Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B beeveer
+45 / 67

na szczęście powoli kończy się czas katolickiej sekty, i jej debilnych wyznawców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ByleBadyle
+4 / 10

@beeveer nie ma co czekać aż się samo dogoreje, trzeba to zdusić jak najszybciej. W pierwszej kolejności złożyć pozew do sądu przeciwko księdzu (prześladowanie na tle wyznaniowym i nawoływanie do nienawiści na tym tle), oraz przeciwko dyrektorce placówki, która nie wyciągnęła konsekwencji wobec nauczycielki łamiącej prawo oraz wobec nauczycielki za nieposzanowanie konstytucyjnego prawa wolności wyznania i prywatności w tym względzie (każdy ma prawo zachować dla siebie to, w co i czy w ogóle wierzy, a nauczycielka publicznie ujawniła wyznanie tej rodziny oraz je napiętnowała).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ByleBadyle
+3 / 5

I to są ludzie, którzy podobno kochali JP2 i jego nauki, ba, którzy podobno noszą w sercu Jezusa i jego nauki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 01jarecki
-5 / 5

@beeveer Odrębny stan umysłu? Po przeczytaniu twoich wypocin, raczej o sobie mówisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
+6 / 6

@01jarecki
jeśli naprawdę uważasz, że w czasie mszy chlebek zmienia się w świeże ludzkie mięsko, to raczej nie o mój umysł trzeba się martwić. no a jeśli w to nie wierzysz, to automatycznie jesteś wykluczony z sekty. ot, paradoks katolika...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
+4 / 4

@beeveer
Przecież on nawet zdania nie potrafił poprawnie złożyć a Ty mu takie zagadki zadajesz :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
-2 / 2

@ByleBadyle Ależ to są nauki Jezusa. TYCH ZAŚ MOICH PRZECIWNIKÓW, KTÓRZY NIE CHCĄ ABYM NAD NMI PANOWAŁ, PRZYPROWADŹCIE I POŚCINAJCIE W MOICH OCZACH.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ByleBadyle
+1 / 1

@refael72 to akurat są.slowa z przypowieści. Nie należy przytaczać ich jako dosłowne słowa Jezusa.

Jestem ateistką, ale uważam, że nauki Jezusa były ogólnie ok, rzecz w tym, że odzwierciedlały proste i ogólne prawdy, które powinny być ludziom znane z Jezusem czy bez niego. Gorzej ze starym testamentem ale to inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
+45 / 61

Religia miłości, psia jego mać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+46 / 56

@molderro - historia jest prawdziwa, pisały o tym gazety. A co do przekwalifikowania, to Twoja rada byłaby słuszna gdyby kiepskie wyniki finansowe były spowodowane sytuacją rynkową. Gdy jest spowodowana hejtem i nagonką ze strony czarnej mafii, to co innego. To nie jest normalna sytuacja konkurencyjna, tylko zjawisko patologiczne, z którym należy walczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+22 / 36

@molderro Nie, ludzie powinni wreszcie zrozumieć, że bucek to zmyślona istota do wyciągania pieniędzy, zapewniania władzy nad naiwnymi i głupimi i tępienia wszystkiego, co w ciasnym światopoglądzie wierzących się nie mieści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+20 / 26

@molderro Ale na co ma sie przekwalifikować? Cokolwiek będzie robić to wielebny rzuci na nią klątwę z ambony i znów będzie kiepsko. Choć i tak ma szczęście. Kiedyś by ją spalili na stosie. Jak im musi być przykro, że już nie mogą tego robić.
Rzeczpospolita była nie do pokonania i najsilniejsza własnie wtedy gdy kwitła nieznana w innych częściach cywilizowanej Europy tolerancja religijna. Padła gdy Kościołowi udało się zaszczepić nietolerancję. Obrazek oczywiście uproszczony ale nie fałszywy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2023 o 16:34

M molderro
-4 / 6

@Quant_ @Loganesko @jeszczeNieZajety otóż prowadzenie kwiaciarni to z roku na rok coraz mniej opłacalny interes, bo już nawet dyskonty spożywcze weszły w sprzedaż kwiatów, a w czasach wysokiej inflacji każdy ogląda wydaną złotówkę dwa razy, nie będzie przepłacał. W mojej okolicy kwiaciarnie się zamykają i nikt nie dorabia opowieści o niedobrych księżach zwalczających dzieci o innym wyznaniu.

Ale jeśli chcecie wierzyć w historię, która "jest prawdziwa, bo pisały o tym gazety", to oczywiście żyjemy w wolnym kraju i ja wam nie bronię. Dodałem tylko swój komentarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 2

@molderro Wierzymy w historię, która została udokumentowana, i na którą są niezbite dowody w przeciwieństwie do zmyślonego z chmurki dziada.

I to nie pierwszy raz, kiedy idiotyzm katoli zabija interes komuś w Polsce, kto jest innego wyznania lub zwyczajnie jest ateistą, a nawet innym osobom z własnego wyznania. Nasz sąsiad, gorliwy katolik, musiał zamknąć sklep, bo zaczęli złośliwie określać go "żydem", do tego stopnia, że mu nacjonaliści pisali sprejami po sklepie i wybijali szyby. Facet w dwa lata się posypał.
Inny przykład to jak u nas kibole i seby wszelkiej maści nękali dwóch kolesi z Afryki i ci dwaj też musieli zwinąć interes gastro. Dlaczego? Bo ksiądz na ołtarzu bredził, że "obce kultury atakują rodowity chrześcijanizm". Sam ch*ja wiedział, o ich wierze, ale co tam, najlepiej napiętnować to, czego się nie zna.
Więc skończ bredzić o rynku, bo o ile rynek jest w rzeczy samej brutalny, o tyle katolska głupota nie zna granic i są zdolni do największych podłości w imieniu zmyślonego dziada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M molderro
-3 / 7

@Loganesko nienawiść zaślepia, polecam wyjść na spacer. Ale oczywiście możesz zminusować i ten komentarz w ramach walki o nowy wspaniały świat bez "katoli".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 4

@molderro Nienawiść? Nie, to zdrowy światopogląd na ostatnie dekady, jak i setki lat historii z udziałem katoli. I nie zrozummy się tutaj źle, KAŻDA religia to zło. Był nią panteon grecki, był nią panteon skandynawski i był nią panteon słowiański. Tak samo zły jest judaizm, islam, czy chrześcijaństwo. To mechanizmy do trzepania kasy i trzymania władzy nad naiwnymi i głupimi. Nic więcej.
Zaś ocena sytuacji, że zje*ani katole doprowadzają do zła to ocena sytuacji, a nie nienawiść. Proszę sobie symetryzm zostawić dla obrzucania się gównem w polityce.
I na sam koniec - owszem, świat bez wierzących będzie bardzo dobry, bo nie będzie idiotycznych klauzul sumienia dla farmaceutów, czy lekarzy i nie będzie prześladowań odmiennych osób, bo "tak każde bucek!".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M molderro
-3 / 5

@Loganesko jak to świat bez wierzących będzie bardzo dobry, to myślę że już widzieliśmy w XX wieku na przykładzie faszyzmu i bolszewizmu. Marzenia o bardziej tolerancyjnym świecie najprościej zacząć realizować od siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 1

@molderro Faszyzm był wspierany i wdrażany przez wierzących, bolszewizm tak samo. Stalin do momentu jak mu nie odwaliło, że jest najbliżej bucka też potrzebował popów do wprowadzania swojego. Mussolini i Hitler tak samo.
Celuj dalej. IIWŚ to głównie wyczyn wierzących i to bardzo gorliwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
0 / 0

@molderro pozwól że sparafrazuję: otóż prowadzenie kościoła to z roku na rok coraz mniej opłacalny interes. W czasach wysokiej inflacji każdy ogląda wydaną złotówkę dwa razy, nie będzie przepłacał za gruszki na wierzbie. W mojej okolicy kościoły się zamykają i nikt nie dorabia opowieści o niedobrych ateistach zwalczających katolików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M molderro
-2 / 2

@pibi80 ok, ale nie rozumiem co z twoje parafrazy wynika. Demot nawołujący do odwiedzania kościołów i wrzucania na tacę, bo księża biednieją, byłby równie absurdalny jak ten o kwiaciarni, pod którym dyskutujemy. Jeśli to chciałeś wykazać, to zgoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+21 / 29

Prawdziwe miłosierdzie, katabasa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+34 / 42

To, że proboszcz jest kanalią to nic nowego. W szeregach czarnej mafii takie postawy to norma. Ale, że całe miasto słucha takiego typa to w sumie dość dziwne. Przecież to nie Podlasie, tylko okolice Poznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+19 / 23

@Quant_ Też mnie to zdziwiło, ale z tego co podaje wikipedia, to w Rożnowie jest tylko 1,5 tys. mieszkańców. To jest całkiem prawdopodobne, że wszyscy tam się znają i że proboszcz ma tam sporo do powiedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+14 / 14

@Quant_ , na Podlasiu raczej nie mają problemów z innymi wyznaniami, bo tam jest chyba największe zróżnicowanie religijne.
Opisywał mi znajomy taki obrazek ze swojego dzieciństwa, który widywał prawie co niedzielę rano. Mieścina pomiędzy dwoma.
większymi miastami. Katolicy szli do kościoła, który był z jednej strony miasteczka, prawosławni szli do cerkwi z drugiej strony, na jednym przystanku stali zielonoświątkowcy czekając na autobus do sąsiedniego miasta, po drugiej stronie na autobus jadący do drugiego miasta czekali baptyści, a przez to wszystko jechał traktorem orać pole adwentysta. Jeszcze gdzieś tam plątali się Świadkowie Jehowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamilkamil30
+3 / 7

@Quant_ na Podlasiu pewnie by to nie przeszło bo tam bardzo dużo ludzi jest prawosławna i naturalnie muszą się dogadywać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+12 / 12

@adamis62 W Zabłudowie kościół i cerkiew stoją praktycznie na przeciwko sobie, po przeciwnych stronach ulicy maks 200 metrów od siebie. Budka z lodami na ryneczku, jako eksterytorialna placówka znajduje się pośrodku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matkapolka35
+1 / 3

@adamis62
Takie sytuacje siłą rzeczy na Wschodzie są normą. W niektórych miejscowościach jest nawet tak, że w jednym i tym samym kościele kończy się msza katolicka a za chwilę zaczyna grekokatolicka. I wszystko w zgodzie, ludzie wspólnie kościół dekorują. Ani katolikom nie przeszkadzają ikony ani tym drugim katolickie krzyże. Wszystko zależy od człowieka, trafi się taka świnia jak ten proboszcz a stadko baranów za nim i nieszczescie gotowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yakayakaya
+14 / 18

Jak powiedział Piłsudski:: Polska. – Naród wspaniały, tylko ludzie ku*wy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
-2 / 2

@yakayakaya Poczytaj więc o Piłsudskim - tak dobrze poczytaj. Potem napisz kto to był On.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lahtex
+15 / 21

sekta miłosierdzia mhmm piętnowania i nienawiści bliźniego, zdarzało mi się bywać w kościele - zawszę wiązało się to z traumą. Za dzieciaka w niedziele zawsze było tak samo - pójdziesz z płaczem albo bez ale pójdziesz na pewno. Im dalej od kościoła tym lepiej się żyje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2023 o 17:27

R rogeros123
+8 / 16

pisowskie "katolickie" ćwoki ze wsi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+2 / 4

@rogeros123 U nas na wsi od pokoleń mieszkają mariawici i nigdy nie słyszałem , by ktoś im złe słowo powiedział. Jeden stolarzem jest, i nawet meble na plebanię robił pod zamówienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cap3lla
+13 / 17

Szkoła z dyrekcją na czele to też dno i jeszcze trochę mułu. Edukacja i wiara wykluczały się przez wieki, a teraz wielce żyją w konkubinacie. Jak dla mnie to sprawą powinno się kuratorium zainteresować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kucz10
+8 / 8

@Cap3lla no kuratorów to akurat mamy ciekawych...np taka pani Nowak jeszcze gotowa wydalić dziecko ze szkoły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Beldin
+11 / 11

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” - każdy człowiek, który staje wobec nas jest naszym bliźnim (czy jest Żydem, Muzułmaninem, hinduistą nie ma znaczenia)
zgłosić do kurii, nieważne jakiego wyznania jesteście wy, mają obowiązek pouczenia księdza
zgłosić do prokuratury - pomówienie i działanie na szkodę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
+1 / 1

I takich "powiedzonek" jest masa np.Predzej przejdzie wielbłąd przez ucho igielne niż bogaty bram niebios"i co? Mówi to np.ksiadz na kazaniu mając darmowe mieszkanie ,darmowa kuchnie ,gosposie ,samochód dobraj klasy,wycieczki zagraniczne i inne "frykasy" i on w to wierzy co mówi?Za wszystkie sakramenty płacisz,a jak pogrzeb najbliższych to mi cennikiem na początku rozmowy wyjechał (organista 300,kościelny i ministranci 300 , ksiądz co łaska ale przyjęło się 1000zl).Ja już powiedziałem proboszczowi ,że w kościele choć jak bym chciał Boga nie widzę,prędzej go w lesie przy krzyżu znajdę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+5 / 9

Póty rządów czarnej mafii, póki Polski szlag nie trafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marek300001
+1 / 3

katolicy ku...a !!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+5 / 7

Katolicyzm made in Poland w czystej, nieskażonej postaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+2 / 2

@faraon69 To prawda, gdzie typowy katolicki polak przeczy swojemu wyznaniu. Zacytuje mojego kolegę, który od dziecka jest świadkiem jehowy a raczej był. "Nie ważne w co wierzysz, ważne jakim człowiekiem jesteś". W innych wierzeniach jest podobnie. Jest odchył od ich normy, to nie jesteś tolerowany. W jego wypadku, myślał i żył jak oni nie chcą, to go wykluczyli ze zboru. Bo jak może zatrudniać ludzi innego wyznania. Jak może tolerować inny pogląd?
Od lat koleguje się z nim, jego żoną. Korzystam z usług jego firmy.
Gdyby w nocy zadzwonił, stary auto mi siadło na trasie koło twojej wiochy. Moje pytanie byłoby, gdzie? Wsiadam i jadę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
0 / 0

@faraon69 wiesz, katolicyzm to całkiem inna wiara, taka zalatująca faszyzmem, hiszpańska inkwizycją, ciemnogrodem i inną chu.nią. ale w rezultacie nie mająca nic wspólnego z chrześcijaństwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q konto usunięte
+3 / 5

Jeśli to prawda to do sądu z klechą. Parafianie zrzucą sie na odszkodowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+4 / 4

Nóż się w kieszeni otwiera, w jakim ciemnogrodzie żyjemy. Chciałem jakiś czas temu sprzedać mieszkanie w wielkim mieście i kupić jakiś domek na wsi, gdzie jest tańsze życie. Niestety, moje przekonania religijne nie pozwalają mi chodzić na jakieś śmieszne msze katolickie. Zrezygnowałem zatem, nie chcę mieć wybijanych szyb w chałupie, czy innych sensacji. Nie wygrasz z takim proboszczem, jak mohery stoją za nim. Na szczęście pokolenie moherowych bab i dziadów wymiera, a młodsi ludzie są bardziej europejscy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+2 / 2

Jak tu wieżyc klechom skoro oni mając info z pierwszej reki nie podążają za naukami Jezusa ? Jedyny "bóg" jaki wyznaje kler to łatwy hajs .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
+1 / 1

Oby katabasa traktor rozjechał. Nie wierzę w "sprawiedliwość po śmierci".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
0 / 2

Czas kk pogonić. Won z tą ciemnotą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
0 / 0

panu "ksiendzu" dobrodziejowi, za miłość bliźniego należy się olbrzymi ch... w d...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xerk
0 / 0

Mam nadzieję że karma wróci i nikt nie będzie płacił grosza księżą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem