Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
337 392
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+5 / 13

Bez sensu jest obwinianie rodziców przez dzieciaki i dzieciaki przez rodziców za zaniedbania klimatyczne. Jesteśmy w tym g*wnie razem i razem musimy działać. każdy w swoim zakresie.
Najprościej - mając oczy szeroko otwarte nie dawać z siebie robić konsumentów coraz to nowych dóbr i wynalzków, które coraz bardziej dewastują planetę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar admin

@koszmarek66 każdy w miarę możliwości, to jest praca zespołowa i będzie trwała długo, więc ma co się biczować, że idzie wolno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
0 / 10

@koszmarek66 Możesz zacząć od tego że nie będziesz wchodził na stronę demotywatory i pisał komentarzy. Każde twoje wejście oraz komentarz powodują dodatkowe zużycie zasobów naturalnych czyli dewastację planety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 17:20

avatar koszmarek66
+2 / 6

@rafal199 Niezły pomysł. Nie mam jednak pewności czy działa. Nie wchodź więc na demotywatory powiedzmy przez miesiąc a ja zaobserwuję ile udało się w ten sposób zaoszczędzić zasobów naturalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-1 / 3

@koszmarek66 Nie no wiadomo że jak piszesz "razem musimy działać" to podobnie jak te dzieciaki masz na myśli że inni muszą działać, a ty nic nie musisz. Jeśli nie masz pewności że produkcja elektroniki, przechowywanie danych czy hosting stron wymaga zużycia sporych zasobów to to bardzo dużo mówi o twojej wiedzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 2

@rafal199 Dobrze, że przy mojej ignorancji, chociaż Ty wysłałeś mi ten post pocztą na jakiejś wyblakłej starej fakturze, ze znaczkiem z PRLu, oszczędzając energochłonnego ruchu elektronów w sieci internetowej.
Muszę Cię niestety poinformować, że skończył mi się limit korzystania z internetu na tej stronie więc do zobaczenia na innych polach walki o nasze lepsze jutro!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
0 / 2

@koszmarek66 Tylko zabawnie się składa bo ja nigdzie nie pisałem że biorę udział w twojej pozorowanej walce. Widać masz dobrą wyobraźnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-1 / 1

@rafal199 A kto tę "walkę" rozpoczął agresją? Jeśli nie potrafisz brać odpowiedzialności za słowa albo w ogóle nie rozumiesz sensu tego co mówisz/piszesz to lepiej, żebyś milczał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-2 / 2

@koszmarek66 Niech może jakiś znajomy wyjaśni ci co tu było powiedziane bo widać masz problem ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+17 / 25

W piecu palić drewnem nie można, bo to smog powoduje. Chociaż drewno to surowiec odnawialny. Sytuacja więc wygląda ostatnio tak, że po prywatnych lasach leży dużo połamanych drzew które gniją. Spełniają one pewną funkcje ekologiczną, ale ich rozpad powoduje wydalanie się CO2. Można by nimi było palić w piecu i bilans CO2 by się nie zmienił. Zaś z powodu młodych aktywistów zakazano jego palenia. Teraz ludzie ogrzewają domy gazem po którego spaleniu powstaje dwutlenek węgla, a w lesie obok dodatkowo powstaje on z rozpadu drewna.

Wiem, że to brzmi absurdalnie ale tak właśnie widzę ekologie w wykonaniu młodych aktywistów.

Tak samo jak kwestia produkcji żywności. Ostatnio słyszę, że ludzie powinni zaprzestać hodowli, przestawić się na weganizm, i najlepiej jeszcze zrezygnować z nawozów i herbicydów bo zanieczyszczają wody. Uprawa ekologiczna z hodowlą byłaby jeszcze możliwa, ale uprawa bez hodowli to konieczność ogromnych dawek dodatkowej chemii.

Jeszcze poruszę sprawę recyklingu. Jeśli przerobienie odpadów kosztuje więcej niż wyprodukowanie nowych to znaczy, że zużywamy na to dodatkowe zasoby. Potrzeba na to energii, paliwa i części na wymianę do wszelkich maszyn. Znowu CO2 leci do atmosfery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karuzelczyk
+4 / 6

@agronomista 100 % racji. Akurat drewno czy inna biomasa powinny być promowane jako odnawialne źródło energii. Kilka lat temu więcej się o tym mówiło. Weźmy taką wierzbę energetyczną, popularną kilka lat temu. Rosnąc asymiluje CO2, który ponownie uwalniany jest do atmosfery w czasie spalania - zerowy ślad węglowy takiego ogrzewania, w pełni odnawialnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
-1 / 3

@agronomista A skąd taki pomysł, ze nie można? Tutaj masz informacje czym palić można a czym nie i drewno absolutnie JEST DOZWOLONE (o ile jest sezonowane). Nei możesz palić nim wtedy gdy jest pomalowane jakimiś lakierami lub gdy są to jakiś płyty wiórowe poslkejane klejem i innymi świństwami, które potem lądują w atmosferze. Nie rozpowszechniaj fałszywych informacji.
https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/ustawa-antysmogowa-czyli-czym-mozna-palic-w-piecu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 16:31

M mudia
+1 / 1

@karuzelczyk Ograniczenia w typie opału do pieców nie są związane z CO2, ale z pyłami (problem w skupiskach ludzkich, bo zwykłe piece nie mają filtrów jak te w Elektrociepłowiach, które wychwytują dużą cześć pyłów) i substancjami szkodliwymi, które wraz z dymem idą do atmosfery. Akurat palenie tzw odpadami drzewnymi w elektrociepłowniach jest uznane za pro-eko i jest jednym ze sposobów, aby uznawać te obiekty za bardziej ekologiczne wg norm UE - w Polsce z tego co wiem to wykorzystujemy tę możliwość.
Tu masz więcej info: https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/ustawa-antysmogowa-czyli-czym-mozna-palic-w-piecu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 16:37

A Azheal
+1 / 1

@agronomista Odniosę się do kwesti opalania drewnem - w lesie gnije owszem ale dzieję się to o wiele , wiele wolniej niż jakbyś ogrzewał dom drewnem. Próbowałeś kiedyś to robić bo wydaje mi się że nie i zwyczajnie nie zdajesz sobie sprawy ile drewna na to potrzeba. Do tego należy dodać że takie gnijące drzewo z lasu jest słabe do ogrzewania bo bardzo szybko się pali o wiele lepsze jest młode czyli wiadomo jak to się skończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+1 / 1

@Azheal Ja palę drewnem, bo u nas jeszcze nie zakazali(@mudia są ustawy antysmogowe tego zakazujące w pewnych rejonach). Od kiedy jest dom ocieplony nie idzie wcale dużo. Liczbami się nie pochwalę, ale suszki z może kilkudziesięciu arów olszyny plus kilka wierz o lichym drewnie na moje potrzeby wystarczają. Wiem, że wszędzie nie wystarczy aby palić drewnem w piecach, ale mi chodzi o przykład działania irracjonalnego. Cała współczesna ekologia jest po prostu nielogiczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 17:20

avatar Albiorix
0 / 0

@agronomista palenie drewnem jest ograniczone nie z powodu CO2 ani odnawialności surowca a z powodu jakości powietrza w miastach. Na wsi chyba wolno palić drewnem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@agronomista touche. Niestety jak zauważyłeś tak się dzieje ponieważ walczy się ze skutkiem, a nie przyczyną problemu.

Dziennikarz ma częściowo rację ale nie dostrzega drugiej strony aktywności młodych naprawiaczy świata, którą to stronę dostrzegają rodzice, a nie oznacza to, że oni nie dostrzegają problemów z którymi boryka się świat.

(…) NIE BĄDŹCIE OSIEMNASTOLATKAMI PRAGNĄCYMI NAPRAWIAĆ GOSPODARKĘ. NIE MACIE O NIEJ ŻADNEGO POJĘCIA. GOSPODARKA TO OGROMNA, ZŁOŻONA MACHINA,WYKRACZAJĄCA POZA CZYJEKOLWIEK ZROZUMIENIE. MAJSTRUJĄC PRZY NIEJ,WYRZĄDZILIBYŚCIE SOBIE TYLKO SZKODY. W ZWIĄZKU Z TYM PYTAM: CZY POTRAFICIE W OGÓLE POSPRZĄTAĆ SWÓJ POKÓJ? OTÓŻ NIE.ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM. POWINNIŚCIE TO PRZEMYŚLEĆ, PONIEWAŻ JEŚLI NIE JESTEŚCIE W STANIE NAWET ZAPROWADZIĆ PORZĄDKU WE WŁASNYM POKOJU, TO Z JAKIEJ RACJI MIELIBYŚCIE UDZIELAĆ ŚWIATU JAKICHKOLWIEK RAD?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karuzelczyk
+4 / 4

@agronomista Mam to samo. Od kiedy dom jest ocieplony to jedna topola (czyli miękkie drewno) z prywatnego lasu idzie w ciągu całego sezonu. Drewno sezonowane 2 lata także smogu już nie emituje. Kiedyś sadził je mój dziadek na nieużytku, potem ojciec dosadzał. I teraz jak się wytnie, to w to miejsce samosiewki się pojawiają. Tak rozumiem ekologie i odnawialną energię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
-1 / 1

@agronomista Twoja postawa jest jak najbardziej racjonalna - krytycznie podchodzisz do możliwych rozwiązań, nie negując istnienia problemu. Problematyczni są ci ludzie (tak, ci z małej litery ffs), którzy uważają, że ocieplenie klimatu nie jest problemem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+12 / 16

Jak zwykle piedrolenie głupot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
+4 / 8

To nie dzieciaki irytują tylko ci co za nimi stoją - piedrolą o ochronie klimatu, sami nic nie robią, ciągną kasę dla siebie lub jakichś organizacji faszystowsko-ekologicznych którą doją ludzi za pomocą opłat klimatycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+5 / 9

"Genialna"?! Chyba coś się komuś pomyliło.
Po pierwsze cała ta wypowiedź aż roi się od złośliwości, chamskich insynuacji i inwektyw - taki język pogardy zasługuje na potępienie zwłaszcza gdy posługuje się nim dziennikarz.
Po drugie poza wyzwiskami i walką z chochołami brak w tym tekscie jakichkolwiek poważnych argumentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marczu
+7 / 7

To chyba trochę zbyt bezczelny fake? Reporter z NOWEJ ZELANDII (!!) oburzający się na zainteresowanie nietypowymi krajami, znanych oczywiście całemu pokoleniu rodziców na świecie z książek (!!!) naszego polskiego Antoniego Halika (!!!!). Tja....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
0 / 0

@marczu Pewnie to jest bujda. Ale z drugiej strony Tony Halik pracował w NBC przez trzydzieści lat i napisał 13 książek, a od 1952 obywatelstwo miał argentyńskie. Poczytaj o nim, bo miał fascynujące życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shambler
+2 / 2

Stop making stupid people even more stupid.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tip71
+3 / 5

Po co pokazujecie to dziwadło nakręcaną przez lewaków, które nie rozumie, że jest wykorzystywane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZenonZabawny
+6 / 6

Nie wiedziałem, że Tony Halik jest taki znany w Nowej Zelandii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+2 / 2

Wyjątkowy kretyn. Nie ogarnia imbecyl tego że faktycznie zabranie dziecku telefonu czy szlaban na lanie samolotem to jest dokładnie to o co walczą. Pierdzieli tylko o firmach paliwowych, a o tym że produkcja jego modnych ciuszków które musi zmieniać co rok czy komputera w równie dużym stopniu przycznia się do zanieczyszczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dupabiskupaa
+2 / 2

Reporter CNBC z Nowej Zelandii podaje przykład Tonego Halika??? Ha ha ha. Ładną ripostę wymyśliłeś autorze demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 20:48

avatar Trucker_87
+1 / 1

Pirdolenie o Szopenie. Nic już kur wa nie można. Nie jedz tego, jedz tamto. Tym nie jeździj, jeździj tamtym. Nie pal papierosów, broń boże wystrzegaj się alkoholu! Połóż się na ziemi i nawet głowy nie podnoś, kur wi synu! Pjerdolić ich tak jak stoją. Mnie już nie zmienią, choćby CH UJ na CH uju stał to ja już się nie zmienię. Będę napjerdalał swoim starym dizlem na pełnej kur wie i będę produkował niebotyczne ilości cząsteczek stałych. Niech ten Nowy Wspaniały Świat wsadzą sobie w dupę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
+1 / 1

Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie celna riposta reportera Skynews z Australii skierowana do młodych protestujących: https://demotywatory.pl/5094082

Odpowiedz Komentuj obrazkiem