Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
96 109
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P konto usunięte
+1 / 5

towar chyba bierze od tego osobnika który kilka dni przed inwazją sowieckiej swołoczy na Ukrainę mówił że przywódca sowietów "wyszedł z twarzą w sprawie Ukrainy"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 14

Częściowo może mieć rację, bo te seriale rzeczywiście promują dość patologiczne wzorce. "Przyjaciele" też, bo bardzo toksyczną relację (Ross i Rachel) pokazują jako prawdziwą miłość i przeznaczenie.

Ale może ten pan by się zastanowił nad paroma innymi czynnikami, np. bajkami dla dzieci, w których główni bohaterowie żyją długo i szczęśliwie. Niestety tak nie jest i młodzi ludzie, karmieni takimi bajkami, doznają rozczarowania w prawdziwym życiu. No i ten konserwatywny stereotyp małżeństwa, który często jest otoczką, którą pokazuje się na zewnątrz, a w rzeczywistości cały związek wygląda zupełnie inaczej. I tu też ludzie wchodzą w związek małżeński, bo wszyscy dookoła nalegają, bo też chcą mieć to, co widzą u innych, ale potem się przekonują, jak to wygląda od środka. I znowu następuje rozczarowanie i zaczynają zadawać sobie pytanie, czy chcą tak żyć, czy na pewno są szczęśliwi, a jeśli nie, to ważniejsze jest własne szczęście czy presja otoczenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
+3 / 5

@El_Polaco

ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+3 / 3

@El_Polaco
to nie są wzorce do naśladowania, tylko sytuacje występujące w życiu codziennym (pisze o Przyjaciołach, bo Mody nie widziałem). To, co jest promowane w Przyjaciołach, to przyjaźń przede wszystkim i wzajemne wspieranie się, niezależnie od sytuacji życiowej. Przynajmniej ja mam takie wspomnienie, ale może nieuważnie oglądałem...

Jak rozumiem, serial byłby dla pana Ozdoby w porządku, gdyby tytułowi przyjaciele złapali lesbijkę, pannę młodą i rozwódkę, ukamienowali je w imię pana, jak nakazuje starty testament, a później poszli ofiarnie zarżnąć baranka? Śmiechu było co niemiara...

Jeśli polskie rodziny z kręgów katolickich się rozpadają, to najwyraźniej za słabo się modlą i nie otrzymali łaski pańskiej, bo na nią nie zasłużyli... Katolicy zbyt często szukają winnych wszędzie, tylko nie w nich samych. Jeśli jakieś małżeństwo rozpada się po obejrzeniu serialu, to niezbyt udane to małżeństwo.

Ale to prawda. W szczególności część stłamszonych katopolską "kulturą", mogą czasem otworzyć oczy i uwolnić się z przemocowego małżeństwa, uświadomione, że jednak tak można, że inne kobiety to robią, że nie muszą żyć - jak im ksiądz w kościele nawrzuca do głowy - służąc mężczyźnie.
I to katolickim środowiskom bardzo nie pasuje, że kobiety są bardziej świadome i nie dają się gnieść. Lepsza byłaby burka i całkowity brak praw...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-3 / 3

@adamIM
A z czym konkretnie wg ciebie miałbym robić sobie jaja? Nie zgadzasz się z całością mojego komentarza czy tylko z częścią?

W sumie zapomniałem jeszcze dodać, że to, że konserwatywnym społeczeństwie ludzie się nie rozwodzą, to nie oznacza, że tworzą udane związki. I dzieci, które dorastają w takich związkach, są największymi ofiarami. Potem dorastają i nie zawsze mają ochotę zakładać rodzinę albo trwać w małżeństwie bez względu na wszystko, bo widzą, do czego to prowadzi. Poza tym realia się zmieniają i z mediów dowiadują się, że nie muszą znosić takich rzeczy, że mają prawo odejść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+3 / 3

@El_Polaco

No tak. Bo ludzie rozwodzą się dlatego, że zobaczyli rozwód w telewizji, a nie dlatego, że jest im źle w związku. Ogląda taka Grażyna odcinek 2137, widzi tam rozwód i nagle krzyczy: Heniek! Rozwodzimy się! Chcę miec rozwód taki, jak oni!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 1

@mrfalken
No właśnie niedawno obejrzałem sobie "Przyjaciół" w całości i z tym wspieraniem się różnie bywało. Np. jak jeden z bohaterów dowiedział się, że jego żona jest lesbijką, to było pełno gagów i dowcipów. Normalnie boki zrywać. Z tej samej postaci często robiono sobie żarty w sytuacjach, kiedy moim zdaniem to było co najmniej nie na miejscu.

Dlatego uwielbiam M*A*S*H. Tam naprawdę było czuć braterstwo, przyjaźń i jak coś było nie tak, to naprawdę się wspierali, choć gagów i dowcipów było mnóstwo i to znacznie lepszych niż w "Przyjaciołach".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@dump78
Tego nie napisałem. Może być tak, że jak ktoś naogląda się bzdur, to ma nierealne oczekiwania od życia i przez to zaczynają się zgrzyty. Tyle że co w takim razie powiedzieć o Biblii, religii i katolickim modelu rodziny? To jest dopiero bajeczka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 1

@El_Polaco
"jak jeden z bohaterów dowiedział się, że jego żona jest lesbijką, to było pełno gagów i dowcipów", "Z tej samej postaci często robiono sobie żarty" - gagów i dowcipów w serialu komediowym? Bożesztymój, wstydu nie mają... Chłopie, toż to serial komediowy :D
A na poważnie: jajca robili sobie wzajemnie z czego popadło/ I jednocześnie nikt nikomu nie odmówił wsparcia w oparciu o te rzeczy, z których wcześniej się śmiali. Przecież to niemal jak definicja prawdziwej przyjaźni: nikt ci tak bezinteresownie nie pomoże i jednocześnie nikt cię tak szczerze nie obśmieje, jak prawdziwy przyjaciel.

MASH był świetny, ale zapominasz, że te seriale dzieli 20letnia przepaść kulturowa i miejsce akcji mocno wpływające na relacje. Ale poza tym, to oba seriale prezentują bardzo podobny humor i są z tej samej grupy bazującej na sytuacyjnych żartach relacyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 6

Hmmm to ten co jeździ obciągać często Rydzykowi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 3

Wydaje mi sie, że większą szkodę wyrządza oglądanie tvp, a nie seriali komediowych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L limit_wp
+8 / 8

Nieźle zorientowany w serialach. Bardziej bym jednak przyjrzał się temu, jakie przykłady zapewnia nam polski świecznik. Weźmy bratanicę Jarosława. Albo prezesa TVP. Albo towarzysko-służbowe układy w Ordo Iuris. Także, tego... Belka w oku? Tak to leciało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+5 / 5

W pierwszym odcinku serialu Biblia (Księga Rodzaju), Bóg zabił niemal całą populację ludzką... To pozostaje bez wpływu na mentalność czytelników? czy taki wpływ na mentalność, to właśnie prawidłowy wzorzec i wzorem pana buczka powinniśmy zabijać nasze nieudane przedsięwzięcia i projekty: rodziny, dzieci, małżeństwa, całe firmy, tak jak panbuczek zabił wszystkich ludzi, których stworzył w swoim nieudanym projekcie "ziemia", skażonym boskim genem?(bo przez nierozwagę stworzył nas na swoje podobieństwo, czyli z wszystkimi swoimi wadami)

Bóg przecież pokazuje, że zabijanie jest dobre... Wszystko skasowane, czysta karta, można zacząć od nowa lepić uczestników projektu i ustawiać ich po swojemu - co tam wcześniej się spieprzyło, to już nie ważne. Zamiast więc brać zły rozwód: zabij żonę, jak panbuczek. Pracownicy firmy nie słuchają twoich nakazów? zabij ich jak panbuczek ludzkość, co będziesz tłumaczył. Cała rodzina cię przeklina i nie chce słuchać twoich światłych rad? Zabij ich jak panbuczek, mogli być posłuszni...

Tylko chrześcijańska eksterminacja może nas uratować - jak pokazał panbuczek.

Ale wyciągnijcie jedną naukę: jeśli projektant się nie zmieni, nadal będzie postępował według swoich zasad, które już raz się nie sprawdziły i popełniał te same błędy, to każdy kolejny projekt zakończy się tak samo. Jeśli stwórca/projektant się nie zmieni, to nic się nie zmieni - jak widać po projekcie "ziemia 2".

Jaki wniosek? Zabić boga - nieudolnego projektanta mordercę - zanim on zabije nas ponownie, kiedy przestanie mu się podobać, to co stworzył...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+5 / 5

Jeśli patrzenie na coś powoduje, że się tego chce, to co powoduje patrzenie na zwłoki typa przybitego do dwóch desek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+3 / 5

Wzorem pożycia małżeńskiego są: Marta Kaczyńska, Jacek Kurski, Wojciech Cejrowski. Wierni jednemu partnerowi aż po grób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+2 / 2

@Jur4578 Oni są wierni Chrystusowi!!!!!111!!1111111!1!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
-1 / 1

Byłbym ostrożny z obwoływaniem tego głównym czynnikiem, natomiast popkultura ma potężny wpływ na naszą podświadomość i zachowania. Relacje oraz normy przekazywane w taki czy inny sposób do ogólnego wglądu, zdecydowanie kształtują w pośrednim stopniu zachowania odbiorców. Gdyby tak się nie działo to nie musielibyśmy oglądać setek reklam w których ludzie rozpływają się w ekstatycznych soazmach szczęścia bo umyli zęby nową pastą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem