Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
125 144
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar TomorrowNeverKnows
+17 / 29

Jakoś ta Matka Warszawy w 1939 i w 1944 nie uchroniła. Urlop miała czy coś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+11 / 19

@TomorrowNeverKnows
Ani przed zaborami ani przed Potopem Szwedzkim. Najwyższy czas wręczyć jej wypowiedzenie i zatrudnić lepszego obrońcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+4 / 12

@TomorrowNeverKnows może miała migreny przeplatane z ciężkim okresem (Drogie Panie, bez urazy bo wiem doskonale że niektóre z Was mają naprawdę ciężkie miesiączki i nie miałem zamiaru Was w żaden sposób urazić)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+9 / 25

I tacy ludzie mają prawa wyborcze... w normalnym kraju byłoby to nie do pomyślenia, bo tam takie modlitwy wolno odprawiać tylko w domach. I to samo dotyczy KAŻDEJ religii.

A i jaka epidemia niby była w 1652? Chyba epidemia głupoty, ciemnoty, nienawiści, zacofania i głupoty. A wszystko to zasługa najgorszej w historii Polski dynastii.

A i wszystkie proliferki domagających się całkowitego zakazu aborcji należy wysłać w regiony, z których co chwila naplywają wieści o gwałtach. Ciekawe, czy dalej byłyby za zakazem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 maja 2022 o 17:59

avatar sliko
+8 / 16

@13Puchatek Zawsze zadziwia mnie ta łatwość, z jaką ludzie wierzący w rodzące dziewice i gadające węże, innym wmawiają bezmyślność

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 8

@13Puchatek tak jest np. we Francji, krajach skandynawskich. Wynika to z tego, że to kraje w pełni świeckie. jedynymi wierzącymi są tam polscy i muzułmańscy imigranci. Sami "rdzenni" mieszkańcy są ateistami, dzięki czemu w tych krajach panuje równość i tolerancja, mimo że wszyscy są tam różni.

Polska zaś jest krajem wyznaniowym. Nie ma u nas ani równości, ani tolerancji, mimo że jesteśmy najbardziej jednorodnym krajem świata. Lub jednym z najbardziej jednorodnych. Innowiercy nie mogą już sobie odmawiać publicznie swoich modlitw. Nie tylko dlatego, że ich prawie u nas nie ma.

Poza tym przy demonstracjach i paradach równości nikt nie zamyka ruchu. A na procesjach już tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 maja 2022 o 20:44

O Obyczajowy
-1 / 3

@Cammax tu masz racje. Jakby ja ruskie swinie dopadly w kilkunastu to by inaczej spiewala

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+3 / 5

@Cammax

"tak jest np. we Francji, krajach skandynawskich"

A kto Ci, dziecko, takich bredni naopowiadał? Byłeś kiedyś we Francji? Czy tylko powtarzasz mądrości z Internetów? We Francji nie ma wolności demonstracji? We Francji nie ma procesji?

O, tu masz (30 sekund z Googlem) zdjęcia procesji Bożego Ciała w Paryżu:

https://polskifr.fr/duchowa-strona/procesja-bozego-ciala-w-paryzu/

A tu Szwecja - 13 grudnia, tradycyjna procesja we wpomnienie św. Łucji:

http://www.smakizycia.pl/sladami-smakow/smaki-ktore-podbily-swiat/swieto-13-grudnia/

Po co robić z sienie idiotę?

Kraje cywilizowane mają WOLNOŚĆ ZGROMADZEŃ I DEMONSTRACJI. Na szczęście tacy zamordyści jak Ty o tym nie decydują :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 3

@sliko

A mnie zadziwia fakt, że ludzie mający na jakiś temat wiedzę na poziomie przedszkolaka najbardziej ochoczo się na ten temat wypowiadają.

A teraz spróbuj przeczytać ze zrozumieniem czego dotyczy polemika, bo najwyraźniej nie tego, ci Ci się wydaje. :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 5

@Obyczajowy pamiętam, że jak Godek razem z PIS forsowała całkowity zakaz aborcji, czyli również gdy ciąża jest wynikiem gwałtu/zagraża życiu matki, to podałam jako argument, że co w razie wojny (wiadomo, jak jest wojna, to gwałty są na porządku dziennym). Wtedy 90% ludzi to wyśmiało. Bo wtedy wojny były gdzieś tam daleko od nas i w sumie to nikogo one nie obchodziły. Nie chcę u nas wojny, dlatego wystarczy Godek wysłać na front. Dla niej hańba byłaby tym większa, że zgodnie z poglądami skrajnej prawicy (nie mylić z normalną) to kobieta zawsze jest winna, że ją zgwałcono, a kontakty z przedstawicielami innych narodowości, to shańbienie rasy, czy raczej narodu, bo Rosjanie to jednak nie inna rasa.

@13Puchatek a w tych krajach nie ma przypadkiem zakazu noszenia, wywieszania symboli religijnych? Więc jeśi procesje są tam dozowlone, to w taki sposób, by nie utrudniać życia innym. U nas problem z wierzącymi jest taki, że oni wierzą przede wszystkim w KK, który z wiarą za wiele wspólnego nie ma. A jakby ich popytać, to np. uważają, że Maryja była Polką.

Modlitwa jak najbardziej, może komuś dodać siły i motywacji, ale potrzebne jest też realne działanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 4

@Cammax

Nie, nie ma. Doczytaj.

Nie możesz w pracy / w relacji służbowej / w przestrzeni instytucji państwowych etc mieć dużych rzucających się w oczy symboli religijnych. Noszenia krzyżyka (czy gwiazdy Dawida, czy symbolu Kriszny, whatever) nikt nikomu nie zabrania. A z punktu widzenia państwa i prawa procesja np. Bożego Ciała jest dokładnie taką samą demonstracją, jak dowolna demonstracja związków zawodowych czy jakiejś partii politycznej. Jeśli jej uczestnicy przestrzegają prawa - mają takie samo prawo do demonstracji, jak każdy inny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 3

@Cammax
"Modlitwa jak najbardziej, może komuś dodać siły i motywacji, ale potrzebne jest też realne działanie."
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-janina-ochojska-kosciol-jest-bardzo-zaangazowany-i-warto-o-t,nId,5892208
Skoro nawet Janina Ochojska (zdecydowanie niechętna względem KK) przyznała że Kościół jest bardzo zaangażowany w pomoc, to chyba jednak katolicyzm wspiera Ukrainę nie tylko modlitwą, prawda? Nie chce mi się wymieniać tysięcy dużych i małych akcji, zaczynając od poziomu parafialnego, a kończąc na ogólnopolskich. Poszukaj samodzielnie, jeśli obsługa Google cię nie przerasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Rydzykant tu akurat i mnie KK zaskoczył na plus. Niektórzy księża, którzy do tej pory raczej unikali tematów politycznych na kazaniach akurat Putina mocno krytykowali. Czego nie można powiedzieć o papieżu...
Podobnie jak w sumie większość ludzi w Polsce, bo szczerze to chyba byliśmy ostatnim krajem, po którym ktokolwiek spodziewał się przyjęcia uchodźców. No, może spodzieano się co najwyżej, że nieliczne grupy na własną rękę będą pomagać.
Politycy to prawdopodobnie pomagali przede wszystkim z powodów wizerunkowych, ale może to i lepiej, bo łatwo zgadnąć za czyje pieniądze by oni pomagali. A tak to pomagali głównie zwykli ludzie, z własnej woli i za swoje pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KatzenKratzen
+1 / 13

Fajna ta procesja. Taka nie za liczna :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+6 / 12

@KatzenKratzen Jak widać jednak wystarczająco liczna aby zablokować część miasta, jak to dobrze że nie wybrali części po której potrzebowałem się poruszać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+7 / 7

@KatzenKratzen W TVP powiedzą, że tysiące ludzi....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

@kibishi Tak to bywa przy nawet małych zgrupowaniach że jest zabezpieczane kilka ulic i są wyłączenia z ruchu... fakt że może nie na długo... ale jadnak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 5

@Pasqdnik82 Wiem i sądzę że to głupota, w sumie to wiele razy blokowanie ruchu to głupota i utrudnianie życia niczego niewinnym ludziom, zarówno marsz jak i procesje czy biegi powinny być prowadzone tak aby nie utrudniać normalnego ruchu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 4

@kibishi Mnie zawsze wku...a procesja pogrzebowa.... idą cała szerokością i wlec się za nimi jadąc np do pracy lub na jakieś spotkanie... karawan nich pojedzie spod kościoła a żałobnicy nich ida chodnikiem i nie blokują ruchu samochodom "sorry szefie, spóźniłem się bo ulicą szła procesja pogrzebowa albo droga krzyżowa" Szef "a g,,,wno mnie to obchodzi"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
+2 / 6

To po co robili te aborcje, skoro uważają, że to grzech? Bo chyba nie za innych ta procesja, przecież nie tak to działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 6

Broni Warszawy 370 lat czyli od 1652.

Podsumujmy:

1655 - Potop Szwedzki, Warszawa zrujnowana
1795 - 1918 - Warszawa pod zaborem rosyjskim
1939 - Kampania Wrześniowa. Warszawa zrujnowana.
1944 - Powstanie Warszawskie. Warszawa zrównana z ziemią. Masowe mordy na cywilach.
1939 - 45 - Okupacja niemiecka - miliony ludzi zamordowanych, w tym tysiące mieszkańców Warszawy, prześladowania, łapanki

1945-89 - Warszawa pod komunistycznym butem.

Czy wcześniej ktoś najechał Warszawę Jeśli nie, to można śmiało wysunąć tezę, że kłopoty tego miasta zaczęły się od zawierzenia go Matce Bożej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zarki
0 / 4

W 1944 była na L4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
0 / 4

@zarki ale skoro jej nie ma to jak mogla byc ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zarki
0 / 0

@Obyczajowy Skąd wiesz że jej nie ma? Widziałeś jak jej nie było? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
0 / 0

@zarki hehe dobre dobre :)) jak szukalem to nie znalazlem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem