Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
159 169
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar KatzenKratzen
+9 / 17

A ja chcę miejsce dla tej pani na oddziale zamkniętym. I co? Jej "chcenie" jest lepsze, niż moje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+3 / 13

Miedzynarodowy tj rosjanie ,rosjanie z Osetii ,rosjanie z Naddniestrza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+9 / 11

@sancz79 i Czeczeni Kadyrowa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+12 / 14

@Zyziek1985 Tylko źle identyfikuje sprawców. Nazistami dowodzi Putin, tak jak opłaca neonazistów w Europie i w Ameryce. Ukraińcy bronią się przed ich najazdem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2022 o 6:42

S sancz79
+7 / 7

@maca666 o i jest kremlowska propaganda. Jacy neonaziści? W Rosji jest faszyzm, bez wolnosci słowa ,mediów ,z dyktaorem "wybieranym" co kadencję ,z przepełnionymi wiezieniami. Na Ukrainie nie ma żadnej siły politycznej którą by można by nazwać faszystowską /nazistowską. Rosja napadła na Ukrainę bo się bała że demokracja dotrze do umysłów Rosjan a wówczas rosjanie by rozliczali władzę co na Kremlu jest nie do pomyślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maca666
-1 / 1

@sancz79
Jaka propaganda, naucz się czytać wypowiedzi ze zrozumieniem, a może negujesz współprace europy zachodniej (francja, niemcy itd) z rosją, albo chęć tej europy do zajęcia rosji przy nadarzającej sie okazji. Ja odnoszę się do komentarza do treści demota. Ty szukasz na siłe wroga i przeciwnika swojej ideologi. To co napisłałeś to prawda wszem i wobec wiadoma, a raczej jej wycinek który ci odpowiada. Nigdzie nie poparłem ideologi putina ale ty to zobaczyłeś bo chciałeś znaleść wroga we mnie i się udało. zastanów się nad swoim życiem i to dwa razy nim zaczniesz kogoś obrażac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@maca666 Jaka propaganda? , a ta zwykła prokremlowska z Rosji. Przekaz z Rosji to zwykła propaganda, manipulacje ,kłamstwa ,sztuczki erystyczne które łatwo obnażyć. Że na nią się łapiesz. No cóż świadczy o tobie (nie najlepiej zresztą). Elementem rosyjskiej propagandy jest między innymi zrzucanie odpowiedzialności za konflikt (na Ukrainie) na USA i Europę Zachodnia. To idiotyczne bo za decyzję armi rosyjskiej odpowiada Putin. Powieliłeś ją
"może negujesz współprace europy zachodniej (francja, niemcy itd) z rosją, albo chęć tej europy do zajęcia rosji (ŻE CO?) przy nadarzającej sie okazji"-to w końcu współpracują czy chcą zajmować. Zdecyduj się na którąś wersję. Ogarnij się chłopie .Nikt nie chce w Europie zachodniej ani w Polsce zajmować Rosji. To wytwór rosyjsiej propagandy. (zresztą to Rosja twierdzi ze zajmujemy Ukrainę -"https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-06-11/wojna-w-ukrainie-siergiej-lawrow-polska-stopniowo-zajmuje-terytoria-ukrainy/" co jest wyłacznie propagandowym przekazem dla rosjan) . Wojna w Europie całkowicie nie jest na rękę krajom Europy czy to zachodniej czy środkowej ani USA . A jednak na Kremlu skur.. wi odwaliło marzenie o ruskim mirze ,ZSRR czy innym gownie. I zanegował samodzielność 40milionów Ukraińców.
" Ty szukasz na siłe wroga i przeciwnika swojej ideologi" Jakiej ideologi? o samostanowieniu narodów? Ze Ukraina jest suwerennym państwem? ,Że ukraincy nie są rosjanami? że Rosja napadła i morduje cywili na Ukrainie. Ze pomimo że była gwarantem nienaruszalnosci terytorialnej Uktainy w zamian za utylizacje broni na nią napadła. To nie jest żadna ideologia tylko proste fakty. Wystarczy spytać się Ukraińca (a wielu ich w Polsce) czy uważa się za rosjanina. To co ty nazywasz "szukaniem na siłę wroga " jest znakiem sprzeciwy wobec wojny napastniczej Rosji i normalna reakcją przyzwoitego człowieka na wojne Putina.
"Nigdzie nie poparłem ideologi putina ale ty to zobaczyłeś bo chciałeś znaleść wroga we mnie i się udało"-ale ja (propagandę) powieliłeś świadomie czy nie .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maca666
-1 / 1

@sancz79
" Ogarnij się chłopie .Nikt nie chce w Europie zachodniej ani w Polsce zajmować Rosji."
Może ja nie potrafię myśleć po chłopsku, punkt widzenia (czyt. prawda) zależy od "punktu siedzenia" to samo dla jednych ludzi jest dobre dla innych złe, nie można dzielić czegoś na tylko czarne i białe, ograniczenie się do ram czasowych też jest bardzo krzywdzące, a historia była i teraz wpływa na teraźniejszość, a razem tworzą przyszłość. To takie moje głupie prostackie rozumowanie.
Kraje Europy Zachodniej, czy polska nie przyzna się nigdy do tego że chce zająć rosję, a jednak parę razy już próbowali (Żółkiewski, napoleon, hitlter, i nie nie sami tylko stały za nimi narody) szkoda że się nie udało. Kacapy chociaż nie kryją się z tą myślą, na nasze szczęście ich wewnętrzny bajzel jest dla nich samych większym zagrożeniem.
Teraz dwa ciekawe tematy do przemyśleń:
1. Medialne szkalowanie rosji przez kraje europy zachodniej i jednoczesny zakup surowców energetycznych od rosji. Ja to nazwę radzeniem sobie w trudnej sytuacji, a można to nazwać Propagandą, zakłamaniem i hipokryzją.
2. Tu sam nie wiem o co chodzi ale się domyślam. Otwórzmy jakąkolwiek mapę Ukrainy z rurociągami i kierunkiem przepływu surowców. Jeśli rosja chciała by sparaliżować czy, łatwiej pokonać Ukrainę, nie potrzebuje armii wystarczą zawory i Ukraińska gospodarka leży. Nie ma zamiaru zagłębiać się w temat, ale od kogo kupuje i komu płaci Ukraina za surowce energetyczne od 24 lutego??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lipca 2022 o 11:01

S sancz79
0 / 0

@maca666 Widzę że mylisz czas terazniejszy i przeszły. Napisałem że nikt nie chce zajmować Rosji (współczesnie) . Różnica pomiędzy "nie chce" a "nie chciał" jest taka że pierwsze wyrażenie odwołuje się do teraźniejszości a drugie do przeszłości (czasem odległej). "Kraje Europy Zachodniej, czy polska (chyba jak już Polska) nie przyzna się nigdy do tego że chce zająć rosję (jak już Rosję) ." A ty uważasz że w czasie dymitriady to Polska chciała zająć Rosję? Jak już grupa magnatów chciała osadzić na tronie w Moskwie swojego nominata. NIe był to żaden plan państwa polskiego w , nikt nie sądził że zdobędą Rosję . Napoleon też nie miał zamiaru zajmować Rosji tylko ją pokonać i zmusić do ustępstw (zerwania sojuszu z Anglią , odtworzenia K.Polskiego). Hitler był szaleńcem . Notabene idąć twoim "historycznym" rozumowaniem to Szwedzi planują atak na Polskę, Norwegia chce odzyskać Anglię a Anglia zająć Amerykę Północną. Nikt jednak tego nie planuje.
"Medialne szkalowanie rosji przez kraje europy zachodniej i jednoczesny zakup surowców energetycznych od rosji. Ja to nazwę radzeniem sobie w trudnej sytuacji, a można to nazwać Propagandą, zakłamaniem i hipokryzją" SZKALOWANIE (????)...żadne takie Rosja najechała na Ukrainę, morduje cywilów ,popełnia zbrodnie przeciwko ludności cywilnej. To że Europa kupuje od Rosji surowców wynika z uzależnienia od nich . Ale już myślenie się zmieniło w Europie na temat Rosji i będzie odejście od ruskiego gazu i ropy. Nie ma tu zakłamania bo w 2022 sytuacja się zminiła
2) A jak myślisz po co Rosji North Stream 1 i 2? Aby rurociągi nie były przez terytorium Ukrainy . Po 2014 Ukraina zrewidowała swoją politykę energetyczną i (podobnie jak Polska ) zaczeła dywersyfikację surowców (skuteczniej niż Polska) . Od 2015 nie kupuje gazu bezpośrednio z Rosji. Poza tym w przeciwieństwie do innych krajów zapotrzebowanie na gaz Ukrainy jest zdecydowanie mniejsze . W europie zach (gdzie uznano atom i węgiel za niegodne) gaz jest potrzebny do produkcji energi.elektrycznej. Na Ukrainie działają elektr. atomowe , odpadł też region Donbasu gdzie było duże zapotrzebowanie na gaz.
Ukraina obecnie kupuje gaz ze Słowacji i Rumuni . Od 2 marca Rosja odcieła przepływ ropy na Ukrainę. Ukraina kupuje ropę która dociera poprzez Polskę i Rumunię. " Nie ma zamiaru zagłębiać się w temat"-wierze ci że nie masz zielonego pojęcia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maca666
-1 / 1

@sancz79
Nie szukaj we mnie zwolennika rosji, bo nie znajdziesz. Natomiast bardzo bym chciał aby było tak jak sugerujesz, że europa to ta dobra, rosja to ta zła, a nieunikniona ich współpraca jest złem koniecznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
-2 / 2

Czy każdy Ukrainiec to nazista? Nie.
Czy 1% Ukraińców to naziści? Pewnie i nie.
Czy dywizjon Azov to naziści? Tak.
Czy dywizjon Azov mordował cywilów? Tak.
Czy to rząd ukraiński wysłał ich do Donbasu? Tak.
Czy robili to na terytorium okupowanym przez zaborcę? Tak.
Czy w świetle zbrodni przeciwko ludzkości ma to znaczenie? Nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

Do obu stron konfliktu: nieprzyjaciel to nieprzyjaciel. Nie każdy nieprzyjaciel jest z automatu "nazistą" albo "faszystą", te pojęcia mają bardzo konkretne definicje i odniesienia w historii. Na tyle konkretne, że nie powinniśmy dopuszczać do ich "inflacji".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2022 o 13:22