Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:42

Eksperci z ulicy komentują sytuację gospodarczą w Polsce. "Gospodarka jest na medal, a sąsiadka ma 4-dzieci i dzięki 500+ pojechała nad morze"

www.demotywatory.pl
+
292 308
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
+60 / 62

"Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą."

Niech ktoś teraz wytłumaczy tym ludziom czym jest inflacja, poziom inwestycji, dług ukryty (i długi pochowane w instytucjach jak BGK), ile mamy podatków, regulacji, znajomych w państwowych spółkach...
Demokracja dla wszystkich to idiotyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andrzej11635
+11 / 15

@kondon No ale czego ty wymagasz od społeczeństwa głosującego na PiS które w swoim życiu jedyne co osiągnęło to ukończenie podstawówki lub OHP ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+6 / 14

@kondon to nie są przeciętni wyborcy tylko wyselekcjonowane wypowiedzi...
gospodarka ma się dobrze...
ale tak SLD sprzedało cały przemysł i wydobycie po komunie
Tusk rozsierdzili resztę dużych firm co SLD nie zdołało, zamieniając w tanią siłę roboczą,
To przyszedł PiS wprowadził socjalizm i jeszcze powiększył budżetówkę i tak rozległą... bo myśli że zwiększone podatki i eksploatacja przedsiębiorców dokończy dzieło tylko poprzedników...
I dzięki wspaniałym rządom tych ludzi mamy teraz
37 tys. jawnego długu i 126 tys. ukrytego na osobę, bo na osobę te kwoty robią większe wrażenie niż w skali państwa... czyli tak jakby 4 osobowa rodzina zaciągnęła pół miliona kredytu.. to astronomiczne sumy..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O optymista29
+3 / 5

@kondon To nie są przeciętni wyborcy. Jeśli oni są przeciętni, to na Demotywatorach mamy nieprzeciętne towarzystwo;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+2 / 4

@AVictor Wyprzedaż przedsiębiorstw to lata głównie 91-10.
Niestety Polska w latach 91-04 miała tylko dwa wyjścia:
A - sprzedać póki się da.
B - Nie sprzedawać i ogłosić bankructwo a emeryci i renciści w tym czasie, że tak sparafrazuję klasyka, faktycznie musieliby żreć szczaw z nasypów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lipca 2021 o 18:50

avatar kondon
+1 / 5

@andrzej11635 Wiadomo, że PiS to tragedia, jednak od 30 lat wybieramy sobie po prostu złe rządy.

@AVictor Aż takich braków wiedzy przeciętni wyborcy nie mają, ale mają bardzo podobne. Popytaj znajomych o ekonomię, to się przekonasz. No chyba, że masz wyjątkowych znajomych...

Sprzedaż powinna być z otwartej licytacji, nie po znajomości, jak to się odbyło.
Jak doliczysz długi poukrywane nawet nie wiadomo gdzie, to wyjdzie jeszcze więcej...

@optymista29 No nie bardzo... W komentarzach to jeszcze, natomiast oceniający demoty nie są zbyt wyjątkowi. Zobacz sobie ile syfu jest na głównej.
Dobrze oceniane są głównie demoty krytykujące PiS. Jeśli napiszesz coś konkretnego, co rozwiązałoby problemy, to wychodzi różnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+3 / 5

@AVictor Co ty piszesz?
Ten wspaniały polski przemysł który rozsprzedało SLD, był tak wspaniały że nie potrafił wyprodukować czegoś tak prostego jak przekładnia hipoidalna. Nawet jak dostali sprawdzony projekt, z pełną dokumentacją procesu technologicznego prosto z Turynu, to co działało Włochom, w Polskim wydaniu wyło jak głupie od nowości.
Polskie zakłady w warunkach wolnego rynku popadały w długi. Pod koniec PRLu w przeciętnej fabryce był czterokrotny przerost zatrudnienia. Wydajność polskiego robotnika w połowie lat 80. była 5 razy mniejsza niż na Zachodzie.
Do tego produkty były przeważnie przestarzałe i niskiej jakości. To trzeba było sprzedać, bo nie było tego jak utrzymać. Po pierwsze było niewydajne, po drugie przestarzałe, po trzecie źle zarządzane, po czwarte zadłużone, a po piąte nie było skąd wziąć pieniędzy na restrukturyzację, bo Polska nie była wiarygodnym dłużnikiem, a sami pieniędzy nie mieliśmy.
Ten gnijący wrzód w postaci polskiego przemysłu, tę patologię, opisano na wielu tysiącach stron fachowych analiz, tylko trzeba ruszyć się do bibilioteki uniwersyteckiej, znaleźć odpowiedni dział i to po prostu przeczytać.
To był wrzód i zgnielizna, wymagający natychmiastowego zwolnienia większości załogi ze zdemoralizowanego pokolenia PRL, zburzenia przestarzałych i energochłonnych zakładów i modernizacji, tylko że nie było skąd wziąć pieniędzy na modernizację, bo cały polski sektor bankowy miał mniejszy kapitał niż pojedyncze banki zachodnie, a na polskie obligacje nie było chętnych.
Owszem, były pojedyncze firmy które zrobiły co trzeba (zwolniły 3/4 załogi) i miały dobre produkty jak Melex czy Tonsil i one przetrwały. Przypadki kiedy firma z perspektywami padła, jak Diora czy Foton, są pojedyncze. Reszta była związkowym wrzodem z przestarzałym produktem fatalnej jakości i przerośniętą załogą.
A czym się kończy posiadanie państwowych firm, to teraz widzisz za rządów PiS. Najgorszą winą Tuska jest to, że nie sprzedał wszystkiego co zostało w ręce prywatne, zanim nie przejęły nad tym kontroli Sasiny i Obajtki. Teraz wszyscy płacimy za utdzymywanie państwowych tuczników dla oszustów i upośledzonych umysłowo z partii rządzącej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lipca 2021 o 1:55

D dncx
0 / 0

Wybacz, ale mylisz pojęcia. Demokrację to strój społeczny, Ty chciałbyś ludzi pytać o system podatkowy i kapitalizm gospodarczy, ,który u nas nie mógł się nigdy rozwinąć w nowoczesny XXI w, bo najpierw był zarloczny XIX wieczny przed IIWS, potem był socjalizm z wszystkimi tego negatywnymi skutkami, a potem znów wrócił kapitalizm XIX wieczny i mamy go do dziś. Demokracja również jest pojraczna bo kiedy na zachodzie ewoluowała do obecnej postaci u nas najpierw był socjalizm z wszystkimi tego negatywnymi skutkami. A potem nie było komu wprowadzać demokracji. I mamy takie pomieszanie postsocjalizmu z narodowym socjalizmem. A to, jak widać nie działa. Co gorsze ludzie juz tak długo czekają na te demokrację, i po prostu uznali, że dłużej się nie da i do władzy doszli ekstremiści antydemokratyczni . Wracamy tez gospodarczo do socjalizmu , z wszelkimi tego negatywnymi skutkami. Patologia go patologie, kolesi9sywo wszystkie układy i inne zależności. Zależność państwa od oligarch. Ni3zeleznosc obywateli bogatych o całkowita zależność biednych. Wysokie podatki, całkowity upadek zaufania do panstwa (słynne juz nie szczepienie się społeczeństwa to skutek działania panstwa). Itd. Itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+23 / 27

Wszystkich tych pisowskich przygłupów powinno się przymusowo wysłać na kurs ekonomii, za który musieliby sami zapłacić. Może to by Ich czegoś nauczyło. W co wątpię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snickers88
+17 / 21

Dopóki tacy ludzie nie wymra, dalej tak bedzie ciemnogród

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+12 / 14

@snickers88 Nie wymrą. Znaczy wymrą. Ale w ich miejsce pis choduje następnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
+5 / 7

@piter1984 mało tego - mnożą się jak króliki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matm88
+15 / 15

Dbaja o ludzi? Nikogo nie obrazajac ale człowiek ma odrobine rozumu zeby byc swiadomy twgo co sie dzieje. Jesli dbaja to tylko o bydlo ktore bedzie na nich glosowac. Kto jest w stanie poradzic se Sam w zyciu nie liczac na Dodadki od "PANSTWA" jest wrogiem narodu...taka rzeczywistosc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+17 / 19

Pokolenia skażone socjalizmem PRLem. Z moim włącznie.
Tylko nieliczni się obudzili z tego, czerwonego koszmaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
+11 / 11

No to mamy odpowiedź .Kto młody zaradny ten zostawi ich w tym swoim "wspaniałym świecie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+8 / 10

Komuna wróciła.
"Dali". Komuna dawała bo się "należało".
Pamiętam takie przysłowie: "Czy się stoi czy się leży wypłata się należy".

Starzy ludzie z sentymentem wracają do czasów gdy im się coś "należało".

Oto tajemnica sukcesu PIS. "Dają bo się należy" a jeszcze to okrasza posypką katolickiej wiary by wydobyć smak "prawdziwego Polaka".

Żal mi wnucząt tych babć bo będą to spać że swoimi dziećmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+8 / 10

I bardzo dobrze że w TVP są takie materiały. Mój ojciec oglądający TVP dzięki temu skutecznie wyleczył się z PiS (wkur... go rozdawnictwo). Nie tylko on mam nadzieję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lipca 2021 o 10:31

A Adamowitch94
+12 / 12

Dlaczego zawsze pytają stare baby? Niech pokażą opinię kogoś młodszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+6 / 6

@Adamowitch94 Naprawdę nie wiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
0 / 0

@Adamowitch94 Młodsi muszą pracować, a faceci nie żyją długo na emeryturze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+7 / 7

Za Tuska piniendzy nie było....... no tak, za darmo piniendzy nie było. Kto pracował ten miał piniondze. Kto nie pracował to bidował. Teraz jest odwrotnie. Podwyżka w firmie 3%, inflacja na spożywce 10%. Kto nie pracuje ma piniondze, a kto pracuje, to nie dość, że pracuje więcej, zarabia coraz mniej.... tylko te stare babki tego nie zrozumieją, że to co odłożyły przez całe życie na swoją emeryturę w ZUSie to przejadły przez jeden rok, a teraz ludzie pracujący odkładają na 500+, 13 emerytury itp... Potem się zmieni władza i my na emeryturę guzik dostaniemy....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar be4bee
+11 / 13

I dzięki tej sąsiadce ja nie pojadę nad morze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+4 / 4

Nie ma co, jeszcze trzeba te 30 lat poczekać, aż to dziadostwo wymrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heban1
0 / 0

Żal to komentować jak taka stara się wypowiada typowy widz tvp masakra

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antycyponek
+2 / 2

Stare tępe rury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
0 / 0

A to musieli spocić żeby znaleźć takie tempe rury+.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D destrudo
-3 / 3

Popieram! Panie maja rację!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+2 / 2

To co się teraz dzieje to przyjemny stan nieważkości podczas spadania samolotu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kajman88
-2 / 2

I na tym przykładzie widać jak program 500+ pobudza gospodarkę, gdyby te pieniądze wykorzystać na duże inwestycje to najwięcej zyskałyby międzynarodowe korporacje, które większość zysków transferują za granicę, natomiast dzięki mikroinwestycjom polskich gospodarstw domowych, zyskuje dużo większa grupa, budowlańcy, ludzie żyjący z turystyki, drobni producenci, oni te pieniądze dalej wprowadzają w obrót... No ale ekonomiści z demotów powiedzą, że ten program jest finansowany z ich podatków, tak jakby zapomnieli że za rządów poprzedniej ekipy, też płacili podatki i to wtedy podatki były podnoszone

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichy_desperat
0 / 0

@kajman88
Ehh..., te PiS-owskie trole

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
-1 / 1

A może spójrz na to inaczej? Na jakim poziomie żyją Polacy, jaką sytuację zgotowały im wcześniejsze rządy, że 500 plus naprawdę wielu bardzo pomogło. To jest wstyd dla wszelkich ekip rządząxxh po 1990r

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sosen9
0 / 0

Każdy ekspert tvpisu to stara baba lub dziad.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem