Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
46 57
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Ktostamskadstam
+3 / 7

Jak by ktoś nie wiedział co to jest propaganda, to ten demot to doskonały przykład propagandy. Nawet jeśli nieświadomej.
Podanie suchych faktów bez kontekstu.
A kontekst jest taki.
Wszelkie firmy kurierskie maja centra logistyczne i sortownicze gdzie przesyłki ładuje sie do transportów zbiorczych , przekierowuje do centrów regionalnych i stamtąd dostarcza do odbiorcy.
W skrócie droga paczki wygląda tak : nadawca -> kurier -> regionalna sortownia-> transport -> regionalna sortownia -> kurier -> odbiorca.
To wszystko trwa.
No ale autor demota tego nie rozumie (a może rozumie) i dlatego tworzy propagandę która ma zepsuć opinię jakiejś firmie kurierskiej bo ma tam do niej jakieś "ale".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
-1 / 3

@Ktostamskadstam Autor demota to doskonale rozumie! Nie chciałem podawać za dużo mniej istotnych szczegółów. Ale jak już chcesz wiedzieć, to połowę czasu poświęconego na przesyłkę paczka spędziła w magazynie (zmieniali też ostateczny termin dostawy, żeby odbiorca siedział w domu i czekał na paczkę). Nie jest to żadna propaganda a doświadczenie klienta. Nie obchodzą mnie za bardzo szczegóły, ale ogólny czas dostawy. Jeśli myślisz że chcę zepsuć opinię o UPS, to MASZ RACJĘ - CHCĘ, bo na to zasłużyli swoją nieudolnością i to jest właśnie moje "ale".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+2 / 2

@Marcin2019Master Pozwolisz, że się wtrącę. Jeśli trochę zamawiasz to powinieneś wiedzieć, że zamawianie w okresie przedświątecznym to zawsze ryzyko, że paczka nie dojdzie na czas. Dotyczy to praktycznie każdej firmy kurierskiej. Też się tego musiałem nauczyć poprzez doświadczenie. Kilka lat temu też popełniłem ten błąd i coś co normalnie szło mi maksymalnie 5 dni roboczych, doszło po półtorej miesiąca. Na przyszłość nic nie zamawiaj tuż przed bożym narodzeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
0 / 2

@JohnLilly To nie zamówienie a paczka od rodziny na święta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+2 / 2

@Marcin2019Master Nie szkodzi, problem pozostaje taki sam. W okresie przedświątecznym firmy kurierskie mają więcej roboty i przestają się wyrabiać ze swoją pracą. Moim zdaniem nie ma co specjalnie wieszać psów na tej konkretnej firmie, bo oni nie są w tym odosobnieni, najzwyczajniej trzeba wyciągnąć z tego lekcję na przyszłość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
0 / 0

@JohnLilly Liczyłem, że inni też pochwalą się imponującymi wynikami. Święta to swoją drogą, ale mam zazwyczaj problemy ze wszystkimi paczkami z RoyalMail, niezależnie od pory roku. Najlepiej spisują się kurierzy Amazona. Tak czy inaczej narzekam, bo mam powód, gdyby ludzie nie narzekali dostawcy nie starali by się niczego poprawić i co najwyżej wymyślali głupie wymówki (a różne już słyszałem). Niech pracują nad poprawą jakości usług. Poza tym jest tam wzmianka o zachowaniu kuriera który paczki nigdy nie odebrał (sprawdził chyba w magicznej kuli że ktoś chce wysłać paczkę i "był przed czasem"), to też wina świąt?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 grudnia 2021 o 18:12

avatar JohnLilly
0 / 0

@Marcin2019Master Kuriera nie będę bronił. Co się zaś tyczy firmy to dla mnie sprawa wygląda następująco. Jeśli firma nie zgłaszała, że mogą wystąpić problemy z dostawę przesyłki na czas to faktycznie cała wina leży po ich stronie i faktycznie można a nawet trzeba ścigać ich za wprowadzanie w błąd klienta i niech wyciągają wnioski na przyszłość. Jeśli natomiast dawali do zrozumienia, że z uwagi na szczególny okres, mogą wystąpić problemy z dostawą na czas, że mają w chwili obecnej o wiele więcej pracy niż zazwyczaj, a mimo to padła decyzja o wysłaniu przesyłki, to nie ma co na nich psów wieszać, bo informowali o możliwości opóźnienia.

Czy święta są głupią wymówką? Nie do końca się zgodzę, bo jak nagle firma ma 10 razy więcej roboty niż normalnie to co mają zrobić? Tylko na ten miesiąc zatrudnić więcej osób?

Co się zaś tyczy chwalonego przez Ciebie Amazona, to może i dla klientów są ok, ale coraz więcej słyszy się o tym jak bardzo pracownik jest tam kopany w tyłek. Dajmy na ten przykład sytuację, gdzie pracownicy musieli przyjść do roboty pomimo zagrożenia tornadem, no i na nieszczęście to tornado faktycznie przyszło w skutek czego zginęło 6 pracowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
0 / 0

@JohnLilly Też słyszałem że Amazon jest beznadziejnym pracodawcą, ale na szczęście (dla mnie), ja patrzę z punktu widzenia klienta. Może się poprawią, ale to już nie ode mnie zależy. Paczka znalazła się dopiero po skontaktowaniu z UPS i gdyby nie ciągle ponaglanie pewnie jeszcze bym jej nie otrzymał (pierwsza próba wysłania 13 grudnia o 10:52). Wymówki były typu: warunki pogodowe, skład celny itp. ale z informacji przez nich wysłanej wyraźnie widać że utknęła w magazynie. Rozumiem dwa, trzy dni, ale po ponagleniach rzekomo ruszyła z miejsca po 9 dniach i parę dni zajęło im dotarcie do Niemiec (w niemieckim punkcie jak twierdzą spędziła 2 minuty!). Już w samej Anglii 3 razy wyznaczyli ostateczny termin odbioru. @Kokokoko0912 wiesz do czego służą firmy przewozowe? Nie twierdzę że zawsze są fatalni, ale po opiniach, i osobistych doświadczeniach takie odnoszę wrażenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 grudnia 2021 o 21:00

K Kokokoko0912
+1 / 1

@Marcin2019Master
zaskocze cie - wiem
ale skoro dales w swoim zestawieniu te opcje, i sa one szybsze , to wybierz wlasnie te opcje skoro ci tak na czasie zalezy
a jesli wciaz bedziesz sie upieral przy firmach przewozowych, to wysylajac paczke po prostu im powiedz ze placisz ekstra za dowoz tylko i wylacznie twojej paczki. wtedy unikniesz tej czesci, w ktorej paczka lezy w sortowni czy innym magazynie przeladunkowym.
ostatecznie napisz do mnie to ci zawioze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 grudnia 2021 o 21:49

avatar grzechotek
+4 / 4

Zamówiłem ramę do drona z Hong Kongu, dotarła do mnie w 5 dni i też UPS. W między czasie jeszcze opłaciłem podatek, bo inaczej paczka z sortowni nie wyjedzie. Jak dla mnie rekord świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kokokoko0912
+2 / 4

bylo sobie zawiesc autem, albo dostarczyc pieszo.
ewentualnie zaplacic ekstra za przewoz tylko i wylacznie twojej paczki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem