Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
475 514
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tenqoba
+13 / 27

wreszcie jakaś pozytywna informacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+7 / 21

Doceniam sformułowanie "katolickiej bogini" - katolicyzm to w gruncie rzeczy politeistyczna religia. Już sam Bóg jest w trzech osobach, do tego właśnie Maryja, święci patronowie od wszystkiego, aniołowie, Szatan.

Obraza uczuć religijnych mogłaby mieć jakiś sens, gdyby chodziło o ochronę mniejszości religijnych, a nie o główną religię w kraju, która i tak ma zbyt duży wpływ na życie zwykłych obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
0 / 30

Szczerze, to nie wiem, czy to jest sukces normalności, kiedy ktoś - w sobie tylko chyba znanym zamiarze - dorzuca do wizerunku religijnego symbol swojej ideologii.

Skoro przepis o obrazie uczuć religijnych jest bezzasadny, to czy jednocześnie możemy założyć, że druga strona może śmiało obrażać środowiska homoseksualne... O nie, to byłoby już jawnym przykładem homofobii, a na to - w normalnych społeczeństwie - przecież miejsca być nie może!

Podwójne standardy, proszę Państwa. W tym wszystkim zapominamy o jednym - wzajemnym szacunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
+1 / 9

@Ashardon - ty w ogóle czytasz to co piszesz? Tęcza kojarzy się ci tylko z jednym? To współczuję, jak można obrazić uczucia religijne? Co to w ogóle za twór? I to jeszcze mowa o religii która ma i tak za duże uprawnienia w tym kraju, No i co z ciebie za katolik skoro chcesz kogokolwiek obrażać? Nie kłuci się to ci z niczym? I ty mówisz o podwójnych standardach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneewittchen29
0 / 4

Nie chodzi o to, że tęcza kojarzy się komuś tylko z jednym. Po prostu środowisko LGBT wybrało sobie szczególny rodzaj tęczy, sześć kolorowych pasów za swój symbol i chyba nikt nie zaprzeczy, że tak jest. Więc z czym innym mają nam się te kolorowe paski kojarzyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
0 / 0

@tosavi Zakładasz, że nie czytam tekstu ze zrozumieniem, a sam tego nie robisz. Napisałem wyraźnie "W tym wszystkim zapominamy o jednym - wzajemnym szacunku." Gdzie tu miejsce na to, że chcę kogokolwiek obrażać?

A katolikiem od wielu lat już nie jestem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 1

@Ashardon Mówisz o podwójnych standardach to ja się pytam w jaki sposób tęcza obraża? Nie ważne czy to symbol LGBT czy normalna tęcza w jaki sposób ona obraża? Czy Bóg nie powiedział " miłujcie się?" Jedyne podwójne standardy jakie widzę to te w wykonaniu "polaczkowatego" katolicyzmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
0 / 0

@Ashardon - tu: " jednocześnie możemy założyć, że druga strona może śmiało obrażać środowiska homoseksualne"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
0 / 0

@Schneewittchen29 - komuniści wybrali sobie za symbol czerwony kolor ,,, straż pożarna kojarzy się ci z komuną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneewittchen29
-2 / 2

Straż pożarna istniała jeszcze zanim w Polsce pojawił się komunizm, więc to chyba Tobie kolor straży kojarzy się z komuną;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
0 / 0

@Schneewittchen29 - no popatrz, a tęczy przed ruchem LGBT nie było....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+10 / 12

Od dawna wielu ludzi w wielu kręgach politycznych mówi że coś tak subiektywnego jak uczucia nie powinno być uznawane w prawie. Prawo powinno się opierać na bezstronnych faktach a nie na uczuciach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+6 / 8

Czyli, powołując się na ten wyrok, oskarżeni mogą pozwać Godek i księdza za działania opresyjne. Szach mat xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meanness
+7 / 7

Może lepiej bardziej się przyjrzeć definicji obrażania czyichś uczuć? W sensie, żeby każdy był tak samo chroniony. Nie usuwać przepisu, tylko zrobić tak, żeby dla każdego był dobry i lepiej analizować sytuację. W tej sytuacja kwestia obrazy tak naprawdę wynikała z tego, że ktoś uznał, że symbol ludzi, konkretnej grupy ludzi, jest czymś złym, więc zestawienie tego z symbolem ich religii jest złe. Ale wynikało to nie z tego, że ci ludzie są źli. Tylko z tego, że ktoś ich nie lubił i dlatego tak uznał. To bardziej ten obrażony chciał obrazić tamtych, uznając, że ich symbol jest zły. Ogólnie można na to spojrzeć tak, ze ten bóg, w którego wierzą według nich kocha wszystkich, więc każdy symbol mógłby pasować. Poza ewidentnie złymi, bo jednak ewidentnie złe symbole będą dla każdego obraźliwe. Ale tutaj nie ma symbolu złych ludzi. Tylko źli ludzie uznają symbol zwykłych ludzi za obraźliwy. Tak jak nikt nie chciałby, żeby jego narysowano jako świnkę (nawet, jeśli świnki sa urocze) czy, żeby dali na jego zdjęciu filtry ze złymi symbolami, tak samo nikt też nie chciałby żeby ktoś tak obraził kogoś ważnego dla niego, czy prawdziwego czy po prostu kogoś, w kogo wierzy. Ale właśnie, jeśli symbol nie jest zły i bardziej ma pokazać powiązanie z każdym człowiekiem, to uznanie go za złe wynika tylko z nienawiści. Zamiast kasować obrazę uczuć trzeba po prostu wszystkich tak samo pilnować. Żeby nie było, że ktoś za zdjęcie krzyża z sali w szkole pójdzie do więzienia, a za pobicie homoseksualisty nic nie będzie. Ale też, żeby nie było w drugą stronę, że ktoś pali symbole wielu religii i ok, a za inny symbol dostanie wyrok. Więc może trzeba to uogólnić? W sensie, że podłączyć religie i ideologie do kwestii bycia człowiekiem, tak samo jak miejsce urodzenia, orientację i inne. Czyli ani za religię nie można obrażać, ani za orientację, ani za rasę, ale też nie pójdziesz do więzienia za narysowanie czegoś uroczego tylko dlatego, że ktoś ciebie nie lubi. Tak, żeby nie można było ani robić nikomu krzywdy, ani wysłać kogoś do więzienia za poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
+1 / 1

@Meanness Panie, tudzież Pani - zrobiłeś mi dzień. Filozofia rozsądku, bo tak to nazwę, jest mi miodem na serce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meanness
+1 / 1

@Nefterain Pan(i) też mi teraz bardzo pomógł! Ostatnio zapytałam o coś kogoś, ale zakręciłam się jak kot we włóczkę i ta osoba nie zrozumiała i powiedziała, że to może kogoś urazić przez dobór słów. I tak od tego czasu się martwię, że ktoś mógł być przeze mnie smutny, a nie chcę, żeby ktoś był smutny. Więc jeśli Pan się trochę uśmiechnął (czy też Pani się uśmiechnęła) to od razu wszystko jest dużo lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nefterain
0 / 0

@Meanness Hahahah jak kot we włóczkę ;D Pan, pan z tej strony xD znaczy no nie "panujmy" tak bo na "pana" to trzeba mieć wygląd, status albo chociaż pieniądze hahah więc wystarczy per "Ty" ;) i tak uśmiechnąłem się i to była tylko jedna z kilku pozytywnych reakcji mających miejsce symultanicznie podczas wczytywania się w tę rozkminę. Gdybym był kobietą to również bym się uśmiechnęła ;)
Moja ogólna reakcja na Twój dzisiejszy komentarz to: awwwww! :3 to było najbardziej urocze co ostatnio przeczytałem ^.^ przekochane, naprawdę.
Rozumiem Twoją sytuację! Gdyż sam się często rozgaduję a do tego staram się upchnąć wszystkie spostrzeżenia w jednej myśli i czasem się motam jak polityk w prokuraturze. Może i ciut zawiła to była wypowiedź ale jak się uważnie wczytać to klarowna i zrozumiała! No i rozsądna, to co już mówiłem, dlatego aż wykoncypowałem nazwę własną "filozofii rozsądku", żeby tak... docenić, o! ;)
I wiesz co? Na upartego to dosłownie każdy może się obrazić o wszystko. Zawsze ktoś będzie przez Ciebie smutny. Ale odpowiadasz za swoje słowa a nie czyjąś interpretację, nad którą nie masz kontroli więc... nie przejmuj się! :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
+5 / 5

A mnie jako mocno wierzącego Chrześcijanina obraz tworzęnie obrazków,posągów ,i modlenie się do nich . Bałwochwalstwo mnie obraża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 9

PISowcy: hurr durr to ma więcej niż 2 kolory, tam jest tęcza, obrażają moje uczucia religijne!!!! Do więzienia z nimi za nienawiść do katolików hurr durrr!!!

Też PISowska dzicz: Polska ma być tylko dla Polaków, obcym wstęp wzbroniony, homoskesualiści to nie ludzie, precz z innowiercami i ateistami, niech znowu zapłoną stosy!!! No i notorycznie obrażają inne religie.

Ten przepis miałby sens, gdyby chronił mniejszości, a nie główną, uprzywilejowaną religię w kraju wyznaniowym, którym jest Polska.

Szkoda, że nikogo nie obraża ksiądz gwałcący dzieci i nawołujący z ambony do nienawiści, PISowscy dygnitarze i ich bojówki, które z różańcami w rękach by wymordowały wszelkie mniejszości i PISowscy wykorzystujący religię w celach propagandowych.

U nas niestety nigdy nie będzie tak jak w normalnych krajach, gdzie nie ma czegoś takiego jak uprzywilejowana religia narodowa, dyskryminacja mniejszości. Zamiast tego jest absolutna świeckość i pełne równouprawnienie i wszyscy są tacy różni, ale tacy równi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
0 / 0

@Cammax Tę równość widać w USA, gdzie w przypadku przestępstwa dokonanego przez białego na kolorowym mówi się o napadzie na tle rasistowskim, ale w odwrotnym kierunku mówi się już wyłącznie o napadzie.
Tę równość widać na ichniejszych uczelniach wyższych, gdzie kolorowi mają dodatkowe punkty za swój kolor skóry - równość pełną parą!
Tę równość widać wtedy, kiedy we Francji, czy Wielkiej Brytanii komuś ucina się głowę w biały dzień na ulicy, ale nie do końca "wolne media" mogą sobie pozwolić na określenie narodowości napastnika.

Tak, ten zachód taki piękny, a ta Polska taka zaściankowa. Ojej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antycyponek
+4 / 4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+2 / 4

nieładnie się zachowały przerabiając obraz matki boskiej, bo faktycznie to jest brak szacunku dla osób wierzących, ale robienie cyrku i zawracanie dupy organom sprawiedliwości z powodu takiej bzdety jest dziecinne i tak, służy represji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
-2 / 2

Nie lubię podwójnych standardów, wypowiedzieć się niepochlebnie o ideologii LGBT to jak podpisać wyrok na osobistą banicję, ba nawet usługi nie można im odmówić jeżeli tylko taka sie pojawi. Za to w drugą stronę można walić ile wlezie i ikona przedstawiana jako niepokalana i święta dla kultu może być zaprezentowana w postaci oksymoronu dla jej wyznawców. Na ekstremizm każdej ze stron trzeba szczególnie uważać, bo niekontrolowany bardzo szybko rośnie w siłę. Dla przykładu na 9gagu widziałem już kilka filmików z amerykańskich uczelni, gdzie ze stref "multikulturowych" wypraszani są biali studenci. Czyli właściwy i pozytywny kierunek anty rasizmu przyjął formę z którą sam walczył...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem