Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
109 168
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar hazard8
+11 / 31

Autorze wyjaśnij mi jedną sprawę. Połowa moich znajomych jest zaszczepiona druga nie. Spotykamy się często i nikt nie przyp.... się do siebie za wybór/decyzje. Ty za to stworzyłeś jakiś g.... konflikt i próbujesz go napędzać. Lepiej się czujesz z tego powodu?? Łatwiej Ci zasnąć w nocy bo cieszysz się że: "znowu się kłócą". Dorośnij a jeśli jesteś pełnoletni to powtórzę. Dorośnij

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+7 / 25

@hazard8 Po prostu lubi konflikty i atakować innych - masz rację.
Wymówka się zawsze znajdzie, a z obrazków jak powyższy nie ma szans, aby wynikło coś dobrego, więc widać, że nic dobrego nie chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kokokoko0912
-1 / 13

@hazard8
A skąd wiesz co ci twoi znajomi piszą, jakie mają zdanie będąc " anonimowym " w internecie?
Tak tak dasz rękę.
Tak jak rodzice za swoje dzieci by dali. Tylko kto ich by później karmił?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+4 / 16

@LowcaKomedii Ty zgrywasz znawcę medycyny i tego dobrego, to ja sobie zgrywam psychologa :)

Odciąganie od samych szczepień na ogół nie jest czymś dobrym, natomiast przymus też nie jest dobry.

Przeciwmandatowe noszenie maseczek raczej niewiele pozytywnego daje, więc jeśli już, to należałoby zachęcać do rozsądnego ich noszenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+5 / 19

@LowcaKomedii Nie trzeba zgrywać znawcy psychologii, żeby umieć korzystać z rzetelnych źródeł informacji i znać pewne podstawy :)

Antymaseczkowcy bardziej walczą z systemem, niż samymi maseczkami. To jest symbol i polityka, nie medycyna.

Osoby, które nie chcą tej 1 konkretnej szczepionki, niekoniecznie są antyszczepionkowcami, co Ty starasz się wmówić i co mi się nie podoba. To jest tylko atak na innych i tworzenie kolejnych podziałów, co mi się jeszcze bardziej nie podoba.
Dodatkowo po pandemii i całym tym cyrku takich prawdziwych antyszczepionkowców będziemy mieli dużo więcej. Przymus zawsze tworzy opór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 9

@LowcaKomedii Dlatego jeśli chcesz kogoś do czegoś przekonać, to musisz to robić bardzo uważnie. System wartości i wierzeń innych różni się od Twojego, dlatego nie możesz patrzeć na innych przez pryzmat własnego rozsądku, za jakikolwiek go uważasz.

Ty wszystkich przeciwnych wrzucasz do 1 worka i później wyciągasz takie błędne wnioski.
Nauka tutaj też wiele razy zmieniała swoje stanowisko, więc nie dziw się, że ludzie jej nie ufają.
Medycyna to trudna dyscyplina, gdzie nie ma prostych i oczywistych odpowiedzi na już.

Bardziej ich liczba wzrosła, niż zmalała.
Kiedyś ich było może z 0,5%, teraz obawiam się, że może być dużo więcej. Samo podejście może się zmienić i ludzie będą uważniej się wszystkim szczepionkom przyglądać.

Jak będziesz opowiadał takie bajki o braku przymusu, to nie dziw się, że ludzie traktują Ciebie i Twoje argumenty niepoważnie.
W wielu miejscach ten przymus jest, do tego będzie jeszcze w większej ich ilości. Przymus maseczek, przymus zamykania różnych działalności i imprez, teoretycznie paszporty szczepionkowe. Popatrz co się dzieje w innych krajach i czego ludzie się boją.
U nas jest nieudolny - zgoda. Tylko u nas nieudolność jest normą...

Ty niżej podałeś ten manipulacyjny raport dotyczący danych z całego roku, gdzie na początku umierali tylko niezaszczepieni, bo zaszczepionych nie było?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-3 / 7

@LowcaKomedii No tak, zapomniałem, że Ty nie chcesz nic dobrego i moje zdanie z początku jest prawdą.

Jeśli chcesz się pośmiać z innych czy ich powyzywać, to dowody nie są potrzebne i nie mają znaczenia.

Jeśli ktoś pisze o jakichś ludzkich płodach w szczepionkach, to omijam i nie czytam - szkoda czasu. Jednak ludzie piszą o wielu rzeczach, a nie kojarzę, żebyś traktował ich normalnie.

Skłaniałbym się ku zdaniu, że takich prostych i oczywistych jest niewiele. W 100% poprawne zrozumienie pewnych zagadnień wymaga bardzo dużej znajomości tematu i szczegółów badań, bo wyniki zależą od wielu rzeczy i nie są w 100% identyczne. Człowiek ≠ człowiek.
Daruj sobie te głupie wstawki, szkoda mi czasu na bzdury.

Czas pokaże. Ja stawiam, że będzie ich więcej.

Czytaj uważniej. Nie chodzi o zmuszanie do samego zaszczepienia pod groźbą więzienia, ale np. o utratę pracy czy odmówienie wejścia do sklepu czy na imprezę. Do tego może być jeszcze gorzej z naszą wolnością i o to należy się martwić.

Chodzi Ci o błędną nazwę czy co? Ostatnio rząd wprowadził chyba, że 30% miejsc, bez wliczania osób z paszportem (czy jak to tam się zwie).

Z danymi z 1 dnia czy tygodnia się mogę zgodzić (przy czym tak do końca im nie ufam - tworzą je zdaje się politycy). Natomiast samo wyciąganie wniosków z takich danych już ma jakiś sens, bo z całorocznych go nie ma.
Obiecywano, że zaszczepieni nie będą umierać, a jednak 150 z nich wczoraj zmarło. To nie przekonuje do szczepienia się (stosunek może przekonywać) i jak widzisz trzeba uważać na słowa.

W ogóle to czego Ty ode mnie chcesz?
Że nie chcesz niczego dobrego i powyżej miałem rację kolejny raz potwierdziłeś, sam też do tego się przyznawałeś.
Ja przeciw szczepionkom nie jestem. O co dalej chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
-3 / 5

Miej jaja i zacytuj pełną moją wypowiedz! Innym zarzucasz manipulacje a sam co zrobiłeś! Dorośnij

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
-3 / 5

@Kokokoko0912 Wiesz ja ręki nie dam sobie uciąć. Moi znajomi jeśli byśmy się nie szanowali to nie byliby moimi znajomymi. Wiekowy rozrzut jest serio duży a szacunek to podstawa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 4

@LowcaKomedii Co ja wspieram?
Wspieram wolność, nie żadnych "proepidemików".
"Dobro" jest mniej zależne od idei, a od samego podejścia. Możesz teoretycznie dążyć do czegoś dobrego, ale przy tym robić złe rzeczy i prawdziwą Twoją motywacją mogą być te złe rzeczy po drodze, a nie dobry cel.
„Ludzie usprawiedliwiają złe czyny dobrymi intencjami. Nie wiem, czy znam większy idiotyzm.”
"Nienawiść to bardzo ciekawe uczucie. Zauważyłem, że ludzie doskonalą się w nim z wielkim zapałem"

Argumenty są tylko wymówką, aby kogoś zaatakować, tak więc nie są istotne. Dają Ci usprawiedliwienie na atakowanie innych.

Nigdzie nie pisałem "olać zgony", manipulancie.
Jeśli mamy coś robić w celu ich ograniczenia, to zgodnie z prawem i poszanowaniem dla wolności człowieka. To łamanie zasad niewiele w tej walce z resztą daje...

" wolność jest ważniejsza niż np. zdrowie oraz życie ich bliskich."
Tak wygląda historia ludzkości. Wojny to niby co? Myślisz, że to już ich koniec? Każdy ma własny system wartości i Twój nie jest jedyny słuszny.
Przy okazji wojny często nie są w słusznej sprawie, a są tylko chęcią zrobienia czegoś złego :) Wymyśla się różne powody, po czym atakuje...

Profesor Andrzej Horban?
"Istotą szczepienia jest wytworzenie takiego poziomu odporności, żeby człowiek nie był zarażony. W związku z tym należy odpowiedzieć krótko i zwięźle: nie – nie będą zarażali, bo nie będą zakażeni"
Z resztą ja nie piszę o sobie, tylko o całym podejściu do tego cyrku i dlaczego ludzie w to podejście nie wierzą.

Nie zawracaj mi głowy, to nie będę Ci tego powtarzał, proste.
A czy Ty jesteś lekarzem, aby tłumaczyć sprawy medyczne?
Nie namawiam nikogo, aby się nie szczepił, nie chodził w maseczce ani nic takiego. Co konkretnie chciałbyś mi zarzucić?
Walczę z podziałami, które mogą doprowadzić do tragedii. Nie podoba mi się dzielenie społeczeństwa i podejście obu stron, z resztą nie tylko w tej kwestii. Tak jak nie lubię PiSu, tak gwiazdki nie prowadzą do niczego dobrego, a są tylko atakiem na myślących inaczej. Z tego nic dobrego nie będzie tak samo, jak z tego demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
-2 / 4

@LowcaKomedii Czy według Ciebie pierwszy mój komentarz który zacytowałeś kogoś uraża albo że jestem antyszczepionkowcem? Może niepotrzebnie użyłem słowa na "g". Koledzy pracujący w mundurów-kach nie oficjalnie ale są przymuszani. W kawiarni/barze/restauracji nie ma stref? :D
Drugi cytat przytoczony. Wiesz czym jest cynizm/sarkazm?!
Dorośnij!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DutchiesHostel
-4 / 6

@LowcaKomedii wrecz przeciwnie, ostatnim razem jak sprawdzalem to nagabywanie do szczepien bylo nielegalne. Ty robisz to z wysoka czestotliwoscia, z tak duza ze nawet kumoterstwo przychodzi tu do glowy.
Jakie sa Twoje motywy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 3

@LowcaKomedii Dotychczas ani razu się nie odniosłeś do przedstawianych przeze mnie argumentów, a tylko krytykujesz mnie i chcesz zamknąć mi usta. Czyż nie tak zachowują się szury?

Ja tylko chciałbym, żebyś szanował inne. Ty sobie miej jaki chcesz.
"Każdy ma własny system wartości" - według Ciebie oznacza to, że mój jest jedyny słuszny?

Skoro są to "twarde dowody", to czemu zmieniają się w krótkim czasie? Może jednak nie są takie twarde?

"a ja walczę z antycovidowcami, antymaseczkowcami, antyszczepionkowcami, którzy doprowadzają, nie tylko mogą, do tragedii."
Walczysz z nimi dla zabawy i własnej satysfakcji. Nie chcesz osiągnąć nic dobrego (co już wiemy), więc te Twoje wymówki są nic nie warte. Na każdym kroku to udowadniasz...

""Dobro" jest mniej zależne od idei, a od samego podejścia. Możesz teoretycznie dążyć do czegoś dobrego, ale przy tym robić złe rzeczy i prawdziwą Twoją motywacją mogą być te złe rzeczy po drodze, a nie dobry cel."
Widać to po Twoich manipulacjach i celowym przedstawieniu sprawy w taki sposób, aby wygrać dyskusję, a nie dojść do prawdy, czy przekonać innych do czegoś słusznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@LowcaKomedii Ja to rozumiem i ogólnie zgadzam się z tym. Tylko w przypadku walki z pandemią dawno przekroczyliśmy tę granicę wolności.

Które to te poważne źródła nie zmieniły podawanych informacji od początku pandemii? Przecież tu się chyba większość danych zmieniła... Ja rozumiem, że wraz z postępem badań i rozwojem wiedzy może to mieć miejsce, jednak wtedy ciężko mówić o "twardych dowodach". W medycynie takie są trudne do zdobycia, bo np. organizmy różnie reagują i to co 1 pomoże, 2 może zaszkodzić, a na 3 nie wpłynąć w ogóle. Jest zbyt wiele czynników, spośród których o istnieniu części nawet nie wiemy, żeby wszystkie je uwzględnić z odpowiednią wagą.

Tak jak Ty, po przeczytaniu kilku artykułów medycznych :)
Sam się bawisz, a innym nie pozwolisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@LowcaKomedii Nie notuję tego, więc dokładnie Ci nie powiem.
Najpierw miały być 2 dawki, które gwarantują 95% (albo i więcej) skuteczności. Później na rok (skuteczność też spadła...), dalej 9 miesięcy, teraz mówi się o pół roku. Do tego wirus mutuje i szczepionkę trzeba zmieniać.

Działa, albo i nie działa ;]
Nie odniosłeś się w ogóle do przedstawionych przeze mnie tez, tylko podważasz ich źródło, choć nie miałeś ochoty się z nim zapoznać.

Te nasze "dyskusje" do niczego nie prowadzą, więc miłego dnia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kokokoko0912
+7 / 9

Jaki umysł takie myślenie.
Media mają co prawda jakiś wpływ, ale im ktoś bardziej ogarnięty tym mniej podatny na manipulacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 16

Mam inny pomysł.
1. Zostanę w domu...pokonam tego wirusa.
2.Założę maseczkę i będę dezynfekował rączki...pokonam tego wirusa.
3.Wezmę dwie dawki szczepionki...pokonam tego wirusa.
4. Wziąłem 3 dawki i będę brał kolejne...aż pokonam tego wirusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Olek668
-2 / 4

@LowcaKomedii Badania na niereprezentatywnej grupie, więc podchodziłbym do nich z dużym dystansem. Dodatkowo nie podają ilości, a jedynie procenty co może mieć wpływ na rzeczywisty odbiór wyników.
Różnica procentowa między 1 a 10, jest taka sama jak między 1000 a 10000

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
-1 / 1

@LowcaKomedii Dlatego dość często powtarzam o konieczności ochrony grupy ryzyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kastor86
-2 / 2

@LowcaKomedii Szczepionki pomagają, ale nie są aż tak skuteczne jak ci się wydaje i podawanie tego raportu to czysta manipulacja.

Obejmuje on okres 01.01.2021 do 10.10.2021. Czyli z początku roku gdzie zakażeń było dużo, a zaszczepionych praktycznie wtedy nie było. Potem całe lato gdzie zakażeń praktycznie niema. I kończy się jak zaczyna się sezon "grypowy".

Weźmy okres od 10.10.2021 do 28.12.2021, wtedy już mamy ponad połowę społeczeństwa zaszczepioną, to już tak dobrze nie wygląda
Niezaszczepieni: 14 480
Zaszczepieni: 5360

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamwisielski
-1 / 1

Ja żyję jak żyłem przed erą plandemii. Kto chce niech się szczepi, nosi maski i co tam jeszcze lubi. Ja nie widzę takiej potrzeby i jakoś nie choruję i nie zarazem, dziwne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem