Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

85-latka jechała pod prąd ekspresówką

Kierowcy cudem uniknęli czołowego zderzenia z autem, które pędziło pod prąd drogą ekspresową nr 5 między węzłami Czempin i Kościan. Okazało się, że za kierownicą siedziała 85-letnia kobieta. Osobowy samochód marki Ford z olbrzymią prędkością pędził pod prąd. Na wideo widać, jak jadący prawidłowo kierowcy byli zmuszeni uciekać z lewego pasa na prawy, by uniknąć czołowego zderzenia. Czy w tym wieku powinno się jeszcze kierować autem?

www.demotywatory.pl
+
137 143
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Antykaczka
+1 / 3

Ja tak przed dziadkiem w Seicento uciekałem. Wyskoczył zza zakrętu na S6 jak wyprzedzałem tira.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+1 / 3

Powinny być badania odpowiednie, bez zaliczenia których, uprawnienia zostaną cofnięte. Tak samo jak w przypadku osób, które wielokrotnie nie zdaja egzaminu, bo z jakiegoś powodu go nie zdają i być może nie maja predyspozycji do kierowania pojazdem, a gdy jakimś cudem im sie uda w końcu zdać, to będą potencjalnym zagrożeniem na drodze, gdy sytuacja ich przerośnie.
Na pewno sa jakies badania odnośnie spadku koncentracji i umiejętności w zależności od wieku, na podstawie których mozna by stworzyć zmiany prawne, wymagające odpowiednich badań kontrolnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
0 / 4

@Wojtek1291
niestety badania kierowców to totalnie zacofana działka stosująca od wielu lat przestarzałe metody, procedury i sprzęt. Ogólnie farsa totalna i zacofanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+5 / 7

Jeśli ma bezterminowo ważne prawo jazdy to ma prawo jeździć i tyle. A za czyn karalny ukarać tak, jak każdego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+1 / 5

@Fahrmass
dokładnie tak, raczej oldy nie są statystycznie istotną grupą powodującą wypadki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Evengeline29
+1 / 3

Wycofali bezterminowe prawa jazdy, ale tylko po to by każdy po 15 latach nabijał im kasę wymianą dokumentu. Ale zdolności do prowadzenia pojazdów już nie sprawdzają, nawet nie żądają badań lekarskich. Jak ktoś zrobił prawko w wieku 20, nie znaczy, że 60 lat później nadal nadaje się na kierowcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 3

Dużo młodsi kierowcy w tym i zawodowi (ciągnikami i autobusami) potrafią drogami szybkiego ruchu jechać pod prąd więc śmiem twierdzić, że wiek nie ma tu nic do rzeczy, a zwykłe zagapienie się...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q QnikQsy
+3 / 7

sa tacy co ogarniaja w wieku 90lat i sa tacy co sie sypia przy 40

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
-2 / 4

Zawsze powtarzałem, że to nie młodzi kierowcy są największym.zagrożeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+1 / 1

Zamiast odbierać prawo jazdy z automatu ludziom po 70-tce to może lepiej wydawać prawko ludziom dopiero po 35-tym roku życia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem