Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
286 307
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P konto usunięte
+5 / 11

Jeszcze trochę i polską będzie takim Pakistanem Europy z katoszariatem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 9

Dajcie PISowi parę miesięcy, to u nas będzie tak samo. Już jesteśmy totalitarnym katolibanem, gdzie nie ma praw człowieka.

W normalnych krajach nie ma czegoś takiego jak "obraza uczuć religijnych". Jest za to "mowa nienawiści". U nas nie ma paragrafu na to. Ale jak skrytykujesz KK, to idziesz siedzieć i Ziobro już dopilnuje żebyś prędko nie wyszedł. Ale za to możesz nawoływać do mordowania opozycji, obcokrajowców, homoseksualistów, innowierców i jedyne co za to dostaniesz, to fucha w rządzie.

Serio tego nie widzicie? Przypominam, że Iran kiedyś też był normalnym krajem. Podobnie jak Polska przed 2015.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+2 / 4

@Cammax Nie powinno być prawnych zapisów i karalności ani za obrazę uczuć religijnych, ani za mowę. Bo to drugie w 'normalnych krajach' jest identyczne z tym pierwszym, tylko dotyczy innych grup. Kary wyłącznie za podżeganie do krzywdzenia/zabijania, za nic innego nie, bo nie da się obiektywnie mierzyć urażonych uczuć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@DexterHollandRulez szczerze nie wiem, jak wygląda stosowanie kar za mowę nienawiści w innych krajach, ani co tam kwalifikują pod ten paragraf.

Przede wszystkim w obu przypadkach powinno się zawęzić definicje. Bo jednego coś obrazi, a drugiego będzie się z tego śmiał, mimo że też teoretycznie mógłby się obrazić. To widać nawet w internecie. Jedni ludzie się oburzają w komentarzach a drudzy najwyżej odpiszą coś typu "to tylko mem"/"czarny humor jest jak nogi- nie każdy je ma". W tym przypadku też zapewne ktoś się obrazi.
Poza tym jest też różnica między np. wypowiedziami typu: "nie mam nic do zwykłych homoseksualistów, ale wkurzają mnie niektórzy aktywiści" a "ja to bym wszystkich tych pedałów do gazu wysłał. Hitler w grobie się przewraca, szkoda, że nie dokończył roboty. Ale na szczęście są jeszcze ludzie typu Kaczyński i Orban". Oczywiście oszołomy z obu stron stwierdzą, że albo obie wypowiedzi nawołują do nienawiści, albo ta druga niczym nie różni się od pierwszej, bo nie ma w niej nic złego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Martec
-3 / 3

"Dwa lata jak dla brata"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+2 / 6

U nas pobito chłopaka, który nie zdjął czapki w kościele...
Każda religia to zło!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
0 / 0

@zelalem Religia sama w sobie nie jest zła. Zły jest fanatyzm religijny. Niech sobie ludzie wierzą w co chcą, ale niech innych nie zmuszają do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karbulot
+3 / 3

Nie lubię Pakistańczyków. Zawsze jak w Europie jest jakiś zamach terrorystyczny, jakaś większa chryja itd, dziwnym zbiegiem okoliczności zamieszani są w to albo Pakistańczycy, albo Marokańczycy. W żadnym z tych krajów nie ma wojny, ale oni są największym odsetkiem imigrantów. No są jeszcze Algierczycy we Francji, ale to już Francja dobrowolnie się im podłożyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ToTutaj
-3 / 5

Islam....religia pokoju...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+4 / 6

Ostatnio toczy się w Polsce sprawa o obrazie uczuć religijnych na 24-latku, który wszedł do kościoła w czapce. Jak to dobrze, że tak różni jesteśmy od Pakistanu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 1

Ja będąc gówniakiem zesrałem się w kościele :) Rodzice akurat pieluchy nie założyli i klocek wyleciał na podłogę xD.

Jak widać wciąż żyję, w więzieniu (z tego co wiem) też nie byłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem