Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
504 506
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
+12 / 14

500zł To śmiech na sali!
Za takie wyrzucenie śmieci powinno być ich uprzątnięcie, włączenie z dezynfekcją ziemi, jeśli był tam np. olej, oraz kara na poziomie 5-15 tys. zł.
Kolejna sprawa - powinno się ujawniać tablice i twarze takich głąbów, to powinno lepiej załatwić sprawę, niż sama kara.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+8 / 10

500 zł?! Kiedy robiłem ocieplenie elewacji, kupiłem worek (big bag) na odpady styropianowe - koszt 500 zł! Działając zgodnie z prawem, masz pewność że wydasz 500 zł, a kiedy próbujesz uniknąć kosztów, masz tylko niewielką szansę na taki wydatek. Rachunek jest prosty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+7 / 9

Jakby jeszcze dwa zera tam dostawić, to by to miało sens...

Powinni przynajmniej tych syfiarzy pier****nych w mediach pokazywać.

"W dzisiejszym, głównym wydaniu wiadomości poznamy Pana Anona Kowalskiego z Zadupia X. Na zdjęciach widzimy, jak Pan Anon wywala śmieci do lasu, przez co jest podłą łajzą, zanieczyszczającą środowisko. Pozdrawiamy Pana Anona"

Siara na całą Polskę plus 50k kary zrobiłoby swoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2021 o 8:33

M michalSFS
+1 / 1

@Mizantropix
Dokładnie tak. Podpisuję się dwiema rękami, a nawet nogą.
Brzydzi mnie takie buractwo. Nie martwi, nie smuci, po prostu brzydzi.

1. Pieruńsko wysoka kara.
2. Upublicznienie wizerunku.
3. Ja jeszcze zrobiłbym z tego nagranie wideo - jak sprzątają. I podłożył pod to dźwięk jak z filmu przyrodniczego. Z fabułą. Żeby zbita była jak internet długi i szeroki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
+2 / 2

Nie rozumiem tych Januszy... Żeby tak członków własnej rodziny porzucać bez słowa!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artek851
-1 / 1

5000 też za mało..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R revenge_of_nerds
0 / 2

Kara jest śmieszna. Kara powinna pokryć koszty utylizacji i poszukiwania sprawcy. Czyli, że koszt zakupu, montażu i późniejszej obsługi tych kamer powinien się zwrócić z pieniędzy z kar. Ten hajs powinien wrócić do Budżetu Obywatelskiego i dołożyć się do kolejnego dobrego projektu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2021 o 11:00

avatar Rhanai
0 / 0

500 złoty? To żart? Nie dziwota, że bardziej im się opłaca wywalać do lasu niż płacić za śmieci. Żenada.
No chyba, że policja nakłada 500 z marszu, a sąd dodaje ze dwa zera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2021 o 11:23

K killerxcartoon
0 / 0

Rewelacyjna rzecz, już od dawna powinny być w użytku. Na zachodzie z programów TV widziałem jak to robią Niemcy, są kamery udające śmieci czy słupki drogowe albo budki dla ptaków. I to jest właśnie skuteczność A nie setki idiotów ze straży wiejskiej czy miejskiej snujących się bez celu a czeto nawet przeszkadzający spokojnym ludziom.
Najlepiej jak by musiała posprzątać samodzielnie miejsce w promieniu 200 metrów od miejsca w jakim wyrzucał śmieci. ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2021 o 11:39

A Agitana
0 / 0

500zl mandat + koszt utylizacji za pierwszym razem. Recydywa powinna kosztowac sporo wiecej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2021 o 12:32

K krzysztofeles
0 / 2

A może by tak zmienić gospodarkę odpadami żeby można było się normalnie pozbyć śmieci (szczególnie tych problematycznych których teoretycznie nie wolno wrzucać do pojemników). Bez kombinowania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+2 / 2

@krzysztofeles
a slyszales kiedys o punktach selektywnej zbiorki odpadow? dla chcacego nic trudnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
+1 / 1

Karać karać karać chociaż nie każda taka sytuacja jest zła dla środowiska a raczej jest efektem życia w Polsce. Miałem 10workow odpadów plastikowych. Próbowałem się ich 0ozbyc na wszelkie legalne sposoby a to smieciarka nie zabrała, w punkcie nie przyjęli bo to części z urządzeń itp chory kraj. 0o czym znajomy pracujący w zakładzie komunalnym mi powiedział że tego i tego dnia sprzataja pobliski las i jak im to rano zostawię to zabiorą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
0 / 0

I dodatkowo u takiego delikwenta urządzić legalnie wysypisku śmieci na posesji ub w mieszkaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+1 / 1

Spacerując po obrzeżach dzielnicy z psem spotykam czasem różnych ludzi urządzających sobie picie piwka, lub czegoś mocniejszego na łonie. Oczywiście wiem, że to chamy nie myte i syfiarze zaśmiecający okolicę. Podchodzę i zagaduję, wskazując na walajace sie wokol butelki, puszki i inne śmieci - "Popaczcie, jakim trzeba być chamem, ćwokiem, burakiem i prymitywem, żeby tak wyrzucać śmieci byle gdzie. Wy oczywiście do takich nie należycie i zabierzecie swoje śmieci ze sobą?" Zadziwiające, ale w kilku przypadkach pomogło. Najlepsze jest to jak stare chłopy się czerwienia że wstydu. Młodzież jednak reaguje często agresywnie i z mordą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

Jeszcze za czasów studenckich urządzałem ze znajomymi imprezy plenerowe czy ogniska. Zawsze na stanie była rolka z workami, przed imprezą sprzątaliśmy wszystko w swojej okolicy i po imprezie zostawialiśmy wszystko czystsze, niż było przed. I tak co jakiś czas znalazł się posłuszny obywatel, który nas obwiniał za śmieci, bo przecież tych smiecacych trudniej złapać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sodekso
-1 / 3

Każdy płaci za śmieci wg, stawki miejskiej. Jednak w tej kwocie nie są ujęte wszystkie śmieci jakie się pojawiają. Czy ktoś ktoś kiedyś próbował pozbyć się śmieci innych niż te z opłaty podstawowej? (np. muszla, umywalka, stare dywany, zerwane tapety ze ścian, gruz z remontu itd.) Jeśli nikt nie próbował się pozbyć w/w śmieci to niech milczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
0 / 0

Mandaty, a może by tak nakaz sprzątania okolicy przez rok w koszulce z napisem wywalam śmieci z pokryciem kosztów utylizacji wszystkich wywalonych przez siebie odpadów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
0 / 0

Nieee...
Żaden mandat. Serio. Te śmieci powinno się zwrócić właścicielowi z dostawą do samego domu (za próg), oczywiście w asyście policji i z wejściem "z drzwiami do środka" w razie potrzeby, oraz na końcu zostawienie rachunku za to wszystko, żeby państwa ani grosza nie dopłacało do sumy kosztów (uprzątnięcie, transport, wynagrodzenia dla ludzi, asysta, dodatki za szkodliwe warunki pracy itd). Zarabiać NIE MUSI.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2021 o 3:04

P konto usunięte
0 / 0

śmieć zawsze będzie śmiecił :) myślę że 50 tysięcy złotych kary za przyłapanie na gorącym uczynku załatwiło by sprawę. Zamiast wiecznie szukać hajsu u kierowców powinni się zająć takimi śmieciami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem