Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
316 332
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+49 / 77

No ale tak szczerze, prosisz każdą partnerkę o okazanie dowodu osobistego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Loleth
+18 / 22

@Syphar Po tym jak znajomego 15stka chciała wrobić w randkę na tinderze, chłop zaczął to robić. Szczęśliwie znalazł sobie super kobietkę, starszą od niego, ale przynajmniej czuje się bezpiecznie xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+24 / 28

@Albiorix serio? Ja jestem w zbliżonym wieku do Ciebie i za "moich czasów" wierzyło się po prostu na słowo, a proszenie o dowód to była potwarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+1 / 13

@Syphar spekuluję, że proszenie o dowód zwykle rzeczywiście nie kończyło się pokazaniem dowodu tylko obrazą i fochem. Ale w moim środowisku chodziło kilka anegdot o kolegach którzy wpadli w solidne tarapaty więc lepszy foch i utrata okazji do seksu niż wjazd policji i jakieś dzikie dramaty. Większość ludzi znało się wzajemnie od lat i łączyli w pary wewnątrz środowiska, więc proszenie o dowód to zwykle jednak była zasada czysto teoretyczna, gdyby hipotetycznie zdarzyło się że obca dziewczyna któregoś z nas polubiła. I wszyscy się zarzekaliśmy że tak właśnie robimy / byśmy zrobili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2022 o 20:20

1 13Puchatek
+5 / 15

@Syphar

Ale tak szczerze: w całym cywilizowanym świecie jeśli zostaniesz "złapany" na seksie z osobą poniżej "wieku przyzwolenia", to TY jesteś winny i jest to traktowane jako gwałt (tzw. gwałt kodeksowy). Sądu nie obchodzi, czy ta osoba "wyglądała na dorosłą" ani czy ona sama cię zachęcała albo namawiała. TY jesteś osobą dorosłą i to TWOJA odpowiedzialność.

Wyjątkiem jest tzw. "prawo Romea i Julii", czyli jeśli dwoje młodych jest zakochanych, a różnica jest niewielka (np. dziewczyna niecałe 15, chłopak 16).

Więc tak - jeśli trzech dorosłych facetów dało prochy czternastolatce a potem z nią współżyło, to jest zupełnie normalne, że za to odpowiadają. NAWET, jeśli ta czternastolatka chciała dostać prochy i chciała z nimi iść do łóżka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+1 / 3

@Syphar Ja zawsze proszę śmiejąc się że pewnie jest dla mnie za młoda. I wiele kobiet bierze to za komplement.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
-2 / 2

@Syphar Kto wie, może właśnie MILF jest odpowiedzią na tego typu problemy? ;)
Przynajmniej nie staniesz przed sądem ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@13Puchatek
kilka lat temu byla podobna akcja w uk (z tym ze zamaist narkotykow byl alkohol) i tez chlopaka uniewinnono (tez mu grozil gwalt na nieletniej) z dokladnie tych samych powodow, dziewczyna wygladala na znacznie starsza niz byla w rzeczywistosci.

tak ze wcale bym sie nie zdziwil gdyby jakas 14stka ktora przez wyglad i zachowanie sprawiala wrazenie znacznie starszej a biorac pod uwage ze oskarzeni mieli po 20 kilka lat tak ze w rzeczywistosci roznie to moglo wygladac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 1

@mieteknapletek

Pamiętaj, że w UK obowiązuje zupełnie inny system prawny - nie ma tam w ogóle kodeksu karnego (w rozumieniu jednolitego aktu prawnego, określającego zasady odpowiedzialności karnej), jest prawo precedensowe. U nas _uniewinnienie_ gościa w tej sytuacji byłoby niemożliwe, co najwyżej można by uznać okoliczności łagodzące i lekko zmienić kwalifikację czynu albo wymierzyć niższą karę czy karę w zawieszeniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
-1 / 3

@13Puchatek przestępstwo można popełnić tylko świadomie. Jeżeli oskarżony miał wszelkie powody sądzić, że przestępstwa nie popełnia, to nie za bardzo można go skazać.

Problem nie w tym, że współżyło, a w tym, czy mieli podstawy przypuszczać, że ona ma mniej niż 15. Albo 18. Albo 25, bo widać sąd musiał w tej sprawie powołać biegłego.

Z jednej strony może to prowadzić do takich sytuacji, a z drugiej wprowadzenie innych regulacji rozwalałoby całe funkcjonowanie społeczeństwa. Kupując rower przecież spisujesz umowę kupna-sprzedaży, numery dokumentów, ale nie zatrudniasz detektywa by sprawdził, czy nie jest przypadkiem kradziony.

Kategoria "statutory rape" wywodzi się z anglosaskiego systemu prawnego, który rozmija się z europejskim. Gdyby miał on zastosowanie w Polsce, do więzienia powinien pójść strażnik, który zrobił dziecko żonie Marcina Plichty, osadzonej. Albo dajmy na to nauczycielka Macrona, zamiast zostać panią prezydentową Francji.

USA to nie "cały cywilizowany świat", miałbym wątpliwości co do stopnia ucywilizowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 4

@jjac

Ratunku.

Ludzie, przestańcie się mądrzyć, przeczytajcie, co stanowi prawo.

1. KAŻDE współżycie osoby dorosłej z osobą poniżej wieku przyzwolenia JEST przestępstwem. Tak stanowi prawo. POLSKIE prawo. Ustanowiono je właśnie po to, aby nie było żadnych wątpliwości. Wyjątkiem jest tzw. "prawo Romea i Julii", czyli jeśli dwoje młodych jest zakochanych, a różnica jest niewielka (np. dziewczyna niecałe 15, chłopak 16).

Okoliczności łagodzące mogą wpływać ona klasyfikację czynu i wymiar kary. Zwróć uwagę, że w tej sytuacji - przy takiej opinii biegłego i 14-latce "wyglądającej na starszą" - facet jednak ZOSTAŁ SKAZANY za wykorzystanie seksualne małoletniej (stoi jak byk w treści demota).

2. Co do przytoczonych przez Ciebie przykładów:

- rower to trochę inna sytuacja, niemniej jeśli kupisz kradziony rower, to - jeśli okaże się, że był skradziony - tracisz go, a o pieniądze możesz się ewentualnie procesować z powództwa cywilnego ze sprzedawcą.

- żona Plichty była osobą DOROSŁĄ, więc sytuacja jest ekstremalnie inna. One oskarżyła strażnika o gwałt / molestowanie, on twierdził, że to był romans. Słowo przeciwko słowu, proces, sąd decyduje. Ale nawet jeśli strażnik mówi prawdę (zakładam, że tak) to i tak powinien wylecieć z hukiem z roboty za romans z osadzoną.

- Macron wdał się w romans ze swoją późniejszą żoną, kiedy miał 16 lat, więc ona mogła co najwyżej wylecieć z roboty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 11:43

J jjac
-2 / 4

@13Puchatek

1) wpierw, żeby coś było przestępstem, musi być popełnione ŚWIADOMIE. Sędzia, który zwinął 50 zł, został uniewinniony, gdyż rzekomo zrobił to odruchowo i nieświadomie. Słabo w to wierzę, ale tak działa europejski system prawny. Żeby była wina, musi być świadomość.

Podobnie, jakbyś wsiadł do identycznego samochodu jak twój, przez roztargnienie, przypadkiem by kluczyk pasował i byś pojechał. Nie jest to kradzież, chociaż oczywiście przestępstem kradzież jest. W Szwecji karalna jest prostytucja (karany jest klient), ale nie można mówić o przestępstwie, gdy klient dowiedział się po fakcie przez "a teraz zapłać mi 100euro).

Oczywiście w tym wypadku można mówić o karygodnym niedbalstwie. Był biegły, ocenił, że nie było karygodne, bo dana pani wyglądała na starszą. Co myślę o biegłych, to moja sprawa, ale tak to działa. I przez to takie historie się zdarzają, możemy się pooburzać, ale lepiej tak, niż niszczyć prawo.

2) Pojęcie "gwałtu kodeksowego", tzw. statutory rape, obejmuje współżycie np. przełożonego z podwładną, strażnika z więźniem, czy w tym wypadku nauczyciela z uczniem. Czy psychiatry z pacjentem, nawet, jeżeli oboje mają po 50 lat. To jest pojęcie ściśle z prawa USA i nie działa to tak w europejskich krajach. Żona Macrona w USA by posiedziała długo.

Mam nadzieję, że uratowałem. Na wszelki wypadek omijaj małolaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 3

@jjac

Wybacz, ale mogę jedynie powtórzyć to, co napisałem wyżej:

Ludzie, przestańcie się mądrzyć, przeczytajcie, co stanowi prawo.

Proponuję lekturę na temat "wieku zgody" / "wieku przyzwolenia" i tego, co z niego wynika.

To nieprawda, że przestępstwo musi być popełnione świadomie. Nieumyślne zabójstwo też jest karalne. Jeśli zabiję kogoś niechcący - i tak za to odpowiadam. Oczywiście będę inaczej oceniany niż za zabójstwo z premedytacją, ale jeśli ktoś zginie np. przez moją nieostrożność - ponoszę odpowiedzialność.

Jeśli chodzi o seks z osobą poniżej wieku przyzwolenia chodzi WŁAŚNIE O TO, że w takiej sytuacji odpowiedzialna jest osoba dorosła. ZAWSZE. Jeśli już ktoś jest fanem przygodnego seksu z przygodnymi partnerami - jego wybór, ale właśnie TAK - niech sprawdza dowód. A jak tego nie zrobi, a okaże się, że osoba, z którą się przespał, miała (w Polsce) poniżej 15 lat, to jest za to karany - co WŁAŚNIE MIAŁO MIEJSCE W TYM PRZYPADKU: 2 lata i miesiąc więzienia za wykorzystanie seksualne małoletniej. MIMO, że "wyglądała na dorosłą" etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 12:38

S Syphar
0 / 0

@Albiorix U "nas" nikt się w taką hipokryzję nie bawił, ale przypominam, że "podboje" raczej robiliśmy w czasach, kiedy dziecko wyglądało i ubierało się jak dziecko, a nie jak 20-letnia prostytutka, co niestety z bólem czasem obserwujemy w czasach dzisiejszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxcvbnasdfgh
0 / 0

@jjac w tych przypadkach masz rację, ale tak ogólnie, to tak nie do końca działa. Jeśli jesteś oskarżony o zniesławienie, to twoim zafajdym obowiązkiem jest udowodnić przed sądem, że to co powiedziałeś to prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@zxcvbnasdfgh to jakby inna klasa abstrakcji. Wpierw obowiązkiem powoda jest wykazać, że powiedziałem, co powiedziałem i w jaki sposób to stanowi zniesławienie.

Nawiasem mówiąc, jeżeli już licytujemy się, kto coś tam o prawie słyszał, to żeby wyłączyć odpowiedzialność nawet w razie PRAWDZIWYCH informacji podanych w jakiejś wypowiedzi, musi być to wypowiedź niepubliczna.

Wypowiedź publiczna zawierająca prawdziwe, choć poniżające informacje jest karalna. Wyłączyć z tego może okoliczność, że czynisz to w celu obrony społecznie uzasadnionego interesu i względem osoby publicznej. Art. 213 par 2 kk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@13Puchatek mieszasz pojęcia. Przestępstwo takie musi być popełnione umyślne i z zamiarem. Przestępstwo z art. 200 jest przestępstwem umyślnym, może być dokonane z zamiarem bezpośrednim lub ewentualnym (tu wchodzi niedbalstwo). Tu biegły był powołany w celu de facto oceny stopnia tego "zamiaru ewentualnego".

Orzecznictwo w tej sprawie istnieje, choćby: „W wypadku przestępstwa z art. 200 § 1 k.k. ewentualny błąd co do liczbowego znamienia określonego tam czynu zabronionego należy rozważać z uwzględnieniem takich okoliczności, jak w szczególności wygląd małoletniego w tym jego wzrost oraz ubiór w czasie czynu. Relewantnym kryterium jest także stopień rozwoju psychicznego pokrzywdzonego” (wyr. z 14.12.2017 r., II AKa 233/17)

Art. 28 mówi, że nie popełnia przestępstwa kto pozostaje w usprawiedliwionym błędzie co do okoliczności stanowiącej znamię czynu zabronionego.

Wiesz, prawo to nie jest umiejętność przeczytania jednego paragrafu - inaczej każdy mógłby być prawnikiem.

Nieszczęście, że każdy uważa, że mógłby być. Prawnikiem, wirusologiem, strategiem, trenerem-selekcjonerem i jeszcze co tam do głowy przyjdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 3

@jjac

1. Dziś w GW jest artykuł na temat tej sprawy - tam jest dość jasno pokazane, dlaczego sąd podjął taką decyzję: otóż ta dziewczyna w mediach społecznościowych sfałszowała swoją datę urodzenia - więc wszyscy myśleli, że jest starsza. To uznano za okoliczność łagodzącą.

2. Po roku 2017 nastąpiły zmiany w kodeksie karnym w tej sprawie. Poczytaj.

3. Cytuję za tekstem ze stron stowarzyszenia prokuratorów "Lex super omnia" (podkreślenia moje):

"…w art. 200 kodeksu karnego dot. obcowania płciowego z małoletnim ustawodawca zawarł założenie, że osoba małoletnia poniżej lat 15 jest POZBAWIONA ZDOLNOŚCI WYRAŻENIA PRAWNIE SKUTECZNEJ ZGODY NA WSPÓŁŻYCIE ORAZ INNE FORMY AKTYWNOŚCI SEKSUALNEJ. Na gruncie art. 200 § 1 kk zakłada się więc, że do czynów tych dochodzi ZAWSZE wbrew woli dziecka i jednocześnie NIE JEST WYMAGANE USTALENIE STOPNIA ROZPOZNANIA ZNACZENIA CZYNU PRZEZ DZIECKO. Tym samym w doktrynie przyjmuje się założenie, ze osoba małoletnia jest pozbawiona możliwości autodeterminacji w sferze zachowań i przyzwolenia seksualnego.

I o ile brak zgody ofiary nie należy do znamion typów zabronionych opisanych w art. 200 kk, i PRZESTĘPSTWO TO ZAISTNIEJE BEZ WZGLĘDU NA FAKT, CZY POKRZYWDZONY MAŁOLETNI WYRAŻAŁ ZGODĘ NA DZIAŁANIE SPRAWCY CZY TEŻ NIE (…)"

4. Jeśli byłoby tak, jak mówisz - to jakim cudem (powtarzam do znudzenia) gość został skazany za wykorzystanie seksualne małoletniej? Przecież skoro nie wiedział i został wprowadzony w błąd, to tego przestępstwa (według Ciebie) nie popełnił?…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@13Puchatek ty naprawdę nie zajrzałeś do KK, prawda? Wyrwałeś sobie cytat i ciągniesz bez sensu?

Proszę, rozdział trzeci, określający rozumienie dalszych części KK:

Art. 28. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto pozostaje w usprawiedliwionym błędzie co do okoliczności stanowiącej znamię czynu zabronionego.

§ 2. Odpowiada na podstawie przepisu przewidującego łagodniejszą odpowiedzialność sprawca, który dopuszcza się czynu w usprawiedliwionym błędnym przekonaniu, że zachodzi okoliczność stanowiąca znamię czynu zabronionego, od której taka łagodniejsza odpowiedzialność zależy.

Jeżeli chodzi o pkt. 4, to "małoletnia" to osoba w rozumieniu KC do lat 18. Doprowadzenie do współżycia wykorzystując ograniczoną świadomość, stosunek zależności, krytyczne położenie, czyli art. 199, a nie 200:

Art. 199. § 1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego,sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

Gość zaoferował narkotyki, dziewczyna miała mniej niż 18, skazany.

Ty serio nie ogarniasz podstaw, a rozpisujesz się, jakbyś ogarniał. Proszę, poczytaj wpierw, dowiedz się, potem pouczaj innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 17:42

G geruda
-2 / 2

@jjac No bez jaj, czyli jak nie znam prawa budowlanego i wygram przetarg na budowę, wiadomo bez uprawnień wyskoczę z tańszą ofertą, i most się zawali. To według ciebie jestem kryty w sądzie bo przecież nie uczyłem się przepisów, więc jestem niewinny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-4 / 4

@jjac

Czy dobrze rozumiem: sugerujesz, że został skazany bo zaoferował narkotyki? Cytuję:

"Gość zaoferował narkotyki, dziewczyna miała mniej niż 18, skazany"

Precyzując moje pytanie: czy sugerujesz, że gdyby w tej sprawie nie było narkotyków, a TYLKO seks z 14-latką, to gość NIE zostałby skazany, skoro był przekonany, że miała 16 lat?

Konkretnie - tak czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 17:59

Z zxcvbnasdfgh
0 / 0

@jjac trochę o czym innym mówiłem. Z twojego poprzedniego komentarza wynika, że konieczność wykazania działania celowo i w złej wierze dotyczy wszystkich przepisów prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
+1 / 1

@geruda serio taki jesteś, czy udajesz? Mieszasz kodeks karny z cywilnym, a ten z prawem budowlanym tak?

Wg mnie jesteś trollem, jeżeli chcesz wiedzieć, czym jesteś wg mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@13Puchatek konkretnie: gość został skazany nie z art. 200, tylko 199. Treść paragrafu zacytowałem, też nie przeczytałeś?

W art. 199 nie ma limitu 15 lat, jest pojęcie "małoletni", który rozumie się jako "osoba poniżej 18 roku życia".

Zaistniały przesłanki do zastosowania art. 199. Nie mam uzasadnienia, więc gdybam, że chodziło o obietnicę podania narkotyków i podanie narkotyków.

W tym konkretnym przypadku sąd najwyraźniej (bo nie mam uzasadnienia, więc mogę gdybać) uznał, że nie było zamiaru nawet ewentualnego naruszenia art. 200, po to zdaje się powołali biegłego.

I nie oceniam czy to dobry wyrok, czy zły, a jedynie, czy zgodny z prawem. Tak, zgodny z prawem, chociaż moim zdaniem prawo w tym zakresie jest słabe. Powinno się podnieść granicę wieku.

Co do odpowiedzi tak/nie: czy przestałeś się już znęcać nad swoją żoną?

Konkretnie: tak czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxcvbnasdfgh
0 / 0

@geruda nie, nie popełnia przestępstwa ten, kto ma prawo być w błędzie co do stanu faktycznego, a nie co do przepisów prawa. Nawet jeśli budynek nie zawali się z powodu naruszenia przepisów budowlanych, a z powodu wykonania niezgodne ze sztuką budowlaną, nie jest to błąd usprawiedliwiony, ponieważ zgodnie z zasadami współżycia społecznego przeciętna osoba powinna rozumieć, że osoba projektująca budynek powinna się upewnić co do dobrych praktyk budowlanych przed oddaniem projektu.
Znaczy, tak wynikałoby z ogólnych przepisów prawa, bo tutaj obowiązują przepisy prawa budowlanego, które stanowią expresis verbis jak powinno się budować, więc to trochę kiepski przykład, ale rozumiesz ideę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 1

@jjac

Zacznę od końca: daruj sobie tę demagogię, proszę, to poniżej poziomu.

Zadałem Ci konkretne pytanie, starając się lepiej zrozumieć to, co piszesz.

Ponieważ wszystkie źródła mówią, że gość został skazany zarówno za wykorzystanie seksualne małoletniej jak za podanie jej narkotyków. Cytuję za dzisiejszą GW:

"W związku z powyższymi argumentami sąd skazał Łukasza B. za wykorzystanie seksualne małoletniej, A TAKŻE "udzielenie jej" substancji psychotropowej na dwa lata i miesiąc więzienia.

Dlatego jeśli masz rację w interpretacji, to nie rozumiem, na jakiej podstawie gość został skazany "za wykorzystanie seksualne małoletniej": skoro seks z osobą powyżej 15 r.ż. sam w sobie karalny nie jest, to gdzie tu wykorzystanie? Bo kwestia narkotyków została potraktowania oddzielnie ("…a także").

Czyli: jeśli masz rację, i jeśli seks z osobą poniże 15 r.ż. może "ujść na sucho" jeśli osoba dorosła była przekonana, że współżyje z osobą starszą (a tak w tym przypadku było) i jeśli ta młodsza osoba tego chciała, to DLACZEGO sąd skazał go za "wykorzystanie seksualne"? Za narkotyki - jasne. Ale "wykorzystanie" w tej sytuacji nie ma sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 18:39

J jjac
0 / 0

@zxcvbnasdfgh nie, ja się odnosiłem do tej konkretnej sytuacji. Mimo, że art. 200 mówi o przestępstwie skutku, to art. 28 wyłącza w pewnych okolicznościach odpowiedzialność.

Jedno i drugie jest dość skomplikowanym zagadnieniem. Nt. zamiaru ewentualnego pisano doktoraty i habilitacje. Ocena, czy nastąpiło tu zwykłe niedbalstwo (mógł podjąć dodatkowe starania, ale normalnie by się ich nie podejmowało), czy szczególne (normą w danej sytuacji jest podjęcie danych działań, a oskarżony ich nie podjął) bywa bardzo trudna.

W takich sprawach wielokrotnie trudniejsza, niż w ocenie, czy palenie papierosów w czasie przelewania benzyny i spowodowanie pożaru może podlegać karze.

Ale mimo wszystko takiej oceny się dokonuje. Sąd moim zdaniem chciał sobie tyłek kryć, więc powołał biegłego.

W omawianej sytuacji tych czterech kolesi powinno dostać srogi oklep od ojca tej małolaty, no i może w celi czekając na proces. Ale żądanie dowodu osobistego to już postulat walniętych feministek - notarialna zgoda przed stosunkiem, specjalne apki do wyrażania zgody itd. Państwo powinno chronić intymną sferę życia człowieka, a nie wjeżdżać w nią z butami, zwłaszcza ubłoconymi. Granica jest delikatna.

Gdyby chcieć zmieniać prawo, można by wprowadzić limit 16 lat, poniżej którego sąd mógłby złagodzić karę, zawiasy, coś w tym rodzaju. Albo nawet 18, chociaż w dzisiejszym przeseksualizowanym świecie taka Staśko pierwsza by się darła, że jej Kościół zagląda pod spódnicę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@zxcvbnasdfgh dodam jeszcze obowiązek starannego działania po stronie przedsiębiorcy (co sprowadza się do - cokolwiek się spieprzy, winien przedsiębiorca - bo zatrudnił projektanta o zbyt małych umiejętnościach. No, podrobienie papierów z Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa to oczywiście przestępstwo przeciw dokumentom i początek ciągu dalszego)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@13Puchatek doprowadzenie do współżycia lub podobnej czynności małoletniego - CZYTAJ: osoby poniżej 18 (osiemnastego! nie czternastego) roku życia jest karalne, o ile wystąpią przesłanki opisane w art. 199. Zacytowałem treść.

Dlatego sąd skazał. I nie za wykorzystanie, tylko doprowadzenie do itd. Jeżeli ci ludzie byli przekonani, że małolata ma 16 lat, to nie złamali art. 200, ale narkotyki czy inne naciski to złamanie 199.

Za samo udostępnienie narkotyków kara mogła być zupełnie niezależna. To jest artykuł 58.

Co do demagogii, kodeks karny dostępny jest na stronie sejmu, można go przeczytać. Pytanie tak/nie przy narzuceniu tezy jest owszem demagogią, ale ty byłeś tu pierwszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 18:54

1 13Puchatek
-1 / 1

@jjac

Pytanie tak/nie nie dotyczyło kodeksu karnego, tylko tego, co Ty sądzisz o konkretnej sytuacji. Nie rozumiesz, czy udajesz?

"Dlatego sąd skazał. I nie za wykorzystanie, tylko doprowadzenie do itd."

A to piszesz na podstawie…? Bo ja wskazałem konkrety artykuł w konkretnej gazecie, w którym stoi co innego (powtórzę cytat: "W związku z powyższymi argumentami sąd skazał Łukasza B. za wykorzystanie seksualne małoletniej, A TAKŻE "udzielenie jej" substancji psychotropowej na dwa lata i miesiąc więzienia".

Z tego tekstu JEDNOZNACZNIE wynika, że kara była za DWIE rzeczy:

1. Wykorzystanie seksualne (a nie "doprowadzenie do itd")

2. Podanie narkotyków.

Może dyskutujmy o faktach, a nie o tym, co Ci się wydaje.

Oczywiście w artykule może być błąd, dziennikarz może się mylić - ale trudno mi przyjąć to za pewnik tylko dlatego, że Ty tak mówisz.

"narkotyki czy inne naciski to złamanie 199."

Hmm.

Art 199 (sam go podałeś): Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego (…)

Czy zatem narkotyki to "wykorzystanie krytycznego położenia"? Skoro ustaliliśmy, że:

- sam seks z osobą powyżej 15 r.ż. nie jest karalny;
- oskarżony myślał, że ma do czynienia z osobą powyżej 15 r.ż.
- jednym z argumentów za złagodzeniem kary było to, że dziewczyna była świadoma, że przyjmuje narkotyki i sama tego chciała

…to trudno mówić w tym przypadku o "wykorzystaniu krytycznego położenia".

Sam fakt podania narkotyków - tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@13Puchatek nie wykluczam, że dziennikarz/autor demotoa/maja staśko nie mają na temat pojęcia w równym stopniu, co Ty.

Powiedziałem Ci, jak to działa, albo skorzystasz z tej wiedzy (no, nie w sensie popełniania przestępstw), albo żyj sobie ze swoją, nie płacą mi od Twojego sukcesu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 1

@jjac

"Nie wykluczasz" - ja też nie wykluczam, ale dopóki nie mam na to dowodu, przyjmuję to, co czytam, a nie to, co mi się wydaje.

Tym bardziej, że dokładnie to samo podają inne serwisy:

https://www.o2.pl/informacje/14-latka-poszla-do-lozka-ze-starszymi-kolegami-w-lublinie-zapadl-wyrok-6772226525518816a

Tu akurat jest jednoznacznie napisane, że fakt, iż dziewczyna wyglądała na starszą etc, był OKOLICZNOŚCIĄ ŁAGODZĄCĄ - dokładnie tak, jak napisałem wyżej.

https://kurierlubelski.pl/lubelskie-sad-to-nie-byl-gwalt-14latka-sama-chciala-seksu/ar/c1-16357359

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@13Puchatek tak tak, oczywiście, masz rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 2

@jjac

Widzisz, różnica między nami jest taka, że ja NIE WIEM, czy mam rację - komentuję jedynie fakty. Ty jesteś przekonany o własnej nieomylności do tego stopnia, że nawet fakty Ci nie przeszkadzają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geruda
0 / 0

@jjac Jak w każdej wypowiedzi nie odnosisz się do meritum tylko bronisz.
Z twojej wypowiedzi

@13Puchatek przestępstwo można popełnić tylko świadomie. Jeżeli oskarżony miał wszelkie powody sądzić, że przestępstwa nie popełnia, to nie za bardzo można go skazać.

Rozumiem że niektóre porównania przekraczają twoje zdolności poznawcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 1

@geruda

To już się robi nudne. Tamten mi do znudzenia cytuje ten sam przepis, Ty wyjeżdżasz z wycieczkami osobistymi. Żadne z Was nie chce się odnieść do faktów (OK, on się odniósł - ale wyłącznie na zasadzie "skoro to die nie zgadza z tym co mówię, to pewnie fakty były inne").

Dwa proste pytania.

Pierwsze - ogólne, co do tego, że "przestępstwo można popełnić tylko świadomie": jeśli przez nieuwagę zostawię samochód na luzie i bez ręcznego, a on się stoczy i kogoś zabije - to przecież ŚWIADOMIE nie popełniłem żadnego przestępstwa. Twoim zdaniem w związku z tym nie poniosę żadnej odpowiedzialności? Otóż poniosę, bo jako kierowca / właściciel auta nie dochowałem ostrożności i NIEUMYŚLNIE spowodowałem czyjąś śmierć. Oczywiście, nie zostaną skazany za zabójstwo z premedytacją, kto wie, może nawet nie pójdę siedzieć, tylko dostanę wyrok w zawieszeniu - ale jeśli to nie była sprawa np. awarii hamulca, tylko mojej nieuwagi, to ZOSTANĘ SKAZANY. Zgadza się?

Drugie - szczegółowe, dotyczące tej sytuacji. Jeśli "przestępstwo można popełnić tylko świadomie" i jeśli "oskarżony miał wszelkie powody sądzić, że przestępstwa nie popełnia", a w związku z tym nie można go skazać, to JAKIM CUDEM jednak ZOSTAŁ skazany za wykorzystanie seksualne nieletniej? Sąd uznał okoliczności łagodzące (dziewczyna "sama chciała", oszukiwała co do swojego wieku), ale jednak SKAZAŁ gościa nie tylko za podanie jej prochów, ale także za WYKORZYSTANIE SEKSUALNE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geruda
0 / 0

@13Puchatek w pierwszej wypowiedzi, twierdzisz że przestępstwo można popełnić tylko świadomie, a ja się z tym nie zgadzam. Na co mi tłumaczysz że jednak nieświadomie też można, z czym się już zgadzam. Co do uzależnienia wyroku od świadomego lub nie popełnienia przestępstwa też się zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 1

@geruda

Chyba pomyliłeś / łaś osoby, to akurat bine ja twierdziłem, że przestępstwo można popełnić tylko świadomie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+3 / 21

Dlaczego skandal? Przecież zostali skazani na ponad 2 i ponad 3 lata więzienia. Za wykorzystanie nieletniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+5 / 35

@mwa nie za wykorzystanie tylko za narkotyki. Przynajmniej takie wnioski można wysnuć z demota. Seks z 14-latka nawet za jej zgodą jest karalny. Jak dla mnie dość karkołomne tłumaczenie, że 14 latka uwiodła nie świadomych jej wieku mężczyzn. Trochę się przypominają dzieci które wiodły na pokuszenie księży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amon666
-5 / 21

Bo wyrok powinien być znacznie wyższy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
+3 / 17

@5g3g Tak, seks z 14 latką jest karalny. Jeżeli oczywiście robisz to świadomie, jeżeli 14 latka powie albo tym bardziej napisze Ci że ma 17 lat to nie odpowiesz za to karnie, nie masz obowiązku (a nawet prawa) weryfikować jej wieku np. dowodem osobistym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+5 / 23

@Kxz Zgodnie z polskim prawem seks z osobą poniżej 15 roku zycia jest szczególnie karany. Nie ma w przepisie żadnej opowieści o sprawdzaniu wieku, czy o tym, "na ile ofiara wygląda", a na ile nie wygląda. Przepis jest prosty: Albo ma 15 lat, albo nie ma. Możesz się zgadzać z tym przepisem, możesz się nie zgadzać - Twoja sprawa. Nadal jednak on obowiązuje. Ten wyrok jest absurdalną farsą i z penością będzie zaskarzony, a sędzia otrzyma naganę. Już kilkunastu prawników wypowiedziało się wprost, że jest to po prostu kpina. Nie ma czegoś takiego w polskim prawie, że "jak dziewczyna wygląda na dorosłą, to jest OK".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+8 / 16

@dump78 super, że to napisałeś. Chętnie włączę się do dyskusji. Jest coś takiego jak litera prawa, ale jest też coś takiego jak duch prawa. Gdyby nie było ducha prawa, to sąd byłby niepotrzebny - przecież wystarczyłoby przeczytać przepis i ch*j, do więzienia. W praktyce jest to jednak nie takie proste. Po pierwsze dziewczyna poznała się z tymi facetami przez Internet i podawała się za 15-latkę. Okazuje się też, że dziewczyna chciała bzykać się z młodszymi, a z najstarszym nie. Dopiero wtedy, kiedy ten zaproponował jej wciągnięcie kredy, wtedy przespała się i z nim (za narkotyk właśnie). O dziwo, mogę się z tym wyrokiem nie zgadzać, ale trudno uznać go za niesprawiedliwy, bo najwyższy to ponad 3 lata bezwzględnego więzienia. Kara ma sens wtedy, kiedy istnieje szansa na to, że czyn zostanie popełniony ponownie. Dlatego niektórzy dostają dożywocie, inni 12 lat, a jeszcze inni prace społeczne. W tym wypadku trudno przypuszczać, że ci - bądź co bądź - patologiczni mężczyźni, po wyjściu z więzienia, będą chcieli spotykać się i bzykać młodo wyglądające dziewczyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
+3 / 15

@jaroslaw1999 noż .urwa, jak będzie chciała się z tobą przespać 15tolatka to ją przelecisz? Bo jest legalna??? To taki wiek, gdzie ona uważa się za dorosła, ale mentalnie to jeszcze duży dzieciak. Nawet jak łazi wystrojona jak tirówka i rozkłada nogi przed każdym! Wtedy tym bardziej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
+5 / 15

@dump78 Jedyną osobą która nie zna tutaj prawa jesteś aktualnie TY. Zresztą nawet w democie masz napisane na co powoływał się sędzia, ale pewnie Ty znasz prawo lepiej od niego, co? Napisałem jasno, jeżeli osoba okłamała mówiąc że ma więcej lat niż w rzeczywistości, jej wygląd nie sugerował że ma mniej niż 15 lat oraz nie byłeś tego świadomy to sąd zgodnie z polskim prawem nie może Cię za to skazać. W przypadku wieku zgody, czyli 15 lat obowiązuje przede wszystkim świadomość popełnionego czynu. Poza tym, jak napisałem wcześniej, nie masz PRAWA sprawdzać kogoś wieku np. weryfikując dowód osobisty, gdybyś to zrobił, to wtedy łamiesz prawo bardziej niż będąc nieświadomy wieku osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
0 / 10

@jaroslaw1999 Złamania prawa przez jedną osobę mie na wpływu na ocenę prawną czynów innych osób. Nawet gdyby tańczyła tam striptiz, zachęcała wszystkich do bzykania, oraz była naćpana trzydziestoma narkotykami, wszyscy gwałciciele z osobna odpowiadają za gwałt na osobie poniżej 15 roku życia. Natomiast jej (jej rodzicom) zapewne grozić będzie sprawa w sądzie rodznnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+4 / 10

@Tniusia1 to nie ma znaczenia czy ja przelecę 15 latkę czy nie, bo według prawa 15 latkę już można. Sprawa, którą Ty chcesz roztrząsać jest wielowątkowa, bo miało chodzić o to, że sprawcy zmanipulowali 14-latkę, odurzyli alkoholem i narkotykami i wykorzystali seksualnie kiedy ona była bezwiedna. Możesz oczywiście uważać, że to straszne, patologiczne i w ogóle, ale kiedy 14-latek chce przelecieć 14-latkę to jest coś nie tak? Jeśli 15-latek chce przelecieć 15-latkę to jest coś nie tak? Jeśli 16-latek chce przelecieć 15-latkę to jest coś nie tak. Ja mam trochę więcej lat, ale raczej gdyby 18-latka mi właziła do łóżka, to bym nie wygonił. 15-latka to nie wiem, bałbym się właśnie takiej sytuacji, że ona nie ma jeszcze tych 15 skończonych czy coś. Tak w ogóle to szukanie zgorszenia jest w dzisiejszych czasach jednak złudne, bo to zgorszenie jest. 14-latki dają dupy za wino, a 13-latki bawią się w "słoneczko". Nie zbawimy całego świata. Mam jednak podejrzenie, że najwięksi przeciwnicy seksu to ci, którzy sami mają mało (lub wcale) okazji do tego, żeby to robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+2 / 8

@jaroslaw1999 No tak. To takie w sumie normalnie. 15- latka prosi o dragi, a ci jej dają. Nie ma sprawy.. oh wait.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+2 / 8

@dump78 gwałt? Jaki gwałt? Nie wprowadzaj zamieszania. Wykorzystanie seksualne to nie zawsze gwałt. Gwałt to przymuszenie do stosunku seksualnego, przy wykorzystaniu siły, przymusu lub środków odurzających mających doprowadzić osobę do stanu bezwładnego. Dlatego też sąd sądził. Sąd osądził tak, że do definicyjnego gwałtu nie doszło, bo dziewczyna była świadoma tego, że uprawia seks z sądzonymi mężczyznami. Ba, sama nawet się z nimi po to umówiła. I dalej, sąd sądził to, czy sprawcy wiedzieli ile dziewczyna ma lat oraz czy odurzyli ją narkotykami. Dziewczyna podawała się za 15-latkę, więc oni nie mogli nawet zdawać sobie sprawy z tego, że ma trochę mniej. Co, jeśli miała mieć za 3 dni 15 urodziny? Różnica w wyglądzie 14-latki i 15-latki nie jest aż tak znaczna, stąd to co sędzia powiedział, wygląd mógł być mylący. Dasz radę rozpoznać, że 16-latka jest 15-latką, albo odwrotnie? Ja nie jestem w stanie rozróżnić 25-latki od 30-latki jeśli nie zapytam o wiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+2 / 6

@lithium222 tak jak wspomniałem, jest to patologia i powinni być odpowiednio osądzeni w zakresie czynu, który popełnili, sądu zadaniem jest zbadać wszystkie okoliczności. Tak też sąd zrobił. Wydał wyrok, być może niektórych rażący, ale trzeba pamiętać, że to na sądzie ciąży decyzja. Ogromna decyzja. Z jednej strony dziewczyna - bądź co bądź, ale sama chciała wciągnąć nieco amfy - a z drugiej strony 3 mężczyzn, którzy - bądź co bądź, są patologiczni - ale jedynie zabawiali się z dziewczyną, która chciała się zabawiać. Nie wiedzieli, że jest poniżej 15 roku życia. Dostali karę adekwatną do ich czynu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 4

@Tniusia1 wszystko ok, ale czy w takim układzie smarkula nie powinna także zostać ukarana? Skoro wiadomo, że chciała się bzykać, że oszukała co do wieku, że dobrowolnie się naćpała, to jak dla mnie powinien być conajmniej poprawczak i to na długo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-2 / 12

@Kxz

Mylisz się. Dorosły uprawiający seks z osobą poniżej tzw. wieku przyzwolenia (w Polsce to 15 lat) odpowiada jak za gwałt - NIEZALEŻNIE od tego, czy wiedział, czy nie wiedział. Takie prawo ustanowiono właśnie po to, żeby zboki lubiące małe dzieci nie tłumaczyły się, że "nie wiedziały, a ona wyglądała na dorosłą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
-1 / 7

@13Puchatek Kolejny chłop który jest sędzią. A przynajmniej mądrzejszy od sędziów i polskiego prawa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-3 / 3

@Kxz

Po pierwsze - sprawę znasz jedynie z jednego tweeta, zresztą skopiowanego na Demotach, więc nie wiemy, jak było naprawdę.

Po drugie - nie do końca rozumiem, co to znaczy, że zostali "uniewinnieni od zarzutu zgwałcenia" ale "skazany za seksualne wykorzystanie nieletniej". Może to czysto prawnicze rozróżnienie, a ja napisałem nieprecyzyjnie - ale co do istoty: seks osoby dorosłej z osoba poniżej "wieku przyzwolenia" jest ZAWSZE karany, nawet, jeśli dorosły nie znał wieku osoby małoletniej i nawet jeśli ona sama prosiła. OK, być może w polskim prawie to się nie nazywa "zgwałcenie" tylko "wykorzystanie seksualne".

Po trzecie - zobaczymy, co będzie w II instancji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
-1 / 7

@13Puchatek Nie chce mi się kłócić i pisać 3 raz tego samego, ale nie masz racji i w dodatku nie czytasz ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 4

@Kxz

Wskaż, w czym nie mam racji (pomijając szczegółową terminologię "gwałt / wykorzystanie seksualne". Tylko konkretnie, proszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 3

@jaroslaw1999 z tym wiekiem tak to już bywa, kiedyś u mnie w robocie zatrudniła się taka niewysoka dziewczyna.. wyglądała młodo... jeszcze przyszła z takimi szkolnymi dwoma kucykami.. jak ją zobaczyłem to tak maks 25-26 lat jej dawałem, ja miałem wtedy 36. Jak po jakimś czasie wynikło.. okazało się że jest o rok starsza ode mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-2 / 10

@jaroslaw1999

"gwałt? Jaki gwałt? "

Ten, który miał miejsce.

"Nie wprowadzaj zamieszania."

Wprowadzam wyjąśnienia.

" Wykorzystanie seksualne to nie zawsze gwałt. "

To prawda!

"Gwałt to przymuszenie do stosunku seksualnego, przy wykorzystaniu siły, przymusu lub środków odurzających mających doprowadzić osobę do stanu bezwładnego. "

Czyli dokładnie to, co miało miejsce.

"Dlatego też sąd sądził. Sąd osądził "

Już jest odwołanie. Prawnicy nie pozostawiają na tym suchej nitki. Sedzie najpewniej dostanie naganę od prezesa sądu, bo jjuż sa pisane wnioski i nie są one bezpodstawne. Tak więc strzelam, ze za miesiąc będzie kwik "hurr durr MENSZCZYSN przesladujo!"

"tak, że do definicyjnego gwałtu nie doszło,"

Doszło.

" bo dziewczyna była świadoma tego, że uprawia seks z sądzonymi mężczyznami."

14-letnie dziecko nie ma zdolności prawnej, by decydować o sobie. o Dziecku decydują rodzice i już jest w toku sprawa w sądzie rodzinnym.

" Ba, sama nawet się z nimi po to umówiła."

Dorosły mężczyzna ma obowiązek upewnić się, że umawia się z dzieckiem.

" I dalej, sąd sądził to, czy sprawcy wiedzieli ile dziewczyna ma lat oraz czy odurzyli ją narkotykami."

Nie ma znaczenia to, co oni wiedzieli. Nie ma przepisu prawnego, który zwalnia z odpowiedzialności karnej za brak wiedzy. A ponadto w polskim prawie funkcjonuje doktryna dura lex sed lex. Sędzia popełnił rażący błąd.

" Dziewczyna podawała się za 15-latkę"

Może podawać się za matkę teresę. Nie zwalnia to z odpowiedzialności nikogo. Jej wybryk może być ( i będzie) rozpatrywany przez sąd rodzinny. CI mężczyźni będą najpewniej ponownie sądzeni za gwałt.

" więc oni nie mogli nawet zdawać sobie sprawy z tego, że ma trochę mniej. "

Nie ma to żadnego znaczenia w polskim prawodawstwie.

"Co, jeśli miała mieć za 3 dni 15 urodziny? "

W takiej sytyacji możesz poprosić o dowód osobisty, jeśli chcesz być pewien.


"Różnica w wyglądzie 14-latki i 15-latki nie jest aż tak znaczna, "

Tym bardziej sam widzisz, że warto prosić o dowód osobisty, jeśli nie chcesz złamać prawa.

"stąd to co sędzia powiedział, wygląd mógł być mylący."

Sędzia nie podał podstawy prawnej swojej opinii i dlatego będzie odwołanie. Popełnił rażący bład w sztuce i dlatego też są wnioski o jego ukaranie.

"Dasz radę rozpoznać, że 16-latka jest 15-latką, albo odwrotnie? "

Nie. Dlatego nie uprawiam seksu z dziećmi.

"Ja nie jestem w stanie rozróżnić 25-latki od 30-latki jeśli nie zapytam o wiek."

Sam więc widzisz, że warto pytać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
+1 / 7

@Kxz Na sędziego już jest wniosek do prezesa o ukaranie i odwołanie w toku. Pamiętaj, aby za miesiąc, gdy sprawa trafi do odwołania, żebyś nie płakał "hurr durr niewinnych menszysn prześladujo złe baby feministki!". OK?

I przestań się wymądrzać, bo prawnicy nie zostawili suchej nitki na tej oczywistej wpadce sędziego. W polskim prawie obowiązuje doktryna dura lex sed lex. Nie ma znaczenia to, co ty wiesz, czy nie wiesz, lecz to, czego dokonujesz. Co najwyżej okolicznością łagodzącą może być brak wiedzy. Natomiast insynuowanie, żę do gwałtu nie doszło jest rażącym niedbalstwem w sztuce. I to będzie też rozpatrywane. Idź przeczytaj sobie jakiś blog choćby "Dogmatów", a nie pieprz bzdur, prawniku od siedmiu boleści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 0:06

K kuciol
-1 / 1

@13Puchatek W tym że wygląd nie ma znaczenia i w tym że jest to bezwarunkowe 15 lat. Takie rozstrzygnięcia są właśnie w gestii sędziego. Obcowanie płciowe z nieletnim to nie to samo co gwałt. Za gwałt kara jest 3 krotnie wyższa. Dlatego tak ważne było to czy mieli świadomość że ma poniżej 15 lat i czy jej wciskali te narkotyki. Sędzia stwierdził że nie więc byli sądzeni za czyn niższej kategorii. To jak z zabójstwem i morderstwem, niby efekt ten sam ale waga trochę inna..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
-1 / 3

@Tniusia1 problem w tym że większość dorosłych facetów nie prześpi się świadomie z dziewczyną np. poniżej 17, 18 lat, ale czasem nie sposób jest stwierdzić, wiele małolat wygląda na starsze i nie masz pojęcia ile mają lat. Bywa odwrotnie. Mnie wiele osób bierze za młodszego, a nawet nie cały rok temu w sklepie spytali mnie o dowód (co prawda maseczka, bo covid) mimo że miałem wtedy 32 lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
-1 / 3

@dump78
Z tym duralexem to nie przesadzaj. Też byłem przekonany że ta zasada jest zerojedynkowa.
A tu się okazało w praktyce że sędziowie powołując się na nieznajomość przepisu przez oskarżonego wydają łagodniejsze wyroki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
-3 / 3

@dump78 "Złamania prawa przez jedną osobę mie na wpływu na ocenę prawną czynów innych osób". Obawiam się, że zabierasz się za temat, którym pojęcia nie masz. Abstrahując od głównego tematu tego wątku, zastanów się nad tymi słowami. Według Twoich słów, jeśli pieszy wlezie Ci przed maskę na autostradzie i zginie, to niezależnie od jego zachowania i złamania przepisów, Ty idziesz siedzieć za zabicie człowieka. Takie mamy prawo. Nie ważne że jest do nieumyślne. Fakt jest faktem, że doszło do śmierci. A według Ciebie to, że ta osoba nie powinna się tam znaleźć, nie ma znaczenia. Tak wynika z konstrukcji Twojego wywodu. Chyba zdajesz sobie sprawę, że w tym wypadku kierowca nie odpowiada za zabicie człowieka, bo w tym wypadku to zabity swoimi czynami doprowadził do własnej śmierci. Czemu porównuje tu z PORD? Bo temat potrąceń pieszych jest także kontrowersyjny i każda strona ma swoją INTERPRETACJĘ prawa. A wiec wróćmy do przypadku, który wywołał g00wnoburzę. I zacznijmy od pewnego faktu. W dzisiejszych czasach 12-latka potrafi wyglądać jak pełnoletnia. Były robione testy, nawet na zwykłym satyrycznym portalu. 30 zdjęć kobiet. na 3 były pełnoletnie. Po komentarzach widać było, że co najmniej połowa społeczności tego portalu poszłaby siedzieć, bo rozpoznała nieletnie tylko w 10/20 zdjęć, z resztą ja też. Co więcej, jedną pełnoletnią uznałem za nieletnią... Tak więc w tym wypadku podstęp, jakim jest okłamanie facetów co do wieku w celu osiągnięcia konkretnej korzyści, jest takim samym przestępstwem jak seks z nieletnim poniżej 15 roku. Tak prawo nie dzieli, że jak facet jest poszkodowany to sprawy nie ma, a jak kobieta to hur-dur. Poza tym jest to okoliczność łagodząca i o tym jest tu mowa. I teraz do reszty zbulwersowanych. Zanim zaczniecie bawić się w prawników, radziłbym zdobyć i przeczytać uzasadnienie wyroku. Jest tam zawarty cały ciąg myślowy i prawny jak sędzia zastosował. I zapewne, tak jak jest napisane tutaj, została zastosowana okoliczność łagodząca. Z tego miedzy innymi powodu nie zostali skazani za gwałt a za mi. seks z nieletnią. Przepisy prawa dotyczące obcowania płciowego z nieletnim poniżej 14 roku życia nie definiują, że taki stosunek jest w każdym przypadku gwałtem. To Wam się tak wydaje. A na dowód przekleję przepisy prawa dotyczące właśnie tej kwestii. Nigdzie nie jest napisane, że z definicji jest to gwałt.
Art. 200. [Seksualne wykorzystanie małoletniego]
§ 1.
Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,

podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2.
(uchylony).
§ 3.
Kto małoletniemu poniżej lat 15 prezentuje treści pornograficzne lub udostępnia mu przedmioty mające taki charakter albo rozpowszechnia treści pornograficzne w sposób umożliwiający takiemu małoletniemu zapoznanie się z nimi, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 4.
Karze określonej w § 3 podlega, kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej.
§ 5.
Karze określonej w § 3 podlega, kto prowadzi reklamę lub promocję działalności polegającej na rozpowszechnianiu treści pornograficznych w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi małoletniemu poniżej lat 15.
A więc wszyscy obrońcy moralności, zluzujcie majty bo wam stolec uszami wyjdzie. Jeśli prawa nie znacie a temat tak Was bulwersuje to poczekajcie na finał, a nie ferujcie sami wyroki. Przypomnę, że Tomasz Komenda został skazany na 25 lat, a ludzie skazali go zanim proces ruszył. Po 18 latach okazało się, że po prostu został wrobiony, ale żadna z osób, która jeszcze przed wyrokiem zrobiła z niego pedofila(Ta, rzekomo brutalnie zgwałcił 15-latkę i doprowadził do jej śmierci na mrozie), nie odważyła się publicznie przyznać się do pomyłki, tak jak publicznie chcieli go na widłach na stosie spalić. Nie wspomnę co przeżył w więzieniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
0 / 4

@Doombringerpl

"Obawiam się, że zabierasz się za temat, którym pojęcia nie masz. "

Obawiam się, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem,

"Według Twoich słów, jeśli pieszy wlezie Ci przed maskę na autostradzie i zginie, to niezależnie od jego zachowania i złamania przepisów, Ty idziesz siedzieć za zabicie człowieka. Takie mamy prawo. Nie ważne że jest do nieumyślne. Fakt jest faktem, że doszło do śmierci. A według Ciebie to, że ta osoba nie powinna się tam znaleźć, nie ma znaczenia. Tak wynika z konstrukcji Twojego wywodu. "

Nie.

Zabawę w domorosłego prawnika polecam w sekcji komentarzy na pierwszym lepszym blogu prawniczym, na którym prawnicy (nie demotywatorkowe pedofile) nie pozostawili suchej nitki na tym wyroku.

Życzę miłego dnia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hannya
0 / 0

@7th_Heaven Smarkula i jej starzy będą mieli sprawę przed sądem rodzinnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
0 / 0

@7th_Heaven sąd rodzinny jeśli już i na początek zazwyczaj jest kurator, co czasem pomaga się dzieciakowi ogarnąć a czasem nie, ale to są dwie różne sprawy. Choć sama nie wiem czy oszustwo samo w sobie jest karalne,i zazywanie narkotyków. A ta dziewczyna akurat została ukarana.
Jakby każdy nastolatek który oszukuje, chce uprawiać seks i próbuje jakiś używek szedł do poprawczaka to by miejsc nie starczyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
+1 / 1

@jaroslaw1999 gwałt, bo osoba poniżej 15go roku życia nie ma świadomości takiej jak dorosła, i nawet jak chce uprawiać seks to osoba dorosła powinna jej to wybić z głowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geruda
0 / 2

@Doombringerpl
art. 200 kodeksu karnego dot. obcowania płciowego z małoletnim ustawodawca zawarł założenie, że osoba małoletnia poniżej lat 15 jest pozbawiona zdolności wyrażenia prawnie skutecznej zgody na współżycie oraz inne formy aktywności seksualnej. Na gruncie art. 200 § 1 kk zakłada się więc, że do czynów tych dochodzi zawsze wbrew woli dziecka i jednocześnie nie jest wymagane ustalenie stopnia rozpoznania znaczenia czynu przez dziecko

Przykład Tomasz Komendy nijak ma się do tej sprawy, w jego przypadku doszło do zfabrykowania dowodów.

Niektórym nie przeszkadza pedofilia i chwalą sobie jej bronienie, innym na szczęście tak.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Tniusia1 ale to Ty tak uważasz, czy zgodnie z literą prawa tak jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@geruda nieprawda, ale nie chce mi się kolejny raz tłumaczyć. Twoje widzi mi się i czytanie ślepo informacji przeklejonych - właściwie zresztą przepisanych z kodeksu - z Wikipedii, nie zmieni tego, że ważnym aspektem jest dojście do prawdy. W tym wypadku dojście do tego, czy mężczyźni byli świadomi wieku dziewczyny. Koniec rozmowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
0 / 0

@jaroslaw1999 nie wiem co jest zgodne z literą prawa, jak ktoś cytuje odpowiednie paragrafy to raczej tak. Opieram się na mojej znikomej wiedzy i myśleniu co czuje ta dziewczyna i jej rodzice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-1 / 1

@Tniusia1 więc pieprzysz co Ci palce na komórce wystukają. Sąd rozstrzygał czy wiedzieli, że ma poniżej 15 lat i rozstrzygnął, że nie wiedzieli. Poza tym co czuje dziewczyna? Dziewczyna, która ćpa amfę i sypia z 3 facetami z Internetu? Mając 14 lat, ale pisząc, że ma więcej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
+1 / 1

@jaroslaw1999 dziewczyna która próbuje amfy i której wydaje się że wie czego chce. Piszę w oparciu o wiedzę opartą na różnych doświadczeniach, niekoniecznie moich. Nie komentuję wszystkich demotów jak leci. Ten mnie zbulwersował, zagotował, wkurzył, załamał czy co tam jeszcze chcesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
0 / 0

@jaroslaw1999 kluczowe chyba jest pytanie czy faceci naprawdę nie wiedzieli ile ma lat czy któryś z nich wiedział? Skąd ją znali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Tniusia1 a skąd ja mam to niby ku**a wiedzieć??! czy to ja ich sądziłem? Zainteresuj się sprawą, poznaj szczegóły i sądź. Zostań sędzią najlepiej. Przeczytałem kilka artykułów, w których nie było takich szczegółów, za to była informacja, że poznali się przez Internet - zakładam, że przez portal randkowy - a dziewczyna w profilu miała wiek 15. Umówili się na seks. Sąd miał dokumenty sprawy i sąd sądził. Może Ciebie to bulwersować, ale to sąd sądzi, a nie samosąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
0 / 0

@jaroslaw1999 ok, może masz rację. Zdecydowanie patrzę na tą sprawę nieobiektywnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geruda
0 / 0

@jaroslaw1999 Znaczenie ma podanie środków odurzający osobie nieletniej i wykorzystanie jej.
Z twojego rozumowania wynika, że wykorzystanie każdej nieletniej jest zgodne z literą prawa pod warunkiem że choć raz uda się ją nakłonić do podania fałszywego wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@geruda "Z twojego rozumowania wynika, że wykorzystanie każdej nieletniej jest zgodne z literą prawa pod warunkiem że choć raz uda się ją nakłonić do podania fałszywego wieku." tak tak, tak sobie to tłumacz. Przecież tak wychodzi z tego co napisałem, prawda? Przestań manipulować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G geruda
0 / 0

@jaroslaw1999 Sam napisałeś, że nie jesteś wstanie określić wieku dziewczyny po wyglądzie, a skoro tak to każda która powie ci że ma 15 nadaje si3 do łyżka. Gdzie tu manipulacja z mojej strony. Niesłychaną jest zaciekłość z jaką bronisz 25 latków którzy nie potrafili znaleźć sobie dziewczyny, ani zapłacić za sex. A jedyną szansą na zaliczenie było odurzenie nieletniej i za twoimi słowami "jedynie zabawa z nią".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+28 / 38

Absolutnie karygodne, ale z drugiej strony - ostatnio córka pokazała mi swoje koleżanki jak szły na przystanek, bo jadą "na imprę". Nie chcę ich obrażać, ale te dziewczyny miały po 14-15 lat, a wyglądały gorzej niż tirówki na parkingu leśnym. Mini do poł d...., wyzywający makijaż, dekolt, skórzane kurtki. Nie wierzę, że jechały "tylko potańczyć" na domówce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2022 o 18:27

avatar FleurDeLys
+4 / 22

@elefun ok, ale od tego są rodzice. by wziąć się za wychowanie swoich córek i przekazać im jakieś wartości i zachowanie. W dalszym ciągu nawet umalowana i świecąca dupa czternastolatka z kolorowymi paznokciami jest tylko czternastolatka. Jest nieletnia, jest dzieckiem, jest osobą poniżej wieku, która może legalnie uprawiać seks.
A gwałt, czy to czternastolatka, czy czterdziestolatka jest równie druzgocący, wyniszczający i traumatyczny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
0 / 24

@elefun

Makijaż nie jest zabroniony w żadnym wieku.
Krótkie spódnice nie są zabronione w żadnym wieku.
Inspirowanie się modą prostytutek nie jest zabronione w żadnym wieku,

Gwałcenie dzieci poniżej 15 roku życia jest karane.

No i w ogóle insynuowanie, że faceci są niewinni, "bo dziewczyna miała krótką spódnicę", to jest wprost sugerowanie, że mężczyźni są prymitywnymi pawianami, które nie mają mózgów, tylko myślą penisami. Fajnie, jakby w końcu zaprzestano promowania tej toksycznej męskości. Zdecydowana większość zdrowych psychicznie wspaniałych mężczyzn nie dokonuje gwałtów na dzieciach - bez względu na to, co te mają na sobie.

Mam nadzeje, że ta krótka ściągawka będzie pomocna! Pozdrawiam!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 0:07

L lithium222
-3 / 7

@elefun Mimo wszystko widać po dziewczynach, że to dzieci. Poprzebierane dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
-3 / 23

Wiek gwałcicieli: 25, 30 i 40 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
-4 / 14

@VaniaVirgo ped...le Was minusuja. aż nie chcę tu żyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 7

@popsy2 właśnie nie wiem za co minusy, podałam informację, której zabrakło.
Moim zdaniem to istotne, bo jakby to byli też 14tolatkowie, to znika akt pedofilii. Natomiast 40latek (pozostali też) na bank zauważyliby, że to nie jest dorosła kobieta, nawet w makijażu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-2 / 2

@VaniaVirgo Minusy są za to że nazywasz ich gwałcicielami a do żadnego gwałtu nie doszło. Seks miał miejsce za zgodą tej dziewczyny sprawa dotyczy uprawiania seksu z nieletnią a nie gwałtu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 0:17

T truskawka90
-1 / 3

@VaniaVirgo Sex z osobą która ukończyła 15 rok życia można oprawiać. Niezależnie czy partner ma 16, 30, 60 czy 99 lat. Dziewczyna dodatkowo powiedziała że 15 lat skończyła, doskonale wiedziała po co tam idzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-4 / 20

@tomek_s Cześć, incelku!

Tymczasem w polskim prawie obowiązuje zakaz obcowania płciowego z osobą poniżej 15 roku życia (bez względu na płeć). Nigdzie w polskim prawie nie ma rozróżnienia na to "na ile wyglada", a na ile nie wygląda ofiara, co mówi, "czy tego chce", ani jakiej długości ma spódnicę. Nadal gwałt na dziecku jest gwałtem na dziecku, czy Ci się to podoba, czy nie.

Życzę mniej wyładowywania swoich frustracji na kobiety!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2022 o 20:45

O ogrek
+7 / 9

'Odurzona' amfetaminą???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S shark__
+7 / 9

@ogrek
Co robi amfetamina?
zwiększa wydolność psychomotoryczną
polepsza koncentrację, ułatwia zapamiętywanie zapamiętywania i koncentrację
zwiększa poczucie pewności siebie, zadowolenia, odsunięcie lęku
nasila agresję, nerwowość, drażliwość
może wywoływać formikację, czyli poczucie insektów chodzących po skórze
powoduje bezsenność
przy długotrwałym zażywaniu: znaczny spadek wagi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+8 / 8

@dump78 chłopakom wyżej chodziło chyba o to, że amfetamina nie odurza. Tzn nie powoduje, że człowiek nie wie co robi. Kiedyś zostałam podsypana, czyli ktoś dodał mi do picia amfe. Konkretnie sąsiad - dealer, który popadł w długi i szukał w ten sposób klientów (nie byłam jedyną ofiarą, na szczęście nikt się nie dał wciągnąć). Ogólnie nie miałam pojęcia że jestem pod wpływem. Uświadomili mnie inni, widząc moje źrenice i trochę dziwne zachowanie (miałam niewyjaśniony nadmiar energii, biegłam i sama nie wiedziałam dlaczego biegnę, p porostu czułam taką potrzebę). Nie miałam natomiast żadnych problemów z rozumieniem i postrzeganiem rzeczywistości, nie byłam z całą pewnością odurzona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
0 / 12

fakt i to niezaprzeczalny, że obecne nasto, 14 - 16 latki kreują się wyglądem, ubiorem i makijażem bardzo często na starsze dziewczyny. Czasem strach się za taką młódką obejrzeć na ulicy bo nie wiadomo czy patrzymy na dzieciaka czy może zdrową chętną 18nastkę... Jak dla mnie poszło to za daleko. A moje doświadczenia niestety już z przed około ponad 10 lat z różnych klubów potwierdzają, że czasem przed rozpoczęciem rozmowy lepiej zażądać dowodu do wglądu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
0 / 6

@rogeros123 Wyglądają na dzieci. Takie trochę mocniej pomalowane. Jednak 25 latkę z 13/14 jakoś trudno pomylić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+1 / 3

@lithium222 da się. Masz młodo wyglądające 25 latki i staro wyglądające 14latki. Dziewczyny z końca podstawówki wyglądające na koniec liceum i studentki na gimnazjalistkę. Zależy od urody...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
-1 / 3

@Cascabel Ja tam zawsze odróżniam. Jestem kobietą, uczyłam i widzę młodą buzię. Nie zauważyłam, żeby studentki wyglądały na gimnazjalistki. Z liceum to by i można było pomylić, ale gimnazjum? Nie ma szans. Nawet zachowanie o tym świadczy, od razu da się wyczuć, że ktoś jest młodziutki. Tak samo 14-latkę.. no ktoś musi ewidentnie chcieć pomylić z 25 latką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

@lithium222 Wystarczy, że pomyli z osiemnastolatką - wszystko jak najbardziej legalne, prawda?
Skąd wiesz, czy masz do czynienia ze staro wyglądającą 14 latką, czy młodo wyglądającą 25 latką?
Nie bronię tu mężczyzn, ale akurat tu czasem bez sprawdzenia dowodu dość ciężko uwierzyć w wiek danej osoby, a czasem wrażenie może być mylące.
Jestem kobietą, miałam praktyki w szkole i brano mnie za uczennicę - właśnie gimnazjum. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele... Więc nie do końca, bo doświadczyłam tego na własnej skórze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 8:15

L lithium222
+1 / 1

@Cascabel Pisałam już, że nie da się pomylić niby staro-wyglądającej 14-latki z niby-młodo wyglądającą 25 latką to jest praktycznie 10 lat!
Brano, żebyś poczuła się miło. Nie widziałam jeszcze ok. 20-kilku letniej kobiety, która wygląda na gimnazjalistkę. Widocznie ubierałaś się infantylnie. Wystarczy zachowywać się odpowiednio, a nikt za dziecko cię nie weźmie (gimnazjum to wciąż dzieci).
Mam bardzo młodą urodę, a jakoś potrafiłam to w swoim życiu ogarnąc i powtórzę jeszcze raz: wystarczy się przyglądnąć. Młodzi ludzie różnią się od starszych (zwłaszcza praktycznie 10 lat) chociażby zachowaniem, ubiorem, sposobem wysławiania, mówienia, a i także twarzą.
Kobiety lubią się oszukiwać, że jest inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
+3 / 21

Cieszycie się? A jak kiedyś do Was przyjdzie 14-letnia córka to co zrobicie? też powiecie, ze to jej wina?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+7 / 17

@Borgman - czemu przemilczałeś najważniejszy fragment uzasadnienia sądu?

- To nie było zwykłe udzielenie amfetaminy. Pokrzywdzona uzależniła odbycie stosunku od tego, czy otrzyma narkotyki
Sąd uznał, że było to udzielenie korzyści majątkowej w zamian za seks.

Dodatkowo zataiłeś ważny fragment dotyczący wieku dziewczyny - dziewczyna twierdziła, że ma lat 15

https://chelm.naszemiasto.pl/lubelskie-sad-to-nie-byl-gwalt-14-latka-sama-chciala-seksu/ar/c1-8831141

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nr8
+13 / 21Dzien dobry. Nazywam sie Wiktoria Gabor i mam 14lat. Dziekuje za uwage.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2022 o 20:06

N nr8
+7 / 9

@dump78
Wiedzialem, ze trafi sie stary roszczeniowy ignorant.
Cytuje: "seksowne zdjęcia 14-latek" - nie glupio Ci hipokryto?

"Viki Gabor, która 10 lipca 2022 roku skończy 15 lat, jest jedną z najpopularniejszych młodych wokalistek w Polsce. Najpierw pokazała, na co ją stać w "The Voice Kids", a potem na konkursie Eurowizji Junior w 2019 roku, gdzie z kawałkiem "Superhero" uplasowała się na pierwszym miejscu."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
-1 / 5

Pomimo okoliczności łągodzących sąd powinien zrobić to, do czego jest przeznaczony - wydać wyrok W GRANICACH OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA, a nie na jakimś skrzydle. Ponadto powinien zainteresować się rodzicami małolaty i w tej sprawie również się wypowiedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Seymouro
+8 / 12

To ciekawe że 14 letnie dzieci interesują się czymś takim jak amfetamina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-1 / 15

@Seymouro Zdecydowanie jest to sprawa dla sądu rodzinnego.

Natomiast przestępstwo jednej osoby nie ma wpływu na odpowiedzialność karną innej osoby. Trzej dorośli mężczyźni uprawiali seks z osobą poniżej 15 roku życia i to w polskim prawie jest karane. Sędziemu mocno odjechał peron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
+1 / 1

@Seymouro oczywiście że się interesują. Jak to nastolatki- dzieciaki którym wydaje się że są dorosłe i chcą wszystkiego spróbować. Jasne, nie wszystkie, ale część na pewno. Bo są ciekawe, bo chcą się poczuć dorosle, bo koleżanka bierze.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Seymouro
0 / 0

@dump78 nie no jasne i zgadam się. Poprostu jestem trochę w szoku że tak młode osoby interesują się narkotykami i że nie są świadome tego co za niebezpieczeństwa za tym stoją. Masakra. Ja w wieku 14 lat nie widziałem co to nawet są narkotyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 4

@dump78 O czym ty bredzisz? Poszła tam w wiadomym celu i do tego celowo zataiła swój wiek, również wiadomo po co. Sąd rodzinny co najwyżej pozbawi władzy rodzicielskiej,córkę umieści w DD, MOS lub MOW. Jak trafi do MOS lub MOW to zapewniam, że się nie naprawi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-1 / 3

@truskawka90 Dziecko poniżej 15 roku żyia nie ma możliwości prawnej wchodzenia w układy, umowy, zobowiazania, a także nie ma prawa wyrazić zgody na seks. Takie jest prawo w każdym "zachodnim" kraju, czy się to tutaj wszechobecnym kryptopedofilom podoba, czy nie. Po plusach i minusach wypowiedzi widać, że na tej stronce jest PLAGA pedofilska próbująca zakłamywać rzeczywistość i -standardowo- usprawiedliwiać swoją kryptopedofilię właśnie victim blamingiem, czyli "ona miała makijaż", "miała krótką spódnicę", "sama się o to prosiła". Tymczasem zgodnie z polskim prawem, nawet neśli dziecko poniżej 15 roku życia jest wymalowane, jak prostytutka, półnagie i BŁAGA cię o seks, to nadal nie jest to zgoda na seks, ponieważ dziecko poniżżej 15 roku życia nie ma możliwości prawnej wchodzenia w układy, umowy, zobowiazania, a także nie ma prawa wyrazić zgody na seks. Ja rozumiem, że polscy pedofile kompletnie tego nie rozumieja, ale takie jest prawo w tym kraju i każdym innym - cywilizowanym. To prawo jest WŁAŚNIE DOKŁADNIE NA TAKIE SYTUACJE, by chronić dzieci robiące głupoty przed pedofilami. Właśnie dokładnie, precyzyjnie w tym celu ono powstało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 1

@dump78 Nadal unikasz jednej zasadniczej kwestii. Ona poinformowała, że ma 15 lat. Możesz sobie tam swój pseudointelektualny bełkot uprawiać. Prawda jest taka że poszła tam w wiadomy celu i z pełna świadomością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 16:57

D dump78
-3 / 3

@truskawka90 Mogła nawet poinformować, że jest 40-letnim jednorożcem. Nadal stan faktyczny jest taki, że jest dzieckiem, które nie ma prawa dysponowania swoim ciałem. Osoby, które ją zgwałciły, odpowiedzą za gwałt, bo już jest apelacja i wniosek do prezesa sądu o ukaranie sędziego za RAŻĄCY błąd w sztuce.

Dziecko, poniżej 15 roku życia, nawet jesli jest nagie i BŁAGA CIĘ o seks, to nadal nie jest to zgoda na seks, bo dziecko poniżej 15 roku życia nie ma prawa wydać takiej zgody. Tyle w temacie "pseudointelektualnego bełkotu". Poczyaj czasem JAKIKOLWIEK komentarz JAKIEGOKOLWIEK prawnika, a nie jedynie demotywatorkowych pedofilów, to może dowiesz się czegoś o polskim prawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 1

@dump78 Wniosek to sobie może być. W dalszym ciągu to ona ich świadomie poinformowała że ma 15 lat. Zrobiła to po to żeby jej nikt sexu nie odmówił. Panience się nie spodobało i teraz lament.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-2 / 2

@truskawka90 Powtarzam, bo widzę, że masz jakiś deficyt intelektualny: DZIECKO PONIŻEJ 15 ROKU ŻYCIA może informować Cię o czym tylko zechce, a Ty nadal nie masz prawa tego dziecka dotknąć.

Naprawde kończą mi się pomysły, jak jeszcze mogę to napisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 2

@dump78 Z osobą która ukończyła 15 rok życia można uprawiać sex. Jest to zupełnie legalne w Polsce. Poinformowała, że ma 15 lat, zrobiła to zupełnie świadomie i w dodatku za ćpanie. Pewnie, że ci się kończą bo nic innego nie umiesz sklecić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
0 / 8

W sumie wygląda uczciwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wluczyryjek
-4 / 10

@dump78 w Polsce wciaz duzym probl jest stygmatyzacja ofiar (czegokolwiek)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
-4 / 6

@dump78
100% racji!

Ta toksyczna patologia propaguje dodatkowo teorię, wg której nastolatek może sobie wybrać płeć i orientację seksualną!

No popatrz, sami zboczeńce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-1 / 3

@Gats Pierwsze słyszę o tym, że ktokolwiek, zwłaszcza nastolatek, miałby sobie "wybrać płec". Możesz wyjaśnić mi co to znaczy? Najlepiej jakieś linki do badań, a nie swoje historyjki-opowieści, okej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 1

@dump78 Ale w sumie wiemy to od niej? Czy od nich? W wielu przypadkach nawet gwałciciel złapany na gorącym uczynku będzie twierdził, że ona chciała..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-3 / 3

@lithium222 Dziecko poniżej 15 roku życia nie ma prawa wydać "zgody na seks", bo właśnie na tym polega age of consent (czyli wiek zgody). Nawet jeśli dziecko 14 letnie stoi nagie i BŁAGA CIĘ o seks, to nadal nie jest to zgoda, bo dziecko takiej zgody prawnie wydać nie może. KAŻDY stosunek seksualny z dzieckiem poniżej 15 roku życia jest gwałtem. Skomentowało to już wielu prawników i na wyroku suchej nitki nie zostawili, a do prezesa wpłynął wniiosek o ukraanie sędziego za RAŻĄCY BŁAD w sztuce. No i oczywiście już będzie odwołanie, więc jakiiś normalny sędzia takiego błędu nie popełni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
-3 / 3

Pamiętam że kilka lat temu było w Polsce głośno w związku ze sprawą znanego reżysera Romana P. oskarżonego o gwałt na nieletniej w USA. Sporo naszych rodzimych celebrytów w podobny sposób usprawiedliwiało tego reżysera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smirnofaus
-1 / 3

@Bimbol Ale ta nieletnia była zawodową prostytutką

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-3 / 7

@smirnofaus Nie mogła być prostytutką, ponieważ była nieletnia. Nie ma więc zdolności prawnej do prowadzenia działalności - jakiejkolwiek.

Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, to pytaj, a wytłumaczę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+1 / 1

@dump78 "Nie mogła być prostytutką, ponieważ była nieletnia. Nie ma więc zdolności prawnej do prowadzenia działalności - jakiejkolwiek."


ahahahaaaaa
nie mógł go zamordować, bo mordowanie jest nielegalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-2 / 2

@Tescior Morderstwo jest czynem, a prostytucja - stanem prawnym i stanem faktycznym.

Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, to pytaj, a wytłumaczę. Cieszy mnie, że nauka sprawia Ci dużo radości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-2 / 2

@dump78 stanem prawnym, to jest teksas...

czas się leczyć, bo kogoś tak oderwanego od rzeczywistości dawno nie czytałem, w sumie gratulacje chyba...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-3 / 3

@Tescior Cytuję jedynie wypowiedzi z blogów prawników, które śledzę. Może wejdź na kilka i napisz im, ze są oderwani od rzeczywistości..?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-2 / 2

@dump78 jeszcze gorzej, na stronę z komentarzami, pod swoim "nazwiskiem" wrzucasz komentarze innych ludzi,
nie dość, że wyrwane z kontekstu to jeszcze ich na dodatek nie rozumiesz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 4

czyli jak mówią niektóre "mondre" psycholoszki i madki polki - wina zawsze leży po środku? czy tak???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
+6 / 6

@next_1 jasne, młoda sama się pchała. Ale rolą dorosłego jest ocenić co jest właściwie a co nie!
Dlatego nie, nie zawsze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-4 / 8

@next_1 Ależ oczywiście!

Zawinili tutaj:
1. Rodzice niedopilnowując dziecka. Sprawa dla sądu rodzinnego.
2. Gwałciciele odurzając dziecko narkotykami i dokonując gwałtu.

Dziecko nie odpowiada prawnie za swoje czyny (jest od tego tylko wąska lista wyjątków i to nie jest jeden z nich).

Mam nadzieje, że już wszystko jest jasne i nie będziesz musiał już więcej stosować pasywnej agresji wobec psycholożek, ani psychologów, bo problem w ogóle nie jest psychologiczny, a karny :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 4

@Tniusia1 hmm - z moich obserwacji wynika, że jak zawiniła kobieta (zdradziła męża( to psycholoszka do której chodzi ta kobieta twierdzi , że wina jest po obu stronach - zawsze. Ciekawe co by powiedziała psycholoszka jakby to mąż zdradził stronę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
0 / 4

@next_1 Możesz podać linki do wypowiedzi tych pshycholożek, pod którymi zaobserwowałeś to, o czym piszesz? Proszę o konkretne linki, nie anegdotki, historyjki i opowiastki.


PS: Psycholożka piszemy przez ż, nie sz. Pisząc przez sz pokazujesz jedynie swoją biedę mentalną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+1 / 1

@dump78 ja piszę przez "sz" bo nie uważam niektórych za psychologów.
P.S doświadczenia własne i paru znajomych z najbliższego grona

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 1

@dump78 Ona jest nieletnia i oczywiście, że osoba nieletnia odpowiada za swoje czyny czy to przed sądem rodzinnym czy przed karnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-2 / 2

@next_1 Czyli nie masz absolutnie żadnych dowodów na poparcie swoich anegdotek?

PS: Na szczęście to nie Ty decydujesz o tym, kto jest psychologiem, a kto nie, tylko uczelnia nadająca dany tytuł. A Twoje "nieuznawanie tego" jest jedynie formą antyintelektualizmu i -jak wyżej- świadczy o mentalnej biedzie. Gdy będziesz w komisji doktorskiej, to będziesz mógł deycdować, czy dany student może zostać psychologiem, czy nie. Na razie, jednak, możesz co najwyżej decydować o tym, kiedy pójdziesz się wysiusiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 13:43

D dump78
-2 / 2

@truskawka90 Oczywiśce, że nie odpowiada za swoje czyny. Sąd rodzinny nie zajmuje się odpowiedzialnością za czyny dziecka, tylko rodziców. Karnie odpowiadają dzieci tylko w kilku wąskich wyjątkach (to nie jest jeden z tych wyjątków) i tylko za zgodą sądu (tyczy się to w szczególności morderstw premedytowanych, a nie sytuacji, w której dziecko zostało zgwałcone przez pedofilów).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 1

@dump78 Tak? Nieletni od 13 roku życia odpowiadają za swoje czyny np. pobicia, kradzieże, nierealizowanie obowiązku szkolnego, handel środkami odurzającymi itp. Postanowieniem sądu rodzinnego kierowani są do MOW. Rodzice z tego tytułu co najwyżej mogą zostać pozbawieni władzy rodzicielskiej ale to się nie dzieje zasadniczo raczej nigdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
0 / 0

@next_1 ale tutaj mowa nie o dojrzałej kobiecie tylko o nastolatce, której mogło się wydawać że jest dorosla ale nie, nie jest! Widzisz różnicę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-3 / 3

@truskawka90 Dzieci poniżej 18 roku życia odpowiadają za swoje czyny jedynie w kilku wyjątkowych sytuacjach i tylko za zgodą sądu. Jesli małe dziecko coś ukranie, kogoś pobije, to sprawa trafia do sądu rodzinnego i tam jest rozpatrywana, a za ewentualną restytucję odpowiadają rodzice, bądź opiekunowie prawni. I, jak mówię, W SZCZEGÓLNYCH PRZYPADKACH sąd rodzinny może zadecydować o odpowiedzialności dziecka za to, czy owo. Jednak CO DO ZASADY dzeici nie odpowiadają za swoje czyny.

Opowiadasz tak rażące bzdury wykazujące kompletny, absolutny brak wiedzy o polskim systemie prawnym, że aż srać się chce, jak się to czyta. A przy tym jeszcze wyzywasz wszystkich od idiotów. Ogarnij się, typie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 1

@dump78 Wyjątkowe sytuacje? Ciekawe, że tych wyjątkowych sytuacji jest w MOW-ach około 6 tyś. nie wliczając tych którzy są na skierowaniach. Niedostosowani w mowach to żaden szczególny przypadek. Przeczytaj sobie ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich a potem zacznij się udzielać. Ty nawet nie ogarniasz, że kobietą jestem a pleciesz farmazony o polskim systemie prawnym. Powiem więcej już nawet do MOW są kierowane osoby w wieku 12 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-3 / 3

@truskawka90 Dzieci w Polsce mamy około 7 milionów (5-10 milionów, zależy jak liczyć). 6 tysięcy z nich, to jest grubo poniżej promila. Więc, tak, są to bardzo wyjątkowe sytuacje.

Jeśli potrzebujesz jeszcze jakiegoś wsparcia matematycznego, to pisz śmiało, a pomogę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 3

@dump78 Kiepawa manipulacja jak całe twoje bzdurne wynurzenia. 6,9 miliona to jest dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat. Jeśli chodzi o wiek 13-18 to jest ich nie więcej niż 2,5 miliona. 6 tyś to tylko liczba wychowanków w MOW, na skierowaniach jest ich więcej. Jeszcze jest MOS, ZP, kuratela. Daruj sobie farmazonie jeden bo nie masz zielonego pojęcia o czym bredzisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+5 / 11

Dziecko może sobie samo wybrać płeć i orientację seksualną ale już uprawiać seksu nie może?
I nie odpowiada za swoje czyny?

Weźcie wyjaśnijcie mi, jakim cudem nastolatek może się identyfikować jako płeć przeciwna ale nie odpowiada za swoje czyny kiedy wyrazi ochotę na seks?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R redandrun
0 / 8

@Gats To proste, samice to by chciały robić wszystko na co mają ochotę ale nie ponosić za swoje błędne decyzje żadnych konsekwencji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
0 / 4

@Gats Uprzejmie proszę o wyjaśnienie co oznacza "wybrać sobie płeć" i "wybrać sobie orientację". Proszę o linki do konkretnych artykułów naukowych, badań, czy czegokolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 5:06

D dump78
+2 / 4

@redandrun Na podstawie ilu znanych Ci kobiet rzutujesz swoje opinie na wszystkie "samice"? Czy ja mogę powiedzieć, że jesteś debilem, bo znam osobiście jakiegoś debila?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
-1 / 1

@dump78
??Ty chyba sobie jaja jakieś robisz, z księżyca spadłaś?
Nie słyszałaś o nastolatkach wybierających sobie płeć i zmieniających orientację seksualną? Deklarujących się jako płeć przeciwna?

Masz swoje artykuły naukowe, badania i statystyki dziecinko:

https://podyplomie.pl/ginekologia/23151,postepowanie-u-nastolatkow-z-problemem-dezaprobaty-swojej-plci

"Pacjentów i pacjentek nieaprobujących swojej płci jest coraz więcej, ginekolodzy-położnicy powinni zatem znać najnowsze wytyczne postępowania.
Dezaprobata płci (gender dysphoria), dawniej nazywana zaburzeniem tożsamości płciowej (gender identity disorder), jest zdefiniowana w Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5) jako stan występujący u osób, u których płeć stwierdzona w momencie urodzenia (płeć przypisana) jest niezgodna z płcią, z którą identyfikują się te osoby (płeć odczuwana)".

To pierwszy artykuł, jest tego więcej:)

https://zdrowie.trojmiasto.pl/Transseksualizm-Kto-i-dlaczego-chce-zmienic-plec-n59248.html

"Co zrobić, kiedy Twoje dziecko odrzuca swoją płeć i zachowuje się w zaskakujący sposób?

Widzisz? DZIECKO może odrzucić płeć:) DZIECKO.

Masz nawet stronę internetową poświęconą TRANZYCJI:)

https://tranzycja.pl/krok-po-kroku/blokery-dojrzewania/

"Artykuł ten zawiera specjalistyczne informacje dotyczące tranzycji osób nieletnich. Nie powielamy treści i nie tłumaczymy tu podstawowych pojęć, których definicje można znaleźć w artykułach"

Rozumiesz?

Osoba nieletnia może zmienić płeć:) Nastolatek.

Nastolatek niezadowolony ze swojej płci dokonuje TRANZYCJI:)

https://parenting.pl/byla-lena-zostala-frankiem-dzieci-nagminnie-zmieniaja-imiona-a-czasami-nawet-plec#

"Psychologowie zauważyli zaskakujący efekt waśni o LGBT. Na przekór przejawom nietolerancji coraz więcej i coraz młodszych dzieci ma odwagę mówić o swojej transseksualności. Zmiana imienia często jest pierwszym krokiem do "wyjścia z szafy".

"- Faktycznie u nas w szkole jest grupa dzieci, które ponosiły, aby zwracać się do nich innym imieniem, niż mają w dokumentach - mówi Jacek Staniszewski, dyrektor warszawskiej podstawówki "Akademia Dobrej Edukacji"."

Wkleiłem Ci wystarczająco dużo BADAŃ I ARTYKUŁÓW czy potrzebujesz tego więcej?:)

Swoją drogą - cytujesz z pamięci przepisy prawa karnego ale o TRANZYCJI NASTOLATKÓW nic nie słyszałaś?
Kiepski trolling, postaraj się bardziej:)

Następny mądry termin:

Dysforia płciowa u nastolatków
https://epedagogika.pl/top-tematy/chlopiec-w-ciele-dziewczynki-czyli-o-uczniach-z-zaburzeniami-identyfikacji-plci-4391.html

https://poradnia-harmonia.pl/formowanie-kobiecosci-i-meskosci-u-dzieci-i-mlodziezy/
"Problemy z formowaniem męskości i kobiecości mogą wynikać zarówno z czynników biologicznych, jak i psychologicznych. Jeżeli przyczyną są zaburzenia hormonalne czy upośledzenie ośrodkowego układu nerwowego, niezbędne może okazać się leczenie farmakologiczne. Czasem powody takiego stanu rzeczy leżą również w psychice – duże kompleksy czy wychowywanie się w środowisku nierozróżniającym płci może mieć wpływ na poczucie przynależności płciowej."

Mam nadzieję że przekonująco i wyczerpująco Ci wyjaśniłem, o co chodzi z NASTOLATKIEM WYBIERAJĄCYM SOBIE PŁEĆ:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 11:47

avatar Gats
-1 / 1

@dump78 Uważaj, bo leci FATALITY:

https://wpolityce.pl/polityka/574892-straszliwa-cena-pochopnych-decyzji-o-zmianie-plci

"Zza zasłony tej „lekcji dla lekarzy” wyłania się kolejna historia, które przemykają po poboczach głównego obiegu medialnego, wciąż bezrefleksyjnie promującego niemal automatyczną zmianę płci dla każdego, w tym dla ludzi bardzo młodych.

Konsekwencje, możliwe do przewidzenia, często straszliwe."

Tu masz przepisy i kodeksy związane ze zmianą płci
http://www.kancelariasmyczek.pl/zmiana-plci-w-polskim-prawie/

"Orzecznictwo polskich sądów jednolicie wskazuje, iż płeć człowieka, oraz jego poczucie przynależności do danej płci stanowią dobro osobiste prawnie chronione zgodnie z art. 23 kodeksu cywilnego."

Tylko przeczytaj cały artykuł, a nie 3 pierwsze zdania:)

Generalnie żałuję że z Tobą dyskutuję - rzucasz na prawo i lewo przepisami prawa ale nie słyszałaś o transseksualnych nastolatkach?

Przestań trollować laska, źle Ci to wychodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 12:03

avatar bezn
+1 / 1

@Gats z tego co mi wiadomo,dziecko nie może wybrać sobie płci. Może mieć problemy z identyfikacją, wątpliwości ale samo nie zacznie tranzycji. Decyzja jest opiekunów. Takie dziecko też jest dodatkowo opiniowane przez ekspertów. Wydaje mi się, że próbujesz wyśmiać taki nastoletni pęd do buntu i samostanowienia. Jeśli dziecko postępuje w sposób karygodny są odpowiednie instytucje (np. sąd rodzinny) jednak inna jest odpowiedzialność małoletniego a inna dorosłego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
-1 / 1

@bezn Semantyka, osoba niepełnoletnia może przed ukończeniem 18 lat zacząć cały proces tranzycji:)

https://tranzycja.pl/krok-po-kroku/zmiana-danych-sad/

"Przed ukończeniem 18. roku życia nie można samodzielnie złożyć pozwu. Wobec tego, by móc pozwać swoich rodziców o ustalenie płci, konieczne będzie ustanowienie kuratora dla osoby niepełnoletniej. Taki wniosek mogą złożyć rodzice w najbliższym sądzie rodzinnym, jeszcze przed wysłaniem pozwu do Sądu. We wniosku należy wskazać konkretną osobę, o której wiemy, że jest przyjazna sprawie niepełnoletniego. Zasadniczo kuratorem powinien być adwokat/radca prawny wykazujący szczególną znajomość spraw dotyczących dziecka. Jednak sąd może też uznać, że stopień skomplikowania sprawy nie wymaga kuratora o tak wysokich kwalifikacjach i zgodzić się, by była nim być każda pełnoletnia osoba z wyjątkiem samych rodziców — np. przyjaciel rodziny, brat, siostra, czy ciocia. Wzór takiego wniosku znajdziecie TUTAJ.

Wyznaczenie kuratora dla osoby niepełnoletniej jest jedyną znaczącą różnicą — poza tym proces przebiega tak samo, jak w przypadku osoby pełnoletniej."

Przeczytaj cały artykuł - nastolatek może zacząć procedurę tranzycji jeśli zostanie mu przydzielony kurator:)

I jeśli przekona rodziców by go wspierali w całym procesie np. pozyskiwania dokumentacji medycznej.

Podsumowując - zdeterminowany nastolatek dokona tranzycji płci:) A więc wybierze płeć:)


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
0 / 0

@Gats nie pytałeś o ,,zdeterminowanie" i przychylność rodziców :P Oczywiście masz rację w tej kwestii. Jednak małolat dalej aby móc przejść tranzycję potrzebuje zgody innych dorosłych, czy to rodziny czy sądu. Tak, rozbijamy się tu o słowa. Wydaje mi się że te ,,bramki" do zaliczenia są ustawiane by właśnie zminimalizować możliwość wystąpienia, jakby to zgrabnie ująć, niekoniecznej zmiany płci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R redandrun
0 / 0

@dump78 Nawet jeśli występują jakieś wyjątki to jak to w powiedzeniu "wyjątek nie stanowi reguły"
A mówić możesz sobie co chcesz, to jak odnosimy się do innych świadczy o nas a nie o tych innych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nickt4u
+1 / 5

gwalciciele? nie znam ani sprawy ani szczegolow, wiec nie o tym moja refleksja. Ale okolicznosci musza sie liczyc. Nie tylko biale I czarne. A gdyby tak facet byl niewidomy? Jak ma sprawdzic wiek mlodej? A jak na imprezie sie wstawi I jakos dziewczyna pociagnie faceta w krzaki czy ustronny kat, a potem sie okazuje , ze ona nie ma jeszcze 15 lat. Moze jednak lepiej zamiast 15 lat zmienic to na 18 czy 21 lat? A co z chlopcami, ktorzy ukrywaja swoj wiek, zeby sprobowac seksu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
0 / 4

@Nickt4u

"A gdyby tak facet byl niewidomy? Jak ma sprawdzic wiek mlodej?"

Właśnie na takie specyficzne okazje istnieje instytucja okoliczności łagodzących: Jeśli zgwałcisz dziecko, ale zrobiłeś to nie dlatego, że chciałes, tylko dlatego, że różne okoliczności do teego doprowadziły, to możesz liczyć na niski wymiar kary.

"A jak na imprezie sie wstawi I jakos dziewczyna pociagnie faceta w krzaki czy ustronny kat, a potem sie okazuje , ze ona nie ma jeszcze 15 lat. "

Tutaj wchodzimy w instytucję poczytalności, tj. zdolności do rozumienia tego, co się robi i zdolności do przerwania tego, co się robi.

"Moze jednak lepiej zamiast 15 lat zmienic to na 18 czy 21 lat?"

Aktualny age of consent jest kompromisem. Z wielu powodów nie ma dobrego wyjścia. Przepis ten jest WŁAŚNIE PO TO, aby faceci nie gwałcili małych dzieci.

"A co z chlopcami, ktorzy ukrywaja swoj wiek, zeby sprobowac seksu?"

Dokładnie tak samo. Gwałt na dziecku jest karany - bez względu na płeć dziecka. Każdy rodzaj seksu z małym dzieckiem jest gwałtem, ponieważ dziecko nie ma zolności prawnej do wyrażenia zgody na seks (dokładnie na tym polega age of consent). Nawet jeśli dziecko BŁAGA CIĘ o seks, to nadal nie jest to zgoda na seks, gdyż dziecko nie ma możliwości wyrażenia takiej zgody. Nie można dysponować czyms, do czego nie ma się prawa. Analogicznie nie można sprzedać samochodu, którego nie jest się właścicielem. Kupujący może zostać oszukany przez sprzedającego, ale to kupujący naraża się na odpowiedzialność karną, a sprzedajacy jedynie na konsekwencje restytucyjne. Czy się to komuś podoba, czy nie, takie mamy prawo w całym zachodnim świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 0:29

O Olazopola
0 / 2

No ale nie przesadzaj. Chcesz powiedzieć że nie da się odróżni c wymalowanej czternastolatki od pelnoletniej dziewczyny? Bez przesady. Mam siostrzenice w tym wieku. Nie wmówisz mi, że da się pomylić. Bzdury

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-2 / 2

@Olazopola Zobacz sobie na plusy i minusy. Cała sekcja komentarzy została zalana przez kryptopedofilów broniących gwałcicieli i robiących klasyczny victim blaming: "miała makijaż", "miała krótką spódnicę", "sama się o to prosiła", a ci dorośli faceci to "biedne, oszukane chłopczyki bo oni nie wiedzieli" (no bo wiadomo, że kazdy dorosły mężczyzna myśli fiutem, więc byle 14-latka jest w stanie owinąć go wokól palca i dowolnie oszukać, a oni wszystko łykają, jak pelikany). fasacynujące jest to, że incele w jednym komentarzu potrafią pisać, jak to mężczyźni są bardziej inteligentni od kobiet i w ogóle sa szczytem ewolucji, a kobiety jakimś nieporozumieniem, by w następnym zdaniiu mówić, że "buhuhu czermnastomlatmka mje oszumkała :-(((("

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
0 / 0

Student wyrwał laskę. Zaczyna ją rozbierać. Nagle przestaje i pyta się: ile ty masz lat?. 13 odpowiada laska. To spadaj mówi student. Na to laska: ej nie bądź taki przesądny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 0

ekspertem nie jestem, ale od kiedy to amfetamina powoduje odurzenie???

Absurdem jest to, że gdyby była rok starsza, to wszyscy uznaliby, że to "młodzież świetnie się bawiła" i nikogo by nie obchodziły jakieś szczątkowe ilości amfetaminy. A tu myk i trzech gości w więzieniu, a dziewczyna, która dokładnie tak samo w tym siedziała i tak samo się bawiła, nagle jest wielką ofiarą, a faceci wielkimi zboczeńcami i przestępcami.

Niby wyrok zgodnie z prawem, ale trochę absurdalny jednak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-2 / 2

@mrfalken Age of consent oczywiście nie jest idealny i ma swoje wady (np takie kuriozalne sytuacje, że 10 minut przez 15 urodzinami nie można dziecka dotknąć, ale już 20 minut później można uprawiać 10-osobową orgię). Jednak na chwilę obecną nie wymyślono niczego innego, co mogłoby chronić dzieci przez pedofilami. Jeśli wymyślisz lepszy system, to zaproponuj go swojemu lokalnemu politykowi. Na razie, stety, czy niestety, mamy, co mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 1

@dump78
I tu jesteś w błędzie - jak w wielu przypadkach nasze prawo jest w pełni wyposażone w przepisy, które mogłyby problemy rozwiązać, tylko nie jest ono stosowane z przyczyn różnych i często dochodzi do celowych nadużyć w zdecydowanie złą stronę dostępnych widełek. A nasze debilne władze zamiast robić użytek z przepisów istniejących, na kolanie tworzą kolejne przepisy, które oczywiście nie są respektowane jak poprzednie. Więc nie tędy droga. Bo mamy przepisy pozwalające wsadzać do więzienia zarówno pedofilów, jak i kierowców jeżdżących po pijaku, ale mimo tego tylko nieliczni - mimo udowodnionej winy - tam trafiają.
Jak widzisz w tym przypadku zrobili użytek z mózgu i dostępnych przepisów, złożyli fakty w całość i zwolnili ich z oskarżeń o gwałt i tym samym o czyny pedofilskie. Za amfetaminę poszli siedzieć, bo minimalna kara za udzielenie dragów nieletniemu, to 6 m-cy.

Ja nie podważam prawidłowości wyroku, tylko oceniam jego absurdalność.
A ty, jak chcesz coś w prawie zmienić oddolnie, to daj spokój z lokalnym politykiem, bo po pierwsze to musiałby być poseł, a nie zwykły radny miejski, a po drugie musiałoby mu się chcieć zadziałać. Więc nie tędy droga, tylko musisz zebrać 100 tys. podpisów i inicjatywa ustawodawcza rusza bez udziału "lokalnego polityka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antaresab
+5 / 5

Dzieci nie są w stanie przewidzieć konsekwencji swoich działań i dlatego prawo zabrania im wielu rzeczy. 17'sto latkowi nie wolno sprzedać alkoholu, choćby nie wiem jak bardzo chciał, jak bardzo prosił, jak bardzo kłamał, że ma więcej lat niż ma. Nawet jakby wyglądał na 40 lat.
A z 14'sto latką nie można uprawiać seksu, choćby nie wiem jak prosiła.
A jak 13'tka będzie prosiła o seks, albo 10'cio latka, to co chciała to niech ma? A jak 7 latek będzie chciał się upić, to mu wolno dać alkohol bo bardzo chce? A jak akurat będzie chciał się zabić, to ukatrupić, bo bardzo chce nie żyć?
Dorośli są odpowiedziani za przestrzeganie granic i nie powinni dawać dzieciom wszystkiego co te chcą.
A jakby ta dziewczynka zaszła w ciążę, bo żadna metoda antykoncepcji nie jest na 100% pewna.. Już widzę, jak 14'latka marzy o aborcji czy wychowywaniu dziecka - powtórzę to co napisałam na początku, dzieci nie są w stanie przewidzieć konsekwencji i im podołać, a dorośli powinni je chronić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-2 / 2

@antaresab
pełna zgoda. Tylko gdzie byli ci dorośli, o których piszesz - ci, którzy mieli ją wychować, nauczyć konsekwencji i chronić w przypadkach, gdzie sama nie podejmie prawidłowej decyzji?
Na moje oko wypuścili ją z domu wyglądającą jak osoba dorosła, a tym samym działając na szkodę tego dziecka, bo zezwalając na wygląd wprowadzający w błąd innych dorosłych, co do jej wieku. A jeśli tak chciała z domu wyjść (wyglądając jak osoba powyżej 20 lat), powinni jej markerem na czole wielkimi literami wpisać "MAM 14 LAT".

Nie dyskutuję z wyrokiem - trzeba sprawdzać dziewczynom dowód - ale na imprezie, na której byli 1/4 ekipy pewnie miała amfetaminę, ale 3 gości, którzy ją wciągali jak reszta poszło siedzieć, przez incydent z głupią gówniarą.

I jeszcze jedno - nie mierz wszystkich jedną miarą - osiągnięcie wieku, który upoważnia do zakupu alkoholu, nie gwarantuje, że uprawniony będzie w stanie przewidzieć konsekwencje swoich działań i że postąpi właściwie. To nie jest żadna magiczna bariera wieku, która gwarantuje napływ wiedzy, doświadczenia i rozsądku. A jeśli nie, to po co o niej gadać, jako o decydującej o tym, czy możesz, czy nie.

Jak rozumiem, u ciebie działa to tak: jak dziewczyna ma 15 lat i 10 miesięcy - uprawia seks i zajdzie w ciążę, to komentujesz: "bieda dziewczyna, zgwałcili ją, co za zwyrodnialec jej to zrobił". A w tej samej sytuacji trzy miesiące później twój komentarz to: "dobrze jej tak, sama świadomie zdecydowała czego chce, teraz niech ponosi konsekwencje". Średnio mądre...

Gówniara w tej historii zabawiała się pewnie podobnie już dłuższy czas i wiedziała co robi, zarówno co do seksu, alkoholu, jak i amfetaminy. Pewnie, szkoda jej, że ja rodzice tak wychowali. Ale czy za to, że tak ją rodzice wychowali, trzech kolesi powinno wylądować w więzieniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-1 / 3

@mrfalken "pełna zgoda. Tylko gdzie byli ci dorośli, o których piszesz - ci, którzy mieli ją wychować, nauczyć konsekwencji i chronić w przypadkach, gdzie sama nie podejmie prawidłowej decyzji?"

Nie wiem, gdzie byli. Gdziekolwiek by nie byli, to nie można takiego dziecka zgwałcić. Nie można zgwałcić dziecka tylko dlatego, że jego rodzice się nim nie zajmują. Ale, jak możesz zobaczyć po plusach i minusach w komentarzach pod tym demotem, ogromna liczba kryptopedofilów tego nie rozumie.

"Na moje oko wypuścili ją z domu wyglądającą jak osoba dorosła"

Dziecko ma prawo wyglądać jak zechce. W Polsce nie ma żadnych zakazów dotyczących ubioru kobiet, w przeciwieństwie do np Afganistanu. Jeśli jakiś mężczyzna ma problem z myśleniem na widok 14-letniego dziecka, to powinien to leczyć.

Poza tym "ona się o to prosiła, bo miała krótką spódniccę", to jest klasyczny victim blaming stosowany przez wszystkich gwałcicieli. Jeszcze nie dane było mi słyszeć o ani jednym przypadku, w którym kobieta na widok obcisłego ubrania mężczyzny go zgwałciła, a później tłumaczyła się, że "sam się o to prosił". Takie mówienie, że "facet zgwałcił, bo ona miała makijaż i krótką spódnicę" to takie wprost mówienie "mężczyźni to bezmózgie pawiany, które myślą fiutem". Smutne, że sami mężczyźni wypowiadają o sobie takie słowa.

"tym samym działając na szkodę tego dziecka, bo zezwalając na wygląd wprowadzający w błąd innych dorosłych"

Jak to jest, że na tych samych demotach średnio 20 razy dziennie widzę komentarz, ze "mężczyzna, to jest szczyt ewolucji, a kobieta, to jest głupi błąd ewolucyjny", a tymczasem "łojojjjo buhuuhuuu cztrmnastomlatmka mnje oszumkała :-((((" ? To w końcu gdzie ta cudowna inteligencja doskonalych mężczyzn w porównaniu do bezmózgich bab, co to tylko do prania i sprzątania się nadają? Jak to jest że 14-letnie dziecko płci żeńskiej owija te okazy inteligencji wokól palca?

". A jeśli tak chciała z domu wyjść (wyglądając jak osoba powyżej 20 lat), powinni jej markerem na czole wielkimi literami wpisać "MAM 14 LAT"."

Każde dziecko w tym kraju ma prawo ubierać się, jak chce (pod warunkiem, że nie spaceruje nago po ulicy, oczywiście), a także ma prawo przebywać, gdzie chce, pod warunkiem przebywania pod opieką rodzica, opekuna prawnego, bądź osoby prez nich wyznaczonej. Tutaj, ewidentnie, rodzice nie dopełnili opieki, co doprowadziło do gwałtu. Z pewnością jest to sprawa dla sądu rodzinnego. Nadal nie zmienia to faktu, że zaniedbanego dziecka nie wolno gwałcić. A sporo tutejszych kryptopedofilów próbuje insynuować, że wolno.


"Nie dyskutuję z wyrokiem - trzeba sprawdzać dziewczynom dowód - ale na imprezie, na której byli 1/4 ekipy pewnie miała amfetaminę, ale 3 gości, którzy ją wciągali jak reszta poszło siedzieć, przez incydent z głupią gówniarą."

Z pewnością osobnym wątkiem do sprawdzenia jest to, w jaki sposób w ogóle fizycznie weszła na imprezę, która -jak rozumiem- była od 18 roku życia. Sporo rzeczy nie zadziałało. Nadal, jednak, nie można zgwałcić dziecka nawet, jesli jest zaniedbane i nawet, jesli znajduje się gdzieś, gdzie nie powinno. Jeśli jakiś koleś na widok dziecka, które jest EWIDENTNIE zaniedbane przez rodziców i EWIDENTNIE w miejscu, w którym być nie powinno, pierwszym, o czym myśli, to o zgwałceniu, to takich ludzi w ogóle powinno się kastrować, a nie tylko zamykać w więzieniach. Ja nie wiem... Moją pierwszą myślą byłoby -jeśli już- kazać dziecku wracać do domu, albo nawet taksówkę do domu zamówić. No ale ja nie jestem takim faceem-gwałcicielem, a już na pewno nie cierpię na pedofilię, więc dlla mnie 14-latka nie wygląda "jak dorosła" - bez względu na to jak krótką ma spódnicę. Takie dzieci w krótkich spódnicach i dziwkarskich makijażach dla mnie wyglądają po prostu śmiesznie. Przypominają mi moją małą bratanicę, która to kiedyś pobazgrała sobie całą twarz kredką do oczu. No ale dla kryptopedofilów wyglądają atrakcyjnie, jak rozumiem.


"I jeszcze jedno - nie mierz wszystkich jedną miarą - osiągnięcie wieku, który upoważn

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 11 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2022 o 17:54

M konto usunięte
0 / 0

@dump78
"Gdziekolwiek by nie byli, to nie można takiego dziecka zgwałcić" - jak widzisz sąd miał więcej oleju w głowie i od zarzutów gwałtu i czynu pedofilskiego ich słusznie uwolnił, bo nic takiego nie miało miejsca. To określa art. 197 § 1. KK - nic takiego nie miało miejsca.

"Dziecko ma prawo wyglądać jak zechce" - co za brednie. Dziecko pozostaje pod władzą rodzicielską do osiągnięcia pełnoletniości, a co więcej, prawnym obowiązkiem rodzica jest działanie zgodnie z dobrem dziecka. Zakaz wyjścia z domu w stroju prostytutki, lub stroju i makijażu zawyżającym wiek (co prowadzi do sytuacji jak wyżej), to zaniedbanie ze strony rodzica. Jak sam napisałeś: "dzieci nie są w stanie przewidzieć konsekwencji" - obrania się w ten sposób również. W tym przypadku natomiast było to celowe, skierowane na wejście dla imprezę dla dorosłych, podjęcie czynności seksualnych itd.

"Poza tym "ona się o to prosiła, bo miała krótką spódniccę" - matołku- nikt nic takiego nie napisał. a czytałeś artykuł z detalami? Ona sama się prosiła o stosunek seksualny werbalnie, celowym działaniem i przebywaniem w miejscu dla dorosłych, jak również zaproponowała swoje usługi seksualne za amfetaminę. I raz jeszcze: żadnego gwałtu tu nie było. Twoja demagogia jest żenująca.

"Jak to jest że 14-letnie dziecko płci żeńskiej owija te okazy inteligencji wokól palca?" - masz to rozpisane w artykule -JAK- i dlatego sąd podjął taką, a nie inną decyzję. Idę o zakład, że jak dostaniesz do oceny tylko 5 dziewczyn w wieku 14-21, to pomylisz się chociaż raz, która ma mniej, a która więcej niż 14. A raz to już więzienie.

"Każde dziecko w tym kraju ma prawo ubierać się, jak chce" - NIE, nie może (prawo zabrania).
"a także ma prawo przebywać, gdzie chce" - NIE, nie może (prawo zabrania).

"dlla mnie 14-latka nie wygląda "jak dorosła" - najwyraźniej nie widziałeś takich 14-latek, jak ta, która jest przedmiotem dyskusji, więc wypowiadasz się w temacie, o którym nie masz pojęcia. NIE ODRÓŻNISZ bez zaglądnięcia w dowód, czy dziewczyna ma 14, czy 20 lat. Dokładniej: jeśli dziewczyna jest wysoka, ma duże piersi (lub odpowiedni biustonosz), buty na obcasie, a na twarzy makijaż, którym bez problemu może ją postarzyć o 10 lat, to jak rozpoznasz, że ma 14 lat???
Teraz fakty: jesteś na imprezie studenckiej, widzisz dziewczynę, która wygląda tak samo, jak 100 innych dziewczyn w tym miejscu. I co? Patrzysz na każdą i myślisz, że to z pewnością zaniedbana przez rodziców 15 latka, chociaż wygląda jak cała reszta? Nie bądź śmieszny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 2

@antaresab
"17'sto latkowi nie wolno sprzedać alkoholu, choćby nie wiem jak bardzo chciał," - sprzedawca w sklepie, ma obowiązek weryfikacji wieku i ustawowo nadane do tego prawo. Ty natomiast nie masz żadnych uprawnień do weryfikacji cudzego wieku i żądania dokumentu potwierdzającego wiek. Więc porównanie dość głupie.

A jak impreza jest dla osób powyżej 18 roku życia, to obowiązek weryfikacji wieku uczestników leży po stronie organizatora, a pozostali uczestnicy mają prawo zakładać, że wszyscy wokół są pełnoletni - nawet, jak wyglądają na młodsze, co się często zdarza, mimo, że mają 20 lat.

Odwrotna sytuacja i zagrożenie jest na dyskotece w liceum, bo jedni mają już 18, inni 15 i trzeba uważać - a wszyscy są dzieciakami mentalnie, tylko jeden może pójść siedzieć, a drugi tylko dostanie burę od mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 5

Maja Zesraśko. Tropicielka gwałtów. Żyje z wpłat a frajerzy ją utrzymują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-3 / 3

@reevox Tropienie gwałtów nazywasz frajerstwem? Jakie jeszcze przestępstwa nazywasz frajerstwem, geniuszu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+1 / 1

@dump78 nie. frajerami nazywam tych którzy ją utrzymują. to toksyczna baba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-4 / 4

@reevox Możesz podać jakieś linki pokazujące jej toksyczność?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 0

@dump78
masz pod linkiem opis sytuacji. Dziewczyna celowo zataiła swój wiek na facebooku, przez którego zapoznała się z tymi mężczyznami, po czym celowo ucharakteryzowała się na osobę starszą w celu doprowadzenia do stosunku seksualnego. De facto, to ona powinna zostać postawiona w stan oskarżenia za gwałr i tylko dlatego, że faktycznie jest nieletnia, takiego oskarżenia nie dostała, bo w myśl art. 197 Kodeksu karnego:

§ 1. Kto (...) podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Czy to toksyczność, to nie wiem, ale 3 gości poszło siedzieć przez jej podstępne i celowe działanie (ale poszli siedzieć tylko za amfetaminę).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-4 / 4

@mrfalken Nom, prawo do swojej opinii w tej sprawie oczywiście masz. Ostatecznie sąd zadecyduje o losie tych panów.

Jednak nie o tym jest rozmowa.

Czyli jednak nie wiesz, czy jest toksyczna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 0

@dump78
mam, a tym masz prawo z nią dyskutować, jeśli się nie zgadzasz.

Sąd już zdecydował, a "toksyczność" to pojęcie nieprecyzyjne (w stosunku do człowieka, bo z biologicznego punktu widzenia toksyn nie wydziela, więc bez ustalenia kryteriów nie ma możliwości stwierdzenia, czy jest, czy nie - stąd "nie wiem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-4 / 4

@mrfalken Dlatego pytam o jakieś przykłady tej "toksyczności", aby zrozumiec, co masz na myśli. Jedynym, o czym wspomniałeś, to że ktoś jej finansuje (?) działalność. Toksyczność polega na finansowaniu swojej działalności ze zbiórek? Wydaje mi się, że nie. Dlatego pytam o te przykłady toksycznych zachowań: Jakieś artykuły, wypowiedzi, filmiki, cokolwiek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 2

@dump78
to zwykła atencjuszka, nazi-feministka i zachowuje się jak rozpieszczona gówniara która już sama nie wie do czego ma się przypier*olić. łazi po dyskotekach tylko po to żeby nie dać się zgwałcić. zresztą nie wiem kto byłby aż tak zdesperowany żeby tknąć ją choćby brudnym kijem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 2

@dump78
"Dlatego pytam o jakieś przykłady tej "toksyczności", aby zrozumiec, co masz na myśli" - mylą ci się rozmówcy. A ja Ci podałem nawet paragraf z KK i fakt, że 3 osoby zostały postawione przed sądem w wyniku celowego wprowadzania w błąd, przez tą dziewczynę. Pamiętaj, że jeśli chcesz dyskutować z przepisem prawa, to uwagi do ustawodawcy, nie do mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
+2 / 2

Trzech mężczyzn (25,30 i 40 lat) umawia się z 15-latką (tak naprawdę 14 latka ale oni tego nie wiedzą). Pojawia się alkohol. Pojawiają się twarde narkotyki. Nastolatka zaczyna zachowywać się prowokacyjnie. Pytanie, co powinny zrobić osoby dorosłe w takiej sytuacji? a) dać nastolatce następną działkę i kieliszek?, b) przelecieć ją zbiorowo, c) zdać sobie sprawę, że i tak dają nastolatce dragi i wódę - mają przerąbane- wiec idą na całość d) zreflektować się że cała sytuacja jest chora, nie powinna mieć miejsca. Próbować ją jakoś naprawić. Sąd, swoją decyzją, uznał, po raz kolejny, że ,,okazja czyni złodzieja" co nie jest niczym nowym na rodzimym podwórku. Uznał że narkotyki są ,,złe" i częstowanie nimi karygodne. Karygodnym nie jest natomiast współżycie dorosłej osoby z dzieckiem na wódzie i prochach. ,,Niby człowiek wiedział, ale się łudził"- cytując klasyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dump78
-3 / 5

@bezn Spokojnie - jest odwołanie i wniosek do prezesa o ukaranie sędziego. Prawnicy jadą po tym wyroku, jak po szmacie, bo właśnie (najczęściej podnoszą) "sędzia usprawiedliwił gwałt na dziecku naiwnością dorosłych". Czyli tak jakby sędzia jednocześnie oczekiwał od dziecka dorosłości, a od dorosłych już nie - oni mogą być naiwni. Z całej tej czwórki to dziecko miało zachować sie jak dorosłe i ogarnąć ten burdel.

L

O

KU*WA

L

!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2022 o 0:45

M konto usunięte
-1 / 1

@dump78
"Czyli tak jakby sędzia jednocześnie oczekiwał od dziecka dorosłości, a od dorosłych już nie" - a niby skąd taki wniosek? Bo raczej od dziecka są oczekiwał, że będzie zachowywało się jak dziecko, a nie jak dorosły (umawia się z dorosłymi, zażywa narkotyki, uprawia nieprzymuszony seks z dorosłymi, wygląda jak dorosła".
Dziewczyna się pewnie pruła i ćpała od dłuższego czasu - tak, to smutne i szkoda jej. Ale określać ją mianem dziecka i opierać się na rzekomym braku świadomości, to kpina.

Powtarzasz jak mantrę, że to gwałt - na jakiej podstawie prawnej? Jak mógł sędzia za gwałt ich sądzić, jak nic takiego nie miało miejsca?

Nie znam sprawy w 100%, nie znam tych ludzi (tak jak ty z resztą). Jeśli to zwyrole, co nieletnie dziewczyny wykorzystują regularnie, to sam ich butem do jamy wepchnę na kilka lat. Ale ta sytuacja na to nie wygląda.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
+2 / 2

@mrfalken wydaje mi się, że sam fakt upicia i przyćpania, nie ważne czy ofiara sama wzięła czy zostało jej to podane, już w pewnym stopniu ogranicza możliwość pełnego oglądu i świadomego decydowana. Nie na darmo substancje psychoaktywne się tak nazywają.

Wydajesz pewne kategoryczne sady o ofierze ,,[...] pewnie pruła i ćpała od dłuższego czasu[...], o czynie: ,, nic takiego [gwałt] nie miało miejsca". Ale wisienką jest ostatni akapit, gdzie stwierdzasz, że nie znasz sprawy w 100% ale ,,raz to nie gwałt" ale regularne wykorzystywanie nieletnich to co innego , a tam na pewno tego nie było (recydywy, wielokrotności takich działań oskarżonych)- taki dualizm moralny? Ciekawym jest, że podkreślasz swój obiektywizm jednocześnie w wypowiedzi ferując wyroki o zdarzeniu czy postawie moralnej ofiary- czy to nie jest nieco schizoidalne?

@dump78 jesteś optymistką ponieważ spodziewasz się roztropności tam gdzie jej nigdy nie było. Mnie niezmiennie ciekawi czy komentarze byłyby takie same gdyby 14 letni chłopiec został tak potraktowany przez dorosłych płci dowolnej? Czy sędzia stwierdziłby ,,wyglądał doroślej więc wprowadzał w błąd" albo ,,był prowodyrem "?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2022 o 14:24

M konto usunięte
0 / 2

@bezn
"wydaje mi się, że sam fakt upicia i przyćpania, nie ważne czy ofiara sama wzięła czy zostało jej to podane, już w pewnym stopniu ogranicza możliwość pełnego oglądu i świadomego decydowana" - niestety sąd cię nie uniewinni za spowodowanie wypadku, tylko dlatego, że byłeś pijany i miałeś ograniczoną świadomość... Te substancje tak się nazywają ze względu na ich oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy, a nie na ograniczanie świadomości.

"Wydajesz pewne kategoryczne sady o ofierze" - to prawda, ale to (popraw mnie, jak uważasz inaczej) logiczny wniosek jeśli dziewczyna umawia się z facetami na seks przez internet, proponuje seks za narkotyki i celowo udaje starszą. Wielce wątpliwe, że to pierwszy raz, ale oczywiście mogę się mylić.

",, nic takiego [gwałt] nie miało miejsca" - jeśli nie stało się to wbrew jej woli, to nie był gwałt. Co ci tu nie pasuje?

",,raz to nie gwałt" ale regularne wykorzystywanie nieletnich to co innego" - nigdzie nie stwierdziłem, że "raz to nie gwałt". Gwałt, to gwałt. Najwyraźniej nie wiesz, ale inny paragraf dotyczy wykorzystania nieletniego, a inny gwałtu. Dlatego to co innego. To litera prawa decyduje, nie ja, ani ty.

"Ciekawym jest, że podkreślasz swój obiektywizm jednocześnie w wypowiedzi ferując wyroki o zdarzeniu czy postawie moralnej ofiary" - o tym, czym jest dane zdarzenie decyduje litera prawa, a nie ja. A postawa moralna to coś, co jak najbardziej może podlegać ocenie. Jak ktoś się puszcza byle gdzie i z byle kim, za byle co, to nie dziwne, że tak, a nie inaczej jest oceniany.

Jak coś się nie zgadza, to mnie popraw, Jak się zgadza, to masz odpowiedź na swoje wątpliwości.

"Mnie niezmiennie ciekawi czy komentarze byłyby takie same gdyby 14 letni chłopiec został tak potraktowany przez dorosłych płci dowolnej? Czy sędzia stwierdziłby ,,wyglądał doroślej więc wprowadzał w błąd" albo ,,był prowodyrem "? - cechy męskie to zarost na twarzy, większa masa mięśniowa, niższa barwa głosu. Nie ucharakteryzujesz chłopca na mężczyznę, ale dziewczynę na kobietę bardzo łatwo. O ilu takich sprawach słyszałeś, że się chłopak postarzył i dziewczyny go wykorzystały? A no właśnie. Wnioski wyciągnij sam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem