Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
2:18

Mocny spot policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Trzeba przyznać, że umieją w internety

www.demotywatory.pl
+
745 767
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N Nabuhonodozor
+16 / 22

Przekonujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 4

@AVictor Trójmiejska obwodnica jest dobrze wyprofilowana, ma 2 lub 3 pasy w każdą stroną (wraz z jedniami do skrętu to czasem jest ich nawet 5) jej stan nie budzi najmniejszych wątpliwości - zero dziur, prawie żadnych łat, wszystkie zjazdy są ok. A mimo to NIE MA DNIA BEZ WYPADKU. Jakim cudem? Może dlatego, że gdy masz na budziku 120 i gdy akurat wyprzedzasz lewy pas, to ON MUSI SZIEDZIEĆ CI NA KUFRZE W ODLEGŁOŚCI 10 m, bo inaczej nie potrafi. Jakie ma szanse na reakcje gdy nagle zaczniesz hamować?
Inna sprawa. Dobra droga wojewódzka, wyremontowana kilka lat temu, świetnie wyprofilowana, szeroki pas dla każdej ze stron, ograniczenie 70, bo niedługo kilka budynków i tylko wgnioty na barierach energochłonnych znaczą kolejne punkty styku z pojazdami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antonux
0 / 18

Debil jesteś i tyle. Inaczej byś pisał jak byś stracił najbliższą dla ciebie osobę w wyniku wypadku, przez pospiech i często też przez alkohol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+10 / 16

@antonux A kogo to kurna rusza poza najbliższymi? Tylko ludzi związanych emocjonalnie z daną osobą.
Ludzie giną ginęli i będa ginąć. taki jest świat Co 1 sekundę na świecie umiera 3 osoby. Czy kogoś to rusza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+3 / 5

@antonux On widać z tych co jeżdżą "szybko ale bezpiecznie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
+3 / 23

No to zamiast takie spoty kręcić to może więcej patroli na drogi wysłać, nie gonić kobiet na strajku nie obstawiać willi na Żoliborzu no i w końcu wziąć się do roboty a nie stać w krzakach na 40 na wysokim brzegu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diverus
+2 / 10

@lelek22222 A co patrol na to poradzi? Jak debil na co dzień zapier**la jak głupi to mandat czy nawet zabranie prawa jazdy na 3 miesiące nie pomoże. Ludziom którzy myślą, że są mistrzami kierownicy i mogą więcej brakuje piątej klepki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
-2 / 2

Raz drugi recydywa i brak prawka jeździ dalej do prac społecznych albo więzienie i ulice sprzątać i na pewno by się nauczył

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+10 / 12

Ciekawa forma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+17 / 19

mogli nagrać spot o tym jak kitrają się w krzakach przy miejscach z absurdalnie niskimi limitami prędkości gdzie nie chodzi o bezpieczeństwo a nabijanie kasy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arthrawn76
+1 / 9

co roku są robione dobre i mocne spoty. Pamiętacie ten z wakacji i nogi wystające z worka, kartka z nazwiskiem i apel zwolnij...co roku są takie materiały robione i nie ma z tego żadnego efektu... zawsze znajdzie się mistrz kierownicy po kilku piwkach przepalonych skrętem...i co z tego, że jadę zgodnie z przepisami, z żoną, córka i psem...skoro taki ćwok uderzy w nas...jemu pewnie nic się nie stanie...kary zaostrzyć na maksa...jazda po pijaku i zabicie człowieka... dożywocie...bez litości, bez łagodności...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-1 / 7

@arthrawn76 tak i łamanie kołem, potem przypalanie rozgrzanym żelazem, a na koniec obdarcie ze skóry i wywieszenie na głównym rynku. Dobrze, że samosądy są zakazane bo tłuszcza jest jeszcze gorsza często od tego biednego człowieka, który popełnił błąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
0 / 6

@topornik43 pijak czy ćpun, który powoduje wypadek, to nie jest człowiek "który popełnił błąd". To debil, odpad społeczny, takie jednostki należy eliminować, a nie zamykać w więzieniu, czy zasądzać grzywny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
+1 / 7

@marekmarecki123 Każdy był kiedyś młody i głupi, a co jeśli twoje dziecko taki błąd popełni. Wyklniesz z domu czy od razu w worek z kamieniami i do rzeki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
-2 / 4

@topornik43 od karania jest sąd, poza tym po co worek z kamieniami, skoro zazwyczaj skuteczne jest 2m sznura? ;)
"młody i głupi" - jeśli nie dostrzegasz różnicy między obaleniem flaszki z kolegami w wieku 16 lat, a wsiadaniem po pijaku za kierownicę, to najwidoczniej przestałeś być tylko młody.
Ale czemu ja się właściwie dziwie w tym kraju, gdzie walenie wódy i jeżdżenie na podwójnym gazie to sport narodowy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
0 / 0

@marekmarecki123 "Od karania jest sąd" - bardzo dobra refleksja. Od tego jest ta instytucja i kary są adekwatne. Sztab specjalistów na demotach nawet nie ma co dyskutować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alienapacz
-3 / 5

wszystko na faktach, wczoraj czy przedwczoraj para która miała się na drugi dzień hajtać wpadła pod ciężarówkę więc planowana impreza zmieniła charakter, ale ten sam kościół podobno, ten sam ksiądz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 3

A z rzeczwistością nie ma to niczego wspólnego bo jak przyjdzie co do czego to: "możemy przyjąć zgłoszenie ale w sumie nie ma po co bo i tak nikogo nie znajdziemy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KateWlodarska
0 / 4

Genialnie zrobione, robi wrażenie, przemawia do człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 2

Miszcz kierownicy + drzewa w poboczu = trumna.
W tej sytuacji 80 to spojrzenie śmierci w oczy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S splinter84
0 / 2

Dobrze zrobione. Daje do myślenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jagyr44
+1 / 1

Nagranie w plenerze, ale głos "z puszki" - nie umieją w internety... Ładnie zmontowane, ale ten błąd z dźwiękiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+8 / 10

Pitolenie. Bezsensowne dążenie do zerowej liczby ofiar. Tylko jakim kosztem?
Kiedyś był inny spot, zagraniczny. Podobny scenariusz, tylko ktoś pytał "przypadkową" osobę jaki wynik ofiar rocznie byłaby w stanie zaakceptować. Gość rzucił bodaj hasło "100" i "zawołano" sto osób z jego rodziny.

Osobiście nie lubię tego emocjonalnego pier...olenia. Tej próby zagrania na moich uczuciach.
A to dlatego, ponieważ nie uważam, żeby dobre prawo miało się opierać na ludzkich emocjach. Między inny także dlatego nie tolerujemy w naszym prawie samosądów.

Liczbę ofiar na drodze można bardzo łatwo i niewielkim kosztem sił i środków zmniejszyć do "akceptowalnego" poziomu. W pewnym momencie zysk zrównuje się z kosztami, a w końcu koszta przerastają zysk. W pewnym momencie każda uratowana, pojedyncza osoba kosztuje nas jako społeczeństwo bardzo dużo. I tu do gry dochodzą emocje, bo jak pomyślimy sobie, że to może być ktoś nam bardzo bliski to bezmyślnie gotowi będziemy poświęcić nawet innych obcych ludzi, byle "nasz" przeżył.
I to droga donikąd. Kolejne przepisy prawa coraz bardziej zaciskają pasa i jeb...ą po kieszeniach kierowców, a to wszystko po to, żeby uratować... powiedzmy 10 osób w całym województwie.

Ostatecznie ludzie nie chcą dopuścić do siebie świadomości, że poruszanie się po drogach szybciej, niż furmanka to akceptacja ryzyka uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia.
I tego ryzyka zasadniczo nie da się wyeliminować inaczej, niż powrotem do furmanek.
A i tak pewnie raz na jakiś czas kogoś zadeptałby koń, a to pieszego z kopyta... i zaś były kwik, że woźnica winny.
Bo ostatecznie w tym kierunku to idzie. Odkąd ludzie przesiedli się z wozów konnych do samochodów to prędkość podróży rosła. Teraz ludziom odwaliło, bo "nagle" sobie uświadomili, że poruszanie się z prędkościami wyższymi, niż przeciętny, niedzielny rowerzysta no to jakby nie patrzeć pewne ryzyko śmierci. I nagle zaczęło się spowalnianie ruchu i takie idiotyczne kampanie społeczne, które tylko potęgują strach, wpędzają nas w taki poczucie, że zaraz umrzemy. Że pijany, że telefon, że za szybko...
A prawda jest taka, że znacznie większy efekt bezpieczeństwa dałoby gdyby tak uczciwie zebrać do kupy miejsca, w których ludzie giną najczęściej i po prostu... UCZCIWIE przebudować te miejsca tak, by były idiotoodporne.
Bo stanie na wylotówce z miasta zbyt wiele żyć nie uratuje... natomiast przebudowa skrzyżowania, na którym od kilkunastu lat regularnie dochodzi do kolizji i wypadków z pewnością uratowałoby te 8 osób ukazanych w powyższej kampanii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yarkoos
0 / 4

@Nace92
Naprawdę szkoda, że mogę dać tylko jednego plusa - bardzo dobrze napisane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P petere4615
-1 / 3

A co? Nie mają racji? Zaraz zza kolejnego zakrętu wyjedzie kolejny idiota w aucie z tylnym napędem i będzie zadziwiony, że nad nim nie panuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
+1 / 3

Milicja kiedyś miała szacunek. Dziś to tylko obawa o życie gdy ich spotkasz na swojej drodze. Może kiedyś trend się zmieni i będzie w Polsce szanowaną ale na to trzeba zasłużyć a niestety nic na to nie wskazuje by były jakiekolwiek symptomy poprawy. Wprost przeciwnie .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
0 / 0

@rybery Obawa o życie? To kim Ty jesteś skoro u nas nawet przestępcy nie boją się Policji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
-2 / 2

Pomysł jest, nawet już realizowany.
Mandat za kilkaset złotych, pare tysięcy, zdejmie nogę z gazu, zwiększy odległości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
0 / 2

Absolutnie do mnie nie przemawia ten spot. Nie wiem jaka była przyczyna wypadku. Co to znaczy, że jechał za szybko? Szybciej niż ograniczenie prędkości? Za szybko na własne umiejętności? Za szybko na warunki jakie panowały? Za szybko na możliwości samochodu? Znów przyczyna: nadmierna prędkość. Tym można by każdy wypadek uzasadnić bo przecież jakby ktoś jechał wolniej to może by do niego nie doszło. Jakby nie wyszedł z domu to też by nie doszło. Jeżdżę już ponad 20 lat samochodem i przekonałem się, że ze wszystkich znaków jakie istnieją, najmniej można ufać tym z ograniczeniem prędkości. Wartości ustalane są chyba na loterii, ale zawsze ktoś na koniec dzieli je na pół. 80% ograniczeń prędkości jest z dupy i nijak ma się do miejsca, w którym zostały postawione. W Niemczech są one lepiej dostosowane choć i tak zdarzają się buble, ale nie tyle co u nas. Najpierw niech jeszcze raz przeanalizują ograniczenia prędkości i je trochę urealnia, a potem będziemy jeździć zgodnie z nimi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 września 2021 o 11:45

B Bigoszprawiczka
0 / 2

Takie pitolenie policji przypomina mi policyjne statystyki. W 2020 na drogach zginęło 371 osób będących nietrzeźwym uczestnikiem ruchu. Słowo klucz uczestnikiem... z czego 15 zginęło od pijanego rowerzysty 100 to pijani piesi a reszta kierowcy. prawdopodobieństwo śmierci z powodu nietrzeźwego kierowcy było 14 razy mniejsze niż z powodu kierowcy trzeźwego...jeśli policja tak się błaźni na statystykach to mam gdzieś takie spoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem