Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1148 1166
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
1 13Puchatek
+26 / 36

W dziesiątkę! :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RLenarczyk
+34 / 44

Tym co myślą że to wina Tuska nie wytłumaczysz..... Zatrzymają się na 11 punkcie i będzie ERROR OUT OF MEMORY

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ator
+27 / 35

To wina Niemców, UE, Rosji, opozycji, Tuska, reszty świata i kosmitów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+20 / 26

@Ator
Zapomniałeś o masonach, LGBT, onanistach i cyklistach :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goka7
+19 / 21

I wegetarianach .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+22 / 36

Problem w tym, że idiotom nie wytłumaczysz. Powiedzą, że albo to wina Tuska, albo że PIS to to samo co PO.

A ta sytuacja to wyłączna wina PIS. PO zaczynała powoli rozwijać odnawialne źródła energii, a PIS je zarżnęło, bo lepiej wydobywać węgiel do końca świata i 1 dzień dłużej. Przecież było wiadome od dawna, że UE chce jak najszybciej całkowicie odejść od węgla.

To PIS zrywało relacje z innymi krajami. Mogliśmy mieć gaz z Norwegii, ale gazociągu nie będzie, bo jakim cudem, jak z nimi relacji nie utrzymujemy? PO niestety nie zdążyła za swojej kadencji wybudować tego gazociągu. Dlatego jesteśmy zależni od Rosji.

PIS tym czasem cały czas wmawia, że to wyłączna wina UE i Tuska. A ciemny ludek to kupuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lianzer
-1 / 13

@Cammax pokaż mi proszę jak PO rozwijało odnawialne?
Baltick pipe(gaz z Norwegii) jest cały czas budowany.

Gardzę obiema partiami. W sumie, każdą jedna która jest w sejmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+4 / 8

@lianzer PO zaczynała zamykać kopalnie, by odejść od węgla. To wtedy zaczęła powstawać fotowoltaika i wiatraki, które tak bardzo przekszkadzały PISowi. Może nie szło im to zbyt szybko, ale należy pamiętać, że Polska nie jest tak bogata jak reszta UE.

Nie wiem, jak będzie z tym gazociągiem, bo Dania kiedyś nie wydała zgody na budowę gazociągu przez swoje wody. A musimy pociągnąć rury albo przez wody Danii, albo przez wpdy Szwecji, a z oboma krajami mamy fatalne relacje, bo dla PISu najważniejsza jest historia. Oficjalnie Danii chodziło o powody ekologiczne. W rzeczywistości, ciężko stwierdzić, bo my z żadnym północnym krajem nie utrzymujemy żadnych relacji. Może jak zmieni się rząd, to gazociąg powstanie. Przecież nie możemy wejść na wody Norwegii/Danii/Szwecji i tam robić gazociąg bez ich zgody. A skoro relacje z tymi krajami są najgorsze od niepamiętnych czasów (w ramach "pocieszenia" powiem, że ze Szwecją gorsze relacje mieliśmy w XVII wieku, a w przypadku Norwegii i Danii, to chyba nigdy nie mieliśmy gorszych), to jak mamy tę zgodę dostać i się dogadać? Nie ma szans. Prędzej PIS dogada się z Gazpromem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lianzer
-2 / 4

@Cammax O relacjach nic nie wiem, wiem natomiast, że gazociąg jest cały czas w budowie. Dania chciała go przyblokować, bo jakieś żaby czy coś. Ale on jest cały czas budowany. Check it.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fryta77
+2 / 6

@lianzer
Ja powiem Ci tak: widziałem jak za PO powstawały farmy wiatrowe na Pomorzu. Jak co roku przybywało wiatraków, a właściciele okolicznych pól cieszyli się z dodatkowej (niemałej) kasy za ich ustawienie. Widziałem jak w mojej okolicy (centralna część kraju) powstawały niewielkie lokalne elektrownie solarne, np na potrzeby jakiejś firmy.
Za PISu nic takiego się nie dzieje. Co więcej, zrobili wszytko by dotychczasowe inwestycje uwalić i by stały się nieopłacalne. Bo Polska ma śmierdzieć palonym węglem, a Polacy mają zdychać od smogu! Taka jest ich wizja! A, że ekonomiści z nich kiepscy to nawet nie pomyśleli o dywersyfikacji źródeł energii (nadal jesteśmy uzależnieniu od Rosji mimo, że za PO powstał gazoport) i nie zabezpieczyli się na wypadek zmian cen (instrumenty pochodne). A sprzedaż praw do emisji CO2 w sytuacji uzależnienia gospodarki od węgla jest co najmniej debilizmem! Tak jest jak resortami rządzą politycy a nie specjaliści odpowiednich dziedzin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 3

@Cammax "A musimy pociągnąć rury albo przez wody Danii, albo przez wpdy Szwecji" - Gorzej, trzeba pociągnąć rury przez Danię i mówię tu o drodze lądowej.


@lianzer Jest budowany, planują otworzyć w październiku 2022 ale wątpię, bo u Duńczyków budowa stała ponad pół roku po tym jak w czerwcu 2021 znowu im cofnęli pozwolenie środowiskowe. W dodatku od początku istnienia projektu trasę nitki idącej z Danii do Polski, przeprojektowywano kilkukrotnie bo Szwedzi mają wieczne wątpliwości, ponieważ najbardziej korzystne i praktycznie jedyne możliwe połączenie morskie musi zahaczyć o wody terytorialne Szwecji w okolicach Trelleborgu w kierunku Bornholmu. W dodatku w okolicach Bornholmu trasa gazociągu była zmieniana czterokrotnie :)

Ogólnie my chcemy, Duńczycy chcą, Norwegowie chcą, Szwedzi są zadowoleni bo mają połączony system gazociągów z Danią, Czesi są zadowoleni (bo dalej Baltic Pipe biegnie przez Polskę w kierunku Słowacji, Czech i Węgier) ale wszyscy robią jakieś komplikacje :)

Jedyni niezadowoleni to Holendrzy ale tych akurat ebał pies. Są niezadowoleni głównie z tego powodu że gazociąg biegnący do Holandii z Norwegii zmniejszy swoją przepustowość, bo to do niego Baltic Pipe będzie podłączone :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 stycznia 2022 o 12:48

avatar Cammax
-1 / 3

@lianzer cóż, co do relacji, to tak:
-z Norwegią i Danią nigdy nie mieliśmy gorszych niż dziś,
-ze Szwecją mieliśmy gorsze w XVII wieku (chyba nie muszę tego objasniać).

No to musimy ominąć Danię, żeby on powstał. Zostaje Szwecja. Czyli gazociąg ani tyle nie powstanie. Bo PIS w życiu nie dogada się ze Szwedami. A Dania też zdania nie zmieni. W krajach skandynawskich środowisko i ekologia, to świętość, więc skoro ich zdaniem gazociąg zagraża ekosystemowi, to po prostu nie powstanie.

@yankers to jeszcze gorzej. Przecież Duńczycy w życiu się na to nie zgodzą. Jeśli chcemy ten gazociąg, to trzeba wybrać inny rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+3 / 7

@Obyczajowy Tak jest! Wołać pod broń mości panowie! Ruszamy na Moskwę potem na Pekin, a na koniec Waszyngton! Naród wybrany jest niepokonany! Ku chwale Pana!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+19 / 31

W Polsce jest ok. 18 mln analfabetów wtórnych - badania OECD. Tyleż osób głosowało na PiS. A ty chcesz, żeby coś takiego zrozumieli?


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+4 / 6

@Myslaca_istota Coś Ci się pomyliło.... 18mln to był ogół ludzi, którzy wzięli udział w wyborach.... a PiS chyba jakieś 43% z tego wszystkiego zebrał. czyli coś w okolicach 8mln głosów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2022 o 19:22

avatar RomekC
-1 / 1

@Pasqdnik82 Może mówił także o sobie :-?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lianzer
-1 / 3

@Myslaca_istota Ale brednie. 18 mln na pis XD Ty widzę też się musisz do edukować. I to raczej z podstaw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+2 / 2

@Pasqdnik82 , @lianzer Macie rację, przyznaję się do błędu, ok. 18 mln to był ogół uprawnionych do głosowania. Co nie zmienia faktu, że w Polsce 40% ludzi nie rozumie tego, co czyta, następne 30% rozumie ale trochę, w 16% polskich domów nie ma żadnej książki, a w następnych 15% są wyłącznie podręczniki szkolne. W zeszłym roku 65% Polaków nie przeczytało żadnej książki. Więc nie dziwcie się, że ludzie nie rozumieją takich prostych spraw, jak to gdzie i kiedy płacą podatki (wyborcy PiS w większości twierdzą, że nie płacą żadnych podatków i sądzą, że rząd rozdaje swoje pieniądze, a nie ich). Po prostu ciemny lud, któremu wszystko da się wmówić. Co, jak co, ale nawet za komuny ludzie byli lepiej wykształceni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vj8dymykzstu
-4 / 16

Bzdury do obalenia w kilka minut, propaganda gorsza niż ta z TVP. Polska ostrzegała Unie że Nord-Stream będzie narzędziem nacisku politycznego i ekonomicznego w rękach Putina. Rosja ma w tej chwili monopol na dostawy gazu do Europy i to wykorzystuje. Putin celowo kręci kukami i kontroluje zapełnienie rurociągów żeby KE zatwierdziłą certyfikację drugiej nitki NS i to wywindowało ceny gazu w Europie. Uruchomienie NS spowoduje zmniejszenie dostaw gazu rurociągiem Jamalski na czym Polska straci 100 mln euro roczenie z trazytu, na czym właśnie zależy Putinowi. NS całkowicie uzależnia Europę od rosyjskiego gazu. Rosja to agrsywne ekonomicznie mocarstwo, które nie cofnie się przed ludobójstem, szantażem, przed niczym, żeby osiągnąć swój cel. Naiwny jest ten kto myśli że kontrakty czy interesy z Rosją są łatwe. Wszyscy robią dobrą minę do złej gry bo Rosja ma coś na czym wszystkim zależy. Putin realizuje swoje cele i ma Bruksele w graści bo w PE siędzą lobbyści opłacani przez Rosję, którzy po zakończeniu kariery chętnie przejdą pod skrzydła Gazpromu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwpd2
+6 / 12

@vj8dymykzstu

Po napisaniu "bzdury do obalenia w kilka minut" wypadałoby obalić chociaż jedną, w dowolną ilość minut. Nic co napisałeś nie przeczy temu powyżej - piszesz co Putin robi i to jest kompletnie oczywiste, ale to DZIĘKI CZEMU konkretnie i w jaki sposób może to teraz robić nam, opisano w democie, i w ŻADEN SPOSÓB tego nie podważyłeś. To, że kupa niemieckich polityków to ruscy agenci w żaden sposób nie zmienia tego, że kupa naszych to debile których Putin nawet nie musi werbować, bo da się ich bez problemu ograć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
+8 / 12

@vj8dymykzstu Ale co jest bzdurą? Że jeszcze na koniec 2019 roku PGNiG szumnie zakomunikowało że nie odnowi kontraktu przesyłowego na Jamał, co bardziej uderzało w nas niż w Gazprom? Że obecna ekipa miała klecić "baltic pipe" i nic z tego do dzisiaj nie ma poza mglistym "w 2022 się na pewno uda"? Że miał płynąć wartkim strumieniem gaz LNG do Świnoujścia, a jest nędza? Że po cenach uśrednionych w 2019 gaz kupowaliśmy za 55pln/MWh co miało nam się niby nie opłacać i nasz kochany rząd ciągał się z Gazpromem po trybunałach, a teraz płacimy rynkowo jak chciał PiS i jest to momentami po 500pln/MWh?

Jak już ktoś bierze się za władzę, to powinien słuchać czasem ludzi mądrych, a nie tylko tyłkowsadów. Katastrofę finansową wróżyli zmianom forsowanym przez PiS wszyscy co potrafią choć trochę myśleć i znają się na sektorze energetycznym. Dzisiaj mamy tego efekty, a zwalanie winy wyłącznie na Rosję jest dziecinadą. Bo mieliśmy mieć na starcie 2022 dwa kanały alternatywne do gazu z Rosji (LNG+baltic pipe), a w zamian za to mamy gucio. Nie, przepraszam... na zachodzie tną podatki na energetykę żeby nie zadusić własnego społeczeństwa inflacją, a u nas prezes NBP opowiada że mamy forsy jak lodu i inflacji się nie boi xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
0 / 4

@rwpd2 Z jednym zastrzeżeniem : jeśli demot to prawda - to utrzymanie rozliczania na podstawie cen średnich opóźniłoby podwyżki ledwo o kilka miesięcy - pewnie max pół roku. Więc za 6 miesięcy i tak wszyscy na PiS wieszali by psy za wzrost ceny gazu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vj8dymykzstu
-2 / 2

@waclawpl Czy Ty człowieku nie rozumiesz, że pewnie działania prowadzi się po to by przełamać rosyjski monolol gazowy. Nie widzisz co wyrabia Rosja mając w garści kurki gazowe dla całej Europy? Że sterując tymi kurkami szantażuje UE, NATO a zakładnikami są obywatele wspólnoty i cała Ukraina. Skąd Ty się urwałeś gościu z czubka zeszłorocznej choinki czy jak. Obwiniasz Polski rząd o jakieś tam przeszłe niezrozumiałe dla Ciebie działania ale nie widzisz co wyprawia Rosja, że działa tak a nie inaczej, że wykorzystuje sytuacje, że prowokuje, szanrażuje i wymusza co Ty jakiś rosyjski troll jesteś czy jak? To że sobie ponarzekasz na PIS nie ocznacza że Świat się nagle zmieni i wszyskie inne państwa przestaną nagle dbać o swoje interesy. Masz w tej chwili jasny obraz działań UE, Niemiec i Rosji w sprawie Nord-Stream i jeśli chodzi o gaz są Oni nawet wstanie wywołąć wojnę w Europie, poświęcić Ukraine ba nawet oddać całą Europę wschodnią w tym Polskę pod władanie Putina za niskie ceny błękitnego paliwa. Obudź się bo skończysz z ręką w nocniku. Rząd robi co może żeby złagodzić skutki podwyżek cen gazu ale na wszystko co się dzieje w tej chwil w pływu nie ma. Póki Rosja straszy wojną ceny gazu będą takie a nie inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vj8dymykzstu
-2 / 2

@rwpd2 Napisałem ale komentarz został skasowany. Drugi raz nie miałem ochoty tego prostować bo to bez sensu. Aktualna sytuacja wyjaśnia polityczna i światowa wyjaśnia więcej niż moje komentarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
0 / 0

@vj8dymykzstu Chłopie, popłynąłeś tak, że nawet nie wiem od czego zacząć.

Przeczytaj raz jeszcze co napisałem. Później pofatyguj się i poczytaj jaką część importu gazu stanowi obecnie kanał gazoportu w Świnoujściu. Dalej odgrzeb w sieci deklaracje PiS z przed 7 lat jakie to miały być możliwości przesyłowe owego kanału na starcie 2020 (czyli praktycznie całość inwestycji miała mieć miejsce zanim walnął covid) i wreszcie skonfrontuj to z faktami. Mam w pompce czy u władzy są złodzieje z PiS, PO czy lewicy - nieudolność pozostaje nieudolnością. Gaz wchodzący przez Świnoujście oraz Baltic Pipe miały stanowić blisko 60% naszego zaopatrzenia w gaz i wszystko to miało działać PRZED obecną sytuacją na rynku gazowym. Dlatego mam prawo obarczać częścią winy nasz rząd, bo mogło być lepiej ale nie jest.

Taki ze mnie ruski trol jak i chińska cesarzowa. Chyba muszę sprawdzić kto jest moim prowadzącym, bo jakoś nie mam żadnych wpływów z tytułu prowadzonej działalności... Ale spoko, przyzwyczaiłem się już, że gdy pisze się negatywnie o obecnej władzy to jest się ruskim trolem albo euro idiotą.

No i tak, rząd robi co może, a raczej co potrafi. No a że gucio potrafi, to widać po doniesieniach z całej Polski, gdzie wspólnoty mieszkaniowe dostały podwyżki po cenach rynkowych. No bo w resortach odpowiedzialnych za sprawy energetyki mamy takich fachowców, że nie wiedzą że większość ludzi mieszkających w miastach rozlicza się przez wspólnoty albo spółdzielnie, a nie indywidualnie. Bajzel z rozbudową Świnoujścia oraz problemy z śródlądową częścią Baltic Pipe są dokładnie tym samym: nasz rząd robi co może, a raczej co potrafi. No a że niewiele potrafi...

Dzięki za poprawę humoru, dawno się tak nie ubawiłem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xyper
+3 / 5

Nie wiem czy twój komentarz jest szczery czy jesteś trolem, ale jak nie lubię POPISu to jednak PO przy władzy nie robiła takich akcji jak obecna, a z ich "ekspertami" to nie robienie nic, jest lepsze bo prowadzi do mniejszych konsekwencji. Po przeszła przez globalny kryzys praktycznie niezauważalne. Obecna władza nie dość że sobie nie radzi to jeszcze to pogłębia. Poczekaj jak w połowie roku zorietujesz się że rachunki Ci się nie zgadzają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+5 / 5

@Etanim

Ładnie obracasz kota ogonem
Coś się nie.zgadza w democie?

PiS uwalił wiatraki i solary, bo węgiel
PiS sprzedaje uprawnienia do emisji CO2 (tak!) i pieniądze przeznacza na socjal, propagandę i wały, zamiast inwestować w czyste źródła energii.

Co ja bym zrobił? Dokładnie odwrotnie do tego, co wyżej.

To, że Niemcy robią głupio, nie znaczy, że Polska się musi wzorować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwpd2
+1 / 3

@Etanim

Po twórczości PiS "nic twórczego" brzmi jak bardzo dobry program. Z resztą samego naprawiania tego co zepsuto wystarczy na 1 kadencję, a dalej można się martwić potem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
-3 / 5

rwpd2@

Więc nie potrzebujemy żadnego rządu;-) Zwłaszcza Tuska, który sprzeda resztę Niemcom. Niech już nie przyjeżdża na swoim białym koniu i używa dalej tego małego kibla w Brukseli (wg Owsiaka;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

Póki nie powiedzą tego w TVP nie uwierzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rogal198
0 / 0

A może ktoś podać jakieś źródło w celu potwierdzenia powyższych informacji? Udało mi się znaleźć potwierdzenie przelania od Gaz Promu 1,5 mld dol. Ale nigdzie nie widzę że kiedyś były ceny uśrednione a teraz już nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem