Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
180 186
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jakber
-1 / 1

@Goretex no to sumie masz rację zawsze ktoś pojedyńczy mógł kupić niewolnika, a jak się zastanowić to nie mieliśmy może systemowo czarnych niewolników bo taka rolę pełnili chłopi panszczyźniani. Polacy byli na tyle wspaniali ze własnych rodaków zamienili w bydło robocze. Jak widać taki system do tej pory ma się świetnie w korporacjach. Szef z zagranicy szanuje ludzi, a szef Polak traktuje rodaków gorzej niż chłop trzodę chlewną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2021 o 13:36

G Goretex
0 / 0

@jakber trzeba unikać takich uogólnień. Znam przynajmniej jednego Niemca który został skazany za mobbing podwładnych w naszym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 5

To troszkę połowiczna prawda.
Bo Polska (krótko bo krótko ale jednak) miała kolonię (bodajże 2).
Jednakże Polska nie miała niewolników. Bo wszyscy tzw "tubylcy", po założeniu kolonii dostali prawa obywatelskie takie same jak rdzenni Polacy.
Polskie kolonie opierały się na handlu na linii Polska-kolonia. A nie wyzysku kolonii dla Polski. Korzyści były obustronne.

Z tego co udało mi się wyczytać, do dziś Polska jest bardzo lubianym krajem w Afryce, właśnie przez to. Rzekomo "za Polaka było najlepiej" :) . Później nasze kolonie wpadły w ręce Francuzów i/lub Holendrów (nie pamiętam szczegółów).

Z drugiej strony, Polska jako pierwszy kraj w Europie, wprowadziła wolność wyznaniową.
Homoseksualizm w Polsce chyba nigdy nie był karany.
Pojedyncze osoby czarnoskóre zapisały się nawet w historii Polski. Bodajże jeden z partyzantów II WŚ był czarnoskóry.
Znowu podczas II WŚ, Polacy chronili i ukrywali żydów przed nazistami. Jeszcze wyliczać?
Bodajże od XIV wieku, w Polsce mieszkali Tatarzy - przedstawiciele islamu... Mało?

Więc jak słyszę że Polska jest rasistowska to aż chce się komuś dać w pysk.
My Polacy po prostu nie akceptujemy wariatów, przestępców i zboczeńców. Akceptujemy różne mniejszości, ale prosty warunek - nie łamać prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
0 / 0

@rafik54321 można powiedzieć, że dzisiaj rasizm nie ma nic wspólnego z rasizmem. Mam znajomego który pracować Danii. Oczywiście nie jest czarny. Powiedziałbym, że ma wygląd wręcz typowo nordycki. Z tego co wiem, to i tak oskarżał Duńczyków o rasizm, bo jako obcokrajowiec ze wschodu mógł to zrobić. Wystarczyło, że ktoś coś zgłosił do jakiegoś ich urzędu i z automatu rzekomy rasista miał problem. Oczywiście pole do nadużycia i szantażu ogromne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 2

może nie bezpośrednio ale istniało coś takiego jak polska kolonia zamorska, polecam zapoznanie się z tematem wyczynów niejakiego Jakuba Kettlera, co prawda lennik króla, ale mimo wszystko kolonie miał (dokładniej Tobago).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

O, moralność Kalego nadal trzyma się mocno. :) Tak mi się kojarzy, że w podobny sposób postępowali również Włosi, Niemcy... Kiedy oni kopali po kostkach było fajnie, jednak gdy ktoś oddał - biegiem do pani przedszkolanki ze skargą. W życiu codziennym chyba podobnie. Nas już i tak mocno kopią zewsząd, więc zaczynamy uodparniać cztery-litery?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nabuhonodozor
+2 / 2

ale jemu chodziło o to ze my jako Polacy nikogo tutaj nie sprowadzaliśmy do roboty dzbanie....a chodziło mu o kolonie rozumiesz czy kwestie koloni se musisz wygooglowac????prawdę pisze koleś lejdis z London się poryczaly i poleciały na skargę....pewnie nikogo cwanego nie było żeby bramkarza oślepiać laserkiem hmmmmm????Sterling cwaniaczek damski jak moja żona odbił się od naszej obrony kilka razy i już potulny jak baranek do końca się nie wyswietlał....cwaniaki ku.....wa za funta....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem