Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
159 174
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R rafal199
+1 / 3

@justysia1 Wklej tutaj może raport NIK w zakresie zieleni w Krakowie. Tak z ciekawości zapytam. Urodziłaś się w Krakowie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2021 o 10:20

G Gorinobu
+1 / 3

@rafal199 Miasto Kraków w 35% jest zielone, wydawałoby się, że to fantastyczny wynik, ale.... odejmując bielański park krajobrazowy z lasem tynieckim i teren na wschód od placu centralnego(tereny gdzie większość Krakowian nigdy nie była), Kraków ma tylko 8% zielonych terenów. Przerażający wynik, bo przy tych 8% żyją ludzie i ten wynik jest załamujący. Gdyby Kraków miał taki wspaniały wynik, to nie wymyślaliby drzew w donicach i innych głupot. Zielone miasto Kraków... HAHAHAHAHHAHAA, mieszkam tutaj i wiem co się dzieje.

Pracowałem kiedyś w Austin, TX i to było miasto dla ludzi z masą zieleni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2021 o 12:51

R rafal199
-3 / 3

@Gorinobu I co z tego wszystkiego wynika? W Krakowie przybywa ludzi i nie są te te śmieszne ilości które podają oficjalnie. Granice miasta nie zmieniły się. Umiesz połączyć te dwa fakty?

Twój tekst o Austin świadczy że masz problem z głową chyba.
Austin - 1181 os./km²
Kraków - 2386,3 os./km²
Teraz wrzuć tekst że w Polsce jest masakra bo mamy mniej lasów niż ma Kanada.

Urodziłeś się w Krakowie? Bo chyba nie przeprowadziłeś się do tego miasta "nie dla ludzi".


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@Gorinobu na logike, skoro odejmujemy od powierzchni zielonej duze ilosci zielieni gdzie wiekszosc krakowian w ogole nie byla no to coz - widac wisi im to zielone...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

A to mało jest tramwajów w Krakowie? Niedługo helikoptery będzie trzeba tam kupić, bo niczym innym się przez miasto nie przebije. Biurowców i bloków jest tam taka masa, że na każdej ulicy będzie po kilka lądowisk na ich dachach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
0 / 0

@7th_Heaven Jedź kiedyś na wycieczkę do Tokyo to pogadamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-3 / 11

Jak masz dosc betonowania to wypindalaj na wies! Miasto ma to do siebie ze nie jest wsia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
0 / 6

Ale w tym przypadku nie trzeba wycinać drzew. Wystarczy linię tramwajową puścić pod ziemią. Tak jak to robią w biednych i zacofanych Chinach czy Koreii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
0 / 4

@Iiyrryyr3iit Jeśli da się to zrobić w koszcie linii naziemnej, to ja jestem za... Tyle, że się nie da, dlatego jeśli strajkujący tak wierzą w swój pomysł, to proponuję im zrobić ściepę i zebrać kwotę różnicy. Pewnie wtedy nie będzie problemu z przekonaniem włodarzy miasta. Natomiast, jeśli uważają, że to nie jest warte ich pieniędzy, po powinni dać sobie spokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-1 / 1

@Iiyrryyr3iit Wiesz dlaczego wiele rodzin np. z dwójką dzieci mieszka w 50m2?
Odpowiedz sobie na to pytanie to będziesz wiedział dlaczego jest problem z puszczeniem go pod ziemią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorinobu
+2 / 4

Teraz się Kraków ocknął. Od lat Krakowianie olewali problemy z innych dzielnic. Tak pozostawali sami mieszkańcy Kazimierza, Ruczaju, Dębnik, Ludwinowa, Krowodrzy, Czyżyn. Za każdym razem, jak pojawiał się problem, to mieszkańcy danej okolicy walczyli, a reszta Krakowa miała to w 4literach. Po latach urzędnicy nauczyli się, że walczą z małą grupą i to co zrobią, nie odbije się większym echem. Gdybym miał postawić pieniądze, to obstawiłbym małą ilość osób na proteście(może kilkaset osób-mieszkańców) reszta Krakowa będzie miała to w doopie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowyloging
+3 / 5

Akurat ta linia na prawdę się w Krakowie przyda. Nie rozumiem tego oburzenia teraz, przecież plan budowy tramwaju był już od kilku lat i była tam wycinka drzew...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 2

Ciekawe będą te listopadowe protesty w trakcie lockdownu i stanu wyjątkowego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
0 / 4

Trzeba być naprawdę nieźle walniętym w dekiel, żeby w mieście w którym jest kolosalny problem ze smogiem wycinać drzewa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

Przestańcie debilni ekoterroryści.
Kraków potrzebuje natychmiast rozwoju dróg i linii tramwajowych. Wiele z nich powinno już być zbudowanych 20 lat temu . wszystko sią korkuje i samochody stoją produkując tylko spaliny Bardzo brakuje północnej obwodnicy , ale na szczęście właśnie rozpoczęli nad nią prace drzewa wycięto i trwają prace archeologiczne.
Co do linii tramwajowej z Młynów na ugorku do pętli w Mistrzejowicach przez rondo Barei i i odnogę z ronda Barei na cmentarz Batowicki jest w planach od 40 lat i po to zachowano dodatkowe pobocza czy przestrzenie między jezdniami. Nawet nad Sudołem 40 lat temu most pod linię tramwajową postawiono postawiono . A drzewo na rądzie Barei prawdopodobnie może zostać.

Chcecie coś chronić. Pilnujcie skałek Twardowskiego wzgórz Bronisławy , Lasku Pychowickiego ,Lasów przy Pasterniku, kamieniłołomu i stawów w Mydlnikach , Lasu wokół fortu winnica , lasów Kostrzy Lasku Nowohuckiego Parku lotników i tego typu terenów. Na nie zakusy mają deweloperzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem