Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1058 1099
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P PeterGabriel44
+3 / 15

Bo wolę mądrzejszych od matołów cymbale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysiek944
-2 / 6

@PeterGabriel44 komentarz godny cymbała

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
+9 / 39

Co to w ogóle jest? Ten cały Radosław Sadłowski to cham jakich mało, po kiego ch_uja się do jego żony przypie"rdala? za takie coś to Sikorski powinien mu po ryju nakłaść, nie jest sprawą tego dewoty, jaką religię wyznaje, i jakiego boga czci żona, tego całego Sikorskiego! Do cholery, to jest chamstwo, za czasów arystokracji ten gość byłby wykluczony z życia społecznego za przywalanie się do kobiety, to jest chamstwo, to nie po dżentelmeńsku!

Sam jestem Chrześcijaninem, do tego Rzymskim Katolikiem (póki co, ale jak widzę takich oszołomów to myślę nad zmianą wyznania, i to całkiem poważnie, np nad Kościołem Ewangelicko-Augsburskim), ale Jehoszua Ha'Nocri ben Iosif Bar Abbas Ha Shem, był pieprzonym Żydem, do tego Józef i Maryja byli daleko spokrewnieni i oboje wywodzili się od samego Króla Dawida. Chrześcijaństwo wyrosło na Judaizmie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2022 o 22:53

Z Zima223
+8 / 14

Szczerze polecam zmianę na Kościół Ewangelicko-Augsburski, ale ostrzegam, że warto się jeszcze zgadzać z doktrynami, bo przejście na zasadzie "nie lubię katolików k chce coś innego" to można się przerzucić na każdą wiarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gicio
+7 / 9

Chrześcijaństwo do lV w. było częścią Judaizmu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+12 / 14

@Hostis_Humani_Generis Polecam Kościół Latającego Potwora Spaghetti.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@Hostis_Humani_Generis szybciej się u Zielonoświątkowców odnajdziesz. Ewangelicy to naprawdę znacznie się różnią doktrynalnie, w tym podejściem do sakramentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+6 / 6

@Hostis_Humani_Generis Jak myślisz nad Luteranizmem tylko dlatego że nie chcesz być Katolikiem, to mocno to przemyśl. Luteranizm mocno różni się od Katolicyzmu, w dodatku jest mocno liberalny w porównaniu do Katolicyzmu.
Jestem Luteraninem po "konwersji" z Katolicyzmu (rodzice byli ultra konserwatywnymi Katolikami pokrętnie rozumiejącymi Dekalog i to im to zawdzięczam). Ewangelikalizm w tym i Luteranizm mocno różni się od Katolicyzmu, już u samych podstaw. Luteranie różnią się od Katolików wszystkim, sakramentami, modlitwami, podstawami itd. itd.

U nas nie ma świętych, modlisz się tylko do Boga, nie ma nakazów chodzenia na nabożeństwa (które mają nieco inny kształt niż u Katolików choć są podobne), nie ma żadnych świętych rzeczy czy miejsc, hierarchowie kościelni jak i duchowni sami często mówią że są tylko śmiertelnymi ludźmi i mylą się tak samo często jak wierni.
Początkowo możesz mieć pewne problemy jak zobaczysz że np. kierowca miejskiego autobusu którego widziałeś w tygodniu, to ksiądz (u Protestantów normalne jest że kapłani pracują) :)
Przykładowo w kościele do którego uczęszczam, jeden z wikarych pracuje na nastawni kolejowej, proboszcz przez wiele lat z tego co wiem uczył chemii w szkole. Niektóre odłamy Luteranów dopuszczają kapłaństwo kobiet.

Dla nas liczy się tylko Pismo Święte, nie ma żadnych katechizmów itd. Wszelkie tradycje niezawarte w Piśmie Świętym podlegają ciągłej "ewolucji".
U nas nie ma zbawienia przez uczynki, jedynie jest zbawienie przez wiarę. Luteraninem nie da się być na pokaz, czyli "od święta w niedzielę w trakcie nabożeństwa".
Nie ma czegoś takiego jak bierzmowanie, w Luteranizmie uznaje się jedynie chrzest i komunię. W Luteranizmie nie ma typowych święceń kapłańskich, bowiem uznaje się powszechne kapłaństwo wszystkich wierzących, oznacza to tyle że jeśli jesteś wierzący to masz bezpośredni przystęp do Boga, nie potrzebujesz do tego żadnego łącznika w postaci pastora czy też księdza (główne założenia protestantyzmu), pastor/ksiądz tylko opiekuje się zborem/kościołem i głosi Słowo Boże, nie jest zaś żadnym łącznikiem jak u Katolików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2022 o 23:03

Y yankers
0 / 0

@Elathir Pentekostalizm i Neopentekostalizm (czyli Zielonoświątkowcy) to wyznania Ewangelikalne, w dodatku dość konserwatywne w porównaniu do reszty Ewangelikanów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
+4 / 4

@yankers Dziękuję za konkretne informacje o Luteranizmie, gdzie indziej był z tym problem, z Żoną i tak pójdziemy do Pastora na rozmowę w kwestii wiary, ale wierz mi, nie jesteśmy osobami które przejdą na inną wiarę dla funu, fame'u czy jak to się mówi, albo na pokaz czy z powodu buntu. Po prostu mam dosyć tego, w jaki sposób traktuje się w KK osoby inne, w jaki sposób się generalizuje, ocenia, długo by gadać więc mówię ogólnikami. Dosyć mamy też pogrzebów za 7 tysięcy czy chrztu za 2500 pln. i ślubów za tyle samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 1

@Hostis_Humani_Generis Nie ma za co dziękować, jak mogę to przecież pomogę :)
No najlepiej pójść do księdza/pastora, a jak myślisz dokładnie o Kościele Ewangelicko-Augsburskim, to u nas jest ksiądz nie pastor, pastor jest w kościele Ewangelicko-Luterańskim (jeden z odłamów Luteranów).

Różnic między Luteranami a Katolikami jest naprawdę masa. Ciężko nawet wszystkie wymienić, bo choćby nie ma u nas spowiedzi, czyśćca, zbawienie następuje przez łaskę która jest darem i nie da się na nią w żaden sposób zapracować, nie ma odpustów, ksiądz może mieć żonę jak i dzieci itd.

A co do tego że każdy jest inny, wyglądaj jak chcesz, rób co chcesz, mów co chcesz, bądź kim chcesz dopóki nie krzywdzisz tym innych, twoje ewentualne grzechy nie są moimi i nic mi do tego :)

Jeśli chodzi o koszty, to o tak, są diametralnie inne. Mój syn chrzcił córkę 3 lata temu, to dał jakoś 100 albo 150 zł i było ok, choć ksiądz nie chciał nic, cennik u Luteranów występuje w naprawdę mało której parafii. A właśnie, bo u nas wszystko różni się w zależności od parafii. Coś jak u Zielonoświątkowców, czyli co parafia to delikatnie inaczej wyglądają różne nabożeństwa, obchody czy też tradycje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2022 o 8:55

avatar swietyczlowiek
+39 / 57

dużo Polaków ma schizofrenię właśnie na tym punkcie: nienawidzą Żydów, jednocześnie modląc się do hipotetycznego Żyda i jego maDki Maryi, też Żydówki...paradox

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humberto
+34 / 38

@swietyczlowiek Co ty opowiadasz , przecież wszyscy wiedzą że Maryja z Częstochowy jest i pochodzi z dobrej katolickiej rodziny, a nie jakąś Żydówką jest ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2022 o 23:57

avatar swietyczlowiek
+19 / 27

@humberto wiesz co, sprawdziłem w Internetach - i masz rację!!! :)
Tylko jest jedno ale, ta z Częstochowy jest Murzynką 40 letnią, a Maryja z Biblii miała około 13 lat :)))coś nie gra...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humberto
+10 / 12

@swietyczlowiek No i wszystko się zgadza bo przecież wiadomo że Murzynka nie może być Żydówką, a na 40-lat tylko wygląda. Przecież wiadomo że kiedyś ludzie szybciej się starzeli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacekgr41
-3 / 3

Felaszowie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+9 / 9

@swietyczlowiek
nie jest murzynka, tylko byla za dlugo na solarce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-4 / 10

@swietyczlowiek
Naiwna i dziecinna argumentacja, stosunek do Żydów ma zupełnie inne podłoże.
A teraz wyobraź sobie jakby miliony Polaków osadziły się na terenie Izraela na wiele dziesiątków lat i jakie byłoby tam do nich nastawienie (pewni zupełni inne niż do palestyńczyków)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 3

@humberto

A Jezusik to się na Podhalu urodził - przecież w każdej szopce to widać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humberto
+2 / 2

@Janm Rozwiń to proszę. Twierdzisz że stosunek Polaków do Żydów wynika z tego co się dzieje w Izraelu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-2 / 2

@humberto
Wręcz przeciwnie, to stosunek Żydów do Polaków (którzy np za własne pieniądze wybudowali Muzeum Polin więc są posądzani o antysemityzm) wynika z tego co się dzieje w Izraelu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korn82
-1 / 1

Nie Żydów tylko żydowskich bankierów i syjonistów. Tak samo nie pedałków, tylko lgbt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

@Janm ja nic nie argumentowałem, lecz stwierdziłem fakt. Zobacz różnice sobie w słowniku między faktem a argumentem - zmądrzejesz może...
albo może lepiej zmów paciorek, tobie i tak nie pomoże czytanie książek naukowych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-1 / 1

@swietyczlowiek
Nie znam nikogo kto by zmądrzał od czytania słowników, wręcz przeciwnie wielu zgłupiało po zapchaniu mózgu niepotrzebnymi teoriami. Znam kilka osób które zmądrzały wykraczając lub porzucając naukę służącą zwykle to babrania się w wąskim bajorku intelektualnym, wywyższania i deprecjonowania innych.
Znam wiele osób które pojęcia o nauce nie mają zbyt wiele ale są nią zachwyceni i gotowi bronić zażarcie niczym dogmatów religijnych.
Tych osób nie znałem https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczenstwo/ci-slynni-naukowcy-byli-katolikami-poznaj-13-nazwisk,476413
Ciebie też nie znam i niech tak lepiej zostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
0 / 2

@Janm tak, tobie już nic nie pomoże, ciemny umysł, jak afrykańczyka samo wiesz co :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-1 / 1

@swietyczlowiek
Mi to co miało pomóc już pomogło wystarczająco, czy pomoże zagubionym i naiwnym dzieciakom to już od nich tylko zależy.
ps. i gdzie się podział mój wpis? czyżby już ktoś dostał psedonaukowego ścisku d...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-2 / 2

@swietyczlowiek
To mogło by być nawet dowcipne gdyby nie fakt że HomoSapiens wyszedł Afryki, ale skąd ty możesz o tym wiedzieć, w słowniku nic o ty nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
0 / 2

@Janm starucho, odczep się...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-1 / 1

@swietyczlowiek
no i zabrakło języka w.. widocznie używany tylko do obrażania katolików

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

@Janm słuchaj, starucho, a ile ty masz lat?
u ciebie wszyscy są dziećmi poza tobą?
co ty masz 100 lat?
odczep się - idź lepiej nawracaj, czytaj pismo święte, rób dobre uczynki, klep paciorki, co wy tam robicie, co wam mistrz kazał - po co te brednie tu piszesz ... nie rozumiesz nawet znaczenia słów, których używasz, nie wiesz co to są fakty czy argumenty ..
już coś o homosapiens piszesz, wow, ale wiedza...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-1 / 1

@swietyczlowiek
chyba mnie z kimś pomyliłeś, nie chce wiedzieć z kim - ja do kościołów nie zaglądam, czasami po to żeby zabytki popodziwiać, ale jak ktoś jedzie bo kimś jak po burej suce to milczeć niestety nie umiem, niezależnie czy to katolik czy ktokolwiek inny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

@Janm to czego ty ode mnie chcesz, starucho stara, od dzieciaka ??? opowiedz jak trzeba rozumieć, że Polacy nie lubią Żydów? I że się modlą się do Żyda i Żydówki? Jak jest naprawdę ?
Jaka jest twoja argumentacja - starej osoby?
to podziel się, nie wstydź, ile masz lat? Babcia-wstydzioszka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
-1 / 1

@swietyczlowiek
Nie wiem czego miałbym chcieć od ciebie bo cię nie znam i nie wiem co masz, piszę jedynie jak możesz zauważyć kilka wpisów powyżej że argumenty twoje są naiwne bo niechęć Polaków do Żydów bierze się z powodów historyczno-kulturowych jego powód jest powszechnie znany więc nie wiem czy trzeba tłumaczyć ale jak bardzo prosisz to w kilku zdaniach - nie uogólniając chodzi o masowe osiedlanie się na terenach Polski przy braku głębszej asymilacji kulturowej za ortodoksyjnym zachowywaniu swojej odrębności kulturowej. Przy czym chodzi tu przede wszystkim o niechęć a nie nienawiść jak to się starają niektórzy wmówić. Poza sporadycznymi bandyckimi przypadkami Żydzi z Polski nie byli przez Polaków wypędzani a nie w jakiś szczególny sposób dyskryminowani, wręcz przeciwnie, mnóstwo przypadków pomagania, współpracy. Po prostu jak każdy gospodarz patrzy się na ręce gościom którzy przychodzą w dużej ilości i niekoniecznie pasują do twojego podwórka. Tymczasem wystarczy sobie wyobrazić sytuację odwrotną jakby to Polacy w Izraelu próbowali się masowo osiedlać, budować kościoły, co by z tego wynikło. Cały antysemityzm Polaków jest grupo naciągany i nie odbiega od innych polemik między nacjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

@Janm ...ja nic nie argumentuję, kobieto,

ja nie mówię też jak do tego doszło historycznie, a ni nie wypowiadam się co do twojej wypowiedzi ,
ja stwierdzam fakt,
widzę to, obserwuję wszędzie : nawiedzonych polaczków-katoliczków, którzy czczą boga-Żyda, na pewno jest co najmniej pół-Żydem...

Żydzi to wybrany naród, ulubiony przez Boga Jahve - Jehowę,

Bóg Jahve-Jehova lubi najbardziej Żydów,

oni są najlepsi, najwspanialsi, im wszystko wolno:

pójść i osiedlić się gdzie chcą, brać co chcą, i tak dalej, bo tak jest napisane w Biblii Starego Testamentu, czyli w ich świętej książce.

To jest ich, czyli Żydów, święta książka, ich !!! mitologia, ich!!! historia, ich!!! bajka, nie Polaków.

Dla mnie jest nie jasne i paradoksalne,
dlaczego tak dużo Polaków nienawidzi Żydów, przecież wg Biblii Żydzi są wybranym Narodem i im się należy tylko z racji, że tak mówi Bóg, Ojciec Jezusa, też Boga i Syna i Ducha Jednocześnie...

Polacy, którzy uznają fakt, że Jezus to Bóg, powinni też uznać fakt, że Żydom się należy więcej... Bo tego chce Bóg, Bóg Polaków którego sami uznali za swojego Boga, i Matka Boska Jego matka i żona jednocześnie, której zawierzają coś tam, koronują Jezusa na swojego króla...i tak inne schizofreniczne uczynki...

W czym problem ? Proszę bardzo, po co tylko nienawidzić Żydów. (Ja nie jestem po stronie Żydów, a ni po przeciwnej - ja streszczam Biblię i przedstawiam sytuację jak ja ją widzę)

Tu można się odwołać do twojej wypowiedzi, że tak historycznie bla bla bla ,czyli - Żydzi źli i przyszli tacy chamscy....,

ale ż im się należy. Czego nie rozumiesz, ? Biblię przeczytaj! To jest Święta tych Polaków, o których piszę, że mają
schizofrenię...

Ja nie mówię, o Polakach, którzy nienawidzą Żydów - ale i nie czczą ich Boga...to są inni Polacy :)

Żydzi są wybrani.
Czego nie rozumiesz ?
Masz ich kochać.
Tak mówi Twój Pan Jezus Chrystus i Jego Ojciec i Bóg Jahwe...

W Biblii nie ma nic konkretnego o Polakach. Polacy jak i wszystkie inne narody, plemiona, itd - są tam nazywani co najwyżej gojami, psami, i tak dalej, proszę sobie uważnie przeczytać w różnych wydaniach i językach...Biblię.

Ale jak ty twierdzisz, że ty nie masz nic wspólnego z katolikami, to ta wypowiedź w ogóle ciebie nie dotyczy i po co się wypowiadasz ? To nie o tobie, ty możesz nienawidzić Żydów czy mieć do nich niechęć i ja nie uważam, że akurat ty w tym temacie masz schizofrenię...


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
0 / 0

@swietyczlowiek
Kobieto? albo dorabiasz jako mało skuteczny jasnowidz albo mamusia lub babcia dewotka odcisnęła piętno .
No widzisz jak ładnie sobie sam odpowiedziałeś na wszystko, z jedną korektą, jest diametralna różnica między Starym a Nowym Testamentem - w Nowym Testamencie pojawia się Jezus i mowa o miłości (której kwintesencji i tak mało kto rozumie ale to inna sprawa), Stary testament jest tak naprawdę religią Żydów oni Nowego się w ogóle nie tykają - i tam jest to o czym pisze, naród wybrany, goje.. itp Jezus Żydem był tylko z pochodzenia, jego nauki były wręcz bluźniercze w stosunku do ideologii żydowskich więc argumentowanie że polaczki (a za co ty nie tak nienawidzisz Polaków?) czczą Żyda to albo manipulacja albo tak jak pisałem naiwność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
0 / 0

@Janm "albo dorabiasz jako mało skuteczny jasnowidz albo mamusia lub babcia dewotka odcisnęła piętno ." - nie rozumiem ...
Jebus przyszedł wypełnić ST - i jak sam powiedział: jest jedno z Jahwe, Ojcem swoim...
Więc usprawiedliwiać tę q..urwę żydowską -Jezusa -Jebusa - choć i mityczną ..urwę - nie widzę sensu jeśli nawet coś pitolił o miłości- to gojów nazywał psami...

Gdzie ty widzisz, że ja nienawidzę Polaków ?
Masz jakieś urojenia, stara babo?

Ja mam tylko pogardę do tych polaczków co nienawidzą Żydów i modlą się jednocześnie do Żyda Jebusa i czczą żydowskiego boga, i tyle,
i uważam tych ludzi za chorych psychicznie...

Polaczki czczą Żyda i to jest fakt, a nie argumentacja, stara babo, wiesz ? stara babo? Rozumiesz, starucho stara ? Czy tobie mózg ze starości wysechł i pitolisz w kółko to samo?

ST napisany przez Żydów o Żydach dla Żydów. Instrukcja!

NT napisany przez Żydów od Żydach dla gojów - instrukcja jak się poddać i kochać kiedy kolonizują .. i osiedlają się.
... polaczki-katoliczki powinni kochać Żydów jako że są nadrzędną rasą , a reszta ludzi jest pod Żydami.
Wszyscy ludzie, wg tej że Bydlii ST są gorsi od Żydów.

To są fakty...

to jest schizofrenia i widzę że ty masz też nieźle nasrane w głowie, bo nie rozumiesz co do ciebie piszę, już prościej się nie da wytłumaczyć, więc 3,14 rdol się i s3,14pieradalaj stara babo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janm
0 / 0

@swietyczlowiek
tak to jest schizofrenia, poszukaj jakiegoś specjalisty, pisanie z tobą to strata czasu na szczęście nie tylko ty to czytasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JacekKrawczynski
+2 / 12

Żydzi należą do różnych grup etnicznych, Żydzi asyryjscy, semiccy i itd… w Izraelu zamieszkuje mieszanka kulturowa z wspólną religią a do Żydów z czasów Cesarstwa Rzymskiego bliżej Palestyńczykom niż współczesnym Żydom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+11 / 19

Taki tam ciąg logiczny
Nie byłoby Żydów-nie byłoby chrześcijaństwa
nie byłoby chrześcijaństwa- nie byłoby kleru
Nie byłoby kleru - nie byłoby pedofilii wśród księży
Ergo - Żydzi są winni pedofilii w kościele...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+12 / 12

Żydzi też, ale głównie to Tuska wina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rozdupcewas
+7 / 7

@Maras78
Ale Tusk jest rudy
A judasz też był rudy
I Judasz był Żydem
Więc Tusk też jest Żydem
*W dodatku "fur Deutschland!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 3

@drakon1 Potwierdził że ma żonę żydówkę , to że woli państwo świeckie było w innym tweecie. Więc gdzie zmienił temat? Odpowiedział prawidłowo na debilny zarzut

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
0 / 0

@Azheal Odpowiedź na twoje pytanie jest w innym komentarzu (Tym na innej stronie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+1 / 3

Nie trawię gościa, ale tym razem riposta mu się udała.
A Kosowo jest serbskie, zdrajco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

idiota może być antysemitą, bo tym co przeszli Żydzi. smalcownik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem