Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
353 368
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar konradstru
+15 / 25

Czegoś tu nie rozumiem. Nie stać ich na zakup mieszkania ale stać ich na opłacenie podróży statkiem do "końca życia". Skąd mają pieniądze, co z pracą, z czego się utrzymują?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+6 / 10

@konradstru nie stać ich na zakup mieszkania gotówką, ale mają zdolność kredytową, tak samo jak za hipotekę płacą co miesiąc, tak samo za wycieczkę płacą co miesiąc. Pracują zdalnie, lub są freelancerami albo wydawcami, pisarzami, programistami, jest mnóstwo zawodów, które w dzisiejszych czasach możesz wykonywać zdalnie. Czasy pracy na etacie już dawno minęły, chyba że mieszkasz w Chinach, Indiach, Polsce. Mogliby też pracować na statku, wtedy to już super tanio by im wyszło! ( ale przypuszczam, że parom nie wolno wtedy razem mieszkać, więc warto zapytać kogoś kto obecnie pracuje na statkach pasażerskich)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+6 / 6

@konradstru oczywiście, że to jest moje gdybanie oraz jak to można zrealizować, bo jest wiele sposobów. Demotywator to nie artykuł prasowy, tylko zdjęcie z podpisem, które ma wywołać jąkać określoną reakcję: smutek, radość, chwilę refleksji. Mnie przeciwnie, nie zdemotywowało do działania, wręcz odwrotnie, zaciekawiła mnie ich historia i wyszukałam sobie całego artykułu o nich, a nawet kilku. Zdradzę Ci, że jeszcze rok temu Angelyn była księgową, resztę leniuszku musisz poszukać sam, albo poprosić kogoś innego żeby Ci przeczytał historię ich życia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-4 / 6

"Zdradzę Ci, że jeszcze rok temu Angelyn była księgową, resztę leniuszku musisz poszukać sam..."
Słyszałaś, @MarcelinaMarcelina, o czymś takim jak źródło? Setki osób widzą tego demota i każdy ma szukać źródła bo @Howdy olał sprawę? Wiesz ile to osobogodzin?
BTW W Stanach chyba nie za bardzo da się świadczyć usługi księgowe zdalnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+5 / 5

@konradstru sam gdybysz że mają jakiś problem z pracą czy pieniędzmi. Najwyraźniej nie mają, po prostu statek wychodzi im taniej niż mieszkanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+2 / 2

@Albiorix nie gdybam tylko pytam a nawet jak taniej to nie za darmo i trzeba mieć jakieś pieniądze na życie.
@MarcelinaMarcelina znalazłem jakieś info ale z tego też jednoznacznie nie wynika, podejrzewam, że to blef.
„Uwielbiamy podróżować i szukaliśmy sposobu na ciągłe podróżowanie na emeryturze, co miałoby sens finansowy” – powiedziała. Przyjrzeli się ofertom, które mogliby znaleźć dzięki członkostwu lojalnościowemu, a następnie uwzględnili potencjalną cenę sprzedaży swojego domu i zdali sobie sprawę, że ich marzenie było całkowicie przystępne."
"Burkowie są w stanie spełnić swoje marzenie, ponieważ spędzili całe życie, będąc odpowiedzialnymi. „Przez całe życie byliśmy oszczędni, aby oszczędzać i inwestować, aby osiągnąć nasz cel” – mówi. „Nie interesują nas rzeczy materialne, ale doświadczenia”.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
+14 / 18

Fajnie, też bym może tak chciał... ale zaraz... z czego żyją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar a5tech
+8 / 16

@Przytomny Prawdopodobnie żyją z pieniędzy ze sprzedanego domu i wyliczyli że tych pieniędzy wystarczy do osiągnięcia emerytury, z której opłacą resztę spędzonego tam życia. A może coś tam na statku dorabiają online a albo np. w kuchni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2022 o 9:23

R ROBERTO12345
+1 / 11

@a5tech to po co mieli zamiar kupić dom skoro sprzedali dom myśl człowieku jest napisane że wynajmowali dom jak byś nie woedział nie można ot tak sprzedać sobie domu z hipoteką poza tym jest napisane że podjeli inną decyzję niż kupno domu umiecz czytać , znaczy że albo ktoś tu nam bajki piszę albo nie zna całej prawdy i tyrają oboje na statku by mieć kasę , podana jest cena za dzień na statku czyli nie można kupic sobie na własność tam nic , i jeszcze jedno oni nazywaja się BURKOWIE człowieku BURKOWIE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CzeszkaV
+6 / 10

A co będzie jak zdrowie im nie pozwoli dalej pływać ? Wtedy wezmą kredyt ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+6 / 16

Jak zarabiają siedząc cały rok na statku? Pracują jako obsługa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kali2
+1 / 11

pytanie skąd mają na to pieniądze i jak pracują?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+7 / 9

Teraz żeby być w robocie potrzeba komputera i dostępu do internetu, i już pracujesz i zarabiasz .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kajki7
+3 / 3

A może mają po prostu ten wiek i dostają emeryturę ktoś pomyślał o tym? Zamiast kupna domu na kredyt postanowili zrobić coś w rodzaju wynajęcia mieszkania, a wychodzi im taniej bo w cenę wlicza się jedzenie i zwiedzanie, atrakcje itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-2 / 2

"...ktoś pomyślał o tym?"
Nie ma w democie to się nie liczy, @kajki7 ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 7

Tylko, że dom spłacisz i MASZ. Nawet gdy stanie się najgorsze i dom rozwali rakieta Putina, to ciągle masz działkę, która, nawet pusta, w dobrej lokalizacji, potrafi osiągnąć ceny niewiele niższe, niż cena działki z domem na niej. A wynajmując całe życie nic własnego nie budujesz (w sensie - majątku trwałego). Noga ci się powinie i idziesz pod most.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2022 o 14:14

H hoseroberto2
-2 / 6

Następna baśń Andersena , a na końcu podróży statek jest przez nich kupiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+3 / 3

Domy w USa są drogie a wyglądają jak baraki w Auswitsh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem