Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E eref88
+5 / 17

Może dlatego ich oskarża że np części rakiet zestrzelonych przez ukraine ma elektronikę francuską wyprodukowaną już po rozpoczęciu wojny, może dlatego że dziwnym trafem te dwa kraje celowo opóźniały i opóźniają dalej swoją pomóc dla ukrainy, j juz nie wspomnę że to nasz kraj najgłośniej mówił o tym że ukrainie trzeba pomóc wiec nie gadaj o tym pośmiewisku na arenie międzynarodowej bo narazie to w ten sposób Scholz ośmiesza Niemcy ciągle kłamiąc w sprawie pomocy ukrainie . I dziwnym trafem to my jesteśmy na 2 miejscu w ilości pomocy wysłanej na front.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 5

no cóż dziada nie lubię, tak tu się z nim zgadzam,zgadza się nie zakończy sięwojny bez rozmowy z rosją, ale czy to musi być putin ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+8 / 10

KAŻDY kraj w tym konflikcie gra dla siebie, nie obcych, nie ma znaczenia czy są to Niemcy, Francja, USA, czy Ukraina, tak sie robi politykę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+7 / 7

"Nie należy upokarzać Rosji, by po zakończeniu walk w Ukrainie można było znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie"
Otóż najlepszym dla nas i dla Ukrainy rozwiązaniem jest rozpad Rosji - czyli jej upokorzenie.

"Powiedziałem mu, że popełnił historyczny i fundamentalny błąd dla swojego narodu, dla siebie i dla historii. Mimo to Rosja pozostaje wspaniałym krajem. Myślę, że (Putin) się odizolował. Zamknięcie się w izolacji to jedno, ale jak się z niej wydostać, to trudna droga."
Znowu, dla nas i dla Ukrainy najlepsza jest głęboka i długa izolacja.

Musisz zrozumieć, że różne państwa mają różne interesy.
Nie wiem co tam Duda powiedział, ale interesy Francji i Niemiec różnią się od naszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@kondon PIS też ma w tej wojnie interes. Chociażby taki, że mogą pokazać, że "no o co wam chodzi? Przyjmujemy uchodźców, co prawda tylko białych chrześcijan lub ewentualnie ateistów, ale przyjmujemy, więc nam przestańcie wypominać ten 2015 i granicę z Białorusią" (bo tu nasz wizerunek na świecie mocno ucierpiał).
Co więcej przez to, że najbliższe relacje utrzymywaliśmy z Orbanem, Le Pen, a wcześniej z Trumpem wielu nas uznało za prorosyjski, wręcz proputinowski kraj. Dodatkowo fatalne relacje mieliśmy i mamy z UE, co pogorszyło nasz wizerunek. Teraz PIS może pokazać, że w sumie to Rosji od zawsze nienawidzili, a inni są źli i głupi, bo ich nie słuchali.

Niemniej jednak w naszym interesie jest utrzymywanie dobrych, a przynajmniej poprawnych/neutralnych relacji z Niemcami i Francją. To silne i liczące się kraje. My takim krajem nie jesteśmy i w tym sporze nie mamy szans. W naszym interesie nie są teraz wojny, nawet dyplomatyczne, z kimkolwiek. Zwłaszcza w sytuacji, gdy za naszą granicą mamy prawdziwą, zbrojną wojnę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Cammax Wiadomo, że partie też będą rozgrywały swoje interesy.
Masz też rację, że w kwestii uchodźców ciężko nam teraz coś zarzucić.

Stosunki z unią wynikają z proamerykańskiej polityki PiS, kiedy PO jest prounijna i to im unia chce pomagać - ba sama ma w tym interes (co wychodzi bardzo różnie...). Tu znowu nie ma ideologii, a praworządności i inne takie to tylko pięknie brzmiące wymówki do politycznej walki. Skoro rozumiesz, że partie mają interesy, to powinnaś wiedzieć, że kraje tym bardziej.
Obecnie z Niemcami i Francją mamy rozbieżne interesy i nie wiem czy utrzymywanie dobrych relacji jest możliwe. Oni chcą zakończenia wojny na niekorzystnych zasadach dla Ukrainy, my chcemy takich dla Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 3

A ja polecam przeczytanie artykułu w oryginale. Abstrahując od faktu, że dotyczy on trudnych spraw, jest spokojny, rzeczowy i stonowany. Na pewno nie są to słowa "pełne manipulacji i nienawiści". Duda nie wypomina też nikomu II wojny światowej, pyta tylko retorycznie, czy ktoś negocjował z Hitlerem, podczas jej trwania. Jedno zdanie.
Warto też zauważyć, że wywiad jest dość obszerny i traktuje temat wojny dość szeroko, a w komentarzach medialnych jest on sprowadzany jedynie do krytykowania, czy wręcz atakowania postawy naszych sąsiadów przez prezydenta.
W ten sposób łatwo ulec manipulacji i to my czytelnicy stajemy się jej ofiarami. Dlatego naprawdę zalecam sięganie do źródeł i krytyczne spojrzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

A ja polecam przeczytanie artykułu w oryginale. Abstrahując od faktu, że dotyczy on trudnych spraw, jest spokojny, rzeczowy i stonowany. Na pewno nie są to słowa "pełne manipulacji i nienawiści". Duda nie wypomina też nikomu II wojny światowej, pyta tylko retorycznie, czy ktoś negocjował z Hitlerem, podczas jej trwania. Jedno zdanie. Warto też zauważyć, że wywiad jest dość obszerny i traktuje temat wojny dość szeroko, a w komentarzach medialnych jest on sprowadzany jedynie do krytykowania, czy wręcz atakowania postawy naszych sąsiadów przez prezydenta. W ten sposób łatwo ulec manipulacji i to my, czytelnicy, stajemy się jej ofiarami. Dlatego naprawdę zalecam sięganie do źródeł i krytyczne spojrzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem