Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
255 271
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
-2 / 8

Jeśli byłby kiedyś jakiś konflikt między krajami skandynawskimi, a Rosją, to będzie to idealna okazja na obalenie PISu. Zgoda, to samo powtarzałam w kontekście Ukrainy i była to kwestia dyskusyjna, czy miałam rację, czy nie. Bo nie było twardego dowodu na to, kogo PIS popiera w tej wojnie. Owszem, blisko im do Putina pod względem tego z kim mają sojusze, ale też nie zrobili nic na szkodę Ukrainy. Tu przegraliśmy. Raczej nie uda się obalić PISu wojną na Ukrainie.

Co innego kraje skandynawskie. PIS ich nienawidzi. Wiadomo, tu można mówić co najwyżej o konflikcie w znaczeniu dyplomatycznym, bo kraje te są neutralne i z wszystkimi oprócz Polski i Węgier mają dobre relacje. Ale załóżmy, że spór dyplomatyczny serio wybucha. PIS ma wybór Szwecja/Norwegia/Finlandia/Dania/Islandia vs Rosja. Kogo poprze? Rosję. Może nie jakoś mocno, ale jako przysłowiowe mniejsze zło z ich perspektywy. A to będzie idealna okazja na wykorzystanie tego propagandowo i obalenie PISu. Tu PIS nawet nie znajdzie nic na swoją obronę, bo my mamy mnóstwo haków na nich, w których obrażają kraje skandynawskie. Chociażby kto domaga się odwetu za Potop? Ano PIS. A Norwegia, Dania, Finlandia i Islandia to sojusznicy Szwecji, więc... współodpowiedzialność. Choć Islandia i Finlandia to nawet nas wówczas nie zaatakowały. W przeciwieństwie do ukochanych przez PIS Węgrów, którzy woleli w 1655 poprzeć znienawidzony przez PIS kraj. Nigdy nie przepuszczę okazji, w której mogę o tym wspomnieć. Nawet gdy krytykuję PIS za nienawiść do Szwecji, Norwegii i Danii. No i Islandii i Finlandii też, ale nie wiem czy jest sens w takim kontekście ich wspominać, skoro w tej wojnie udziału nie brały po żadnej ze stron.
No i oczywiście polityczne motywacje, bo tak się skupiłam na historii, jakby to był jedyny powód, dlaczego PISowcy tak nienawidzą Europy Północnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R robertmag
+8 / 8

Niech morawiecki zajmuje się ewentualnie swoim podwórkiem, od Norwegi łapy precz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+7 / 7

Zawsze mnie zastanawiało: czemu PISiory za każdym razem robią interesy "po bandzie", z wrzaskiem, pretensjami, chaotycznie...? Zupełnie jak jakieś rozwydrzone dziecko robiące sceny kiedy tylko chce nową zabawkę.
Kiedy ja chcę zacząć z kimś współpracę, nie zaczynam od robienia koło upy swojemu przyszłemu partnerowi w interesach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+1 / 1

@irulax Morawiecki popełnia błędy, ponieważ w PiS jest totalny rozłam. Publicznie, na wizji, w wypowiedziach dla obywateli wszystko wygląda wzorowo. Ale wyniszczająca wewnętrzna wojna między Kaczyńskim i Ziobro destruktywnie wpływa na polską gospodarkę. Ani Morawiecku, ani Duda, ani nikt z partii PiSnie wie, komu może zaufać.

(https://m.youtube.com/watch?v=zzBPERQFmIA)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@szteker W rozłam wierzę. ale to wcale nie zmienia faktu, że każdy z nich dba jedynie o własną dudę. Co będzie dalej mają wywalone. Mnie nie interesuje czy długonosy słucha się prezia czy kota prezia - mnie interesują wyniki. Za to im w końcu płacimy. Na razie sytuacja pod rządami PISuarów wygląda następująco: jedna sprawa do przodu i cztery do tyłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
0 / 0

@irulax oczywiście, że tam każdy patrzy tylko na siebie. Może widzą też widmo porażki w wyborach, bo każdy chciałby przejąć władzę osobno. A czy trochę nie przesadziłeś z tą jedną sprawą do przodu? Nie za dużo? ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 5

PiS nienawidzi wszystkiego i wszystkich, a zwłaszcza normalnych, inteligentnych, kompetentnych, pracowitych, samodzielnych, uczciwych itd. Bo na ich tle widać całą nędzę pisowskiego bagna. To po prostu zazdrość, zawiść i kompleksy. Mają pełną świadomość swojej marności i tego że nie są w stanie się z tego dna podźwignąć i równać w górę, więc pozostaje im nienawiść do innych i żądza zniszczenia wszystkiego co dobre. Krótko mówiąc: kacapy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Massai
-3 / 7

Hej, matołki, ale Morawiecki jedynie powtórzył to, o czym mówią politycy Europy Zachodniej, ba, mówią to politycy NORWESCY, i piszą o tym najważniejsze media zachodnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Massai którzy niby politycy? Chyba jedynie pachołki Putina pokroju całego PISu, Orbana, Le Pen i może ewentualnie Trumpa, któremu na szczęście pozostała już tylko aktywność w internecie.
Zachodni politycy bardzo lubią wszystkie skandynawskie narody. Nienawidzą natomiast PISowców i jest to wyłączna wina PISu. Zauważ, że wszystkie kraje skandynawskie mają bardzo dobre relacje z wszystkimi, oprócz Węgier i Polski PIS. Jak władza u nas wróci w normalne ręce, to może zechcą odnowić z nami relacje.

Poza tym jak niby norwescy politycy mają powtarzać populistyczny, skrajnie prawicowy przekaz, skoro takie poglądy w Europie Północnej nie są legalne?

PIS kieruje się jedynie nienawiścią do Europy Północnej. Zobaczysz, że to PIS i Orban będą przeciwko wejściu Finlandii i Szwecji do NATO, nie Turcja. Co więcej, PIS sprawi, że Baltic Pipe nie będzie, a gaz nadal będziemy kupować od Rosji, tyle że jużnie tak oficjalnie. Poza tym w razie konfliktu na linii dowolny kraj skandynawski- Rosja bez mrugnięcia okiem poprą Rosję. Nawet jako "mniejsze zło" (coś na zasadzie, jak ludzie głosują na PIS i PO. Nie dlatego, że serio popierają, a "żeby tamci nie wygrali").

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 2

czekam kiedy ten uczciwy i prawdomówny człowiek podzieli się z nami zyskiem z działek jakie kupił od biskupa......doczekać się nie mogę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sedov76
-1 / 1

Mateo, z właściwym sobie taktem, przygotowuje grunt pod interesy. Bo teraz, kiedy jesteśmy odcięci od ropy ze wschodu, trzeba będzie negocjować z krajami skandynawskimi (najbliższe źródło dostaw). Gaz sprowadzimy z USA, więc i tam trzeba wrzucić jakiś kamyczek, np. znowu spróbować zamknąć TVN. Interesy najlepiej się robi, gdy najpierw obrzuci się drugą stronę błotem. Klasyczna taktyka kurdupla i jego świty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@JanuszTorun to wiadomo, ale Norwegia, podobnie jak Dania, Finlandia i Islandia to sojusznicy Szwecji. Czyli zgodnie z poglądami PISu już z automatu są współodpowiedzialni. Stąd "na zasadzie współodpowiedzialności...". Powiem więcej- kraje te od zawsze miały, mają i będą mieć bardzo dobre relacje muędzy sobą. Jest spora szansa na to, że w XVII wieku też byli bardzo bliskimi sojusznikami. A ja tu trochę wyrażam swoją opinię, a trochę parodiuję PISowców, stąd reparacje i współodpowiedzialność.

Może powinnam dopisać, że chodzi o to, że Norwegia to sojusznik Szwecji, ale ilość znaków nie jest tu nieograniczona. Poza tym raczej większość się domyśla o co chodzi.

A Szwedów to PIS oczywiście nienawidzi jeszcze bardziej niż Norwegów. Bardziej nienawidzą jedynie Niemców. W tym przypadku oczywiście nie ma współodpowiedzialności, bo jednak żeby taki PISowiec mógł udowodnić dlaczego nienawidzi np. Norwegii, czy Danii to musi kombinować. I pójść albo w linię, że to sojusznicy Szwecji (łatwiej udowodnić), albo w powody polityczne (trudniej, bo im ktoś moze wypomnieć, że sami są socjalistami). A w przypadku Szwecji takiemu PISowcowi wystarczy wiedzieć cokolwiek o historii Polski. Polityka jest tu już zbędna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W weeek
0 / 0

Z odrzuceniem reparacji za Potop bym się tak nie śpieszył. Co prawda to nie Norwedzy na nas napadli, ale to jednak Skandynawowie no i w końcu bliscy sojusznicy Hitlera. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@weeek nie zapominajmy jeszcze o atakach wikingów na Słowian. Polski co prawda wtedy nie było, ale Polacy to niby kim byli, jak nie Słowianami, no a wikingowie wiadomo, Szwedzi i ewentualnie Norwegowie. Więc też trzeba domagać się reparacji;) zasiłki same się nie sfinansują;)

Niby nas Norwegowie nie napadli, przynajmniej nie bezpośrednio, ale sojusznikami Szwecji są i byli, a ja mimo że krytykuję tu PIS, to trochę też parodiuję w kilku fragmentach (czasem tak woarygodnie, że ktoś by pomyślał, że cytuję Pawłowicz). Więc zgodnie z poglądami PIS- można przypisać współodpowiedzialność (PIS zawsze grzebie każdemu w przodkach, w tym kto i kiedy był czyim sojusznikiem itd.). Wobec tego proponuję PISowcom sprawdzić czyim sojusznikiem były Węgry w XVII wieku i II WŚ, bo możemy w taki sposób zyskać kolejnego fundatora programów patol+;) bo czy serio ktoś sądzi, że nawet grosz ewentualnych reparacji poszedłby na coś innego niż socjal?
Nie no, ale Węgrom to PIS wszystko wybaczy, a innym wypomni nawet wydarzenie sprzed ok. 1000 lat. I tym sposobem od 7 lat cały świat się z nas śmieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem