Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
691 704
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C Czarny_motyl
+15 / 17

@Xar Nie jestem pewna. Widziałam jak gościu dał pieniądze żebraczce, po czym trzasnął sobie z nią zdjęcie. Kobiecina była wyraźnie speszona. Zanim się zrobi z kimś zdjęcie, wypada poprosić o zgodę, bo każdy ma prawo do ochrony swojego wizerunku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@Xar . Są ludzie który wyżej cenią sobie godność niż pełne kiszki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
+11 / 13

... no i widzę tylko zdrowe, niskokaloryczne, wegańskie jedzenie... Wątpię, że akurat oni tym się najedzą, ale owoce i warzywa ładnie i kolorowo wyglądają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+3 / 17

to coś jak bajecznie bogaci piłkarze, rzucają ochłapy by gawiedź się podniecała

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlepek
0 / 8

Jest jedno "ale". Być może takie akcje zachęcają innych ludzi do niesienia pomocy i dzięki temu więcej osób potrzebujących ją dostaje. Więc to może mieć sens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar elementchaosu
-1 / 7

Mamy takie czasy ze czasami trzeba przypominac ludziom ze warto pomagac. Moze ktos zainspirowany takim filmikiem nastepnym razem nie przejdzie obojetnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+1 / 7

Jest to niekulturalne ale te internetowe gwiazdki mają pieniądze właśnie dlatego,że nagrywają takie akcje. Bez oglądalności i klikalności nie będą zarabiać a bez tego nie dadzą złamanego grosza tym bezdomnym. Coś za coś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PadlinaPadalec
+7 / 7

Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu
Mt, 6, 2-4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
0 / 4

Niekoniecznie tak jest. Jestem wstanie sobie wyobrazić osobę, która będąc popularna pomaga właśnie w taki sposób, nagrywając filmiki na YTi wstawiając zdjęcia na insta. Nie tylko po to, by zyskać na popularności, ale żeby z reklam na tych filmach zarobić pieniądze i przynajmniej część z nich znów wydać na potrzebujących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 5

@TheAvatar322 albo po prostu zachecic swoich fanow do pomagania. W koncu na tym wlasnie trzepia zyski wielkie koncerny podpisujac wielomilionowe kontrakty na reklame wsrod znany osob,prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
+4 / 4

Pomaganie a dawanie jałmużny to jest duża różnica. Tak dawanie ludziom jedzenia wcale im nie pomaga tylko z dłuższej perspektywy szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
-4 / 4

Czyn amoralny nie jest niemoralny. Z filozofii doucz się. Żarcie kosztuje, a reklama to dobra zapłata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
0 / 0

No sorry ale jeśli osoba nie domagała się pomocy to może w każdej chwili wyciągnąć swoją komórkę i nagrać coś w stylu "Spadaj bucu, może nie mamy tyle co ty, ale nie jesteśmy tak biedni żeby robić za małpki na twoim fangape'u".
A jeśli tej pomocy się domagała to niech schowa dumę do kieszeni bo to co ją naprawdę powinno zawstydzać to to, że zamiast jak inni poprawiać swój los ciężką pracą to idzie na żebry, a nie że ktoś to nagrywa i wrzuca do sieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
-3 / 5

dlatego właśnie nie wrzucam ani złotówki pewnej organizacji która zanim jeszcze coś kupi to opi*erdala czerwonymi serduszkami cały oddział i uważa się za zbawcę choć tak naprawdę bohaterami są anonimowi darczyńcy a nie on sam.. bo on tylko zbiera i potrąca prowizję, z której żyje na bardzo wysokim poziomie on i jego rodzina!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
0 / 2

@globus24 To mam nadzieję że na tacę w kościele też nie dajesz, ani innym organizacją które takim czymś się zajmują. Bo jeśli tak nie jest to trochę to słabe by było szykowanie jednej takiej organizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-2 / 2

@pilipiuk8 z tego co się orientuje to kościół nie był i nie jest organizacją charytatywną. Więc szykanowanie tej organizacji z twojej strony jest słabsze.
@globus24 ma rację. Ta jak i inne organizacje charytatywne żyją z pieniędzy darczyńców. Reklama, koncert, pensje.. za to wszystko trzeba zapłacić. Dlatego mądrze jest przekazywać pieniądze tej organizacji która najwięcej zebranych pieniędzy przeznaczy na faktyczną pomoc a nie utrzymanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
0 / 0

@drakon1 To proszę się zorientować bo kościół też takie usługi prowadzi. Może u ciebie takich nie ma ale u mnie są i dają pieniądze, opał, jedzenie i inne takie podarki najbiedniejszym w gminie. Wcześniej pomagali za coś np. wykosić trawę, posprzątać porąbać drewno i inne takie. A teraz za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-1 / 1

@pilipiuk8 U nas taką działalność prowadzi osobna organizacja "Caritas". Fakt jest mocno związana z kościołem, ale jej źródłem finansowania nie jest taca. Co więcej jeżeli pieniądze z tacy idą na cele nie związane z utrzymaniem kościoła to jest to zawsze komunikowane: "Dzisiejsza składka będzie na....".
Gdyby na nich zbierali to wtedy nie dałbym złamanego grosza bo wiem że pracujące tam osoby "pomagają też sobie".
Jeżeli u Ciebie jest inaczej to przepraszam.
Czy obdarowani powinni w jakiś sposób odpracować to co dostali? Myślę, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Tym co mogą pracować powinno się pomóc w znalezieniu pracy. Tych co nie mogą pracować nie zmuszałbym do rąbania drewna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 grudnia 2021 o 16:13

G globus24
-1 / 1

@pilipiuk8 Kościół nie jest fundacją i nie to jest celem KK.... od zbierania i pomocy jest przykościelna organizacja która nazywa się Caritas. Która to pomaga, przeznaczając 10 razy tyle co "serduszkowy wał" na pomoc biednym i pokrzywdzonym, ale nie afiszuje się tym, nie oznacza swoich obdarowanych tylko po prostu pomaga... co do "szykanowania jednej organizacji" to poprostu wystarczy poddać się kontroli państwa jak każda tego typu organizacja... bo każda organizacja tego typu podlega ścisłej kontroli państwa... każda poza WOŚP, która to ma gdzieś nawet wyroki sądowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2021 o 5:57

P pilipiuk8
0 / 0

@globus24 Widzisz z tego wynika że u mnie to była samowolka księży którzy byli bo o czymś takim jak Caritas to nikt nie słyszał, a rozdawał pieniądze z tacy, które powinny iść na utrzymanie kościoła, mówię tu od lat 2005 i na pewno było tak do 2016 bo po tym czasie urwał się kontakt z osobami które otrzymywały takie zapomogi. Wtedy nawet nie wiem czy coś takiego jak Caritas istniało. To możesz podrzucić jakieś artykuły z prawomocnymi wyrokami przeciw WOŚP. Bo w porównaniu z wcześniejszymi organizacjami jak od używanej odzieży i innego takiego typu to właśnie WOŚP miało najbardziej przejrzyste rozliczania i ile zabierają do siebie i to było wtedy najmniej w porównaniu do innych przynajmniej w 2012r bo wtedy to sprawdzałem, a od tego czasu nie interesuje się za bardzo tego typu fundacjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
0 / 0

@globus24 skoro wystarczy chcieć to możesz jakieś konkrety wysłać a nie jakieś bzdury z których nic nie można się dowiedzieć. Jakiś wyrok czort wie za co i o co chodziło, nic konkretnego tylko takie pitu pitu. Szkoda mojego czasu było na otwieranie tych linków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
-1 / 1

@pilipiuk8 jak chodzi o osądzenie księdza którego zbulwersowana Karyna oskarża o pedofilię to wystarczy wam artykuł z pudelek.pl a ode mnie żądasz dokumentacji z sądu bo artykułu Ci się nie chce czytać... jeśli Ci to nie wystarczy to sam poszukaj bo ja w ostatnich kilku latach przeczytałem i obejrzałem bardzo dużo materiałów na ten temat... ale nie zapisuje wszystkich w komputerze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
0 / 0

@globus24 Właśnie w przeciwieństwie do ciebie przeczytałem te artykuły co mi wysłałeś i nic się z nich nie dowiedziałem. Zwykły chłam który nic nie mówi o co chodzi, a twierdzisz że wystarczy trochę poszukać. Nie ma niczego konkretnego tylko tytuł który ma zadanie przyciągnąć czytelnika, ale już czegoś sensownego to się z nich nie dowiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
-1 / 1

@pilipiuk8 https://www.tvp.info/46151555/w-ciagu-10-lat-owsiak-jako-prezes-zm-rozdysponowal-ponad-90-milionow-w-uslugach-obcych
wiem że strona TVP nie będzie dla Ciebie żadnym źródłem ale wspomnę tylko że o pieniądzach które latami zalegają na kontach WOŚP w celu robienia odsetek już wielokrotnie czytałem. ciekawe że ta pomoc jest tak pilna, i tego sprzętu w Polskich szpitalach tak bardzo brakuje że zebrana kasa leży na koncie przez 2 czy 3 lata po to żeby zarobiła na organizację imprez.. organizowanych przez firmę żony Jurka albo zięcia.... napisałem Ci tylko że tacy ludzie jak Ty bardzo łatwo wierzą w to co słyszą np na temat "księdza pedofila" a jak widzą takiego owsiaka który na pytanie o rozliczenia reaguje agresją, i pierd*li od rzeczy to nie widzi w tym nic dziwnego....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
0 / 0

@globus24 No i w tym przynajmniej można dowiedzieć się o co chodzi. Są przynajmniej podane jakieś konkrety i może służyć jako punkt zaczepienia do dalszej dyskusji. Dowiadujemy się o firmach działających niby z WOŚP takich jak Złotego Melona, Fell Mint Production, Jasna Sprawa, Boscata, Tabasco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B byh81
0 / 0

Chyba myślimy podobnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 2

A może by tak nie mówić innym co i jak mają robić? Jak ktoś bardzo potrzebuje pomocy, to chyba lepiej dostać ją w ramach relacji jakiegoś influencera niż nie dostać wcale. Jak unosisz się dumą i nie chcesz pomocy w taki sposób, to najwyraźniej jeszcze jej tak pilnie nie potrzebujesz.
Nikt też nie mówił, że pomaga się tylko z dobrego serca. To taki sam biznes, jak inne. Biedni dostają pomoc w zamian za wzrost popularności kogoś, kto ją finansuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
+1 / 1

Dobrze, że pomagają.

Primo: promują pomaganie, ich fani będą robić to samo bo prostym ludziom trzeba mówić co mają robić (stąd religia)

Secundo: Biedni się ucieszą i tak, że dostali, sam doświadczyłem biedy, nie zdziwię się jeśli jestem jedynym z komentujących który kilkanaście razy w roku potrafił przez kilka dni pod rząd nie jeść nic a pić tylko wodę.

Tertio: Ci pseudocelebryci nic innego nie potrafią, grają kartami jakie mają żeby zarabiać pieniądze a gdyby nie zarabiali w ten sposób to sami byliby biedni jak ludzie którym pomagają i w efekcie by nie pomagali bo nie mieliby z czego, więc już się nie przyczepiajcie bo oceniać każdy potrafi, a komu wy ostatnio pomogliście? komu uratowaliście życie? komu daliście jałmużnę? (Nie, przymusowa opłata dla Kaczystów na socjal, się nie liczy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
0 / 0

Wyobraź sobie że jesteś Incelem i jakaś celebrytka robi focie na Facebooka przed daniem Ci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

Siejesz gvwnoburzę, ale
GDZIE TU JEST PROBLEM???
- potrzebujący dostają to czego potrzebują

Ubodzy: żarcie, forsę i przedmioty
Celebryta: materiał do swej promocji.

To chyba uczciwa wymiana?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem