeba już na wstępie się nie bać świata i nieznanego, no i dodatkowym atutem jest brak odpowiedzialności za innych. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że ktoś na moim miejscu nie czułby się komfortowo na takim wyjeździe, że bałby się nieznanego i że wspaniałe wspomnienia byłyby mniej istotne, niż powrót do szarej rzeczywistości bardziej zmęczonym, niż się było przed wyjazdem.

Myślę, że warto mieć na uwadze, że ludzie niekoniecznie ekscytują się tym samym. Więc dobrze jest nikogo na wstępie nie potępiać za jego wybory wakacyjne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2021 o 11:37

avatar AVictor
+4 / 4

@Eaunanisme wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego, jeśli nie pojechać na wakacje z pilotem, a jak kiedyś spotkałem takie starsze małżeństwo to jeździło i stwierdziło że zawsze poznają człowieka z Polski ponieważ Polacy są wszędzie i prosili ich o pomoc... sam byłem również w dużej ilości sytuacji że w akurat danym miejscu nikt nie mówił w języku który znam i się jakoś gestykulacyjnie dogadałem.
Poza tym obawy przed podróżami i opuszaniem znanych lokalizacji rosną z czasem i coraz gorzej ich się pozbyć, znałem ludzi którzy nie jeździli i zazwyczaj byli zachwyceni nowymi doświadczeniami i później opowiadali znajomym przez miesiące w sumie rzeczy które większości ludzi już nie dziwią ale dla nich było coś zaskakującego i nadzwyczajnego.
I wydaje mi się że łatwiej choć raz albo dwa razy spróbować dalszych podróży niż czerpać wiedzę z mediów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-2 / 4

@AVictor Proszę Cię bardzo, żebyś jednak przyjął do wiadomości, że nie wszystkim jest to do szczęścia potrzebne. To nic nie kosztuje. A oszczędzisz sobie na przyszłość nerwów i frustracji, jak w TV pokażą kobietę, która uzna wyjazd nad polskie morze za najlepsze, co ją w życiu spotka. Mało tego - nie będziesz musiał minusować komentarzy jakiegoś gościa z neta. Zbawcą nie zostaniesz.

Koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2021 o 13:45

avatar AVictor
+4 / 4

@Eaunanisme Mam to gdzieś na siłę nikogo nie zmuszę do wyjazdu... jednak uważam że jeśli ktoś nie ma porównania nie powinien się wypowiadać... jeśli ktoś nie jeździ to skąd może wiedzieć że to najlepsze miejsce, albo zagranicą jest źle... nie może... nie powinien się wypowiadać w ten sposób... jak od razu mówię nie wiem czy Ci ludzie nigdzie nie wyjechali jak również nie wiem czy nie dali podstawionych tekstów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jojo18
+3 / 3

@Eaunanisme W słabe miejsca jeździsz jak po tygodniu nie jesteś sobie zdanie wyrobić. Ja po weekendowym pobycie w Czechach mam bardzo pozytywne zdanie na temat "klimatu" jaki tam jest. Powszechnego luzu i jasne mogę się mylić ale siedzenie w jednym miejscu nic nie daje. Jasne można co roku jeździć w jedno miejsce pod warunkiem że po za tym w ciągu roku/dwóch też zobaczymy coś nowego. Albo puszczanie tej kobiety w TV to jakiś dramat i od muzgowienie. Można jeździć w to samo miejsce w PL ale żeby twierdzić że nie ma nic gorszego niż poznawanie świata?? I takie coś jest promowane w TV?? To teraz zastanówcie się jakich "obywateli" chce rząd...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-1 / 1

@Jojo18 Ależ ja się zgadzam, że podróżowanie jest super i wolę pojechać gdzieś w nowe miejsce, zamiast jechać leżeć plackiem na tej samej plaży przez kolejne 20 lat. Dopuszczam do siebie jednak ewentualność, że nie każdy musi myśleć tak samo. Jego wybór. Więc daj ludziom wybrać i zdecydować, gdzie chcą odpocząć po roku pracy. Tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
0 / 0

@Eaunanisme
W wielu państwach znają angielski może być biwak nie musi być od razu 4-5 gwiazdkowy hotel. Ważne tylko by się ubezpieczyć i poznać elementarne zwyczaje w danym państwie jeśli jest poza UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
0 / 0

@Eaunanisme
Tu chodzi o TVPIS oni wybierają ludzi jak ktoś powie coś co im nie na rękę to nie puszcza go albo co gorzej wytną tak zadnie że wyjdzie iż powiedział co innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-1 / 1

@NWOhell Nie neguję, że jest to proste i korzyści przewyższają te, które płyną z leżenia plackiem na plaży nad polskim morzem. Ale wciąż nie rozumiem, dlaczego tak dużo osób w tej dyskusji nie jest w stanie dopuścić do siebie możliwości, że nie dla wszystkich taki urlop za granicą jest spełnieniem marzeń. Dajcie ludziom żyć XD Serio. Już nie mam siły tego tłumaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
+5 / 5

Polskie morze pasek tvp jakiś Helsner ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ProbabilityBatman
+7 / 7

A Ty byłaś w stanach? Nie, ale znam kogoś kto był.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
+10 / 10

Jest takie powiedzenie: "Podróże kształcą"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+2 / 6

@glupiobywatel i jak mawiała pewna osoba "... ale tylko wykształconych ludzi".
Dla mnie mówienie "byłem w Egipcie, Hiszpani, czy we Włoszech" na zasadzie "przesiedziałem 10 dni nad hotelowym basenem", to żadne podróżowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jojo18
+2 / 2

@Ashardon Oczywiście dlatego wycieczki all inclusive to raczej odpoczynek w hotelu a nie zwiedzanie :D Polska Mentalność:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+8 / 8

Elektorat za granicą nie kupi harnasia i parawanu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laskala
+3 / 3

A blond madka, to za granicą była???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 2

Niech administracja pomyśli by dać przekaz na żywo tvpis gdzieś na boku strony - nie trzeba będzie oglądać 1001 demotów a efekt ten sam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marakash
-3 / 3

jedna na trzy powiedziała to co w democie już nie wrzucajmy wszystkiego w jedną gówno burzę. Nienawidzę TVP i tej propagandy, ale tutaj tylko 3 różne osoby mówią swoje zdanie o Polskim morzu i tyle kvrwa ludzie.. ehh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trucker_87
+2 / 2

Jak ktoś lubi tkwić w zapyziałym CH ujstwie to przecież jego wola. Nikt tutaj nie będzie nikogo na nic namawiał. Każdy czyni tak jak jest mu wygodnie. Są entuzjaści wyjazdów krajowych, tak jak i są wielbiciele poznawania świata. Każdy ma swoje racje. Dysputa pod tym względem jest raczej pozbawiona sensu. Pozwólmy aby każdy żył sobie tak jak uważa za słuszne. Jeden lubi Mielno, a drugi Wyspy Kanaryjskie. Każdemu jego porno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
+1 / 1

Ten skoksowany gość to nie jest typ z Motelu Polska, który wycierał sobie gębę Dominikiem z yt?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BeatriceRouge
+1 / 1

@NothingMore_ o zesz fak,pewnie masz rację :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
+3 / 3

Nie będę spędzał urlopu w Polsce. Wolę wydać kasę gdzie indziej i nie finansować pisopatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
-1 / 1

@Peppone Po zakupy też jeździsz codziennie za granicę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
0 / 0

@Ashardon - dobrze by było... Niestety, część wydatków nadal ponoszę w PL, co mnie strasznie mierzi. Ale raz na jakiś czas jestem w Niemczech i np. chemii domowej w PL nie kupuję wcale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BeatriceRouge
+1 / 1

Polska jest piękna ale z tym morzem to bym się tak nei orzpędzała. Chyba ze cebulaki z TVP nie widzieli pocztówek z Bali czy innego Bora bora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem