Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
421 429
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M michalSFS
+6 / 8

Pierwsza Dama ma zarabiać? Za co? Za bycie niemą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+3 / 3

Coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu podatku katastralnego. Jeżeli tak się stanie to sądzę, że jest to z góry zaplanowane działanie. Obniżanie stóp procentowych spowodowało wycofanie miliardów złotych z lokat bankowych i zainwestowanie ich głównie w nieruchomości. Teraz PiS będzie miał kolejne źródło dochodów, by zaspokoić finansowo swoja roszczeniowa patologię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
-2 / 2

@faraon69 akurat to byłoby dobre, bo uzdrowiło by choć trochę sytuację na rynku nieruchomości a nie kolejne opodatkowanie pracy wprowadzają. To byłby pierwszy podatek walący nie w ciężko pracujących a w bogatych. Tylko, że tego nie zrobią bo połowa polityków i czołowych działaczy w PiSie ma po kilka nieruchomości.

To, jak pokazały doświadczenia zachodnie jest jeden z bardziej sensownych podatków, bo uderza stricte w zamożnych, a nie jak nowy ład w klasę średnią, która śmie ciut lepiej zarabiać przez to, że zasuwa często więcej niż inni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2021 o 10:51

P pejter
0 / 0

@mieteknapletek A nie mogą wprowadzić jakiejś ultra preferencyjnej stawki dla kk, którą zrekompensują z nawiązka jakimś tam kolejnym funduszem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+2 / 2

@Elathir W jaki sposób by ją uzdrowiło? Moim zdaniem wręcz odwrotnie.Ciułasz całe życie, aby się ustatkować na swoim, a oni jeszcze dorzucą Ci kolejne opodatkowanie. Nie dość, że jesteś uwięziony na 30letniej smyczy banku, to jeszcze państwa. W dodatku prawo nieprzyjazne wynajmowaniu, bo patus może Ci zająć mieszkanie, a Ty będziesz go opłacał. A bogaci mają swoich prawników, więc to jest im na rękę. No i do tego bogaci przerzucą koszt na Ciebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
-1 / 1

@skromny tyle, ze podatek kastralny płaci się w większości krajów od kolejnych mieszkań, jedno, zazwyczaj to, w których się głównie zamieszkuje jest zwolnione z niego.

Kolejną sprawa jest tak, że obecnie ceny mieszkań są wyśrubowane przez zagranicznych inwestorów kupujących mieszkania całymi blokami. Grubo ponad połowa mieszkań sprzedanych w Gdańsku w 2019 i 2020 roku została wykupiona przez zagraniczne firmy, głównie Szwedzkie jako lokalne na wynajem głównie krótkoterminowy, rzadziej długoterminowy.

Jakoś pomimo podatku kastralnego na zachodzie rynek wynajmu się nie załamał i ceny nie podskoczyły bardzo, po prostu zmienił się ten rynek w kierunku bardziej ustrukturowanego.

Bo mamy alternatywę, opodatkować pracę albo majątek. Ja jestem dogłębnie przekonany, że jeżeli chcemy zachować specjalistów u siebie nie możemy ciągle podwyższać obciążeń związanych z pracą bo dochodzimy do absurdu gdzie fachowiec, który poświecił na zdobycie kwalifikacji wiele czasu zarabia niewiele więcej niż kasjer. Do tego mamy absurdalną sytuacją, w której ludzie zarabiający najniższa krajową płacą podatek dochodowy!. Za to kapitał stojący w postaci mieszkań jest praktycznie nieopodatkowany.

By nie było sam na tym stracę, bo mam mieszkanie i jak tylko ceny materiałów budowlanych się ustabilizują planuję zbudować dom, więc od mieszkania musiałbym ten podatek płacić, ale wole to niż mieć dowalone kolejne podatki od tego, że pracuję ciężko na własnej działalności. Przy nowym ładzie serio rozważam zamknięcie działalności i pójść pracować do zachodniego korpo, które i tak nie płaci podatków w Polsce i mieć spokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+1 / 1

@Elathir Twoje wyjaśnienia wcale nie są przekonywujące. Wierzysz, że klasa rządząca wprowadzi taki podatek tak, jak pisałeś? Nie, będzie go płacił każdy. Inwestorzy po prostu przerzucą go na wynajmujących, a że mamy kijowe prawo wynajmu to bogaci będą jeszcze więcej zarabiać. Ciągle są jakieś nowe podatki, trzeba wreszcie zacząć obniżać podatki, a nie wprowadzać nowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@skromny a ja twierdzę, że nie trzeba obniżać?

Ale różne podatki maja tez w różnym stopniu wpływ na gospodarkę. Inny mają cła, podatek kastralny, inny podatek dochodowy czy CIT. Jedna są mniej szkodliwe inne bardziej niezależnie od kwoty ale z samej swojej idei.

W obniżenie podatków to ja w ogóle nie wierzę, bo tak skorumpowany rząd nie miałby z czego kraść w takim wypadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gregory998
+3 / 3

Jest nadzieja, a nawet niemal pewność, że to wszystko kiedyś pierdyknie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcziw
0 / 0

Dama

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+3 / 3

Trzeba jasno napisać że wyborcy PiSu to złodzieje którzy okradają społeczeństwo rękoma rzadu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+1 / 1

jak rządzi nami banda złodziei to nie ma się co dziwić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
+1 / 1

za samo bycie żoną prezydenta 18 kafli xdxdxdxdx

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Master_Yi
Najdroższy mim (mem) w historii Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gargamel85
0 / 2

po uj te szkoły??? ja mam podstawówkę i pensje marszałka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kutafonka
+1 / 1

Najbardziej mnie wkurzyła pensja dla żony prezydenta, za co niby ? Nie, nie i jeszcze raz nie !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem