Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
850 857
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawelusa74
+3 / 9

Brawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+7 / 15

CHINY - LUBIĄ TO !!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+7 / 9

@BrickOfTheWall Na granicy chińsko-polskiej spokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+2 / 2

@sl4w3x
Ale jest taki myk że ta granica będzie przebiegać na Bugu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marta231
0 / 2

Dodałabym także oświadczenie Łyżwiarskiej federacji ISU, która wykluczyła rosyjskich i Białoruskich łyżwiarzy figurowych z zawodów. Co oznacza, że na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbędą się 21-27 marca, będzie parę wolnych miejsc na podium.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paveu69
-2 / 18

No, fajnie tak dopierdzielać ruskim.
Szkoda tylko, że rykoszetem obrywają obywatele którzy też nie chcą tej wojny, a im więcej sankcji i takich akcji, tym bardziej Putin jest zdesperowany i może sobie bombardować największą elektrownię jądrową w europie, bo co ma do stracenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+8 / 12

@Paveu69 Właśnie chodzi o to aby obywatele też się wkurzyli na Putouta, oligarchowie pozbawiani majątku i wściekli obywatele=szansa na przeprowadzenie zamachu, dla Zachodu Rosja rządzona przez skorumpowanych oligarchów to świetna alternatywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JakisTyp
+2 / 10

@Paveu69 Skoro Rosjanie nie chcą, to niech wyjdą na ulicę i to głośno wyrażą. Boją się? Chyba nie bardziej niż ludzie na Ukrainie. To jest też ich wojna, czy im się to podoba czy nie.
To postawa rosyjskiego społeczeństwa, poglądy, wartości stworzyły putina. Bierność i strach. Teraz za to płacą Ukraińcy, wcześniej inne państwa. Teraz czas, żeby zapłacili tez zwykli Rosjanie.
Tylko tak da się putina pozbyć. To sami Rosjanie muszą go zdjąć ze stołka, to oni muszą wywierać presję i pokazać, że go nie chcą.
Problem jest taki, że niestety bardzo duża część Rosjan popiera putina.

O atom się nie bój, nikt nie rozwali elektrowni, ani nie uruchomi rakiet. Guziki wciskają wojskowi a nie putin, a oni wiedzą, że to byłaby ich zagłada. A oni jeszcze mają co tracić.

Straszą atomem bo wiedzą, że to największa fobia zachodu. Teraz liczą na to, że się przestraszymy i zmniejszymy poparcie dla Ukrainy, żeby "nie rozwalali elektrowni atomowych". Liczą na to, że ludzie poświęcą Ukrainę w imię własnego bezpieczeństwa.Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paveu69
+3 / 5

@JakisTyp nie widziałeś jak rosjanie wychodzą na ulicę?
Ja nie mówię że Putin spoko. Wiem że wojna i w ogóle, tak jak my płacimy za kaczora.

Atomu też się nie boję, ale elektrownia zaporoska jest największą w europie, a ruscy do niej prują rakietami. Mało odpowiedzialne. Wiadomo to nie są reaktory rmbk, tylko wodno wodne, poza tym daleko, no i lepiej zająć elektrownię niż ją niszczyć, ale kto wie co tym żółtodziobom na miejscu strzeli do głowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JakisTyp
+4 / 8

@Paveu69 Wychodzi jakiś promil ludzi. Najbardziej zatwardziali aktywiści i opozycjoniści, których łatwo wyłapują służby. Na ulicę muszą wyjść wszyscy, zwykli obywatele, służby. Wtedy dopiero się wszystko posypie.
Na razie to jeszcze nierealne. Dopóki na własnej skórze nie poczują konsekwencji tej wojny, to nie ruszą tyłków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwpd2
+2 / 6

@Paveu69
Taktykę "nie drażnienia Putina" już przerabialiśmy 20 lat i nie działa. Trwale i ostatecznie zapomnij o niej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O obiekt83
+1 / 3

A to wszystko przez jednego furiata,którego idolem jest Lenin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 1

@obiekt83 Raczej Piotr I Wielki lub Iwan Groźny. Putin publicznie twierdził, że nigdy w komunizm nie wierzył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzymas73
+1 / 1

@obiekt83 a Lenina wykreował ...zachód

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M multirosl
-2 / 10

Super. Dzięki temu lokalne krajowe firmy odżyją. Dodatkowo zarobią firmy chińskie, których ilość i oferta rośnie z roku na rok. Chiny są samowystarczalne i nie potrzebują zachodnich koncernów do niczego. To samo Japonia i Korea.

Druga kwestia, to czy decyzje tych wszystkich firm to ich własna inicjatywa czy nacisk? Wątpię żeby koncern, który zainwestował czas i pieniądz na rozmowy inwestycyjne, budowę centrum sprzedażowych, logistykę, infrastrukturę, zatrudnianie pracowników, tak sobie z własnej woli porzucił to wszystko w imię szlachetnych celów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+10 / 10

@multirosl Ale w imię zysków już tak... jeżeli wiesz że zamykając się na Rosję poniesiesz straty x, a nie zamykając się, poniesiesz 10x strat, bo ludzie na Zachodzie się odwrócą, to wybór jest prosty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
-2 / 2

@multirosl chiny nigdzie i (prawie) nigdy nie były samowystarczalne, nie przy tak "rozwiniętym" i przeludnionym społeczeństwie...

...dzisiaj 75% gospodarki chińskiej to koncerny "zachodnie" (lub wschodnie dla chin) i ich pochodne, które napędzają ich rynek pracy i gospodarkę wewnętrzną...

...nawet "chińskie" produkty noszą znamiona (albo wręcz są "kopiuj wklej") zachodnich produkcji, za co wielokrotnie pozywano chińskich producentów...

także ten tego...
...co do Kitajców, polemizowałbym z Tb...
o ile całą gospodarka jakoś będzie się u kitajców kulać, to gdyby coś im odwaliło jak PutOut'owi, to bardzo szybko nastąpiłby tam kryzys zarówno na tle społecznym, jak i w kwestiach finansowo-gospodarczych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I InternalMemory
-5 / 11

Spokojnie, wrócą.. Sami nakręcili tę wojnę. Korporacje są bezduszne, zysk nie zna moralności. To wszystko tylko reklama, PR. Wrócą, o ile ciągle nie robią tam interesów udając na świecie wielkich obrońców pokoju. Jeszcze 2 tygodnie temu wszyscy rozumieli hipokryzję TVP, czego analogię widzimy tutaj. Ze skrajności w skrajność, jak dzieci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S supermpomem
+2 / 4

@InternalMemory
Nie wrócą. Firmy musiały czasami całe fabryki zlikwidować, ponieść straszne koszty... jak np Nokian.
Jeżeli są jak piszesz "bezduszne" to jaki bezduszny głupek nie bałby się kraju w którym może stracić wszystko z dnia na dzień.
Większość strat płynie przez blokady fundudszy kapitałowych, mechanizmów inwestycyjnych. Jaki idiota w to zainwestuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-3 / 5

No spoko zjednoczcie rosjan przeciw światu. Bo przy ich wychowaniu oni to potraktują jako wrogość reszty świata względem ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 3

@topornik43 Jak głód zajrzy im do oczu, to w końcu ogarną, że są od nas uzależnieni. Od ich eksportu do nas i importu do nich. Sama IKEA to 15 tysięcy ludzi na bruku. Można lekko założyć, że 300 tysięcy ludzi straci robotę, a pewnie i więcej. Chciałbym zobaczyć jak ruscy im stworzą miejsca pracy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-3 / 3

@rysz666 Mnie wystarczy komentarz Chin, kiedy poprosiły ich USA żeby nie pomagali Ruskim ominąć sankcje. Parafrazując: przecież to wy sprowokowaliście putina do ataku, ale tak nawołujemy do pokoju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 0

@topornik43 Naprawdę wierzysz, że Chińczycy pomogą ruskim z dobrego serduszka i wezmą od nich tyle gazu i ropy ile putler straci na Europie? Raz, że nie ma na to infrastruktury, a dwa, że to nie są żadni sojusznicy, to są rywale, których cele się gdzieniegdzie zazębiają. Jak się ich plany nie pokrywają, to żaden się na pochyli nad drugim. Gdyby ich gadanie skończyło się sankcjami, które równie dotkliwie by ich dotknęły, to zaraz byłaby inna retoryka, bo nie pozwolą sobie na to, aby mieć zapaść lub by ich obywatele się wk**wili na masową skalę jak w Hongkongu. Gadają na tyle, na ile mogą sobie pozwolić.
Owszem, jesteśmy uzależnieni od nich, ale nie aż tak, jak oni od nas. Nasze wycofanie zakładów od nich skończy się najwyżej upierdliwością dla nas, aby sobie to zorganizować albo u nas, albo gdzie indziej. U nich to oznacza totalną zapaść gospodarczą i wielomilionowe bezrobocie. Póki co możemy sobie na to pozwolić, pytanie jak długo, bo się żółtki rozgaszczają i uzależniają kraje afrykańskie od siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2022 o 13:54

S SmallPig
+1 / 3

z wielką satysfakcją przeczytałam wszystko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 1

Ktoś coś wie o tym NFT, co to niby pieniądze rosyjskich i białoruskich użytkowników przekazało Ukrainie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S supermpomem
0 / 2

proponuje żeby MS regularnie blokował co kilka dni pirackie windowsy u ruskich. Przestaną je aktualizować - i jest jeszcze lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
-1 / 7

Firmy mogą się wycofywać jak chcą, ale blokowanie środków szeregowych obywateli to jest skandal. Jeszcze nie widziałam żeby w regulaminie usług napisali, że "jeśli nam się nie podoba działanie Twojego rządu, to zabierzemy ci pieniądze." Przecież to jest zwykła kradzież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+1 / 3

@boomfloom Wymienione firmy nie mają takiego zapisu w regulaminie tylko po prostu kończą działalność na obszarze rosji, rosjanie też nie muszą za nie płacić. Zakończenie działalności nie jest niezgodne z prawem i korporacje mogą się zawinąć z interesem z terenu który szkodzi ich biznesom i przynosi złe skojarzenia z marką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+1 / 3

@boomfloom chyba lepsze to niż bombardowanie i zabijanie niewinnych osób. Może zrozumieją, że Putin to ch..? Może zrozumieją, że śmierć ponoszą niewinne osoby na Ukrainie. Dziś oni, jutro możemy być my. Ten sku... nie zatrzyma się na Ukrainie. Ukraina spija nawarzone piwo przez Niemcy/ Francję. Tacy koledzy z Ruskimi. Historia się powtarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
0 / 0

@krickin Ale przy NFT jest napisane, że środki białoruskich i rosyjskich użytkowników zostaną zablokowane i wysłane do Ukrainy. To nie jest fair.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysiun
+1 / 5

wg mnie to zwykła propaganda, zweryfikuj swoją listę za 3 miesiące - przekonasz się. To jak z sankcjami nakładanymi wcześniej przez UE na Rosję. Nie wytrzymywały nawet pół roku. Nie od dziś wiadomo, że na pierwszym miejscu jest zawsze możliwość robienia biznesu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
-2 / 2

Apple ma wszystkie mechanizmy, żeby Rosjanom ten sprzęt powyłączać, by stał się do niczego nieprzydatny.

Na razie nie korzysta z tej możliwości. Może rząd USA musiałby mocniej nacisnąć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janekkowalczyk
+2 / 4

Wiele z tych informacji jest nieprawdziwych.
WIększość firm zawiesiło działalność, ale nie wycofało się z rynku.
Dla przykładu Porsche "stopped delivery" co znaczy tylko, że przestają dostarczac nowe auta, pewnie też części zamienne.
A tutaj napisano "wycofanie z rynku". Porsche się nie wycofuje jak większość z podanych firm.

https://newsroom.porsche.com/en/2022/company/porsche-vehicle-deliveries-russia-stop-27611.html
Tak jest z wieloma firmami z tej listy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H halif
0 / 0

Łada to chyba tylko jak wznowią produkcję starej Nivy, lub Tavri. Wszystko nowsze potrzebuje mikrokontrolerów, których Rosną nie ma, nie produkuje i nie może kupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 0

A co to da tym osobom które dalej są robione w konia przez zakłamane media chodzi mi tu głównie o rosjan tych normalnych co nawet nie wiedzą jaka jest sytuacja na Ukrainie że ich żółnierze mordują w imie szajbusa który ma się za BOGA, ja patrze jak ludzie giną z powodu fanaberii psychola i nikt nawet nie próbuje wyeliminować tego śmiecia to zastanawiam się po co ta cała szopka ze wsparciem Ukrainy skoro jedyne co robicie to puste słowa i nakładanie sankcji z których ten psychol ma po prostu ubaw po same pachy, tak wojny nie wygracie, trzeba go zabić, tak ciężko to pojąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VanCyklon
-1 / 1

Tego Iphona kupią sobie za granicą np. w Chinach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem