Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
246 250
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Kar4
+23 / 25

Nie potwierdził odbioru i mógłby wtedy żądać odszkodowania za niedostarczoną rzecz. Czy skrytka się nie otworzyła po podaniu kodu? Czy zniszczył tylko "swoją" skrytkę?... Dużo niewiadomych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gicio
+5 / 9

Zrobił to z przyzwyczajenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S speediee
+11 / 13

Jakim cudem wiedział w której skrytce jest jego laptop?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+1 / 3

@Koszowy Wiesz,że szarpanie na oślep i otwieranie cudzych skrytek jest przestępstwem? Na paczkomacie są numery do pomocy technicznej gdy się coś psuje. Ba, codziennie rano jest kurier który otwiera automatycznie na czytnik, wystarczy przyjśc wcześnie i poczekać. Jak ci bankomat nie chce wydać kasy bo się zepsuł to też próbujesz się do niego włamać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
0 / 2

@speediee Pewnie po kolei otwierał te największe aż trafił albo faktycznie sprawa z otwarciem przypadkowo zamkniętych drzwiczek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+1 / 5

@Koszowy Jeżeli w twojej okolicy mieszka więcej podobnych do ciebie użytkowników paczkomatów to wcale nie dziwię się, że ten "szajs" nie działa tak jak powinien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
0 / 2

@Ricochet69 A ty co byś zrobił? Skoro nie wpadli na to, żeby ponumerować szafki i nie wiadomo którą należy szarpać, to trzeba próbować. A skoro mają takie gówniane zamknięcia, że przy próbie otwarcia własnej, otwierają się też inne, to też nie moja wina.

Na szczęście ostatnio coraz mniej muszę z tego korzystać, bo coraz więcej dostawców proponuje Pocztę, więc te problemy są dla mnie coraz bardziej wspomnieniem mrocznej przeszłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2022 o 9:24

avatar Koszowy
-1 / 3

@Breva
> Wiesz,że szarpanie na oślep i otwieranie cudzych skrytek jest przestępstwem? Na paczkomacie są numery do pomocy technicznej gdy się coś psuje.


Szukanie własnej paczki jest przestępstwem? Skąd mam wiedzieć, którą skrytkę mam szarpać, skoro nie ma numerków? po prostu próbuję otwierać po kolei, z nadzieją, że trafię na moją, otwartą. A że zamki innych są gówniane, to otwierają się nie tylko moje.

>Ba, codziennie rano jest kurier który otwiera automatycznie na czytnik, wystarczy przyjśc wcześnie i poczekać.

Oczywiście, będę czekał do rana pod paczkomatem, żeby może mi ktoś paczki nie zajumał. Pewnie te, co „puściły”, to były po tych, co nie odnaleźli która i poszli do domu.

(pomijam, że p-lisz jak potłuczony, bo kurierzy przyjeżdżają o różnych porach, a nie rano. Czasami i o 22. Jak się im trafi objazdówka.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
0 / 2

@Koszowy
"Szukanie własnej paczki jest przestępstwem? Skąd mam wiedzieć, którą skrytkę mam szarpać, skoro nie ma numerków?"
Otwierasz skrytki z cudzą zawartością,którą równie dobrze możesz podpierdzielić. I nie masz wiedzieć którą skrytke szarpać bo skrytek się nie szarpie. Jest wyraźnie napisany numer na pomoc techniczną i masz obowiązek zadzwonić a nie działać na własną rękę. Mógłbyś również całkowicie zepsuć cudzą skrytkę i drzwiczki by się nie zamknęły a potem jakiś osiedlowy seba by ukradł cudzą paczkę. Rusz łbem zamiast patrzeć tylko na czubek własnego nosa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-1 / 3

@Breva A to moja wina, że się otwierają? Paczkomat mówi, żeby wyciągnąć. To chcę wyciągnąć. Ale nie ma numerków skrytek, więc nie wiem która, to próbuję po kolei.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
0 / 2

@Koszowy Napisałeś,że szarpałeś i otworzyłeś kilka cudzych. To znaczy nie dość,że według twojej opowieści już twoja skrytka była zepsuta bo się nie otworzyła to postanowiłeś sam zepsuć kilka dodatkowych zamiast zgodnie z instrukcjami zadzwonić na pomoc techniczną i otworzyliby automatycznie albo wysłali serwistanta i miałbyś paczke na następny dzień. To jest ten sam poziom jak idioci,którzy latem zniszczyli ekran paczkomatu bo przegrzał się od słońca i nie reagował. I potem nie tylko oni mieli problem ale wszyscy inni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sensibilty
0 / 2

@Koszowy wszystko fajnie, ale jest jeden myk. jak otwierasz skrytke, to na ekranie pokazuje ci która skrytka się otworzy. Szarpanie i otwieranie na chama wszystkich skrytek po kolei to objaw skonczonego debilizmu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-1 / 1

@Breva Otworzyła się, bo w końcu wyjąłem paczkę. Jakby były numerowane, to bym od razu właściwą otworzył. A tak trzeba w ciemno szukać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-1 / 1

@sensibilty Może zmienili oprogramowanie, dawno nie korzystałem, ale nie przypominam sobie niestety takiej informacji. Głupi nie jestem i jakby był choć jakiś schemat, to bym nim podążał.

Może jeszcze kiedyś (oby nie!) będę zmuszony do korzystania z paczkomatów, to sprawdzę jak nowy soft. Na szczęście moi dostawcy już mają Pocztę Polską w metodach dostawy i nie muszę zamawiać do paczkomatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2022 o 11:53

R Ricochet69
0 / 2

@Koszowy Przede wszystkim nie szarpałbym bezmyślnie za drzwiczki kolejnych skrytek. To co należy zrobić w przypadku problemów, wyjaśniło już kilka osób pod tym demotem. Numery telefonów infolinii znajdują się na każdym paczkomacie lub można znaleźć je bez problemu w internecie. Wszelkie instrukcje związane ze sposobem odbioru paczek pojawiają się na ekranie paczkomatu i są na tyle proste i intuicyjne, ze jest je w stanie zrozumieć nawet średnio rozgarnięte dziecko. W przypadku korzystania z aplikacji InPost Mobile, po otwarciu skrytki podana jest dodatkowo informacja w którym rzędzie i kolumnie paczkomatu ta skrytka się znajduje. Żadne dodatkowe numery nie są potrzebne. Jeżeli skrytki jednak się nie otwierają z powodu ich uszkodzenia to najczęściej znaczy jedynie tyle, że wcześniej korzystały z nich osoby o ograniczonych zdolnościach umysłowych, które do rozwiązywania wszelkich problemów stosują głównie metody siłowe.

Opinii o tym jakoby w zakresie dostarczania przesyłek, usługi Poczty przewyższały te świadczone za pośrednictwem paczkomatatów InPost, nie warto nawet szerzej komentować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2022 o 14:30

avatar Koszowy
0 / 0

@Ricochet69

> po otwarciu skrytki podana jest dodatkowo informacja w którym rzędzie i kolumnie paczkomatu ta skrytka się znajduje.

Tyle, że te rzędy i kolumny nie są numerowane również. Więc co z tego, że masz podane, że 7 kolumna, jak nie wiadomo od jakiego miejsca liczyć? Ani od prawej ani od lewej nie pasuje, to się zaczyna gdzieś pośrodku, ale na każdym paczkomacie jest inaczej i nie wiadomo jak. Wiersze już prościej, bo te są liczone od góry.


>Opinii o tym jakoby w zakresie dostarczania przesyłek, usługi Poczty przewyższały te świadczone za pośrednictwem paczkomatatów InPost, nie warto nawet szerzej komentować.

Dokładnie. Jakość usług premium jest poza dyskusją, i od paczkomatów nie wymagam jakości Poczty. Wymagam, żeby nie były obowiązkowe i to się już ziszcza i zamawiam sobie pocztą i mam najwyższą jakość. Kurier Poczty przyjeżdża następnego dnia i dostarcza mi na miejsce i nie muszę zasuwać przez pół miasta, mając czasami na odbiór parę godzin Bo Odeślą.

Wiadomo, że paczkomaty są dla mało wymagających, na szczęście coraz rzadziej moi dostawcy wymuszają paczkomat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@Koszowy Kurier poczty zostawia awizo nawet jak masz 20 osób w domu, więc i tak musisz zaiwaniać na pocztę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
0 / 0

@Prally To są fałszywe oskarżenia. Mieszkałem w kilku miejscach i nigdy mi się tak nie zdarzyło. Dostawa pocztą zawsze odbywała się skutecznie i bez zgrzytów. Przez 20 lat jeden raz miałem problem z pocztą, gdy w okresie świątecznym paczka utknęła na tydzień na WER. Jeżeli tylko mogę, zamawiam usługi poczty, bo są najbardziej skuteczne i najwygodniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
+10 / 12

@kregiel1979 może zadzwonić na infolinię? Numer jest podany na paczkomacie przynajmniej w 2 miejscach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lenerox
+10 / 10

Potwierdzam. Trzeba zadzwonić na infolinię i otworzą zdalnie.
Siostra nie zauważyła, że w multiskrytce mają być 3 paczki i jedną zostawiła w środku. Jak ogarnelismy brak to jeden telefon na infolinię spowodował restart paczkomatu i otwarcie skrytki, po podaniu numerów wszystkich paczek, które miały być w środku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+8 / 8

@kregiel1979 W aplikacji masz przycisk 'otwórz ponownie'

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-5 / 5

Genialna rada, dzięki. Jak mogłem o tym nie pomyśleć? A może się tylko zastanawiałem, skad wiedział, w której skrytce był jego laptop? Może sie po prostu nie otworzyła i się wściekł. Zresztą, co za różnica, nie zadzwonił na infolinię, niech siedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+2 / 10

skoro za niego zapłacił to nie byla kradzież....nic mu nie bedzie, pokryje tylko straty związane z paczkomatem i tyle. kazdy najtańszy adwokat go wybroni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 3

@pafcio80 Niekoniecznie. Jeżeli nie próbował go normalnie odebrać, czyli potwierdzając odbiór, to jest to próba wyłudzenia. Możliwe że chciał ukraść laptop, a potem złożyć reklamację że go nie ma i zarządać zwrotu pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
0 / 0

@Prally nie moze byc proba wyłudzenia- " potem zlozyć reklamacje", nie bedzie odpowiadał za coś co nie miało miejsca.....co to ma być "raport mniejszości?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@Prally W polskim (i nie tylko) prawie jest taki "dinks", który się nazywa domniemanie niewinności. Można go lubić albo nie, ale to oskarżyciel ma udowodnić winę(w tym przypadku zamierzenie wyłudzenia z premedytacją), a nie podejrzany niewinność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2022 o 23:54

P Prally
0 / 0

@LUPUS1962 To bardzo proste. Paczkomaty mają kamery, a system rejestruje co się robi. Jeżeli gościu siłą wyjął laptop, bez próby odebrania w systemie, to wychodzi na moje.
Jeżeli najpierw próbował w systemie, to w dalszym ciągu będzie odpowiadał z kodeksu cywilnego za złamanie regulaminu usługi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@Prally Owszem. Ale odpowiedzialność według KC jest jednak trochę inna niż wyłudzenie (odpowiedzialność wg KK).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
+10 / 12

Prawdopodobnie wpadł na genialny pomysł, że jak ukradnie swój laptop, zgłosi kradzież z paczkomatu, to potem może od InPostu zażądać odszkodowania. W ten sposób, miałby laptop za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

Gratulacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar d4rek
0 / 0

Wiadomo wiadomo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem