Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:44

Uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, gdy swoją manifestację urządził Robert Bąkiewicz i próbował ją zagłuszyć, krzyknęła "milcz głupi chłopie, chamie skończony"

www.demotywatory.pl
+
828 882
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jaroslaw1999
+1 / 47

znam tyle o ile kobietę, znam jej historię i na prawdę jestem pełen szacunku do niej, ale te słowa też są nie dobre

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
+4 / 24

Milcz baranie jeden z drugim, głupi jesteś i głupi umrzesz. Tyle. Im młodsi widzę tym większe bezmózgi a szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
+21 / 23

@Buka1976 a podziwiam tych co za 500+ potrafili się sprzedać (obecnie warte chyba 380 zł w porównaniu do roku 2015)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-5 / 15

@Johny_J4 Po wypowiedzi widać że też masz spory deficyt w czaszce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
+9 / 21

I tu cię zadziwie, bo chętnie, miałem zaproszenie niejednokrotnie, mam przyjaciół którzy widząc co się tu dzieje za huu nie wrócą, a i nas zapraszają, do jednego i drugiego deficyt to macie i to niezły za te 500+ i inne programy ,,zamknij mordę,, wychowałem się w komunie, jeździłem na zachód ciesząc się że mogę przejechać granice, widząc że jest inne życie, cieszyłem się gdy weszliśmy do UE, a moi dziadkowie żyli pod okupacją pracowali u Niemców, ale po wojnie zawsze mówili że komuną, ruscy okupanci nigdy nie dadzą wolności a gdy mogliśmy być zjednoczona Europą zawsze się cieszyli bo wiedzieli że komuną nie wróci, więc deficyt masz Ty i to głęboki ale wiedzy i myślenia, a ty rabarbar czy jak ci tam chętnie bym wyjechał i mam gdzie nawet a Austrii, ale place tu podatki pewnie większe niż wy razem i chcę tu żyć ale na normalnych zasadach a nie PiSokomunistycznych a ta babunia ma większe jaja niż wy razem głąby jedne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
+3 / 5

@dr_E_Konom Nie wręcz się tego wstydzę, że się zniżam do ich poziomu myślenia, i tak pisze ale hu mnie trafia, przepraszam tych co jeszcze umieją myśleć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Viceroy13
+1 / 5

Za dużo manipulacji i telewizji, wyłączcie wszyscy telewizję, zacznijcie myśleć samodzielnie i jednoczmy się bo tylko to nam pozostało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 5

@Johny_J4 Rozumiem emocje ale w ten sposób nie dochodzi się do prawdy a tylko ona jest ciekawa. Osobiście wolę się skoncentrować na meritum sprawy. Taka dyskusja bardzo często jest owocna. Wobec innych argumentów (których np. nie podzielam) mogę albo utwierdzić się w tym, że mam rację albo zweryfikować swoje poglądy (co też mi się zdarzało). Korzyść jest taka, że zbliżam się do prawdy. W przeciwnym wypadku nie ma mowy o dyskusji - jest tylko pyskówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
-3 / 5

@lelek2 Po drugiej stronie mamy ludzi, którzy twierdzą, że Unia nam daje pieniądze z dobroci i troski o nas. Wielu z nich otwarcie mówi, że Polska powinna zniknąć z mapy i zostać wchłonięta przez Unię. Czy to nie sprzedanie się za pieniądze w naiwnym przekonaniu, że ktoś obcy chce dla nas dobrze kosztem własnych narodów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piterscieter
-4 / 6

@jaroslaw1999 Bardzo zasłużona Pani uwieczniona na Kronice Filmowej Powstania Warszawskiego. W każdym wieku człowiek ma prawo głosić swoje poglądy i troskę o nie tylko teraźniejsze, ale o przyszłe losy Rzeczpospolitej. Tylko, że dorobek tej Pani jest wykorzystywany przez zwykłych cwaniaków, którzy sobie uroili Polexit w ramach kolejnego sztucznego konfliktu politycznego, który ma na celu pobudzenia wyborców. Konstytucja na koszulkach była ważna kiedy był spór sędziowski, ale przestała mieć znaczenie, gdy chodzi o ochronę życia czy o prymat unijnego trybunału nad polską konstytucją. Słabością PISu jest bardzo słaba opozycja, która gra na emocjach, a nie ma niczego merytorycznego do zaproponowania. Czasami odnoszę wrażenie, że młody i Kaczyński z memów na prawdę pobudzają opozycję do robienia głupot - tak groteskowo napisałem w ostatnim zdaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+4 / 10

@dr_E_Konom Widzisz, bo trochę nie rozumiesz idei słów "zamilcz, chamie". Ta Pani jest z pokolenia, które usłyszawszy takie słowa - natychmiast i bezwarunkowo (powtórz sobie z kilka razy te dwa słowa, ażebyś je dobrze zrozumiał) zamilkłoby - dodam, że zawstydzone. Z majestatu wieku i doświadczenia płynie bowiem automatycznie coś znacznie większego, niesionego przez tylko te dwa słowa, co ma skłaniać jednocześnie do autorefleksji. Niestety, żyjesz w innym pokoleniu, które te dwa słowa Z NIEWYJAŚNIONYCH PRZYCZYN traktuje jako zachętę do wymiany epitetów. Takie spłaszczenie przekazu, żeby nie powiedzieć wypaczenie. Nie wspomnę o zawstydzeniu, które miałoby wynikać z samiutkiego choćby faktu, że ktoś mógłby Ci zwrócić uwagę na Twoje zachowanie.... tego nie ma dzisiaj, ponieważ dzisiejsze pokolenie charakteryzuje się bezwstydem, które jeszcze w moim pokoleniu nazywano "ludźmi bez obciachu". I generalnie ta gałąź moralności charakteryzuje się dzisiaj wielkim upadkiem, nawiasem mówiąc. Jeśli pojmiesz to wszystko, to przestaniesz zadawać takie pytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@biuro74 Na początku bardzo Ci dziękuję - bo o ile dobrze Cię zrozumiałem - odjąłeś mi sporo lat, plasując w o wiele młodszym pokoleniu :) To zawsze cieszy.

Mam szacunek zarówno do powstańców jak i do osób starszych. Nie możemy jednak udawać, że wszystkie starsze osoby są nieomylne to raz. A po drugie - takie zawołanie mógłbym jeszcze zrozumieć gdyby np. dyskusja dotyczyła Powstania. Tu jej rola jako aktywnego członka stawiałaby ją na uprzywilejowanym miejscu. Natomiast my mamy do czynienia z dyskusją innego formatu i naprawdę trzeba dużej wyrozumiałości aby takie hasła uważać za kulturalne. Tak przynajmniej ja to widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
0 / 2

@Buka1976 gardzisz tymi co się dokładają do 500+? Ja nie pobieram a niestety się dokładam niech te złodzieje z rządu przestaną wszystkich pracujących z pieniędzy okradać i niech nierobów do roboty pogonią żeby na siebie zarobili nie będzie potrzebne żadne 500+ .A ci co płacą na tych nierobów w podatkach to niby czemu chociaż częściowo swoich pieniędzy nie mają odzyskać ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
0 / 0

@Wojtek1291 No jasne lepiej się odciąć od tej paskudnej Europy i skierować się na krainę miodem płynącą na wschodzi? Tylko tam już byliśmy, i ja niestety pamiętam tamte czasy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasia_81
+1 / 1

@Wojtek1291
Nie znam ludzi o których piszesz, za to znam innych - takich jak Ty...
PISiorskich trolli, wymyślających ludziom wrogów. Dość kłamstw, żeby przykryć afery!
Po kolejnych wyborach czeka ich wszystkich sąd. Szkodniki społeczne, które podzieliły kraj. Precz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
0 / 0

@Kasia_81 A wystarczy spojrzeć w lustro, to zobaczysz. Naiwna jesteś, skoro myślisz, że ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. I głupia, jeśli każdego kto nie podziela twoich poglądów, uważasz za PiSowskiego trola. Za to sama udowadniasz, że jestes pożyteczna idiotką dla "opozycji", reagująca na ich wspólną z PiSem politykę podziałów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+1 / 1

@lelek2 Ale czemu ciągle popadacie w skrajność? Kto powiedział, że mamy się odciąć od Europy? Jesteśmy pięknym krajem, pełnym wspaniałych miejsc i uzdolnionych ludzi. Wbrew ciągłemu biadoleniu jaka to Polska jest zła, ch*jowa i brzydka, mamy sporo osiągnięć jak na mały kraj z tak burzliwą historią i stopniem rozwoju względem bogatszych krajów. Mamy dobrej jakości produkty i usługi, a i za granicą ludzie sobie chwalą polską robotę. Jesteśmy częścią Europy, mamy umowy międzynarodowe i Unia nie jest jedyną z nich. Zamiast popadać w histerię, zwróć uwagę co napisałem. Ludzie uważają, że Unia nam daje, co już jest pierwszym błędem, bo nikt nam nie daje, tylko się w nas inwestuje i oczekuje się od nas zysku z tej inwestycji. Przez długą politykę dopłat i "obsikiwania" wszystkiego do czego dołożono, niektórzy już dzisiaj nie potrafią inaczej myśleć, niż że bez Unii byśmy nie istnieli. Więc powiedz mi, czy to nie hipokryzja z Twojej strony, że wytykasz 500+ jako sprzedawanie się, a nie uważasz, że zgadzanie się na wszystko co grupa obcych powie, bo dali pieniądze, to również sprzedawanie się? To jest największy gwałt na logice jaki powtarzają euroentuzjaści. Socjal jest zły, ale tylko ten, którego nie uznajemy, bo ten który uznajemy, to już nie socjal, a pomoc. To słabe, że widzicie wady socjalizmu i robicie z siebie ludzi inteligentnych i spostrzegawczych, a takich oczywistych rzeczy już nie widzicie, bo sympatyzujecie z tymi ideami.

Ja bym chciał partnerstwa, nie poddaństwa. A pieniądze od Unii powinno się uciąć, bo tworzą patologię. Politycy przestali brać odpowiedzialność za swoje czyny, bo się tworzy narrację, że dostajemy pieniądze i nie są nasze, więc ludzi nie boli tak ich marnotrawstwo. A jak ruszyć głową i zrozumieć, że nikt ich nie dał, tylko zainwestował i będzie je kiedyś musiał wyjąć, to okaże się, że zrobiliśmy remont kraju, biorąc dwa razy więcej niż potrzeba i przepuszczając połowę na życie ponad stan. I to nie jest wyłącznie wina polityków, ale również ludzi, którzy przestali zwracać uwagę na to co i jak się robi, myśląc, że wydają nie swoje. Głupota i naiwność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
0 / 0

@Wojtek1291 napisze w skrócie bo i tak większość wszystkiego nie czyta: tak Polska to piękny kraj który niestety w pojedynkę i w samotności nić nie znaczy i znaczyć nie będzie.
co innego dostać pieniądze i cos za nie wybudować dla wszystkich obywateli, a co innego dostać kasę do ręki i iść zagłosować na tego co kradną ale daje(tak ośmiorniczki kosztowały cos tam ale kolacja 2 koła to trochę przesada)nie wspominając o finansowaniu faszystów przez glinskiego(to nie błąd)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
0 / 0

@lelek2 Ja czytam, więc jeżeli chcesz, możesz napisać i rozwijać swoje myśli. Czasem nie mam czasu przeczytać od razu, ale nawet po kilku dniach przysiądę i przeczytam i jeśli będzie sens, odpiszę.

Nie jesteśmy na końcu świata, by działać w pojedynkę. No chyba, że UE w dążeniu do narzucenia nam swojej woli, wymusi na innych krajach wspólnoty i krajach spoza niej, by współpraca z Polską była niekorzystna. To jednak świadczy o UE i powinno być ostatnim momentem na otworzenie oczu ludzi, którzy nie zauważali wcześniej jak KE próbuje narzucać kary i ograniczenia na kraje, które sprzeciwiły się jej woli, jak Polska i Węgry z relokacją imigrantów kilka lat temu, czy chociażby Czechy, gdy dla osłony przemysłu zbrojeniowego, zmienili konstytucję, by ominąć unijne przepisy dotyczące broni.

Jeśli tak przedstawisz sprawę, to faktycznie wydaje się być lepsza opcją, ale ja to widzę inaczej. Dla mnie to jak wzięcie kredytu na zbudowanie czegoś dla wszystkich i kazanie im tego kredytu spłacać. I Ci ludzie płacą, bo coś otrzymali i wydaje im się, że płacą mniej, skoro koszty zostały podzielone pomiędzy wszystkich. Ale nie mieli żadnego wpływu na to, na jakich warunkach został zaciągnięty kredyt, więc płaca więcej niżby mogli, gdyby osoba zaciągająca kredyt nie była głupia, nie miała korzyści własnej z takiej opcji, czy po prostu nie zrobiła tego na odwal się.
Jeżeli zakłada sie z góry, że dostajemy te pieniądze od Unii, to nie jest się świadomym ponoszonych kosztów.
500+ też miało być inwestycją. Nie zostało wprowadzone tak po prostu, tylko oficjalnie miało swoje cele i nieoficjalnie również. Skupiono się na celach nieoficjalnych, źle poprowadzono realizację projektu i okazało się, że zupełnie nie realizuje się celów oficjalnych, a koszty inwestycji przekraczają znacznie zyski z niej. Czyli totalne fiasko. A ponieważ inwestycje realizował rząd, który swoich pieniędzy nie ma, to cenę ponosimy my, obywatele.
Dotacje z Unii działają podobnie. Oficjalne cele i nieoficjalne. Wykorzystuje się dotacje bezmyślnie, robiąc wszystko co się da, a nie to co jest najbardziej potrzebne. Do tego dochodzą wyłudzenia dotacji, w których kontrola ma związane ręce. Sam widziałem szkolenia robiono na tej zasadzie, które były jawnym wyłudzeniem, ale ustawionym pod wymogi i kontrola nie mogła sie do niczego przyczepić. A ponieważ operuje się pieniędzmi obywateli UE, to oni za to płacą. My również. W składkach, karach, a pewne rzeczy nie mają oficjalnej ceny, bo jest to na przykład ustąpienie w niekorzystnej umowie międzynarodowej, czyli strata dla państwa, a tym samym jej obywateli. Przyjmując mój punkt widzenia, nasuwa sie jeden wniosek - dotacje spowodowały patologię, w której żyje sie ponad stan. Bez dotacji, trzeba by zrobić te same remonty i inwestycje, tylko zapłacić z budżetu samorządu lub państwa. Nawet przy różnicy między dotacjami, a zwrotem, nie jest to tak duża różnica, by założyć, że bez niej nic by w państwie nie zrobiono. Pamiętasz początkowe dofinansowanie? Gdy Unia dawała w danym momencie na remont drogi w konkretnym terminie, a potem na instalacje pod drogą, więc dopiero co zrobioną drogę niszczono, by wymienić instalacje kanalizacyjne czy gazowe i na własny koszt znów robiono drogę? Absurd, ale tłumaczono, że Unia daje i trzeba to zrobić. Więc jeśli przyjmiemy, że Unia nie daje, tylko pożycza, to wychodzi, że dwukrotnie przepłaciliśmy za tę droge, tylko po to, by zrealizować termin dotacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
0 / 0

@Wojtek1291 skoro kontrole nie maja się do czego doczepić to znaczy ze kryteria były złe określone, Co do remontu drogi a potem robienia infrastruktury to tylko złe planowanie w urzędach i za to powinni być ukarani urzędnicy ze najpierw planują drogi a potem remont infrastruktury

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
0 / 0

@lelek2 Kryteria są zbyt luźne, pozwalając podciągnąć cokolwiek pod finansowanie z dotacji unijnych, a kontrola albo ma zbyt dużo roboty, albo jest źle zorganizowana.

Złe planowanie to swoją drogą, ale główny problem wynika z tego, że "dostali". Nikt ich nie pytał, czy jest sens, czy mają instalacje pod drogą zrobione. Dawali na drogę, więc wzięto. Zrobiono drogę, a UE daje na instalacje, więc znów wzięto i rozkopano świeżo zrobioną drogę. Zero myślenia, zero kontroli, totalne marnotrawstwo pieniędzy, bo urzędnik chce coś zrobić i dodać sobie zasługi. Kto nie zna urzędników i polityków, ten może udawać zdziwionego takim efektem. No ale gdybyśmy dostali te pieniądze, można by się martwić tylko tym, ile rzeczy można by zrobić, gdyby ich nie zmarnowano, tymczasem jak opisywałem, nie dostajemy ich, więc finalnie jako obywatele, spłacamy takie inwestycje, więc roztrwanianie pieniędzy unijnych nie jest w żadnym wypadku lepsze od roztrwaniania tych z budżetu państwa czy miast. Finał jest taki, że zobowiązania rosną bardziej.
Teraz takie gdybanie. Załóżmy, że Unia wymaga od nas czegoś, co jest dla nas bardzo niekorzystne. Odmawiamy i oni znajdują luki, by żądać od nas nawet jakiegoś procenta zainwestowanych w Polskę wpłat. I leżymy, bo politycy drenują Unię, marnotrawiąc te środki i nie zabezpieczając żadnych środków państwowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ole10
-4 / 10

Haha jeszcze nie ma przecieku. Po trzyma się dobrze w urzędach i sadach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 6

@Ole10 tlumaczac: to, ze od razu nie dzialaja tak, zeby z UE byc wywalonym nie oznacza, ze do tego powoli nie darza...Powoli, metoda przecieku tu, przecieku tam moga doprowadzic do wywalenia Polski z UE. Mam nadzieje, ze do tego czasu ludzie z okolic PiSu wladze straca na zawsze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ole10
-2 / 4

Nie ma na kogo wymienic. Po SLD i reszta bez granic odpada. Oni szczytują brakiem mózgu. Konfederacja? Musi dorosnąc i usunąć trefnych z góry mówiących o przyjaźni z Rosją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 3

@Ole10 polecam zatem Partie Libertarianska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+37 / 61

Nazwanie bąkiewicza chamem to jest dla niego nobilitacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
0 / 40

Jak się nie ma planu to się żeruje na symbolach. Przykre upodlenie dla własnych celów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+6 / 20

@Dinaeel jak się nie ma za sobą symbolòw to plan staje się mało wiarygodny. Przykre to, że takiego upodlenia dla własnych ceĺów, ludzi i organizacji nie było od czasów komuny jak teraz przedstawiają obecni politycy prawicy. Jak można tak nisko upaść. I nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej, ale jestem człowiekiem i naprawdę uważam odrobina przyzwoitości i szacunku obenej władzy do nas obywateli by się przydała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+8 / 10

@onlywoman Trochę poza tematem ale zawsze mnie interesuje co jest prawicowego w PISie? Bo na pewno nie program gospodarczy. Nie jestem również przekonany co do ich narodowej postawy skoro rękoma Lecha Kaczyńskiego przyjęliśmy Traktat Lizboński. Zastanawia mnie również to dlaczego ludzie uważają prounijne PIS za eurosceptyczne. Rozumiem Konfederacja ale PIS??? Na jakiej podstawie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
-4 / 4

@dr_E_Konom władza u koryta się nie zgadza. Już dawno powinno być wprowadzone (zapewne nadrukowane) euro i brak jakiejkolwiek niezależności. A prawicowość PiS jest gdzieś tam w rozgraniczeni od tego nowotworu co nazywa się obecnie lewicą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+2 / 2

@Dinaeel Możesz trochę rozwinąć wypowiedź - mam problem z jej zrozumieniem. Co znaczy "władza u koryta się nie zgadza"?

Natomiast jeśli chodzi o PIS i Lewicę to nie bardzo widzę - w zakresie programu gospodarczego - na czym polegają różnice. No chyba, że chodzi Ci o Zandberga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
0 / 2

@dr_E_Konom jakby nie patrzeć Tusk & CO jest mocniej powiązany z UE niż PiSuar i spółka. Spolegliwy współpracownik jest lepszy od wrzodu który co chwila daje się we znaki. I gdzieś tu wkracza również obecna lewica - tęcza w 6 kolorach, wydumane standardy "zgniłego zachodu" które toczą niczym rak obecne społeczeństwa UE-USA. Gospodarczo może dość podobnie, jednak są niuanse które mocno rozgraniczają się moralnie.Ogólnie rzygać się chce patrząc na to dokąd wszystko to zmierza, jak łatwo ludzie dają się manipulować jak to jest dobrze/źle. A wszystko jak zwykle rozbija się o wpływy, kasę i dupę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@Dinaeel Ok. Teraz to mam. Dzięki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 2

@dr_E_Konom
Zacząć trzeba od tego, że współcześnie nie masz już partii czysto lewicowych oraz czysto prawicowych. Wszystkie są hybrydami z mniejszymi lub większymi ciągotami w jedną lub drugą stronę. O ile można powiedzieć, że PIS jest lewicowy gospodarczo (wysokie opodatkowanie, zapomogi socjalne) to jest prawicowy światopoglądowo i na tym buduje swoją narrację. Jest konserwatywnie prawicowy pod kątem poglądów. Niechętny zmianom i inności. Mocno przywiązany do tradycji, ma być tak jak było i basta. Dodatkowo jest silnie oraz bezkrytycznie przywiązany do swoich autorytetów i jest mocno klerykalny. W tym wyraża się jego prawicowość. Jedna różnica, że dawniej prawica była bardziej związana ze szlachtą i duchowieństwem jako tymi pełniącymi władzę natomiast dzisiaj PIS związał się z duchowieństwem i mniej zamożną, mniej wyedukowaną częścią społeczeństwa gdyż jest to grupa najliczniejsza co przekłada się na głosy w wyborach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@lolo7 Ok. Rozumiem przyjęte przez Ciebie kryteria. I mogę się z nimi zgodzić. Chociaż wobec chaosu jaki panuje w nazewnictwie (np. w USA liberałami nazywa się lewicowych demokratów a u nas zwolenników wolnego rynku, z kolei KK mówiąc o liberałach ma najczęściej na myśli zwolenników obyczajów sprzecznych z nauczaniem KK). Tak więc jest tak jak piszesz kryteria mogą przebiegać różnie. Ja mam prostsze kryterium - dla mnie prawica to ludzie którzy opowiadają się za wolnością kosztem bezpieczeństwa; lewica zaś odwrotnie;
Stąd prawica będzie opowiadać się za dobrowolnością ubezpieczeń emerytalnych, wolnym obrotem lekami czy brakiem obowiązku zapinania pasów. Lewica zaś odwrotnie. Patrząc od tej strony PIS jest mocno lewicowy.
Jeśli chodzi o przywiązanie do tradycji to wielu komentatorów powątpiewa w niektóre ich działania. Przyjmijmy, że jest to partia prokatolicka. Gdyby tak było to ich postawa wobec obywatelskiego projektu ustawy antyaborcyjnej byłaby zupełnie inna. Przyjmijmy, że jest partią narodową. Czym zatem wytłumaczyć podpis Lecha Kaczyńskiego pod TL?

Słowem zastanawiam się: ile w ich postawie jest prawdą a ile maską. To mi przypomina PO i Tuska, który prezentował się jako liberał gospodarczy. Szli z hasłem 3 x 15% podatku po czym podnieśli VAT na 23%. Co mi przypomina chłopaków od Ziobry, którzy zarzekali się przy ostatnich wyborach, że nie zagłosują za podwyżką podatków - co zrobili już na pierwszym posiedzeniu Sejmu.

Podsumowując: to że politycy coś tam mówią i deklarują nic nie znaczy w ich ustach. Liczy się co robią. A tu jak widać jest z tym różnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tomektywator
+11 / 15

w pewnym momencie myślałem że powie milcz głupi chhh..u!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
+5 / 21

@kanapekr
Nie nie jest ważniejsza. TK nie ma kompetencji do oceny umów międzynarodowych. Podpisane traktaty już od lat 60-tych XX wieku miały zapis iż prawo unijne jest nadrzędne nad prawem narodowym a wyrok są zgodnie z prawem anglosaskim common law precedensowe czyli identyczne dla wszystkich co i u nas powinno dawno już być. A to nie ma nic wspólnego ze zmianami ustrojowymi tylko standardami prawnymi. Bezprawne przenoszenie niepokornych sędziów by ich zastraszyć ??. Bo nie można ich odwołać to nie Rosja a państwo cywilizowane. I nie chodzi tu o konstytucję a jej interpretację przez upolityczniony organ który został powołany niezgodnie z konstrukcją posiadają sędziów dublerów. Przyłębska była partaczem sędziom która wydawała błędne wyroki miała wielokroć dyscyplinarek jeździła i jeździła na zjazdy gazety polskiej tuby PIS nawet dostała tez od nich nagrodę wolności (należy to czytać jako wolności dla rządu). Kaczyński nazwał ją odkryciem towarzyskim a TK ma być z racji konstytucji niezależny . nie mówiąc już o jej mężu dyplomatą który kiedyś czynnie współpracował z bezpieką... Pełno tam w TK czynnych polityków PIS jak Pawłowicz, Piotrowicz dawniej związanych z PRLem. To jest instytucja fasadowa
PS Sam Ziobro niezgodnie z konstytucją (konstytucja nie pozwala na tak figle) jest prokuratorem generalnym i JEDNOCZEŚNIE ministrem sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 20:36

D dr_E_Konom
+3 / 11

@NWOhell Odrzućmy na chwilę spór PIS - PO i skupmy się na samej merytoryce. Nie jestem prawnikiem - więc niech mnie jakiś prawnik poprawi jeśli się mylę. Na tyle na ile wysłuchałem opinii prawnych a nie opinii polityków to TK nie zakwestionował traktatów, TK nie odniósł się do reformy sądownictwa. TK zakwestionował pewne interpretacje traktatowe niezgodne z konstytucją jak np. możliwość pomijania przepisów Konstytucji w orzecznictwie krajowym itp. rzeczy. Któryś z artykułów w okolicy 90-go (nie pamiętam, który) rzeczywiście stanowi, że traktaty mają pierwszeństwo przez Konstytucją ale w zakresie tych kompetencji, które zostały przekazane przez państwo (jak to uczyniła Polska w Traktacie Lizbońskim). O ile wiem to nie jest to pierwsze orzecznictwo TK w tym kierunku i podobne zastosowały TK innych krajów.

Należy bezwględnie rozdzielić kwestie reformy sądownictwa od orzeczenia TK. Tak naprawdę kompetencje w zakresie sądownictwa nie zostały przekazane do UE. Żebym był dobrze zrozumiany. Nie twierdzę, że reforma idzie w dobrym czy złym kierunku - natomiast dyskusja na ten temat powinna być dyskusją wewnętrzną. Tymczasem UE powołuje się na mgliste "wartości europejskie" pod które można podciągnąć wszystkie.

Innymi słowy to co widzimy to zwykła hucpa polityczna i nic więcej. I żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem PIS głównie z powodów programu gospodarczego (zresztą podobnego do tego, który prezentuje PO).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zdenek117
-3 / 3

@NWOhell Prokurator generalny był zespolony ze stanowiskiem ministra sprawiedliwości w latach 1990-2010 i ponownie od 2016. Obecna konstytucja obowiązuje od 1997. Sugerujesz, źe przez 13 lat też niezgodnie łączono te stanowiska?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 4

@kanapekr Ja się zastanawiam czego zasłoną dymną jest ten wyrok TK , bo musi to przykrywać jakiś pisowski wał. Ten wyrok i tak jest martwy bo pisowscy bolszewicy wcześniej czy później ugną się jak z ustawą IPN czy anty LGBT w sejmiku wojewódzkim na Podkarpaciu i Małopolsce gdzie rządzi pisowska komuna. Komuchy z PIS za 500+ i 13-tą emeryturę wyrzekli by się samego Boga, a co dopiero za dotacje z UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+4 / 10

@dr_E_Konom Nie, nikt nie kwestionował priorytetu Konstytucji. tk w tym pseudowyroku stwierdził, że może sobie wybierać które przepisy obowiązują Polskę, a które nie. Po prostu pis sobie tą Konstytucją mordy wyciera - cała awantura się wzięła przecież z tego że UE wzywała nas nie do łamania, a PRZESTRZEGANIA naszej własnej Konstytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-3 / 5

@egoiste No ale gdzie? Spójrz tutaj: https://trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/wyroki/art/11662-ocena-zgodnosci-z-konstytucja-rp-wybranych-przepisow-traktatu-o-unii-europejskiej

Tak naprawdę tam masz tylko 3 punkty. Czy na przykład uważasz, że pkt. 2 czyli:
a) pomijania w procesie orzekania przepisów Konstytucji, jest niezgodny z art. 2, art. 7, art. 8 ust. 1, art. 90 ust. 1 i art. 178 ust. 1 Konstytucji,
b) orzekania na podstawie przepisów nieobowiązujących, uchylonych przez Sejm lub uznanych przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z Konstytucją, jest niezgodny z art. 2, art. 7 i art. 8 ust. 1, art. 90 ust. 1, art. 178 ust. 1 i art. 190 ust. 1 Konstytucji.

został nieprawidłowo orzeczony? Uważasz, że orzecznictwo krajowe może pomijać zapisy Konstytucji?

Albo pkt 1 w którym mowa jest o wykładni a nie traktatach. Czy uważasz, że prawo unijne może wykraczać poza przekazane kompetencje?

Albo w końcu pkt. 3 - pomijając czy reforma sądownictwa jest dobra czy nie - to wskaż mi proszę w którym miejscu TL przekazaliśmy kompetencje do UE?

No i ostatnie pytanie - od kiedy to UE jest Trybunałem Konstytucyjnym? Jeżeli to UE będzie orzekać co jest lub nie jest zgodne z Konstytucją danego kraju to po co krajowe TK nie tylko w Polsce ale w każdym kraju członkowskim?

Widać, że to się nie trzyma kupy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@kikurenty No to jest ciekawe pytanie. Też się zastanawiam do czego dążył Morawiecki z tym zapytaniem. Bo niewątpliwie w tej chwili mamy dwa porządki prawne. Bo co trzeba też zauważyć UE rości sobie prawo do orzekania poza przekazanymi kompetencjami bazując na haśle "wartości europejskich" - cokolwiek miałoby to znaczyć. I tak co prawda nie przekazaliśmy kompetencji pod rozwiązania sądownicze niemniej jednak UE podciąga to pod "praworządność". Pojęcie pojemne pod które można wiele rzeczy podciągnąć: nie tylko sądownictwo ale np. kwestie obyczajowe czy kwestię aborcji. Orzeczenia orzeczeniami - ważne jest, który porządek znajdzie zastosowanie. Czy PIS jest na tyle silny żeby powalczyć czy to tylko machanie szabelką. Wkrótce się przekonamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-1 / 5

@dr_E_Konom Po pierwsze odnosisz się do samego "wyroku", a nie do uzasadnienia. Dlatego kliknij sobie w "komunikat po". I tam znajdź sobie np pkt 18, 19. A najlepiej to przeczytaj całość. Otóż z tego wynika, że to my decydujemy o tym co nas obowiązuje, a co nie. Że wyroki TSUE w ogóle nas nie dotyczą.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-2 / 2

@egoiste Nie no. Teraz przesadziłeś - orzeczenie nie idzie w kierunku "w ogóle". Temat jest wałkowany więc nie będę tu uzasadniał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+6 / 22

Pamiętacie Bartoszewskiego? Życiorys na nie jedną książkę, nie jeden film. Ale oczywiście dla niektórych musiał być jakimś zdrajcą i kolaborantem skoro przeżył. Bo nasi patryjoci wyklęci tych bohaterów potrzebują jedynie po to aby sobie nimi gęby wycierać. I najlepiej jak są to bohaterzy martwi - nie odezwą się już. Gorzej jak bohater żyje i nie popiera wizji świata naszego patryjoty wyklętego - wtedy to przecież z boahterem musi być coś nie tak.

Pamiętam jak Bartoszewskiemu zarzucano że wyszedł z Auschwitz. Ze jego siostra ponoć romansowała z jakimś niemcem i w ten sposób mu to wyjście załatwiła. Kto by się tam przejmował, że Bartoszewski nie miał w ogóle siostry, bo był jedynakiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+2 / 10

@egoiste To, że czyjeś życie było w mniejszym lub większym okresie bohaterskie nie oznacza iż taki człowiek staje się nieomylny. Nie bronię tu PISu, wskazuję tylko na prosty fakt iż do końca każdy z nas musi być krytyczny wobec wypowiedzi innego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+5 / 5

@dr_E_Konom Ale oczywiście, że nie staje się nieomylny. Tylko o to chodzi, że nasi patryjoci wyklęci mają problem z ludźmi którzy te trudne historycznej chwile przeżyli i mają do powiedzenia coś innego niż chcieliby usłyszeć. Bo znamienne jest to, że oni nie atakują twierdzeń tego czy innego człowieka, a jego życiorys.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@egoiste Rozumiem. No niestety kwestionowanie życiorysów jest nie na miejscu. Równie nie na miejscu są wyzwiska ze strony tej pani - to też trzeba przyznać. Cóż chciałoby się powiedzieć - taki mamy klimat :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 6

@egoiste Jak kolega @dr_E_Konom wspomniał, jeden zacny czyn nie sprawia, że już dożywotnio jesteś bohaterem.

Natomiast do samego Bartoszewskiego... Cóż, jest to człowiek dość kuriozalny, szczerze i otwarcie nienawidzący Polski, żyd który szczycił się tym, że był w Auschwitz, tylko problem w jego historii polega na tym, że kompletnie nie klei się z masą innych historii. Wszyscy opowiadali o życiu w Auschwitz, jak byłeś chory to Cię zwyczajnie gazowano, jak byłeś słaby to o ile nie padłeś przy robocie, to cię gazowano, cokolwiek było z Tobą nie tak, to Cię gazowano. Oczywiście istnieją historie liczne Polaków którzy wspominali, że było Auschwitz i na przeciwko był obóz Birkenau, w Auschwitz siedzieli Polacy i Rosjanie, w Birkenau Żydzi i ponoć w mniejszym Birkenau był luzik w porównaniu do Auschwitz, niemniej te historie powtarzane są przez tysiące ludzi i brzmią w ten sam sposób, jedna historia nie wyklucza drugiej, aż tu wychodzi Bartoszewski i mówi, że się pochorował siedząc w Auschwitz, więc Niemcy dali mu przepustkę, żeby poszedł do domu odpocząć bo jeszcze się bardziej biedak pochoruje. No serio, jego historia jest sprzeczna z historią potwierdzoną przez tysiące innych więźniów i tylko historia Bartoszewskiego totalnie w żadnym punkcie nie klei się z innymi historiami. Bardzo prawdopodobne jest to, że on nawet Auschwitz nie widział, bo gdyby tam był, to o ile by przeżył, na pewno nie przeżyłby choroby, a co dopiero, na 1000% Niemcy by go nie wypuścili z racji, że był Żydem, ba, nie było opcji zwolnienia z obozu koncentracyjnego z powodu choroby, dlatego z racji jego historii oderwanej od wszystkich innych spójnych historii, wiele przemawia za tym, że on nigdy w obozie nie przebywał, co rodzi pytanie, dlaczego on to opowiadał i co robił w czasie II WŚ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+2 / 6

@johnyrabarbarowiec I już się zaczyna wylew typowego wolaka.

Jakie masz źródła historyczne o tym, że Bartoszewski był Żydem? I jakie to ma niby znaczenie. A to że nienawidził Polski to niby skąd bierzesz? Bo nie mówił tego chcesz usłyszeć?

A te opowieści "wszystkich" o Auschwitz to skąd pochodzą? Z tego co ci się wydaje, bo zwolnienia z Auschwitz, zwłaszcza w początkowym okresie, nie były niczym wyjątkowym. I mówiło o tym samo... Muzeum Auschwitz - zwolniono 1,6 tys Polaków.

http://auschwitz.org/historia/zycie-w-obozie/zwolnienia-z-obozu

Więc to ze o czymś nie wiesz, nie oznacza że jest to sprzeczne z faktami. Co najwyżej jest sprzeczne z tym co ci się jedynie wydaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 4

@egoiste Eeem... Skąd wiem, że Bartoszewski był Żydem...? No nie wiem, bo sam wielokrotnie o tym mówił? I skąd wiem, że nienawidził Polski? Bo to też mówił wielokrotnie?

Tak, z Auschwitz jak i innych obozów zwalniano i były ku temu liczne powody, między innymi jeśli było się specjalistą w deficytowym zawodzie i taki ktoś był potrzebny Niemcom, jeśli ktoś się nadawał do pracy przymusowej na terenie Niemiec (miał kwalifikacje), wtedy wprawdzie był teoretycznie "zwalniany", ale w praktyce przenoszono go do Niemiec, były jeszcze sytuacje kiedy zwalniano bo się komuś kończyła kara lub obóz był przepełniony więc wypuszczano tych najmniej szkodliwych, niemniej nie istniała nigdy sytuacja kiedy zwalniano kogoś kto się pochorował.

Ogólnie to co Bartoszewski mówił na temat pobytu w obozie ma się nijak z pozostałymi opowieściami i tutaj nie mówię, że on kłamie, nie mnie oceniać, kiedyś może jakiś historyk niezależnie nad tym przysiądzie i weźmie pod lupę wszelkie wątpliwości o ile w ogóle będzie sens bo Bartoszewski nikim wielkim na tyle, żeby badać jego historię nie był, niemniej kiedy 1000 nieznanych sobie osób opowiada różne historie które są w wielu aspektach do siebie zbliżone, jedna historia potwierdza pewną grupę szczegółów z drugiej historii, aż tu przychodzi gość który ma totalnie oderwaną historię od tego tysiąca innych historii, zero spójności z tamtymi, to mam prawo podejrzewać, że coś jest nie tak, czyż nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 4

@johnyrabarbarowiec "No nie wiem, bo sam wielokrotnie o tym mówił? I skąd wiem, że nienawidził Polski? Bo to też mówił wielokrotnie?"

Mówił wielokrotnie że nienawidzi Polski? No to dawaj pan te cytaty. Ale takie autoryzowane, a nie rewelacje z blogów pospolitych paranoików.

"niemniej nie istniała nigdy sytuacja kiedy zwalniano kogoś kto się pochorował."

Czyli żeś nawet nie przeczytał tekstu z linku. No bo po co bazować na materiałach z samego muzeum, jak można powielać rewelacje z internetu.

"nie mówię, że on kłamie"

Ależ mówisz, w poprzednim wpisie sugerowałeś, że on w ogóle tam nie był.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 1

@egoiste Wpisz sobie na yt czy google "Bartoszewski o Polsce", to był człowiek którego jakieś 90% wypowiedzi było o tym, jak Polacy razem z nazistami go cisnęli, a Niemcy bohatersko walczyli z Polakami i nazistami (kimkolwiek ci naziści by nie byli), był to jeden z twórców propagandy mówiącej o tym, że za holokaust odpowiadają naziści i Polacy, a Niemcy w ogóle nie istniały w jego przekazach.

Nie, nie przeczytałem tekstu z linku, zwyczajnie tą wiedzę czerpałem z podręczników do historii, wielu publikacji i programów historycznych oraz z przekazów ustnych osób które wojnę przeżyły, w każdym z tych źródeł mogłem się dowiedzieć, że biada temu, który się ciężko pochorował w niemieckim obozie koncentracyjnym, bo żadnych ulg dla takiego nie było więc kiedy wychodził do pracy to zwyczajnie zwykle ci chorzy umierali, a jak w jakimś baraku pojawił się tyfus to były dwa wyjścia, albo prowadzono w obozie eksperymenty na ludziach i wtedy lekarze niemieccy próbowali różnych metod leczenia tyfusu, zawsze dawało to nadzieję na wyleczenie, a jak w danym obozie nie eksperymentowano na ludziach to było przerąbane bo zwykle wszystkich z danego baraku w trybie natychmiastowym palono w obawie przed epidemią. Serio, nie znam żadnego źródła i żadnego przekazu który mówiłby, że Niemcy w obozach byli bardziej wrażliwi na dobro więźniów niż klawisz w Polskim więzieniu w XXI wieku, bo zgodnie z faktami historycznymi, do obozów koncentracyjnych Niemcy wysyłali najgorszych socjopatów których ludźmi nie powinno się nazywać z szacunku do ludzkości. I byłbym w stanie uwierzyć, że Bartoszewskiemu pomógł jakiś Niemiec gdzieś poza obozem bo choćby z opowieści mojego dziadka (był w AK, ale jego oddział dość szybko rozwiązano), że różnica między SS, a wermachtem była kolosalna, w SS ciężko było szukać ludzi, a w wermachcie byli normalni żołnierze którzy przejawiali ludzką postawę o ile dowódca nie był zwyrolem i tak były jednostki wermachtu, gdzie dowódcy zabraniali gwałtów i mordów na wieśniakach, ba, nawet płacili wieśniakom za dostawy żywności, a byli też tacy, którzy wręcz zabraniali płacić za cokolwiek Polakom. Mój dziadek mieszkał na wsi która trafiła nie najgorzej. Natomiast obozy były obsadzane najgorszymi zwyrolami tylko dlatego, że ci nie mieli hamulców z wykorzystywaniem więźniów do granic możliwości i serio, jeśli ktoś próbuje powiedzieć, że zwyrol który słysząc, że jeden gość w baraku dostał tyfus więc od razu rozkazuje spalić 120 mieszkańców baraku, albo segreguje ludzi i od razu na oko określa kto jest w stanie pracować, a kto idzie do komory gazowej i ten sam gość przyjmuje do siebie chorego Żyda po czym uznaje, że oj oj oj, więzień chory, trzeba wypuścić niech wróci do zdrowia, to serio, nawet gdyby mnie się jakimś cudem tak trafiło to ja bym w życiu tej historii nie opowiedział bo siłą rzeczy cisną się dwa pytania. Po pierwsze, jak to możliwe? Po drugie, czym sobie zasłużyłem, żeby zwyrol z obozu akurat mnie wypuścił? Dodam, że z relacji więźniów, raportów wywiadowczych i danych historycznych wiemy, że nawet jeśli ktoś współpracował z Niemcami na terenie obozu to jedyne co mu to dawało to przedłużenie życia, bo był ostatni w kolejce do gazowni, ale dalej w kolejce był.

Sugerowanie, a twierdzenie to całkiem coś innego. Być może moje podejrzenia są mylne, stał się jakiś cud, może jakiś urzędnik obozowy robił sobie jaja i losował sobie jednego przeznaczonego do gazu dziennie do wypuszczenia? Nie wiem. Niemniej historia Bartoszewskiego jest tak niespójna z danymi, jest tak wyjątkowa, że aż ciężka do uwierzenia, stąd jest wiele zasadnych spekulacji, ale pewności nie ma i raczej nigdy nie będzie bo wątpię, żeby kiedykolwiek grupa niezależnych historyków pochyliła się nad fenomenem Bartoszewskiego, nie był on nikim wielkim nawet w skali kraju stąd raczej wątpię, żeby ktokolwiek bawił się tym tematem, szczególnie, że Bartoszewski był żydem, rodzi to też problemy natury poprawności politycznej. Ktoś zacznie badać, jeszcze zaraz Żydzi oskarżą historyka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@johnyrabarbarowiec Nie, nie wpisz sobie, tylko konkrety - autoryzowane wypowiedzi, a nie jakieś University of Youtube.

No i jasne, lepiej bazować na tym co ci się wydaje, bliżej niesprecyzowanych podręcznikach i programach zamiast informacji z samego muzeum. To się nazywa błędem konfirmacji.

Przekazy ustne? Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak dowód anegdotyczny? Bierzesz tylko te przekazy które pasują ci do koncepcji.

"różnica między SS, a wermachtem była kolosalna"

Wiem, mojego dziadka żołnierze Wehrmachtu uratowali przed... SS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
+14 / 22

@Lulus
Bo nie TVP info. Wideo nie oszukasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 20:32

avatar egoiste
+14 / 14

@Lulus Chłopie, przecież to było na żywo w telewizji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 12

@NWOhell - Ustalmy parę rzeczy:
1. Nie oglądam TVP i wierz lub nie, ale nie jestem wyborcą PiSu. Nie toleruję obu tych ugrupowań, ale też nie krytykuję czegoś pomimo antypatii, jeśli zrobią coś dobrze w mojej ocenie, a tak jest z wyrokiem tego Trybunału.
2. Tak, wideo możesz oszukać. Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś coś nagrać, a potem to obrobić to wiesz o czym mówię.
Ale zostawmy sprawę z pkt 2. bo nie chodzi o oszukiwanie, a o pokazywanie tego, co konkretnym ugrupowaniom jest na rękę i wygodne.
Rób co chcesz - dla mnie PO to szambo i wszystko co od nich pochodzi ja odsyłam do kosza.
P.S. Pamiętam ich rządy i w mojej ocenie nie zrobili nic, co byłoby w czystym interesie kraju.
PiSu nie lubię, bo gospodarczo(polski ład, dodatki do wszystkiego) rozwalają ten kraj, ale coś co musze im oddać, to że stawiają wyżej interes kraju, od Unii i umieją się jej postawić. A to już popieram - dlaczego, to pisałem nie raz: nie podoba mi się stosunek Unii do nas, oraz wymagania bycia potulnym pieskiem, bo "dotacje ukrócą" - niech z nimi wypierdzielają, a my ucinamy składki i temat się zamyka. Mogę jeździć po dziurawych drogach, ale być w pełni niezależnym. Najpierw własny kraj, potem reszta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-1 / 7

@Lulus
Mówisz ich językiem cytujesz ich wypowiedzi w cuda nie wierzę.
Szambem to jest jeszcze gorsza od PIS konfederacja ideowo solidarna polska. Gospodarką za to zajmie się JKM i skończymy w XIX wieku. na dodatek pełna foliarzy opłacanych przez kreml. Unia powstała po to by nie doszło do wojen a to gwarantuje bezpieczni pokroju 3 podziału władzy, TK (w innych krajach tą rolę pełni sąd najwyższy) jednolite prawo. By populiści nie zamienili polski w autorytarny kraj kratokracji gdzie te instytucje są fasadowe Bo prawo polskie to też prawo obywateli UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 20:57

avatar Lulus
-3 / 3

@egoiste - Ja TV nie mam i bazuję na internecie i komputerze, a w samym democie na wycince video masz napisane źródło skąd to było wzięte - stąd moja reakcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+3 / 3

@Lulus "ale też nie krytykuję czegoś pomimo antypatii, jeśli zrobią coś dobrze w mojej ocenie," - bardzo mądre słowa. Tego mi brakuje we współczesnym dyskursie. Myślę, że wyborcom PIS nie przeszłaby przez gardło np. pochwała pod adresem Kopacz, że nie dała się wciągnąć w świńską grypę a tym od PO nie przejdzie przez gardło iż postawa PISu wobec migrantów z Białorusi jest z grubsza poprawna.

Cieszę się, że jest tu ktoś kto ocenia fakty przez pryzmat "merytoryki" a nie przez pryzmat tego kto za tym stoi. Brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+2 / 4

@Lulus "ale też nie krytykuję czegoś pomimo antypatii"

Ja wiem, że sam chciałbyś w to wierzyć, ale przed chwilą odrzuciłeś NAGRANIE tylko dlatego, że w źródle miało facebookowy profil PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tummler
+2 / 4

@Lulus Zmieniłem film na lepszej jakości. Owszem, pierwszym źródłem było PO. Powiedz mi tylko jedno - co to zmienia? Nie jest to wymyślony news, a nagranie, nieważne z jakiego źródła ono pochodzi, ważne, że jest wiarygodne. Niestety z Twojego ukochanego TVPiSu tego nie wziąłem, bo tam zapewne się nie ukazało. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+3 / 3

@Lulus

":dla mnie PO to szambo i wszystko co od nich pochodzi ja odsyłam do kosza.
P.S. Pamiętam ich rządy i w mojej ocenie nie zrobili nic, co byłoby w czystym interesie kraju."

Pierwsze co zrobił PiS to ZLIKWIDOWAŁ wymagania formalne urzędników - żeby powsadzać misiewiczów na stołki. To raz.
Przezydnet Duda ułaskawił Kamińskiego żeby ten mógł objąć stanowisko ministra gdyż jako osoba KARANA tego by nie mógł. Mówiąc wprost: W zasadzie Komorowski mógł na bezczela ułaskawiać wszystkich jak leci. Zamiast tego Tusk wywalał wszystkich którzy byli zamieszani w jakiekolwiek afery - nawet te niesprawdzone. Łącznie z Nowakiem.

No ale nie, PO nic dobrego nie robiło za to PiS no normalnie ulga że weź.... k... mać naprawdę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@egoiste - odrzuciłem i napisałem dlaczego: oba ugrupowania pokazują to, co jest im wygodne. Nie chcę tego oglądać, dlatego odsyłam takie rzeczy do kosza.
@Tummler - "nagranie, nieważne z jakiego źródła ono pochodzi, ważne, że jest wiarygodne" serio? Może wstaw jeszcze z jakiegoś portalu z teoriami spiskowymi, to wtedy naprawdę będzie ultra wiarygodne! Mówię Ci!
Wybacz, ale źródło dużo mówi o wiarygodności/rzetelności, czy obiektywności. Jeżeli do czegoś nie masz zaufania(a ja do polityków straciłem dawno), to nie uwierzysz. To tak samo, jakby ktoś Tobie i ludziom tu dyskutujących podał te samą informację z TVPiS - nie uwierzycie, dopóki sami nie sprawdzicie w innych źródłach i ja mam to samo jeżeli chodzi o te tuby propagandowe polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@rdaneel - obie te partie są uja warte. Czego tu nie rozumiesz? Pisze któryś raz, że ja na POPiS nie głosuję. Napisałem że pomimo antypatii jak coś zrobią w mojej ocenie dobrze, to tego nie krytykuję. Dla mnie postawienie się Unii(czyli interes kraju) jest ważniejsze, niż burdel na własnym podwórku(czyli afery) - sorry burdel wewnątrz trzeba posprzątać samemu! Tymczasem afery miałeś za czasów PO i masz za PiSu. Pisałem też nie raz że nas system polityczny jest do bani, bo obywatel nie ma prawa głosu po wyborach i politycy nie mają osobistej odpowiedzialności za swoje decyzje. Cieszyłem się też parę lat temu, jak Kukiz wyskoczył z JOWami, a teraz przez tego muzyka, coś co mogło być swoistym batem na polityków kojarzy się jednolicie i źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tummler
+1 / 1

@Lulus Wybacz, faktycznie źle ubrałem to w słowa. Miałem na myśli, że jeśli jest dosłownie na każdym kanale telewizyjnym i niemal na każdej stronie internetowej (nie mówię o jakichś spiskowych), to jednak coś jest na rzeczy i nie zostało to raczej wymyślone, choć pewności nigdy nie ma. Niemniej jednak jest to wideo, a nie jakiś artykuł, który każdy mógł napisać i wymyślić, więc trudniej je podważyć. Zresztą nie jest to mój pierwszy demot i jak wrzucam, to jestem tego pewny. Obie partie mam gdzieś, wrzucając tutaj staram się być obiektywny, nieważne skąd źródło pochodzi, byle było prawdziwe. Enjoy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+1 / 1

@Tummler - okej, ja tylko napisałem z czego wynikała moja reakcja na źródło. Co się tam konkretnie działo to dziś sobie sam chętnie poszperam i poczytam przed snem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@rdaneel - napisałem: "Ale zostawmy sprawę z pkt 2. bo nie chodzi o oszukiwanie, a o pokazywanie tego, co konkretnym ugrupowaniom jest na rękę i wygodne." i tu TVPiS po prostu zmanipulowało obrazem informację, czyli pokazało to, co im wygodne. A potem się dziwić że człowiek nie chce ani jednego ani drugiego oglądać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 4

@Lulus "obie te partie są uja warte. Czego tu nie rozumiesz? Pisze któryś raz, że ja na POPiS nie głosuję."

Doskonale. Znasz orydynację wyborczą w Polsce? Tak? To powiedz mi jak ma się skończyć i PO i PiS? Ja dwie =kadencje temu też myślałem że "no może teraz inna partia". I wiesz co? I k... rękę bym stracił.

"Tymczasem afery miałeś za czasów PO i masz za PiSu. " skoro dla ciebie i tu są afery (Amber Gold za 800 z którym PO nic wspołnego nie miało) i SKOKi za 3,2 mld za którymi PiS stał murem to idź teraz do szefa niech ci płaci 4 razy mniej. Bo skoro kryterium jakościowe się dla ciebie nie liczy a liczy się sam fakt to i pewnie wystarczy ci świadomość tego że dostajesz wypłatę. Przecież wielkość znaczenia nie ma.


"Cieszyłem się też parę lat temu, jak Kukiz wyskoczył z JOWami," Kukiz nie wie o czym mówi a ty też nie. Na zasadzie JOWów wybiera się np. senat w Polsce. Zobacz jakie tam jest "zróżnicowanie". Nota bene w senacie PiS większości nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 2

@Lulus "tu TVPiS po prostu zmanipulowało obrazem informację, czyli pokazało to, co im wygodne. A potem się dziwić że człowiek nie chce ani jednego ani drugiego oglądać" PiS jawnie kłamało dlatego nie oglądam TVN24 Rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-1 / 1

@Lulus "Nie chcę tego oglądać, dlatego odsyłam takie rzeczy do kosza."

No to jeszcze lepiej. Nie zapoznałes się z samym materiałem, a jedynie odrzuciłeś go dlatego, że pochodzi z profilu PO. I potem tak bez żenady piszesz, że nie krytykujesz niczego z powodu antypatii. Chłopie, ty się posługujesz tylko i wyłącznie antypatiami, skoro nawet z materiałem się nie zapoznajesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@rdaneel - "Na zasadzie JOWów wybiera się np. senat w Polsce." A powinno się wybierać cały sejm :)

"Ja dwie =kadencje temu też myślałem że "no może teraz inna partia". I wiesz co? I k... rękę bym stracił." - Przykro mi, że PiSowi wtedy uwierzyłeś. Znam ordynację i nie podoba mi się ta dwupartyjność. Jak ma się to skończyć? Myślę, że przyjdzie ktoś trzeci - kwestia dania szansy i zaczęcia od czegoś.

"(Amber Gold za 800 z którym PO nic wspołnego nie miało) i SKOKi za 3,2 mld za którymi PiS stał murem" - no to według tej logiki powinienem iść do szefa i pracować na wolontariacie, bo po zsumowaniu wychodzi Ci całkiem fajna sumka, prawda? I to powinieneś brać pod uwagę, a nie które ugrupowanie gorsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 22:42

avatar Lulus
0 / 0

@egoiste - A Ty chłopie nie odróżniasz subiektywnej oceny konkretnych działań kogoś, od wyboru źródła tejże osoby, który te informację podaje.
Ja jeżeli wejdę np.: w dziennik ustaw i zobaczę, że dany przepis który wprowadzili politycy jest dobry, to po prostu to mówię. To jest coś innego niż wybór źródła, który ma za zadanie przekazywać informację. Ocena faktów, a ocena wyboru medium(np. gazety) to trochę dwie różne rzeczy, nie sądzisz? Ja nie chce nic od PO czy TVPiS, bo się zraziłem do tych mediów i wolę inne lub sam zweryfikować informację, co jest chyba naturalne.

@rdaneel - nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać... PIS i PO jawnie kłamało, więc nie oglądam TVN-u ani TVP. Nie trzeba się tutaj bawić w dedektywów i szukać dowodów. Z szacunku do was jako kontrozmówcy odpowiadam, ale prawda jest taka, że chyba obydowoje mamy przyjemniejsze rzeczy do roboty niż szukać w intrenecie gdzie i kiedy kłamało PO a kiedy i gdzie PiS. Ta przepychanka między nami też nie ma sensu, bo mnie wziąłeś na cel jako zwolennika Kaczorka(choć nie jestem), a Ty się ukazujesz jako zwolennik PO. Czemu ma to służyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 23:07

R rdaneel
0 / 2

@Lulus "Przykro mi, że PiSowi wtedy uwierzyłeś" nie głosowałem na PiS a właśnie na "alternatywę" od POPiS.

"Znam ordynację i nie podoba mi się ta dwupartyjność" ale to jest faktem "A powinno się wybierać cały sejm :) (JOW)" zadałem ci pytanie: czy wiesz jak wygląda rozkład sił w Senacie? Ile jest tam partii? Podpowiem: spośród 100 senatorów 88 jest z POPiS.

JOWy są np. w UK i tam są jeszcze lepsze patologie.

"powinienem iść do szefa i pracować na wolontariacie" no nie, wystarczy ci złotówka w sumie. ty masz wynagrodzenie i twój kolega który nie godzi się z tezą że wynagrodzenie to wynagrodzenie zostanie ze swoją gażą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@rdaneel - "Podpowiem: spośród 100 senatorów 88 jest z POPiS."
a pozostałych 12 to: 4ka z KP, 2 z lewicy, o reszcie nie kojarzę.

"JOWy są np. w UK i tam są jeszcze lepsze patologie" - chodzi mi oto, że w JOWach masz potencjał swoistego bata na konkretnych polityków, ale jak każde narzędzie i to możesz wypaczyć. Demokracja bez bata nad ludźmi sprawującymi władze jest po prostu wypaczona. W dzisiejszym systemie jakie społeczeństwo ma szanse pociągnąć konkretnego polityka do odpowiedzialności? Tak jak napisałeś - jeżeli nie zrobi tego szef Partii, to w zasadzie opcji za dużo nie ma...
Popraw mnie jak się mylę, bo może czegoś nie wiem.

"twój kolega który nie godzi się z tezą że wynagrodzenie to wynagrodzenie zostanie ze swoją gażą" - o ile zostanie. Ale porównanie i układ pracodawca-pracownik nie jest tutaj idealnym odniesieniem. Bo jeżeli za moją prace nie mam pieniędzy, to idę do innej, albo tworze coś swojego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Lulus "a pozostałych 12 to: 4ka z KP, 2 z lewicy, o reszcie nie kojarzę." Świetnie. Przy wyborach a'la JOW masz 12% innych partii. Przełóż tą proporcję na Sejm uzyskasz obraz tego co znaczy słowo "JOW"

"JOWach masz potencjał swoistego bata na konkretnych polityków" no tak, tak, tylko patrz j.w.

"Ale porównanie i układ pracodawca-pracownik nie jest tutaj idealnym odniesieniem" ależ jest. uważasz że "PO i PiS to to samo bo ma afery". Skoro tak i skoro afera to afera bez uwzględnienia skali to i "wynagrodzenie to wynagrodzenie bez uwzględnienia skal" I ty i twój kolega DOSTANIECIE wynagrodzenie. Twój kolega: dotychczasowe, ty: 1zł. W końcu liczy się fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+5 / 13

@ziemiak11 A kto powiedział, że im się odwidziało? Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy, że dlatego krzyczeli "konstytucja" bo Przyłębska która ogłosiła ten "wyrok" w ogóle nie ma prawa zasiadać w TK.

I nikt nie negował nadrzędności Konstytucji. Tu chodzi tak naprawdę o to, że UE przywołuje nas do przestrzegania,... właśnie tej Konstytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
+3 / 13

@ziemiak11
Nie chodzi o konstytucje a interpretację konstytucji przez organ który został powołany niezgodnie z konstrukcją. Przyłębska była partaczem sędziom która wydawała błędne wyroki miała wielokroć dyscyplinarek jeździła i jeździła na zjazdy gazety polskiej tuby PIS dostała tez od nich nagrodę wolności. Kaczyński nazwał ją odkryciem towarzyskim a TK ma być z racji konstytucji niezależny . nie mówiąc już o jej mężu dyplomatą który kiedyś czynnie współpracował z bezpieką... Pełno tam w TK czynnych polityków PIS jak Pawłowicz, Piotrowicz dawniej związanych z PRLem. To jest instytucja fasadowa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-3 / 3

@egoiste No niezupełnie tak jest. Jak rozumiem nawiązujesz do reformy sądownictwa. Pomijając czy jest dobra czy nie faktem jest iż sądownictwo nie leży w kompetencjach przekazanych UE. UE powołuje się na bardzo pojemne hasło "praworządność" do którego można upchać co się chce. Nie jestem prawnikiem i szczerze mówiąc nie wiem kto ma powoływać sędziów. Pewno jest jakieś dobre rozwiązanie. To co mnie zastanawia to to, że przecież istnieją kraje w których zastosowano ten sam model, który foruje PIS. Jeszcze raz podkreślam - nie czuję się na siłach by oceniać czy te rozwiązania są dobre. Po prostu zastanawia mnie czemu w jednym kraju taki model jest niedobry a w innym już nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+2 / 2

@dr_E_Konom Nie, nie nawiązuję do reformy sądownictwa. Nawiązuję do 2015 roku gdy nowa kadencja sejmu przy większości PIS, ot tak sobie anulowała (do czego nie miała prawa) uchwały poprzedniej kadencji i obsadziła wszystkie 5 wakatów w TK swoimi ludźmi.

Nawiązuję również do wyroku TK 34/15, którego Beata Szydło nie opublikowała, co sprawiło, że wybór całej piątki sędziów za kadencji PO był legalny (domniemanie konstytucyjności).

To były pierwsze kroki PIS po przejęciu władzy. Reforma sądownictwa to zupełnie inny temat, ale także sprzeczny z Konstytucją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@egoiste Ok. Zgoda. Musimy również zauważyć - i jeszcze raz podkreślam: nie jestem zwolennikiem PISu - że jeśli chodzi o TK to hucpa jednak zaczęła się od PO, która też wcisnęła bodaj swoją dwójkę nadmiarowo. Więc obraz nie jest taki czarno - biały. Ja się nie znam na prawie i nie wiem czy PIS to robi dobrze czy źle. Wiem natomiast, że to środowisko (sędziowskie) ani nie przeszło nigdy lustracji ani nigdy samo z siebie nie dokonało próby samonaprawy. A jak działają niektórzy sędziowie na codzień to chyba wszyscy widzimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@dr_E_Konom Tak, Sejm za czasów PO powołał 2 sędziów "na zapas". Tylko, że... Szydło nie publikując wyroku K34/15 spowodowała iż wybór całej piątki sędziów, był legalny i wiążący. Oczywiście ten wyrok z innych powodów był niewygodny dla PIS, ale jeżeli uznać że wymaga on opublikowania aby był wiążący, to znaczy tyle, że przepis na podstawie którego Sejm wcześniej wybrał 5-ciu sędziów, był jak najbardziej skuteczny i legalny.

Przypominam także, że sędziowie do TK są wybierani indywidualnie. Tak więc wadliwe wybranie jednego sędziego nie wpływa na skuteczność wyboru innego sędziego.

Jednak PIS na drodze głosowania (uchwała) odwołał sobie wczesniej dokonane wybory przez sejm. Ot tak stwiedził, że jest to nieważne. A do tego nie miał prawa.

Tak więć mamy z jednej strony niekonstytucyjny przepis PO, który został uchylony w wyroku TK, a z drugiej strony samowolę PIS, który pominął wszelkie procedury, aby wcisnąć swoich ludzi.

Natomiast to czy sędziowie byli lustrowani czy nie - to w ogóle nie ma znaczenia. Są konkretne procedury, w tym konstytucyjne, wg których powołuje się sędziów do sądów i trybunałów i albo są przestrzegane albo nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 22:31

R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "że jeśli chodzi o TK to hucpa jednak zaczęła się od PO, która też wcisnęła bodaj swoją dwójkę nadmiarowo" Nie kolego. dwóch sędziów znalazło się w TK ponieważ PO zmieniło ustawę o TK PONIEWAŻ gdyby ich nie powołano to przez 3 miesiące (albo jakoś tak) w TK byłby wakat sędzieowski czego dla odmiany nie przewiduje konstytucja.

Nota bene awantura o TK jest wspaniałym przykładem rządów PiS: zrobić awanturę o TK boooo? Bo co by im zrobił? Zablokował 500+? Tu widać brak wiary w system: wszyscy są przeciwko nam - ci "zbrodniarze i zdradzieckie mordy".

A na końcu doprowadzić do katastrofy w której ginie 100 ludzi i grilować z tego powodu Polskę.

No i drugi artysta:
https://faktopedia.pl/516691

100 to dla nich magiczna liczba...:

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@rdaneel Nie, wakatu by nie było przez 3 miesiące. Te dwa dodatkowe miejsca które chciało obsadzić PO zwalniały się bodajże 2 i 8 grudnia 2015 roku.

A PIS doskonale wiedział po to im TK, i wcale nie chodziło o 500+. Chodziło właśnie o zmiany ustrojowe, bo w wyborach nie osiągnęli większości kwalifikowanej, potrzebnej aby zmienić konstytucję. I to wiedzieli już po wyborach. Więc przejęli TK aby sobie ustawami zmieniać ustrój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 23:06

R rdaneel
0 / 0

@egoiste " Nie, wakatu by nie było przez 3 miesiące. Te dwa dodatkowe miejsca które chciało obsadzić PO zwalniały się bodajże 2 i 8 grudnia 2015 roku." Czy Konstytucja uwzględniała taki stan rzeczy? Aha.

"Więc przejęli TK aby sobie ustawami zmieniać ustrój" tłumaczę: przejęli TK aby zmieniać prawo wbrew Konstytucji a więc wbrew porządkowi prawnemu III RP..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@rdaneel "Czy Konstytucja uwzględniała taki stan rzeczy? Aha."

Ale jaki stan rzeczy? Kadencja Sejmu VII kończyła się 11 listopada 2015 roku, kadencja VIII rozpoczynała się 12 listopada, a te dwa miejsca zwalniały się dopiero 2 i 8 grudnia. Co konstytucja ma tu uwzględniać? Do 2 i 8 grudnia miejsca były obsadzone i to sejm tej kadencji za której się one zwalniają, powinien wybierać następców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_wok%C3%B3%C5%82_Trybuna%C5%82u_Konstytucyjnego_w_Polsce#Wyb%C3%B3r_s%C4%99dzi%C3%B3w_przez_Sejm_VII_kadencji

"Według posłów Platformy Obywatelskiej celem tej regulacji było zapobieżenie sytuacji, w której Sejm VIII kadencji mógłby nie zdążyć z wyborem nowych sędziów i kadencje straciłyby ciągłość[8]. Według posłów PiS celem wybrania nowych sędziów był jedynie „skok na TK”[10]. "

Ważne jest tu słowo: mógłby. I jakkolwiek nie kibicuję PISowi to w tym miejscu wydaje mi się ich wersja bardziej prawdopodobna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@egoiste Zgoda. Też odczytuję ten cały proces tak jak opisujesz. Natomiast lustracja jest bardzo ważna gdyż sędzia niezlustrowany jest sędzią podatnym np. na szantaż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@dr_E_Konom Z każdym rokiem jest coraz mniej ważna. Zdajesz sobie sprawę, że zdecydowana większość sędziów to już nowe pokolenie i w PRL mogli donosić co najwyżej kredę do tablicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@egoiste Tak to prawda. Lustracją trzeba było ich objąć wcześniej. Zdaje się, że JKM o tym mówił jako o błędzie ustawy lustracyjnej. Tak czy siak to środowisko ma kiepskie mechanizmy samooczyszczania się.
Nie jestem prawnikiem ale o ile mi wiadomo to każda z władz w państwie musi mieć swoją kontrolę by się nie wynaturzyła. Pomijam na chwilę bałagan jaki obecnie panuje w wielu krajach czyli przemieszanie władzy wykonawczej i ustawodawczej (mam tu na myśli praktykę wielu państw gdzie akcent inicjatywy legislacyjnej położony jest na rząd a Sejmy / Senaty działają jak maszynki do głosowania) to jednak teoria jest taka, że nad władzą ustawodawczą kontrolę sprawuje suweren, nad wykonawczą ustawodawcza, która zresztą powołuje wykonawczą. W takim kontekście nie bardzo rozumiem dlaczego władza sądownicza ma być pozbawiona kontroli. I nie mam tu na myśli ani reformy PISu ani niczego w tym stylu. Po prostu zastanawiam się jakie powinny być mechanizmy kontrolne. Spotkałem się z ideą wyboru sędziów podobnie jak to się dzieje w wyborach parlamentarnych. To jest jakiś pomysł. PIS dąży do obsadzania przez władzę ustawodawczą lub wykonawczą (nie znam szczegółów). Jaki pomysł ma np. opozycja? I jaki pomysł mają sędziowie o ile w ogóle chcą się poddać kontroli. Pytam ogólnie abstrahując od politycznych sporów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@dr_E_Konom Tym razem krótko bo mi wjeb..o całą obszerną wypowiedź i już jestem wk...

O ustroju sądownictwa można rozmawiać i można go nawet zmienić. Ale czym innym jest legalna zmiana ustroju, czym innym jego zdemolowanie.

Jeżeli chodzi o wybory sędziów, to nie przekonuje mnie ten pomysł. Z kilku powodów.

Po pierwsze to by likwidowało niezawisłość sędziowską. Sędzia orzekając opierałby się nie na prawie, dowodach i uczciwości, a na szansach na reelekcję. O ile w sprawach o pietruchę to nie miałoby wielkiego znaczenia, o tyle w głośnych sprawach już tak. Jakie szanse miałby niewinny człowiek, oskarżony np o zabójstwo dziecka, którego głowy domagają się wyborcy, którzy za pół roku mają głosować na sędziego, który prowadzi jego sprawę?

Po drugie, to by różnicowało orzecznictwo względem regionu, bo różne regiony głosują w różny sposób. I tak małolat złapany z zielskiem, w regionie konserwatywnym trafiłby do poprawczaka, a w regionie liberlanym to jeszcze z nim by to zielsko zjarali.

Po trzecie, widzę zasadność wyboru sędziów w wyborach powszechnych, ale w systemie common law i to o dużej autonomii regionów. W systemie common law (prawo precedensowe) wyroki są źródłem powszechnie obowiązującego prawa. Wówczas jak najbardziej zasadne byłoby wyłonienie sędziego w wyborach powszechnych, albowiem suweren wybierałby niejako prawodawcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom
"Ważne jest tu słowo: mógłby. I jakkolwiek nie kibicuję PISowi to w tym miejscu wydaje mi się ich wersja bardziej prawdopodobna."

Niewątpliwie za ich słowami przemawiają ich działania klasy podporządkowanie bądź próby podporządkowania sobie TK, Sądu Najwyższego, Sądów i prokuratury? Skok i podporządkowanie wszelkich samorządów (ostatnio padło na telefon zaufania)? LOL. Długo nad tym myślałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "to każda z władz w państwie musi mieć swoją kontrolę by się nie wynaturzyła" Niewątpliwie.

"W takim kontekście nie bardzo rozumiem dlaczego władza sądownicza ma być pozbawiona kontroli" Jak dla mnie wydaje mi się że ma i tą instytucją jest zdaje się [przed chwilą czytałem] sądy dyscyplinarne .A więc mają mechanizmy oczyszczające. Jeżeli nie działają, można jak człowiek usiąść do stołu i porozmawiać, pogadać co nie działa i jak to naprawić. PiS tego nie chce PiS chce WŁADZY. W każdym aspekcie działania kraju. PiS jest partią dyktatorską.

I teraz najlepsze: prokuratorem tego rządu jest człowiek który do tej pory nie odpowiedział za szczucie na dr G:
https://faktopedia.pl/516691
A na czele służb stoi Kamiński: człowiek z wyrokiem sądowym czyli przestępca. A ściślei byłby nim gdyby nie Prezydent naszego kraju Andrzej Duda go nie ułaskawił. Prezydent z PiS ułaskawia człowieka z PiS żeby ten stał na czele MSWiA. Państwo Prawa w wydaniu PiS. GG.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel Po co na końcu wstawiasz obraźliwy tekst? Czy ja Cię obrażam? W przypadku działania PO z końca kadencji mamy do czynienia z oceną intencji - a tę jak wiadomo trudno udowodnić. Ty wierzysz, że PO kierowało się interesem państwa wybierając tych dwóch sędziów, ja zaś mam wątpliwości co do szczerości tych intencji. Co to ma wspólnego z inteligencją lub jej brakiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 października 2021 o 21:33

D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel No dobrze - ale w jaki sposób ustala się skład sądów dyscyplinarnych? Przecież - popraw mnie jeśli się mylę - ten dobór pochodzi z ich własnego środowiska. Tymczasem aby była równowaga władze muszą się wzajemnie kontrolować aby nie doszło do wynaturzenia. Więc pytanie powraca. W jaki sposób ma być kontrolowane środowisko sędziowskie?

I taka drobna uwaga - odpuść już sobie ten PIS bo nie rozmawiasz z ich zwolennikiem. To jest jakaś choroba w tym kraju: wszyscy cię pakują albo do jednego obozu albo do drugiego. Ja się chcę dowiedzieć tylko jak widzisz zachowanie równowagi pomiędzy poszczególnymi władzami w duchu Monteskiusza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "ale w jaki sposób ustala się skład sądów dyscyplinarnych" nie wiem.
"wadze muszą się wzajemnie kontrolować aby nie doszło do wynaturzenia" niby tak, tyle że jedno jest pewne: władza nad sądami oznacza brak ich niezawisłości. Dlatego sędziowe są bytem niekontrolowalnym (tak mówi pis) czyli niezawisłym (tak mówi cały wolny świat).

Jak pisałem: "Jeżeli nie działają, można jak człowiek usiąść do stołu i porozmawiać, pogadać co nie działa i jak to naprawić"

"odpuść już sobie ten PIS" nie ukrywam że piszemy o działaniach i polityce PiS. A ludzie nie rozumieją że niezawisłe sądy są podstawą dobrobytu i gospodarki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 1

@dr_E_Konom "Po co na końcu wstawiasz obraźliwy tekst"

no ja cię przepraszam ale co mam powiedzieć o tekście "Ważne jest tu słowo: mógłby. I jakkolwiek nie kibicuję PISowi to w tym miejscu wydaje mi się ich wersja bardziej prawdopodobna" w kontekście działań które przeprowadził pis???

"Ty wierzysz, że PO kierowało się interesem państwa wybierając tych dwóch sędziów, ja zaś mam wątpliwości co do szczerości tych intencji." tak. ja wierzę że PO nie traktowało TK w sposób instrumentalny na zasadzie MUSZĘ MIEĆ NAD NIM WŁADZĘ. Dlaczego? Może dlatego że w momencie przejęcia władzy niespecjalnie przejęła się składem TK. Może dlatego że w momencie przejęcia władzy na czele CBA został człowiek z PiS i PO nie rwało sobie włosów z głowy? Nie wiem....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@rdaneel Rozumiem, że rozgrzewa Cię temat PISu ale mnie interesuje zupełnie co innego: jak powinno być? Rozumiem potrzebę niezawisłości - jednak muszą istnieć jakieś mechanizmy kontrolne. Bez tego każda władza czy prędzej się deprawuje. Izba dyscyplinarna to jak wydział wewnętrzny w Policji czy żadnarmeria w wojsku ale to nie załatwia sprawy. Zarówno Policja jak i wojsko są kontrolowane z zewnątrz. Wojsko nawet celowo przez cywilnego ministra. Jeżeli przez niezawisłość rozumiesz brak jakiejkolwiekk zewnętrznej kontroli to jak zapewnisz sobie i nam iż ta władza się nie zdeprawuje? Tu jest clue. Wszyscy się kłócą i sprzeczają ale jak zapytać: jak ma być w sensie ściśle technicznym to nie usłyszysz odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@rdaneel No ok. Ale jak sam widzisz jest to kwestia pewnego zaufania i oceny intencji - a to już jest rzecz subiektywna i wolno nam mieć różne zdania w tym temacie. Ja myślę, że problem polega często na tym, że jak skrytykować coś w PO to od razu widzą Cię jako człowieka pro PIS i vice versa. Brakuje mi często oderwania problemu od partii. Np. nie pałam również miłością do PO ale potrafię zauważyć i pochwalić, że Premier Kopacz nie dała się wkręcić w świńską grypę. Z grubsza może mi się podobać iż PIS uszczelnił granicę (nie chodzi mi teraz o szczegóły czy lepszy płot czy zasieki, czy potrzebny stan wyjątkowy czy nie) - chodzi mi o sam kierunek, itd. itd. Tymczasem w tym kraju niemal wszyscy wpadli w jakąś dychotomię PIS - PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "Bez tego każda władza czy prędzej się deprawuje" zgadzam się.
"Izba dyscyplinarna to jak wydział wewnętrzny w Policji czy żadnarmeria w wojsku ale to nie załatwia sprawy" jak pisałem. W tym przypadku jeżeli nie działa to zawsze można usiąść do stołu i porozmawiać co nie działa i jak to naprawić. I stawiam dolary przeciwko orzechom że sędziowie na to pójdą.

I zauważ że jest jeden twór w Polsce który analogicznie jest poza kontrolą: Kościół Katolick i afery pedofilskie. Tam nie ma ani kontroli ani działającego wewnętrznego mechanizmu kontrolnego. I co? I nic. Jest dobrze. Tylko najwyższa kasta jest na tapecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "Tymczasem w tym kraju niemal wszyscy wpadli w jakąś dychotomię PIS - PO." wynika to z ordynacji wyborczej ORAZ z powodu dyktatorskich zapędów Kaczyńskiego. Niszczy każdego na swojej drodze. Trzeciego bliźniaka, drugiego bliźniaka, Ziobrę...Leppera i kogo tam jeszcze miał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel Wiesz sędziowie jakoś nie znaleźli w sobie motywacji aby przez te ost. 30 lat się zreformować więc podziwiam Twój optymizm.

Nie mogę się z tym zgodzić (KK). Trudno oczywiście zaprzeczyć tym wszystkim nadużyciom ale jednak jest cały wymiar sprawiedliwości, którym osoby duchowne podlegają. I mam tu na myśli wymiar świecki. Poszedłeś za daleko z analogią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel Nie chcę znowu wchodzić w buty obrońcy PISu (mam nadzieję, że o tym pamiętasz) ale jak zaczniemy wyliczać kogo wyciął Tusk ze swojego otoczenia to też nie wygląda to dobrze prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "Wiesz sędziowie jakoś nie znaleźli w sobie motywacji aby przez te ost. 30 lat się zreformować więc podziwiam Twój optymizm." nie rozumiem, są jakieś problemy z dyscyplinowaniem sędziów?

"Nie mogę się z tym zgodzić (KK). " LOL. no spoko....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "ale jak zaczniemy wyliczać kogo wyciął Tusk ze swojego otoczenia to też nie wygląda to dobrze prawda" Nie rozumiem tak postawionego pytania:
a/ "afery" były wątpliwego kalibru
b/ wszelkie afery były załatwiane metodą "no to wywalamy zgniłe (?) jabłko" "Afera" Nowaka to już w ogóle jakaś patologia.

Co mamy po drugiej stronie? Zaczeło się od ułaskawienia przestępcy... Ziobro - kolejny.... A obaj mają na koncie uzywanie służb do własnych celów...A to wierzchołek góry lodowej. Misiewicz: przecież takie działania to jest w zasadzie podanie MON na talerzu GRU/KGB

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "Nie mogę się z tym zgodzić (KK). Trudno oczywiście zaprzeczyć tym wszystkim nadużyciom ale jednak jest cały wymiar sprawiedliwości, którym osoby duchowne podlegają." taki ponure przemyślenie: prałat Jankowski, kapelan Solidarności.... Solidarność... i nikt nie zauważył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel Są. To zapytam inaczej - pewno się zgodzisz, że każda władza potrzebuje kontroli. Na jakiej zasadzie sędziowie nie? Czy tam trafiają ludzie o innym charakterze - powiedzmy bardziej anielskim? Dlaczego akurat w przypadku tej grupy osób nie miałoby zadziałać "prawo wynaturzenia"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@rdaneel Oj chyba bym nie szedł w licytację dot. afer... :) Obawiam się, że żadna z tych partii się nie ostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel Ok. Ale o czym mówimy? O teorii czy o praktyce? Bo w praktyce to nie wygląda to za dobrze. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz będzie lepiej. Natomiast teoretycznie przewidziana jest kontrola i egzekucja prawa ze strony wymiaru sprawiedliwości. Tak przy okazji - nie wiem czy zetknąłeś się z ost. raportem francuskiej komisji badającej między innymi pedofilię w KK. Jakkolwiek to jest bardzo bulwersujące i skala jest ogromna - to spoglądając na zimne statystyki - odsetek księży zamieszanych w takie przestępstwa nie jest duży. Największy udział przemocy seksualnej dokonuje się ze strony krewnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@egoiste Ok. Ale dobrze wiesz, że prawo precedensowe obowiązuje w Wlk Brytanii czy USA ale nie u nas. Niezawisłość jest oczywiście szalenie ważna - problem polega jednak na tym, że w przypadku środowiska hermetycznego - a takim jest sędziowskie - jednak łatwo o wynaturzenia. I pozostaje liczyć, że koledzy w Izbach Dyscyplinarnych będą uczciwi. Może z racji wieku - ale ja nie pokładam aż tak wielkiej nadziei w ludzkiej uczciwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "zapytam inaczej - pewno się zgodzisz, że każda władza potrzebuje kontroli" ja chyba już 3 razy godziłem się że tak? I dwa razy mówiłem o dialogu?

A wejście z buta p.t. teraz walniemy wam ustawę i to MY będziemy was kontrolować w sytuacji kiedy PiS jasno uwodwadnia że stawia SIEBIE poza wszelką kontorlą nie jest próbą naprawy (??) sądów a wspięcia się na wyższy poziom bezkarności (o Kamińskim pisałem).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "Oj chyba bym nie szedł w licytację dot. afer... :) Obawiam się, że żadna z tych partii się nie ostanie" tradycyjnie: 2 afery: Amber z którą PO nie miało nic wspólnego vs SKOKi które PiS krył na 3,2 mld. Jeżeli uważasz że i tu i tu to to samo to od dzisiaj bierz o 3/4 mniej wypłaty. W końcu, jak chcesz przemycić, wielkość nie ma znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "Niezawisłość jest oczywiście szalenie ważna" Nie. Jest kluczowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 października 2021 o 17:17

R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom "Dla mnie to nie tak mało." jak widzę czytasz "wpolityce". Ja też tam zaglądam. Ten portal definiuje pojęcie "szambo".

Wejdź na w/w wPolityce, wiadomości tvp, poczytaj nagłówki a następnie na wiadomości TVN24...
https://youtu.be/T1vW8YDDCSc?t=2804

"Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)" a to już nawet przekracza granicę wszelkiego chamstwa w kontekście : Od pieniędzy, które z OFE trafią na IKE rząd pobierze bowiem 15-proc. prowizji. EDIT: I to już abstrahując od wnikania w kłamliwość stwierdzania "Skok na OFE".... etc. etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 października 2021 o 13:40

D dr_E_Konom
-1 / 1

@rdaneel Nie chodzi o rozwiązanie z IKE. Chodzi o przesunięcie połowy OFE do ZUSu. Na drugą połowę ma chrapkę PIS ale na razie nie wykonali ostatecznego ruchu. Są tylko jakieś pomysły.

Zerknij tutaj: https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/trzeba-miec-fantazje-i-pieniadze-synku-jak-nam-odbila-emerytalna-palma,214,3667

Prezenterka telewizyjna zadała bardzo ważne pytanie dotyczące OFE: "czy te pieniądze można stracić?". "Nie. Uniemożliwia to cały system zabezpieczeń z gwarancjami Skarbu Państwa włącznie. Będziemy natomiast dziedziczyć oszczędności, czego do tej pory nie było" – wyjaśnił w reklamie przedstawiciel OFE. (https://tvn24.pl)

Teraz połowa tych środków jest w ZUS. Zgodnie z orzeczeniem SN składki ZUS nie są naszą własnością. Nie mogą być więc dziedziczone. I tak to się kręci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@dr_E_Konom
Czym jest OFE? Pieniędzmi które W TEORII miały być inwestowane przez firmy finansowe (za prowizją, a jakże).
Jakie było wykonanie? Z OFE były kupowane obligacje skarbu państwa. W dużym skrócie:

"Do końca stycznia 2014 roku ZUS przekazywał część składki emerytalnej OFE, z której po odliczeniu prowizji, OFE kupowały obligacje i papiery wartościowe emitowane, gwarantowane lub poręczane przez Skarb Państwa. Przekazywanie pieniędzy do OFE powodowało braki środków na bieżące wypłaty emerytur, a ponieważ wydatki państwa są wyższe niż jego dochody to, aby przekazać pieniądze OFE, ZUS musiał zaciągać dług. Efektem tego obiegu pieniądza był wyższy poziom deficytu budżetowego, wyższy dług publiczny i wyższy poziom jego rentowności. Rząd Donalda Tusk wprowadził więc reformę."

No dobrze Co zrobił PIS? to samo co PO.
Tylko dodał swoją prowizją.

To teraz idź do pracodawcy i powiedz że chcesz zarabiać tyle samo co wczoraj czyli 15% mniej.


"Zgodnie z orzeczeniem SN składki ZUS nie są naszą własnością" Nikt nie lubi ZUS łącznie ze mną. Ale z drugiej strony każdy chciałby dostać emeryturą. Trochę analogicznie do UBEZPIECZEŃ np. samochodowych. Każdy płaci ubezpiecznie NIKT nie chce z niego korzystać. Mało tego, nie wszyscy z niego skorzystają. Mało tego, suma wypłat z tych ubezpieczeń jest MNIEJSZA niż wpłat od uczestników.

Kwestia jak zorganizować emerytury nie jest oczywista. Choćby z tego powodu że w ciągu ostatnich 100 lat mieliśmy 2 wojny, prawie wojnę atomową i przez ponad połowę tego czasu nie byliśmy krajem suwerennym.

"Nie mogą być więc dziedziczone"
Kobieta, emerytura 1800. Umiera jej mąż. Kobieta rezygnuje ze swojej emerytury i dostaje świadczenie rodzinne po mężu (80% emerytury męża). 3600.
I jakoś się to kręci mimo że nie jest to oczywiste. Co z tym zrobić (z ZUS, nie z kobietą ;) )? No trudny temat. Jedno jest pewne: nie rozwiąże tego partia której pierwsze działanie polegało na zdjęciu wszystkich wymagań w służbie cywilnej po to aby zatrudnić Misiewicza..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@rdaneel No niezupełnie tak jest, że w teorii miało być inaczej niż wyszło w praktyce. O ile się nie mylę to ustawa o OFE nakazywała im procentowo alokację w określone instrumenty w tym obligacje skarbu państwa.

PIS jeszcze nie zrobił tego samego co PO. To był tylko pomysł. Likwidacja nie nastąpiła.

Jeśli chodzi o ubezpieczenia - ja jestem zwolennikiem pełnej dobrowolności. Widzę tu wielką niekonsekwencję: z jednej strony uważamy, że wszyscy są dojrzali i odpowiedzialni i pozwalamy im głosować, z drugiej strony uważamy ich za kretynów i nakazujemy im pod przymusem się ubezpieczać - bo w przeciwnym wypadku sami nie zadbaliby o swoją przyszłość. Trzeba się na coś zdecydować: albo traktujemy ludzi jak baranów i powiedzmy wprost - nie powinni głosować albo traktujemy ich jako odpowiedzialnych ludzi i pozwalamy im kształtować swój los. Ja się opowiadam za drugim rozwiązaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 1

@dr_E_Konom

"O ile się nie mylę to ustawa o OFE nakazywała im procentowo alokację w określone instrumenty w tym obligacje skarbu państwa." może i tak. Ale efekt okazał się niezbyt zachęcający.

"ja jestem zwolennikiem pełnej dobrowolności" Jest to jakieś podejście. Ale też są problemy. Akurat byłem na rzeczonej imprezie gdzie zaplątało się para zwolenników 500+. No nie wyglądali na tych co ubezpieczyliby się a raczej naje.... pod żabką za każde pieniądze, SZCZEGÓLNIE kobieta (co jest i smutne i tragiczne). I takich jest wielu. Zaczynając od 20latkó dla których emerytura to bajka o żelaznym wilku kończąc na "ekonomicznych inaczej" co w ramach inwestycji zainwestują w bezpieczne obligacje ot np. Detroit.

"bo w przeciwnym wypadku sami nie zadbaliby o swoją przyszłość" no tak trochę jest., "Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą" - W.Churchill.

Natomiast ja nie o tym. Ja o tym że dla wPolityce to jest "afera".

"albo traktujemy ludzi jak baranów" LOL. Nie wiem, grasz w gry MMO w który walczą drużyny? 1-2 osoby to leaderzy, prawdziwi LUDZIE, ze 3 to osoby samodzielne, reszta to barany i to cud że przynajmniej oddychać samodzielnie umieją. Zaleta demokracji nie polega na tym że jest idealna, tylko że system mniej lub bardziej ale jednak kompensuje kretynów i na górze i na dole.

Ja np. grałem w EVE-Online- grze o kosmosie. Uwierzyłbyś że w takiej grze znalazł się płaskoziemca? Ja też nie, a jednak....

https://youtu.be/T1vW8YDDCSc?t=670

To że poruszamy się w jakimś środowisku nie oznacza że wszyscy wyglądają tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kastor86
0 / 0

@rdaneel Nie porównywałbym gry mmo do normalnego życia. A wg mnie Twoje spostrzeżenie o demokracji jest fałszywe, Ci na górze to nie są kretyni, którzy równoważą kretynów na dole. Ci na górze to nie są kretyni i wykorzystują kretynów na dole.

PS. Z tymi płaskoziemcami to jakiś dramat. Wiedziałem, że oni istnieją, ale to już jest potężna sekta. Tutaj dobre podsumowanie:
https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@kastor86 "Nie porównywałbym gry mmo do normalnego życia." Kompletnie nie o to mi chodziło.

"Ci na górze to nie są kretyni i wykorzystują kretynów na dole." Nie wiem, być może ale raczej nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-3 / 13

głupotą to było powstanie warszawskie które zniszczyło stolice i bezcenne zabytki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
+5 / 11

@Arts29
Miej pretensję do Bora Komorowskiego nie do żołnierek. Ludzie garnęli się do Powstania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+5 / 7

@Arts29 łatwo "mieć rozum" komentując 70 lat później w wygodnym fotelu, mając wszystkie dane i znając konsekwencje. Dużo trudniej podejmować takie świetne decyzje w środku okupacji, po latach nędzy i mordów, mając szczątkowe informacje wyłapywane przez radio, za którego słuchanie grozi rozstrzelanie przez gestapo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 4

@Arts29 - nie oczekuj od ludzi kierowania się własnym rozumiem. Jest albo, albo. podobnie rzecz ma się dzisiaj - rozejrzyj się. Masz albo PO, albo PiS, a spróbuj coś powiedzieć pozytywnego, to od razu jesteś wyborcą ugrupowania. Ki wuj że nie głosowałeś i tylko jedna czy dwie rzeczy Ci się podobają - już jest hurr durr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-1 / 5

@Arts29
Nie żyłeś w tej epoce to nie wiesz jak czuli się młodzie znieważani przez nazioli. Nazywani podludźmi (gorzej to było robactwo tak nazywali żydów). W czasie wojny słucha się dowódcy niżsi od niego rangą a wyżsi do żołnierzy potraktowali by to jako zdradę narodową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 21:01

A konto usunięte
-5 / 7

@Albiorix gdyby mieli rozum potrafili by wyciągnąć wnioski z poprzednich powstań i wywnioskować że to błąd, ich głupota zniszczyła stolice i zabiła setki tysięcy ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
-2 / 6

@Arts29
Zauważyłem że ten argument pojawia się TYLKO wtedy gdy ktoś obnaży narodowców bądź PIS jednocześnie kilku tu komentujących używa znaku polski walczącej który to znak powstał tamtych czasach jako znak oporu przeciwko niemieckim naziolom. narodowcom nie podoba się TYLKO sam atak na Polskę a nie ideologie nazistowską. Stąd naciski by używać słowa Niemcy ale unikać słowa nazizm, faszyzm. Proponuję w ramach konsensusu niemiecki nazizm, niemiecki faszyzm(nazizm zalicza się do faszyzmu) Narodowy socjalizm to był tylko z nazwy. Zamknięcie związków zakładowych, rad zakładowych, wystrzelanie anarchistów, lewicowców. Zamykanie kooperatyw pracowniczych. Wielkie kontrakty z prywatnym biznesem. Podobnie tzw państwa socjalistyczne jak ZSRR. Gorąco polecam https://www.youtube.com/watch?v=AvsFFxtD74s

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 21:13

A konto usunięte
-3 / 5

@Lulus to tylko dowodzi że polacy to idioci i frajerzy że dają sie tak rozgrywać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jorn
-1 / 5

Wtedy byś pier...lił głupoty o tym, jak stali z bronią u nogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-4 / 8

@CP666 No i co z tego że nie żyłem w tych czasach ?? to znaczy ze nie mogę wyrażać własnych opinii ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
0 / 2

@Arts29 w pamięci tamtego pokolenia, walka o niepodległość jak najbardziej była skuteczna i warta poświęceń. Polska odzyskała niepodległość w 1918 i wygrała Bitwę Warszawską w 1920 - czyli w pamięci uczestników lub rodziców uczestników Powstania Warszawskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Arts29
ehh.
Tu jest odpowiedź na pytanie co działo sie w 1944 roku na froncie wschodnim co odpowiada na pytanie dlaczego powstanie wybuchło...
https://youtu.be/-AUdP-QVEKA?t=175

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@wojekwiesiek "wiedzieli iz Niemcy będą mordować cywilów, więc" doświadczenie z ZSRR wcale nie sugerowało że sowiecka okupacja mogłaby być lepsza.

Teza: 20 lat rządów sowieckich kosztowało życie więcej rosjan niż 5 lat wojny
I teraz możemy się zacząć przerzucać danymi ale już sama próba porównania [dowolnych] liczb sugeruje że no, ten teges... To W OGÓLE NIE POWINNO BYĆ PORÓWNYWALNE. A jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@wojekwiesiek "Doświadczenia z ZSRR sugerowały, iz sowieci chcą inne narody zniewalać, a nie wymordować jak Niemcy. Fakty: przez 5 lat wojny sowieci wymordowali ok 160 tyś Polaków, Niemcy 6 milionów" fakty: 6 milionów zagłodzonych na ukrainie. A to tylko jeden z wielu "faktów'.

"KG AK nie chciała się pogodzić z utratą władzy" z kim?


Wszelkie obiekcje: oczywiście że są. W każdej sytuacji. Nawet w momencie podjęcia decyzji III Rzeszy o ataku na Polskę. Ktoś słuchał?
"Kto wiedząc iż nie ma broni zachęcał do wojowania... kamieniami? Za rozkaz do Powstania" ty jednak nie oglądałeś tego filmu. A szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@wojekwiesiek "Piszemy o Polsce, Polakach, czy Ukraińcach? Przypomnę Polsce i Polakach i to jest fakt" Piszemy w tej chwili o polityce ZSRR względem "swoich" obywateli. Zagłodzili 6mln Ukraińców, czy zawahaliby się przed zagłodzeniem Polaków gdyby coś im odbiło?

"Nie, nie ma, jeśli potrafisz na trzeźwo oceniać swoje szanse" podobna akcja miała miejsce w Wilnie.
Nie oglądałeś filmu, dalej nie rozumiesz co się stało. A szkoda.

"Coś na temat wypowiedzi Andersa, Sosnkowskiego? Szkoda x 2." chyba nie czytałeś:
"Wszelkie obiekcje: oczywiście że są. W każdej sytuacji. Nawet w momencie podjęcia decyzji III Rzeszy o ataku na Polskę. Ktoś słuchał?" szkoda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@wojekwiesiek "Piszemy o faktach, nie gdybaniach" tylko o różnych. Ja piszę o efektach rządów sowieckich na WŁASNYM terytorium.

"czy ty wiedząc iż sowieci nie pomogą" Nie obejrzałeś filmu. OK.
Operacja Bagration: 22/23 czerwca 1944 roku: front troszeczkę przed Smoleńskiem.1 sierpnia: front circa 50km od Warszawy.






Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@wojekwiesiek "Sprawdź, jakie straty ponieśli sowieci w trakcie tej operacji" nie kolego. To każ sprawdzać ludziom którzy wiedzieli że Armia Czerwona weszła do Wilna (operacja Ostra Brama) i przekroczyła Bug.
To co my teraz wiemy to jest jedno, co oni wiedzieli to jest zupełnie co innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 14

I słusznie. To tylko dowodzi, jak - mimo swego wieku - dalej jest bystra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 8

@Fragglesik No nie wiem. Dla mnie jest to raczej oznaka braku kultury a przynajmniej braku panowania nad emocjami. Naprawdę uważasz, że tak należy zwracać się do ludzi, którzy mają inny pogląd niż Twój? Ja tak nie uważam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@dr_E_Konom Przy obecnym słownictwie opozycji i jej stronników, a także wypowiedziach samego "niewinnego", to co powiedziała ta starsza pani jest szczytem kultury i wychowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hary86olk
-4 / 8

Czy za 500 lat moje pra pra pra pra pra wnuki dalej beda plakac nad powstancami i beda co 10m na ulicy mijac ich pomniki i co 2sni czytać o ich bohaterstwie itd. Żygać sie chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+4 / 4

Z całym szacunkiem dla sędziwego wieku tej pan, ale czy ona na pewno kontaktuje o co chodzi w obecnym sporze? Ludzie, którzy wyszli na ulice protestują przeciwko "wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej" czyli przeciwko czemuś, co istnieje wyłącznie w narracji opozycji, a co w rzeczywistości ani nie ma miejsca, ani na to nie ma najmniejszych szans. 90% Polaków jest za członkostwem, a wyjść z Unii nie da się inaczej niż przez referendum. Zatem jakim cudem PiS ma wyprowadzić Polskę w Unii? Punkt dla Platformy za umiejętność wyprowadzenia tłumów na ulicę, ale tym wszystkim ludziom wmówiono wierutna bzdurę. Polska nie wyjdzie z Unii bo to jest niewykonalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-2 / 2

@Quant_ Generalnie zgadzam się z Tobą. Mała poprawka - oczywiście to nie zmienia tego, że masz rację co do całej narracji - wyjście z UE w Polsce może dokonać się w ramach ustawy a nie referendum (nie ma takiego obowiązku).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 22:07

R rdaneel
-1 / 1

@Quant_ "czyli przeciwko czemuś, co istnieje wyłącznie w narracji opozycji," całe działanie PiS sprowadza się do słów "my wiemy lepiej" EU jest jedynym tworem który mówi "no nie" i którego PiS nie może rozmontować ustawą. A więc PiS dąży do wyjścia z EU niezależnie od tego jak o tym "myśli" (PiS i myślenie....)

głosowanie 27:1 "dobrze że nie do zera"
https://wyborcza.pl/7,75399,21478942,tusk-wygral-27-1-jak-wygladal-ten-dzien.html

JEDNYNY KRAJ który głosował przeciw był krajem z którego kandydat pochodził. To już nawet nie śmieszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@Quant_

" wyjść z Unii nie da się inaczej niż przez referendum." - da się głosowaniem w sejmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DoomOverTheWorld
0 / 4

Może mi ktoś przypomnieć kiedy byliśmy w azji? I lepiej sprawdzcie kto był pierwszym komisarzem UE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+6 / 8

Wszyscy walczą o demokracje, wszystkim przeszkadza zdanie odmienne. Kretyni kontra kretyni.
Jak widać z demokracją jak z gwałtem zbiorowym, większość jest zadowolona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@mygyry87 Dokładnie. I nikt nie zwraca uwagi na istotę rzeczy. Liczy się tylko jaka partia za jakim działaniem stoi. Wówczas jest albo dobre albo złe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 7

Panowie szlachta znowu każą milczeć głupim chłopom i chamom, co się ośmielili głosować nie tak jak sobie panowie życzą. Głupi chłop ma milczeć, pokornie robić co panowie mu każą i znowu zasuwać za miskę ryżu jak za dawnych pańskich czasów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+2 / 4

@Rogger77 Mam takie wrażenie, że ci wszyscy zwolennicy tolerancji i dyskusji są takimi zwolennikami dopóki myślisz tak jak oni. W przeciwnym wypadku jesteś głupcem i chamem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+1 / 3

Ten dysonans poznawczy, kiedy indywidua pokroju Bąkiewicza chcą chronić ustawę zasadnicza przed tymi którzy dopiero co skandowali "KONSTYTUCJA".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PAWSON8
-2 / 6

Kobiecina z bitwy pod Grunwaldem, czy gdzie ona tam walczyła nie bardzo kuma o co w tym wszystkim chodzi, a te ćwoki ją wkręciły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+3 / 3

Babcię trochę poniosło. Europa może i nasz dom, ale nie w czasach II WŚ. naprawdę, Polacy wtedy ginęli za inne narody, sęk w tym, że inne narody za Polaków jakoś ginąć nie chciały. Anglicy i Francuzi się od razu od nas odwrócili, chociaż obiecywali pomoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-2 / 4

Unia naszym państwem, zrzec się suwerenności na rzecz IV Rzeszy! Po co nam samostanowienie! Niedemokratycznie wybierane organa UE lepiej będą wiedzieć jak Polak ma dymać za michę ryżu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korn82
0 / 2

Pomijając cały ten cyrk z UE, TSUE i pisiorami, to nie rozumiem maniery stawiania powstańców warszawskich w roli jakiś mędrców narodu.
To, że brali udział powstaniu na polityczne zamówienie, bez szans na powodzenie, gdzie zrównano miasto z ziemią i zginęło 200tyś ludzi nie osiągając nic czyni z nich jakiś autorytet w dzisiejszych czasach? Serio? Rodzaj mędrca, starszyzny plemiennej? Bo powstaniec "coś powiedział" i klękajcie Polacy bo prawda objawiona się rzekła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 3

Z całym szacunkiem dla uczestniczki powstania, ma już swoje lata i mówiąc delikatnie, MOGŁO dotknąć ją już starcze otępienie - kto ma osoby w podeszłym wieku w swojej rodzinie to może sam to zauważył. Starsi ludzie często nie myślą jasno (co widać choćby po wynikach wyborów w Polsce) i takie wykorzystywanie jej legendy jest dla mnie obrzydliwe.
Żeby była jasność sytuacji, Bąkiewicz to jest cham, ALE TO INNA SPRAWA i nie powinno wykorzystywać się w ten sposób tej kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+1 / 3

Widać większym autorytetem dla Bąkiewicza i narodowców jest PiS i Kaczyński niż uczestniczka Powstania Warszawskiego, która walczyła o wolność przyszłych pokoleń ryzykując własne życie. Jej słowa są dobitne. Ja je odczytuję tak: Młody jesteś, w dupie byłeś, gówno widziałeś. I taka jest prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-2 / 2

to jest stara kobieta... jej już wszystko można, dziwię się tylko że jest po złej stronie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Trooyan
0 / 0

I powinnismy teraz brac z niej przyklad i obrazac kogo popadnie bo tera ja mowie??? Brak kultury i wyimaginowane zasady przyzwoitych zachowac spolecznych wyniesione z komunizmu... Nienawidze takich ludzi nie wazne kim sa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem