Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
556 575
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D dncx
+7 / 11

.. i na pohybel tym, którzy pozwolili bez odpowiedniego przygotowania, zaplecza, uzbrojenia, poważnego wsparcia z zewnątrz i zagrożeniem dla nieuzbrojonej ludności cywilnej na rozpoczęcie tej hekatomby, która nic nie dała. Stalin i tak zajął Polskę, Warszawa została zrównana z ziemią, a odbudowa trwa do dziś. Zginęły setki tysięcy niewinny ludzi, a hitlerowcy jeszcze przypieczętowali je zbrodnią wywożąc resztki ludności ze stolicy mordując tych co pozostali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2021 o 12:37

J J_R
+5 / 7

A gdzie pamięć o 200 tysiącach ofiar ich bohaterowania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolorowatolerancja
-5 / 7

Szkoda, że nie zaproszono tych przeklętych żołnierzy obiecując amnestię i niekaralność za swoje zbrodnie - byłaby to wspaniała okazja, żeby ich pozamykać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2021 o 12:47

avatar tema_lina
+4 / 8

@adamis62 Czy ruską propagandą jest kompletne zniszczenie Warszawy? Czy może wymordowanie przez Niemców ponad 200 tysięcy mieszkańców stolicy? Ogarnij się, człowieku. Ci, którzy wywołali powstanie powinni wisieć za ludobójstwo, do którego doprowadzili.
Nie wiesz również zapewne, że mieszkańcy Warszawy w większości nie popierali powstania, które oznaczało dla nich śmierć i zniszczenie.
I nie jest to "wymądrzanie się" jak twierdzisz. To są fakty, których tacy jak ty nie chcą brać pod uwagę.. Zapewne w Warszawie nie mieszkasz....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+2 / 2

@adamis62 Tak początek powstania, pierwszy tydzień to były jeszcze jakieś walki, ale potem była rzeź!!! To powstanie nie miało prawa wybuchnąć i wybuchło wbrew legalnym polskim władzom na uchodźctwie. Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem sprawia ci trudność. Wiem, że jest "patryjotom" :) dla którego przelewanie cudzej krwi jest czymś korzystnym. Walka ma tylko wtedy sens, gdy jest szansa na pokonanie wroga. A patriotyzm, jak słusznie zauważył Patton nie polega na tym, żeby zginąć, tylko na tym aby zabić jak najwięcej wrogów. Powstanie było zbrodnią, a jego dowództwo, które jakoś nie zginęło i poszło do komfortowej niemieckiej niewoli powinno odpowiadać na ludobójstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jodzet
-1 / 5

Lewactwo wzięło się za pisanie patriotycznych demotów.
Żołnierze a nie "żołnierze i żołnierki"!
Cześć i chwała bohaterom!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar longlong
-3 / 3

powstanie było niepotrzebne, wojna i tak już się kończyła, wkurzyli tylko niemcow którzy zrównali warszawe z ziemią za fikanie, a ruscy na wszystko patrzyli z za wisły i czekali na wejście

Odpowiedz Komentuj obrazkiem