Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
116 133
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mafouta
+15 / 33

I to jest świetny biznes - nieustające szczepienie przeciwko przeziębieniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 13

@zelalem
Średnia wieku zmarłych na COVID19 to 73 lata i podobna jest średnia długości życia. Zobacz na rozrzut wiekowy zmarłych. Ludzie w tym wieku umierają bo nie jesteśmy nieśmiertelni... Za dużo ludzi słucha duchownych i uwierzyło ze zyska życie wieczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 5

@mafouta Z powodu tego "przeziębienia" w rodzinie mojej koleżanki zmarły trzy osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fajnamysza
-3 / 5

To się szczęście nawet co tydzień ale dajcie żyć normalnym ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+6 / 8

@zelalem Nie, to ty się zgłoś - jesteś zaszczepiony, koniecznie chcesz pomagać, a wręcz uszczęśliwiać. Ja nie stosuję maseczek (chyba że zachodzi ryzyko szarpania się z wadzą), nie dezynfekuję rąk, dotykam twarzy jak zwykle, mam częste kontakty z różnymi ludźmi, tym którzy nie mają oporów podaję rękę - staram się żyć normalnie.

Co do szczepień - zadziwiające jest to, że nie istnieje w publicznym obiegu informacja o możliwościach leczenia, profilaktyki (nie mam na myśli maseczek, bo to g**** nie profilatyka) i sposobom na zwiększenie odporności tylko nagonka na szczepienia. Przecież ta rzesza naukowców co teraz już w kilka tygodni potrafi wymyśłić szczepionkę na nowy szczep, wariant czy mutację musiała już mieć możliwość przeprowadzenia badań dlaczego Boris Johnson przeszedł covida tka lekko, dlaczego większość zarażonych przechodzi go bezobjawowo, a niektórzy umierają. Jeżeli kluczem jest wiek, to po co szczepi się dzieci? I mnóstwo innych pytań, których ni chce mi się pisać, bo padły wielokrotnie, a odpowiedzią jest sprowadzanie tego do foliarstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-3 / 3

@killerxcartoon Pieprzenie. Ciesz się, że nikt w Twojej rodzinie nie umarł. Mi zmarło 3 podopiecznych, a każda z koleżanek z pracy osobiście zna kogoś, kto stracił bliską osobę. W jednej z rodzin umarł 30-letni syn i jego matka, a ojciec i babcia przeżyli. Także nie siejcie głupot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 2

@maggdalena18
Nie sieje głupot. Badam i analizuje statystyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Artu73
-2 / 2

@mafouta
Istnieją lekarstwa. Sprawdzone, ba! Spytaj się aptekarza, czy się zaszczepił. Poza tym, tajemnicza sprawa Japoni - 76% "wyszczepienia" i ponad 20000 chorych dziennie.

26 sierpień, konferencja prasowa dyrektora Tokijskiego Towarzystwa Medycznego, transmisja na żywo, podczas której zarekomendowano pewne działania, które.... No właśnie, czy Japonia nadal choruje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+15 / 21

Ale jak to ?! Przecież Małysz, Socha i Pazura mówili, że to już ostatnia prosta!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
+13 / 19

@LowcaStulejarzy Zmieniła się w rondo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 7

@LowcaStulejarzy . Może teraz będą już tylko wiraże, serpentyny i korkociągi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
-2 / 4

To i tak nie jest źle - teraz szczepią co 5 miesięcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
+9 / 17

to się nazywa kręcić lody. ludzie nie bardzo chcieli się szczepić na zwykła grypę to bum mamy cudownego wirusa i wprowadzimy obowiązek szczepień i kasa będzie płynąc szerokim strumieniem a to czy to jest skuteczne to kogo to obchodzi? ludzie już dali się ogłupić do tego stopnia że mało kto pyta jakie będą tego skutki. no ale Pfaizer powiedział ze ich szczepionka jest skuteczna w 96%... przez tydzień bo potem ma skuteczność wody święconej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DutchiesHostel
-1 / 9

@adamIM woda swiecona aka w tym przypadku Placebo chyba masz na mysli, w przeciwienstwie do szczepionki ma potwierdzone, skuteczne naukowe dzialanie lecznicze. Polecam ksiazke Doctor You by Jerremy Howick.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DutchiesHostel
-2 / 8

Z ostatniej chwili z BBC rozmawial tez szef koncernu Coca-Cola i okazuje sie, ze bedziemy ja kupowac na swieta do usranej smierci, bo inaczej nasz zywot nie bylby normalny.
Za chwile wywiad z prezesem Philip Morris International, ciekawe co powie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DominikZi
+4 / 4

Szef Toyoty powie, że nowe auta są potrzebne ludziom co dwa lata - bo bezpieczeństwo, bo wyższe normy spalin.

Z resztą, parę firm z branży elektronicznej, z Samsungiem na czele, twierdziło, że potrzebujemy telefonów co dwa lata. Teraz wielu ludzi zmienia telefon co dwa lata ;) Dlaczego branży farmaceutycznej ma się nie udać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
+1 / 7

Biznes jak każdy inny. Po co sprzedać rzetelny produkt i niemalże stracić klienta, jak można utrzymać go przy sobie "abonamentem"? Co kilka lat nowa pralka, odkurzacz, telewizor nawet filmy na abonament zamiast na wyłączność (Netflix). Dlaczego więc nie szczepionki na abonament? Hajs się zgadza. Co gorsza znajdą się idioci, którzy jeszcze przytakną i powiedzą bezwiednie "Noo, zdrowie najważniejsze".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 0

@TheAvatar322 A według mnie idioci to ci co twierdzą że lepiej zachorować i wyleczyć niż nie zachorować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
-1 / 5

@Azheal Zależy od przypadku, na ogół się zgadzam. Jakby się uprzeć, szczepionki właśnie wywołują chorobę, jednak odpowiednio lżejszą aby organizm wytworzył odpowiednie przeciwciała i był gotowy zwalczyć chorobę, gdy zetknie się z tą właściwą. Więc nadal jest to "zachorować i wyleczyć". Książeczkę szczepionkową mam wypełnioną całą i uważam, że przynajmniej część z nich nadal można by utrzymywać za obowiązkowe, jednak nie covidowe z trzech powodów. Szczepionki przeciwko Covidowi zostały dopuszczone warunkowo jako lek eksperymentalny, jeszcze nie ukończyły fazy testów klinicznych oraz nie znamy ich długofalowych efektów. Te poznamy za kilka lat. Dziś wiemy, że szczepionki na świńską grypę u niektórych dzieci wywoływały narkolepsje. Czy szczepionki na C19 wywołają coś niepożądanego? To się okaże. Dlatego niech każdy za siebie decyduje co uważa za stosowne. Ja wybrałem nie szczepienie się, Ty być może szczepienie i zdrowia życzę. Tylko z łaski swojej nie agituj za zmuszeniem mnie do zmiany zdania .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2021 o 13:45

A Azheal
-1 / 1

@TheAvatar322 O ile tak ładnie się Twoja wypowiedź zaczęła tak potem powtarzasz niestety kłamstwa antyszczepionkowe. Tutaj masz ukonczona faze testów klinicznych sprzed ponad roku https://www.pfizer.com.pl/o-firmie/press-room/pfizer-i-biontech-zakonczyly-faze-3-badania-klinicznego-potencjalnej-szczepionki . I tak jest to 3 bo tylko ona jest wymagana do dopuszczenia danego preparatu na rynek - 4 faza ma miejsce kiedy produkt ten jest w sprzedaży.
Następnie owszem początkowo zostały dopuszczone warunkowo ale tutaj się rozchodziło o przyśpieszenie papierkologi a nie o testy a od sierpnia Pfizer w takim USA jest już w pełni przyjęty https://szczepienia.pzh.gov.pl/fda-zatwierdzila-pelne-dopuszczenie-do-obrotu-pierwszej-szczepionki-mrna/
Po trzecie nie istnieje coś takiego jak długofalowe efekty szczepionki po x latach. Jest to kompletny wymysł antyszczepionkowy , same nopy uznaje sie do 4 -5 tygodni po przyjęciu szczepionki. Twoja wspomniana narkolepsja była uznawana bodajże 6 miesięcy po ale to głownie rozchodziło się o sądy. No i proponuje żebyś poszukał sobie konkretnych opracowań o tej narkolepsji np liczby. Wiesz ile tych przypadków było ? Ok tysiąca na 30 milionów a nie wszystkie był powiązane ze szczepionką tylko że sprawy sądowe trwały długo więc je uznano. Tu masz fajny opis https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/221171,narkolepsja-i-szczepienie-przeciwko-grypie-pandemicznej a jak nie chce Ci się całego czytać to jest akapit NARKOLEPSJA I SZCZEPIENIE.
I nie mam zamiaru do niczego zmuszac aczkolwiek mam zamiar prostować fałszywe informacje które bardzo często są używane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Artu73
-2 / 2

@Azheal
Masz rację. Należy wyszczepić całą populację, to jedyny ratunek. Poza tym, szczepionki są za darmo, a za lekarstwa trzeba płacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-1 / 1

@Artu73 Nie wiem ile ironi jest w tej wypowiedzi ale tak należałoby wyszczepić cała populację. I oczywiście że szczepionki nie są za darmo ale są nieporównywalnie tańsze niż leczenie szpitalne. Wiesz jaki jest w USA średni koszt leczenia pacjenta covidowego w szpitalu? 30 tyś dolarów. A koszt 1 szczepionki? niecałe 20. Także masz z jednego mojego starego komentarza dlatego takie daty "Na przykładzie USA -Koszt leczenia/pobytu jednej osoby chorej na Covid-19 w szpitalu to średnio 30 tys $. -w ciągu dwóch miesięcy (1.08-29.09) hospitalizowano 3,055mln osób x 30 tys $ = 91,65 mld $ Natomiast na dzień 29.10.21 podano dawek szczepionki 394 mln x 19,5 $ = 7,68 mld $"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Artu73
-2 / 2

@Azheal
Dziękuję za informację o kosztach szczepionki. A czy mógłbym prosić również o ceny lekarstw? Na przykład tych z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 1

@Artu73 No cóż bycie ignorantem to Twój wybór życzę powodzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Artu73
-1 / 1

Dałem plusik. Może się doczekam odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oeriel
-1 / 3

Nie licz na to ;) uważa, że ma ostatnie słowo i wygrywa ;))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 0

@oeriel Oczywiście że wygrałem bo po pierwsze sam Artu nie przedstawił nic w swoich wypowiedziach poza ironią , po drugie Japonia nie ustala cen rynkowych i po trzecie z czym mam niby przegrać jak on nic nie przedstawia? Ja mogę dać dwa konkrety jakich się używa tj leków i to są Regenerom 2100$ za dawkę i Molnupiravir 700 $ za kuracje 5 dniową. Także jeśli uważa się że leczenie jest tańsze niż szczepienie samemu warto przedstawić jakieś liczby https://www.cnbc.com/2020/04/09/heres-what-you-need-to-know-about-coronavirus-treatment-costs.html?fbclid=IwAR32pc0UsgV4tPxkCrPkl1FrM4VSev-cIl69rIAAXgtDvpiX8AERB9ojWxM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2021 o 22:18

A Artu73
-1 / 1

Od jutra, czyli 10.12.21. Ministerstwo Zdrowia ogranicza dostępność Amantadyny. Ponieważ działa, i jest zbyt tania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem