Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
163 169
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I irulax
+8 / 10

A w środku: abgrejt do inteligencji. ;) Wiem takie rzeczy, gram w gry. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+11 / 11

złomiarzy tam nie ma? nasi by to w godzinę wywieźli na złom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+3 / 3

Daj mi diaksa czy tam palnik i po sprawie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 3

@ciomak12 palnik to nie, bo spalisz to co jest w środku. Dobry diax i jazda :P . Pytanie jaka gruba jest płyta, ale rzadko który sejf ma więcej niż 5mm grubości, a takie profile, diax ładnie chwyta :) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nabuhonodozor
0 / 0

diaksem to chyba niedyrydy miszczu,brak możliwości podejścia układ,zapadki i tryby są w środku ale acetylenem już predzej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@Nabuhonodozor A kto ci nakazuje ciąć wrota? Tnij od spodu albo tylną ścianę. Zwykle są to najsłabsze miejsca bo przylegają do ścian lub podłogi :P . Zresztą, już płyty o grubości 0,5cm się przecinało diaxem, da się, tylko musi być dobra tarcza i mocny diax.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+2 / 2

@ciomak12 @rafik54321 jako konstruktor w szaf pancernych (wiem awans niedawno z zaginacza i operatora lasera) mogę wam powiedzieć, że diaksem to wy se możecie poskubać, sejf oprócz warstwy metalowej płaszcza zewnętrznego posiada też warstwę zbrojonego betonu, a po niej kolejną warstwę metalu. Często jeśli to sejf wyższej klasy jest to stal nierdzewna. Podsumuje wam jak robimy 7 klasę blacha 4mm czarna walcowana na zimno, poprzecznie profie z blachy czarnej gr 2 mm w profilu U przyspawane do niej w niesymetrycznych odległościach, w to wchodzą pręty zbrojeniowe 12 mm i wszystko zalewamy betonem o podwyższonej jakości (formuła na zamówienie) w tym kramzyt wmieszany w beton. potem blacha 4mm nierdzewki żaroodpornej jako płaszcz wewnętrzny. Fajnie? A tu zaczynają się schody, to tylko płaszcz zewnętrzny sejfu, w środku ukryte są jeszcze dwa mniuejsze sejfy wykonane dokładnie tak samo w systemie niesymetrycznym i jeszcze duży płaszcz ma profile pionowe mniejsze poziome, co za tym idzie prety zbrojeniowe przechodzące przez profile też są prostopadłe do siebie. Drzwi wykonane w ten sam sposób z szybą o wysokiej kruchości małe puknięcie ją stłucze, a to oznacza, że to co jest w środku już tam zostanie. Zawiasy? Zatopione w środku szafy, bez bezpośredniego dojścia. Tolerancja spasowania drzwi-szafa 0,2mm. Powodzenia przy otwieraniu diaksem naprawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2021 o 23:29

avatar rafik54321
0 / 0

@Hazik akurat beton, to diax chwyta aż miło :P . Wiem bo ciąłem, Co najwyżej kwestia odpowiedniej tarczy. A poza tym - kto ci powiedział że trzeba się śpieszyć? :P .

Diax 2500W, duża tarcza do stali od profesjonalnego producenta, odrobina samozaparcia i nie ma bata, przetniesz. Kwestia uporu.

Szynę podobną do kolejowej (a może to była kolejowa? W każdym razie stanowiła konstrukcję budynku i to bardzo starego XD) też mówili że się małym diaxem nie da przeciąć. Dało się. 30min zabawy, wycinanie po kawałku i dało radę :P .

Producenci sejfów (i ty chyba powinieneś o tym wiedzieć), wiedzą, że każdy sejf da się przeciąć, da się rozbroić, choćby wycinając po małym kawałku. Więc zadaniem sejfu jest, nie dać się wyrwać z budynku i wydłużyć czas jego otwierania na tyle długi, aby złodziej musiał w końcu nawiać.
Mówisz o kruchliwym szkle. Załóżmy że ktoś próbuje się włamać, skopał sprawę, naruszył szkło i uciekł. Fajnie, złodziej nie ukradł. Tylko co mi po tym, skoro nie mogę wydobyć swoich kosztowności? Równie dobrze, złodziej by mógł mi to ukraść.
Ale jeśli się uprzeć, ciąć diaxem to cały dzień, albo i dwa dni, to przetniesz.

Szlifierką precyzyjną, z tyci tarczą przecinałem 12mm śrubę o podwyższonej twardości od zawieszenia. Dobre 2 godziny zabawy, kilka tarcz pękło, ale się w końcu przecięło XD. Kwestia czasu i uporu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+1 / 1

@rafik54321 pstrykniesz, nawet podam Ci czas wykonania takiego zabiegu i ilość tarcz bo to sprawdza się na testach klasowych do certyfikacji. Chociaż nie sorry mógł bym jak by mnie zwolnili, to jest objęte tajemnicą (a zarys budowy nie) Tu nie masz tylko betonu tu maż żelazobeton z kramzytem, to fajna zabawa, tarcza do metalu, pyk, tarcza diamentowa, znowu do metalu, znowyu diamentówka i tak mając nadzieję, że w końcu sobie odłamkami tarcz łba nie rozwalisz. Skuteczniejsze jest wiertło do betonu zbrojonego, czas to nadal masakra, ale to skuteczniejsza metoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2021 o 0:30

avatar Wolfi1485
+1 / 1

Ja bym spróbował tradycyjnego "Sezamie, otwórz się!" ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2021 o 19:10

G gregor2
+1 / 3

Za kilka dekad ktoś to otworzy i zaciągnie się najświeższym powietrzem w swoim życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar taki_tam_tam
+1 / 1

Kolejna instalacja artystyczna po monolicie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nicoz
0 / 0

Lauri i Anni z Hydraulic Press Channel rozwiązują takie problemy rutynowo. Dynamit, termit, ładunki kumulacyjne - mają bogaty repertuar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alienapacz
0 / 0

trzeba dać znać szpicbrudce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
0 / 0

Polakowi wystarczy kilka minut :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem