Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
143 169
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
X konto usunięte
+5 / 9

Zaznaczę, że sam przyjąłem wiele osób z Ukrainy(stare baraki firmowe, które miałem sprzedać) i jak do tej pory utrzymuje ich z własnej kieszeni. Nie mam nic do pomocy prywatnej. Jak ktoś chce to niech nawet sprzeda mieszkanie i odda uchodźcom. Z drugiej strony jak najbardziej rozumiem osoby, które są przeciwne wydawaniu publicznej kasy. Odpowiedzi "to moje podatki na to idą" są bezsensowne. Jeżeli ktoś chce żeby jego podatki poszły na uchodźców to kogo podatki mają iść na szkolnictwo, nowe drogi itd?? Może jak jeden chce podatki wydać na uchodźców, drugi powie że jego podatki mają iść na ONR, a Ja powiem MOJE PODATKI PROSZĘ PRZELAĆ NA MOJE KONTO PRYWATNE!!
Polacy pomagajcie uchodźcom jak was stać, ale nie doczepiajcie się do publicznych pieniędzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goldenfrog
+5 / 7

@xdarth Jak ktoś chce decydować na co idą jego podatki, to musi opuścić post-sowiecki kołchoz i wyjechać, np. do Szwajcarii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lisior78
-2 / 8

Jestem jak najbardziej za podjęciem działań mających na celu ułatwienie Ukraińcom zaczęcia życia w nowym miejscu (np. ułatwienie w procedurach wyrabiania dokumentów czy też objęcie uczniów polskim systemem szkolnictwa).

Jednak uważam, że programy socjalne (500+, 300+ i inne) powinny być przeznaczone dla Polaków lub uwarunkowane tym, że osoby nimi objęte zostaną w Polsce przez cały czas pobierania środków z tego programu..

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Rodzina przyjeżdża z Ukrainy z 3 letnim dzieckiem i zgłasza się do programu 500+. Mija 5 lat. Wojna się kończy i rodzina wraca na Ukrainę. Czy polski podatnik dalej (przez kolejne 10 lat) będzie płacił na osobę, która już nie mieszka w Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goldenfrog
+4 / 8

@lisior78 Znasz jakieś przecieki, że dodatek będzie wypłacany obcokrajowcom powracającym do rodzimych krajów, aż do ukończenia 18 roku życia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+5 / 5

@lisior78 500 + to nie jest program socjalny, tylko demograficzny. Miał być zachętą do rodzenia dzieci, które w przyszłości będą finansowały emerytury swoich rodziców. Niestety to totalna klapa , bo kto dla 500 zł urodzi dziecko ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karmel1922
+1 / 5

Pomagac z głową!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+2 / 10

Tak naprawdę to większość pieniędzy która rząd wyda będzie scleroderma z Unii. Tak samo Polska otrzyma pomoc finansową z USA. Uważam, że powinno się pomóc aby zaczeli nowe życie. Lepiej dać 500+ ukraince, niż typowej polskie madce z MOPSu. Ukrainka pójdzie do pracy, bo takie one są. A prawdziwa madka nie bo przecież jej się należy, bo przecież ona wychowuje nowe pokolenie. Ja nie wiem jak nasze matki nas wychowały chodząc do pracy, bez MOPSu i bez 500+.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+3 / 3

Moim zdaniem jeszcze wszystko jest przed nami, gdy opadną emocje i Polacy przywykną do wojny na Ukrainie dopiero zacznie się niezadowolenie naszego społeczeństwa. PIS potrafi dwie rzeczy, tworzyć populistyczne ustawy na kolanie i rozdawać kasę której nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+3 / 3

Nie pozbędą się - po to wprowadzono przepis że za próbę wyrzucenia Ukraińca minimum rok więzienia (a te dwa miechy zwrotu kosztów to na podpuche)
I kolejny sukces rządu będzie można odgwizdać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 3

Na pomoc najbardziej potrzebującym najbardziej narzekają ci, co są niewiele warci, zbędni czy wręcz szkodliwi. To co obserwuję ostatnimi dniami tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar WoodyKosA2
-2 / 2

Zacznę od tego ŻE flaga w kolorach niebieski nad żółtym należy do Dolnej Austri od 1922 roku...A banderLAND jest od1992 r.
PRZESTAŃCIE się jarać tymi kolorami BO niedługo przenalują nam "świat na żółto i na niebiesko".
https://youtu.be/cEri-2VWIXc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem