Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Thevipervip
+5 / 19

Teraz nawet teolodzy doszli do wniosku że Boga nie da się wytłumaczyć więc teologia stała się o kant d rozbić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+3 / 15

@Thevipervip jak ich znam wyprodukują zdanie w stylu "Bóg jest tak doskonały że aż nie sposób go dostrzec" i zbiją piony. Przecież nikt (oprócz tych co zostali katolikami z własnej woli a nie od narodzin) w kościele nie jest tam dlatego że filozofia jest przekonująca tylko dlatego że ojciec z matką kazali i jakoś tak zostało. Wątpliwości są dla zarządu panie areczku. Dla pana jest ślepe posłuszeństwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
0 / 0

@Ochrety czyli "nam wolno, wam nie wolno", modus operandi większości zorganizowanych religii świata

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
0 / 0

@pibi80 Według moich obserwacji "nam wolno, wam nie wolno" w przypadku Jahwe tyczy się zabijania i być może gwałcenia, ale nie in vitro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+16 / 28

- krytykuje nadliczbowe zarodki
- a uznaje dziewictwo nawet po gwałcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+1 / 5

@Sevivo
No tak, nadliczbowe zarodki wynikają z niedoskonałości technologii, im więcej in vitro, tym lepsza technologia i mniej "nadliczbowych" zarodków.
Zresztą czym są te nadliczbowe zarodki wobec sztucznego (nienaturalnego) stworzenia Jezusa tylko po to, żeby go następnie zabić?
A te "dziewice po gwałcie", przez większość historii kościoła, miały wybór: klasztor albo burdel....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+12 / 28

Niech sobie krytykują, negują, zabraniają. Kto tego słucha i po co! Zostawcie kler sam ze sobą, przestańcie łożyć datki i słuchać czarnej szarańczy. Mam ich w dupie od dawna i dobrze mi z tym. Niech każdy robi wedle uznania. Kler niech pilnuje swoich kleryków, wolni ludzie swojego życia. Nikt za nikogo nie umrze, więc żyjmy po swojemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+12 / 28

@Jury1974 Problem polega na tym, że kler i katole próbują ustawiać życie normalnym ludziom, o uwłaszczeniu kleru na budżecie państwowym nie wspominając. Więc sorry, ale to nie jest tak, że ich można po prostu zostawić samym sobie.
Jak zrobi się kler odciętym od żłoba, odspawa się go od koryta i sprawi się, by miał 0 wpływu na życie osób niewierzących - to wtedy będzie można mówić o zostawieniu ich w spokoju, a niech sobie nawet orgie robią bananowe - na zdrowie, o ile odpier*olą się od normalnej części społeczeństwa i jego pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+8 / 24

@lefel Ateiści rządzili? Ty chyba pomyliłeś sobie ugrupowania, kk był przyspawany w prlu układem, dzięki któremu byli nietykalni, robili co chcieli. Do tej pory pamiętam zdjęcia z imprezy w MSW, na której ojciec pokazywał, jak ówczesny, biedny kościółek zjeżdżał się biskupami na dziwki na imprezy. Dragi, alkohol i baby, których pozazdrościliby gangsterzy z hollywoodzkich filmików.
I różnica między ateistami i kk jest taka, że kk dyktuje WSZYSTKIM, jak mają żyć, a ateiści chcą żeby się od nich i ich rodzin odpier*olić, bo akurat to właśnie watykański pasożyt ma za dużo do powiedzenia w kwestii życia gospodarczego i społecznego. Ateiści nie mają praktycznie żadnego wpływu i nie chcemy mieć wpływu na życie katoli, róbta sobie co chceta - chcecie dawać dzieci pedofilom kieckowym to to róbcie, ale od naszych się odpier*olić. Zrozumiał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 3

@Rydzykant
Postaraj się.
Coś cię ostatnio nie widać (albo nie trafiam).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+3 / 7

@michalSFS
Sporów z antyteistami nie traktuje jako swojego celu. Głownie odpowiadam na ich zarzuty albo koryguje kłamstwa. Dlatego niezbyt mnie widać, do przeciętnych czytelników nie trafiam, bo po co. Nie zamierzam nikogo nawracać na własny światopogląd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2023 o 14:58

C camper52
+3 / 11

@lefel za to kościół pomagał uciekać do Argentyny oficerom ss i nie potępił holocaustu. Za to dzisiaj nie wie kto jest agresorem na Ukrainie. Święta żyją tylko dzięki coca coli i komercjalizacji napędzanej przez reklamy i rządzę zysku. Bóg jest do tego jedynie zbędnym dodatkiem i tak pomijanym w większości domów. Wszystkie święta kradzione od pogan. Nawet sianko jest dla wierzchowca Odyna. I jeszcze mimo zaślepienia macie czelność udawać że o coś wam chodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwo23
-1 / 9

@lefel Co to jest 59 lat gdy Inkwizycja Kościelna trwała jakieś 350 lat w czasie którym zabijano na wszystkie najgorsze sposoby, torturowano, katowano zawsze do zgonu, palono na stosie niewinne osoby w imię Boga!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+4 / 8

@Rydzykant "Ciekawe dlaczego w papieskiej klinice Castel Gandolfo, od chwili napaści sowietów leczono setki dzieci z Ukrainy, a nie udzielają podobnego ratunku rosyjskim dzieciom?" Pewnie dlatego że w tej specjalnej trzydniowej operacji specjalnej trwającej już ponad 660 dni nie ma rosyjskich cywilów atakowanych przez ukraińską armię, a całą ta operacja odbywa się na terenie Ukrainy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q querty
-2 / 4

@Rydzykant Castel Gandolfo to papieski palac letni a nie klinika!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 6

@querty
Dziękuję za skorygowanie. Oczywiście masz rację
@Iameria
W klinice Gemelli udziela się pomocy zagranicznym OFIAROM. Czasem są to ludzie z obszarów objętych wojną, czasem z katastrof naturalnych itp. Klinika zajmuje się leczeniem, a nie opatrywaniem ran. Najczęściej trafiają tam osoby z nowotworami lub innymi poważnymi chorobami, których nie da się leczyć w zagrożonym obszarze.
Czyli skoro zakwalifikowano do leczenia Ukraińców, a nie zakwalifikowano Rosjan, to najwidoczniej Franciszek wie kto jest ofiarą, a kto agresorem. Mieszkańcy obu krajów są wyznawcami prawosławia, czyli czynnik religijny nie ma wpływu na dokonany wybór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+4 / 12

@karolina1128 Nie chodzi tylko o stosunek płciowy. Doktorzy kościoła uznawali, że kobieta traci dziewictwo nawet podejmując pracę w niestosownym miejscu. Błonkę może sobie mieć.

JP2 powołał nawet komisję co do zbrodni wojennych i gwałtów. Uznano, że takie kobiety pozostają dziewicami. Kiedy urodzą też.

Ojcowie kościoła też o tym wspominają. Najwcześniej chyba św. Augustyn w „Państwu Bożym“. Szczegółowo to precyzuje, i nawet gdy ciało odczuje przyjemność taka kobieta pozostanie dziewicą itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
0 / 14

@Sevivo Idealne mydlenie oczu.

Niepokalane poczęcie i dziewictwo, co potem w ramach braku możliwości obrony zamieniamy na "metaforę". Jeżeli ktoś w to wierzy to tym bardziej zasługuje by nie mieć ni grama wpływu na żywot innych ludzi, a już na pewno nie na życie osób niewierzących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Izyda666
+10 / 18

@Sevivo Nie uważacie, że fascynacja kościoła kobiecą seksualnością jest cokolwiek dziwna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+7 / 13

@Izyda666 I ironiczna, biorąc pod uwagę, że nie tylko ograniczają kobiety w wielu kwestiach, ale i interesują ich ze sfery seksualnej także dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
-3 / 5

@Sevivo dzięki za komentarz. Czyli stąd dziewice określano również mianem „niewinnych”. Człowiek uczy się całe życie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 12

@Loganesko

Jaka metafora? Czy Ty wiesz, co to słowo znaczy?…

Wg Wikipedii: "Dziewictwo, również prawictwo – termin określający stan osoby, która nigdy nie podejmowała stosunków seksualnych"

Wg Słownika Języka Polskiego: dziewictwo «fizjologiczny stan kobiety do pierwszego stosunku płciowego».

Abstrahując zatem od wiary religijnej: dziewica to kobieta, która nigdy nie współżyła seksualnie. Zatem zgodnie z tą definicją jeśli np. kobieta nigdy nie współżyła seksualnie z mężczyzną, ale została zapłodniona (no właśnie) metodą in vitro, to może być w ciąży, urodzić dziecko - i dalej jest dziewicą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 10

@13Puchatek Przeczytaj wcześniejsze komentarze. Próba wytłumaczenia, że dziewictwo matki cieśli było symboliczne, czyli metaforyczne (nie dosłowne, czyli że był brak stosunku płciowego) to odwracanie kota ogonem od pierwszych założeń tej kalekiej sekty.

In Vitro jako metoda zapładnia to jest bardzo, ale to bardzo nowa (młoda) metoda, sto lat temu, czy dwieście lat temu nikt o tym nie słyszał praktycznie, więc przyrównywanie kobiety sprzed ponad 2000 lat do tego zestawienia jest co najmniej nielogiczne.

W teorii to o czym piszesz jest możliwe TERAZ, wtedy to byłoby marzenie ściętej głowy karane spaleniem/ukrzyżowaniem/utopieniem/etc. za szerzenie herezji.
Dlaczego? Bo symbol poczęcia niepokalanego (w sensie, że matka hesusa niby nigdy nie odbyła stosunku) miał być dowodem na jego "boskość". A że potem nie tylko podważano, ale i udowadniano naukowo, że nie jest to możliwe, zaczęto przenosić to znaczenie (dziewictwa) na znaczenie metaforyczne mało subtelnie, a wręcz idiotycznie zastępując słowo cnota (jako jedno z tych wyrażeń, które mogło zarówno dotyczyć dziewictwa kobiety, jak i tak zwanych dobrych wzorców zachowań).

Stąd użycie słowa - metafora. Teraz czytelniej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-3 / 11

@Loganesko Niepokalane poczęcie to nie inne określenie wcielenia Jezusa. Niepokalane poczęcie tyczy się tego, że Maryja nie miała grzechu pierworodnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-3 / 9

@Loganesko Nic nie pisałem że w przypadku Maryi to metafora. Wcielenie określane jest jako tajemnica. Co do niepokalanego poczęcia to mylisz terminy i nie wiesz czego się tyczy, bo nie wcielenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 14

@Sevivo Klasyka wciskania ciemnoty przez KK - jeśli jest to możliwe wciska się ją "na żywca" , jeśli jest jednak (przy obecnym stanie wiedzy) zupełnie irracjonalna - określa się ją mianem "alegorii" i po takim znieczuleniu też się wciska gawiedzi na chwałę i dobro KK - władcy i strażnika ciemnoty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 7

@sliko Właśnie o tym pisałem, takie krótkie, rzetelne podsumowanie tego, o co mi chodziło, dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-3 / 11

@Loganesko

To może jednak Ty przeczytaj uważniej, bo najwyraźniej nie rozumiesz słów, których używasz - i jeszcze sprawiasz wrażenie, jakbyś był z tego dumny.

1. Dziewictwo - jak napisałem - znaczy tyle, że kobieta nie współżyła seksualnie. Tak więc według tego, w co wierzą chrześcijanie, Maria, matka Jezusa, był dziewicą także po jego urodzeniu - bo sam fakt URODZENIA dziecka nie musi oznaczać utraty dziewictwa, jak sugerowali komentujący wyżej. To, co napisałem o in vitro, było tylko PRZYKŁADEM - tak, drogi cpt. Obvious, zdaję sobie sprawę, że w czasach Jezusa nie funkcjonowało in vitro. Podałem tylko przykład na to, że TECHNICZNIE możliwe jest zachowanie dziewictwa mimo urodzenia dziecka. Chrześcijanie wierzą, że Maria poczęła Jezusa bez udziału mężczyzny (bez współżycia), więc _w_ramach_tej_koncepcji_ fakt urodzenia dziecka nie przeczy zachowaniu dziewictwa. Oczywiście rozumiem, że Ty w to nie wierzysz - ale też nie o tym tu rozmawiamy.

2. "Niepokalane poczęcie" to zupełnie inny termin i zupełnie co innego oznacza, nie dotyczy poczęcia Jezusa, tylko poczęcia Marii (czyli sytuacji, kiedy jej życie się zaczęło). I bynajmniej nie ma nic wspólnego z faktem, że Maria poczęła się - w sensie "technicznym" - w zupełnie normalny sposób, tak, jak każdy z nas, na skutek współżycia seksualnego swoich rodziców. Powtórzę: nie używaj słów, których znaczenia nie znasz - zanim się zacznie krytykować, warto się czegoś dowiedzieć.

NATOMIAST (żeby to było jasne) absolutnie nie wchodzę w dyskusje na temat wiary i tego, w co wierzą np, chrześcijanie, a w co nie wierzą (rzecz prosta) niewierzący.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
0 / 2

@13Puchatek ... O czym nie wiedziała bo wymyślono to lata później i zrobiono dogmatem. (Kościół to taki wydawca. Mówi który fanfik jest kanoniczny a który nie. Autorytet właściciela.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-3 / 3

@camper52

Nie wiedziała, skoro Ty tak mówisz, to po prostu MUSI być prawda :-)

A jak to się ma do treści dyksusji?…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
0 / 2

@sliko Przy obecnym stanie wiedzy, człowiek może za pomocą in vitro zapłodnić dziewicę, ale dalej uznajesz że taki przypadek jest irracjonalny i w żaden sposób niemożliwy do zaistnienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+3 / 7

Twierdzenie, że Maria nie miała tzw. grzechu pierworodnego jest katolickim wymysłem i nie ma najmniejszych podstaw biblijnych. Podobnie jak dożywotnie dziewictwo Marii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 5

@adamis62
A czym jest podstawa biblijna? Żaden dowód czy potwierdzenie, tylko spisane historyjki z morałem.
Mogą być nawet przydatne, jak bajki (o ile człowiek sam nie potrafi dojść do pewnych wniosków i trzeba prowadzić go za rękę jak 10-latka). Tak czy owak to zręcznie ubrana mitologia hebrajska. A księża najwyższego szczebla na przestrzeni wieków też dodawali swoje, żeby interes kręcił się jeszcze lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 2

@michalSFS I tak od ~2000 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P panna_zuzanna_i_wanna
0 / 2

@adamis62 Cała ta bajka to wymysł. Chrześcijański, katolicki czy protestancki, co za różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KyloRen
+3 / 3

@mieteknapletek Dlaczego dystopijna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 2

@KyloRen

bo sytuacja w ktorej polowa kobiet w ciazy nigdy nie uprawiala seksu oznacza ze mamy swiat w ktorym sa jakies problemy na poziomie relacji damsko-meskich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amarthar
+1 / 5

Krytykują in vitro bo chcą mieć monopol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Genialnyborsuk
+1 / 3

Akurat w krytyce in vitro chodzi o zamrażanie na wieki zarodków ludzkich, można to potraktować jak ich zabijanie. To już każdego moralność co zrobi z takimi zarodkami. Można np. zapłodnić i zaimplantowac dwa. Wtedy nie ma tu sprzeczności z wiarą katolicka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anwil31
-1 / 1

@Genialnyborsuk oraz sprzedawanie ich do laboratoriów o czym było głośno. Moim zdaniem są gdzieś niehumanitarne laboratoria gdzie te dzieci się rodzą a potem robią na nich doświadczenia medyczne lub produkują na organy lub dla pedofili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maciejka64
0 / 0

Czytając wasze ,niekiedy idiotyczne ,wypociny dotyczące dziewictwa lub jego braku ,strasznie się uśmiałem . Niektórzy z Was w swej zajadłości żywcem przypominają biskupów toczących swoje spory nad tym czy pierd jakiegoś świętego z Xwieku to był "boski oddech" czy też tylko znak .....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem